Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Picit nagyobb lett, mint az elődje.

(#2) Viktor0610 válasza janeszgol (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, mert ezen több kávát hagytak, mint az elődön.
Nem is értem, miért? :F

Az viszont tetszik, hogy ismét "sonys" lett a kinézet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3) janeszgol válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Gondolom hardveres okai vannak. (Plusz hűtés a 855 miatt vagy valami.)
Oké még mindig kompakt (és a 16:9-es 5 colosokhoz képest is még mindig az), csak megjegyeztem. :)

(#4) Nimda


Nimda
addikt

5" az már kompakt? Pár év múlva meg már a 6" számít annak :(

Amúgy tetszik a teló, a tesztekre kíváncsi leszek.

(#5) Jaffa75 válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha kicsit rosszabb lenne a látásom, még összekeverném a Z1c-vel... Ott engedtem el a Sony-t hosszú évek után, miután beázott, és olyan szinten fagyott, hogy az nem méltó a márkához... :B :U

(#6) FireFox1996


FireFox1996
őstag

Kicsit vastagnak tűnik, remélem, hogy combos aksit raknak bele, lehetne 3500mAh fölött...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#7) Roxbury válasza Jaffa75 (#5) üzenetére


Roxbury
őstag

Nekem is a Z1C volt az utolso Sony-m. Soha tobbet. Akksi miatt 3 szor volt szervizben a 2 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#8) Viktor0610 válasza FireFox1996 (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen kerül bele ekkora akku, de az XZ2 Compact akkujával sincs semmi baj.
Pie alatt volt egy kis kitérő, hogy nap végére lemerült, de előtte és azóta is teljesen jó a készenlét. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) sBc


sBc
aktív tag

Pozitív, hogy oldalt van a bioszenzor, de ezek kávák inkább nőttek az elődhöz képest és ez gáz. Egyébként tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#10) draco31


draco31
veterán

Épp mostanában gondolkoztam, hogy van-e még Sony telefon.
Kíváncsi lennék mire lennének képesek, ha még mindig Sony Ericsson lenne...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11) SkyLine3000 válasza Roxbury (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezért baromság a beépített akksi. Megdöglik, viheted szervizbe, h fizess azért, amit otthon ingyen ki tudnál cserélni...

(#12) Jaffa75 válasza SkyLine3000 (#11) üzenetére


Jaffa75
őstag

pedig már az Xperia S-ben is beépített volt... :U A Sony az elsők között volt, aki a beépített aksik mellett tette le a voksát.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, és ideális mérete van számomra! Lesz jack megint, ki érti?! :D Ujjlenyomat olvasó is jó helyen van a leak alapján. Vajon mivel rontják el? Remélem, legalább 3200 mAh-es akkut kap, és marad az 1080p felbontás! Az antenna csíkok helye mondjuk nem tetszik, de ez legyen a legnagyobb baja...

[ Szerkesztve ]

(#14) gyerecske


gyerecske
senior tag

Nem rossz,aprónak mondjuk nem nevezném :) remélem a nagy XZ4-re jobban fog majd hasonlítani, mert az sokkal szebb, mint a compact ezeken a rendereken.Az viszont tetszik, hogy visszatértek a szögletesebb dizájnhoz és az oldalsó ujjlenyomatolvasóhoz. Pakolnak bele egy izmosabb akksit, ha már vastagabb is lesz és már jöhet is.A kamera is gyengébb lesz a nagy tesóétól valószínűleg, mondjuk nekem a kamera nem a legfontosabb szempont.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#15) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na, ez egy kifejezetten telefon kinézetű Sony mobil! Menő!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) Ricardo válasza Nimda (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ugye megvan, hogy a kompakt nem a kicsi szinonímája?

(#17) sfefe válasza Ricardo (#16) üzenetére


sfefe
őstag

Remélem nem ekkora kava lesz...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#18) Nimda válasza Ricardo (#16) üzenetére


Nimda
addikt

Neked megvan, hogy a kompakt alatt nem a kicsit értem? Kötözködés helyett menj vissza pár évet és megérted.

(#19) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Na ez igen! Tetszik.
XZ2 compact-om volt,kiváló telefon.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#20) SkyLine3000 válasza Jaffa75 (#12) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Elhiszem. Nem is veszek ilyen telót. :)

(#21) Lami66


Lami66
őstag

Volt Sony Compactom, szerettem. Gondoltam rá, hogy visszatérek. Aztán néztem a méreteket és rájöttem, hogy nem kell visszatérni sehová mert a mostani 5,5"-os telefonom csak 3 mm-el nagyobb ennél, tehát ez is kompact. Szóval úgy maradtam a kompakt vonalon, hogy nem is tudtam róla 😃

[ Szerkesztve ]

(#22) gyerecske válasza Lami66 (#21) üzenetére


gyerecske
senior tag

Pont ezt néztem én is, hogy most már csak mm-ekről beszélünk, a képernyőarányt tekintve pedig eléggé lemaradt a Sony.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#23) Lami66 válasza gyerecske (#22) üzenetére


Lami66
őstag

Szerintem a jò képernyőarányt csak nagy méretek mellett tudják megcsinálni, mert az alkatrészek nem férnek el a kisebb kijelző alatt, még akkor sem ha 7 mm helyett 12 mm vaatagra csinálják.

