Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Vastagok a kávák
3...2..1..
;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) #16820480 válasza aelod (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak a felső.

Amúgy továbbra is tetszik ez a kialakítás, csak a belsőt is rendbe kellene tenni hozzá. Mondjuk egy Mi9SE belsővel nagyon bejönne :K

(#3) balat86


balat86
csendes tag

Egy kiállított Xperia 10 és 10 Plus szemrevételezése után annyira nem vészes a képernyőarány. Ha tolnának a belsőbe is némi anyagot, mint pl vaskosabb akkumlátor, jobb kamera, minimum OLED kijelző, 1-2 dolog, és picivel vékonyabb ceruza, máris jobb vétel lenne. Szóval ha valami miatt el fog bukni ez a telefon, az nem a kép arány lesz. Szvsz

Várom az Xperia 1-et.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T

(#4) Kasya válasza #16820480 (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mert az also