(#24) gyerecske válasza Lami66 (#23) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igen lehet benne valami, nyilván megvan az oka azoknak a sokak által szidott "hatalmas" káváknak.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#25) Noukoum válasza janeszgol (#1) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt már egyáltalán nem nevezném compact méretnek

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) janeszgol válasza Noukoum (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a 4.7 colos és az alatti telefonokból indulunk ki (tehát az egykezesekből), akkor valóban nem az.

(#27) Fred23 válasza HarleyCustom (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor miért -és mire- cserélted le?

(#28) bajusz15


bajusz15
senior tag

Túl vastag, túl nagy kávák. Mondjon bárki bármit, én inkább használok egy notchos telót, mint egy ilyet. 2019, ez meg úgy néz ki, mintha 5+ éves valami lenne :F

(#29) gyerecske válasza bajusz15 (#28) üzenetére


gyerecske
senior tag

Én pont a notchtól kapok hányingert, inkább egy 5 éves dizájn. :K

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#30) Juhaszatti válasza janeszgol (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egy 5 colos mobil is lehet kompakt. Ez nem az. A 2014-es, kicsit sem kompakt telefonom mindössze 1mm-el volt hosszabb mint ez, és 2-vel vékonyabb.

Persze valószínűleg technikai oka van annak hogy ekkora méretben nem full kijelzővel jön a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#31) sBc


sBc
aktív tag

Ez a Sharp nem szépségbajnok, de fizikai méretei hasonlók mint XZ4 Compact-nak. Tehát lehet káva nélkül is kompact telefont gyártani. Nem vagyok szenzorsziget párti, de egy LG Q7 káva arányt illene összehozni 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

(#32) HarleyCustom válasza Fred23 (#27) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nálam a “miért” kérdés túl bonyolult.
Szerettem minden újdonságot kipróbálni nagyrészt a felső kategóriából. Ezért ide-oda pattogtam...wp,BBos,iOS,android. Tehát aki ismer az tudja,hogy egyiknek sem vagyok a fan-ja. Ráuntam,cseréltem.Ennyire egyszerű.:)
Szeretem ezeket a kütyüket. Ha tehetném,mindegyikből tartanék egy példányt.:)

(Most iPhone Xs-t használok)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#33) vicze


vicze
félisten

Dég minding durva számomra, hogy ezeket az egyértelműen random concep art-ot hogy tudja bárki is valós készüléknek nézni. Ráadásként egy szakportál "hír ként" lehozni. pusztán csak végtelenül elszomorító. :( :( :(

(#34) Lami66 válasza sBc (#31) üzenetére


Lami66
őstag

Igen, lehet. De milyen áron? Kapsz két noccsot grátiszba, gy is mondhatnám, hogy páros lábbal rúgták seggbe az esztétikát. Ez olyan magyaros sufnituning megoldás...hogy mindegy milyen áron, de nagyobb legyen a kijelzőarány.

[ Szerkesztve ]

(#35) roli543 válasza vicze (#33) üzenetére


roli543
őstag

Mert sok esetben ezek a képek és videók valósak szoktak lenni. Kiszivárgott skiccek, telefon fotók, stb...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#36) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha erre a vastag telefonra, lesz vagy 11 mm még rakok egy shockproof case-t ... :N

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#37) #96302336


#96302336
törölt tag

Namármost....
Első, ami feltűnt, hogy VAN JACK!
Ugyanis egy ideje nincs a Sony telefonjain sem. Remélem ez igaz, és visszatér a mi Jancsink a telefonra.
A második, hogy nagyon a régi Z3C formavilágát hozza, amit szintén üdvözítőnek tartok. Ha ez így megvalósul, akkor "must have" telefon lesz részemről. Az XZ2C-t is nagyon szeretem, pont az a méret, ami még jól használható.
Végre egy olyan forma, amire azt tudom mondani, hogy szinte tökéletes. nincs kiálló otromba kamera, sík hátlap, szépen ívelt oldalak. A vastagság meg kell, az ad karaktert a telefonnak ebben a méretben. És inkább káva, mint notch.

[ Szerkesztve ]

(#38) vicze válasza roli543 (#35) üzenetére


vicze
félisten

Aha, jaja a sok ese ugy 10% alat van csak épp ezt a kugya se nézi utólag, parszt vakítás fontosabb.

(#39) sBc válasza Lami66 (#34) üzenetére


sBc
aktív tag

Most komoly, hogy egy az egyben összehasonlítottad a Sharp-al? Ott csak az alsó ujjlenyomat-olvasó ami idegen, de a Sony oldalra rakja azt. Ezért is adtam példának még az LG Q7-et mert az csak 5 milliméterrel magasabb, de jóval kisebb kávákkal és notch nélkül.
Nekem tetszik, bejön az Xperia XZ4 Compact, csak egy picit lehetne kisebb alul és felül a káva.
Idővel kiderül majd, mi az igazság.

(#40) Jaffa75 válasza #96302336 (#37) üzenetére


Jaffa75
őstag

"És inkább káva, mint notch." - egyetlen kiegészítéssel még egyet is tudok érteni vele... Elfogadható méretű...

Fontos, hogy a véletlen belenyúlás ne legyen nagyon jellemző... de a brutális káva, ami az 5-6 évvel ezelőtti telefonoknál még elment, most már nagyon nem menő. Nem is értem, hogy a Sony tervezői nem néznek ki a nemzetközi trendekre? Sajnos én azt látom, hogy nemigen, és tegyük hozzá, hogy az első "komoly" Xperia "S" telefonom használtan vettem 110k forintért... :K Amikor az új ára volt 170-180 kb... független, de a sárgulós kijelzővel... persze be is sárgult :(((

(#41) Crafter32 válasza Jaffa75 (#40) üzenetére


Crafter32
őstag

Nekem szimpatikus. Szívesen kipróbálnám. Örülök a hírnek.

(#42) Lami66 válasza sBc (#39) üzenetére


Lami66
őstag

Semmihez nem hasonlítottam a Sharp-ot, csak ránéztem és elmondtam róla a véleményemet.
A Sharp tehette volna hátra az ujjlenyomat olvasót, és alsó noccs már nincs is. Nyújtott volna két mm-t a készülékházon és némi felső kávával noccs nélkül egészen szemrevaló, de még mindig nagyon kompakt telefont tudtak volna csinálni.
A Sony kinézetére azért nem mondok semmit, mert ezeknek az (álom)képeknek egyenlőre semmi hitelessége. Az is gyanús, hogy inkább hasonlít a Z3 Compacthoz, mint a Sony mostani ambient flow design vonalához.

[ Szerkesztve ]

(#43) Jaffa75 válasza Crafter32 (#41) üzenetére


Jaffa75
őstag

sosem leszek/vagyok térítő :N , az emberek ízlése alapján van ilyen sokféle termék a piacon! :K Ha Te megelégedéssel használod, én el tudom fogadni! Nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz jöjjön be,... ;) :N

szerk:

Lami66:a Sharp egy kazal olyan telót hozott ki, ami EU-ban nem is elérhető - sokszor azt mondom, hogy sajnos... pedig vannak jó ötleteik, és szép és jó telefonjaik!! :K

[ Szerkesztve ]

(#44) gyerecske válasza #96302336 (#37) üzenetére


gyerecske
senior tag

:K

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#45) Lami66 válasza Jaffa75 (#43) üzenetére


Lami66
őstag

Igen, pl. a régebbi Aquos telefonok nagyon szuperül néztek ki, de szerintem eltöketlenkedték a benne rejlő lehetőséget. Aztán a Xiaomi a Mix sorozattal megmutatta, hogyan is kellett volna ezt csinálnia a Sharp-nak.

(#46) Petya88


Petya88
tag

Ez csak a spec vadászoknak vmi. Ekkora böhömöt compactként bemutatni már vicc. Mostanában találtam meg a fiókban egy Xperia P-t, na annak még elfogadható mérete volt...

(#47) Jaffa75 válasza Lami66 (#45) üzenetére


Jaffa75
őstag

:C és ez így is van! :R

(#48) csakany2001


csakany2001
aktív tag

Na egész korrekt és a Jack is maradt.(na végül belátták hogy nem jó irány a lehagyása)
Szóval még van remény hogy lesz később is kisméretű csúcstelo a piacon mert jelenleg más nincs is nagyon.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 11 -> 15 Pro

(#49) Ricardo válasza Nimda (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

"Neked megvan, hogy a kompakt alatt nem a kicsit értem?"

Ezt írtad.

"5" az már kompakt? Pár év múlva meg már a 6" számít annak"

Ebből az jött le számomra, hogy a kijelző méret alapján határozod meg. Egy 5-ös sőt egy 6-os kijelzővel szerelt telefon is lehet kompakt. Maga a kijelző méret semmit nem jelent ebből a szempontból. A kis kijelző nem feltétlenül jelent kompaktságot.

(#50) HarleyCustom válasza Ricardo (#49) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...A kis kijelző nem feltétlenül jelent kompaktságot...”

+1
Pl.: BB keyone,Passport...:D
Legalábbis nekem ezek nem kompaktak. A Passport kimondottan kényelmetlen volt telefonáláskor.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.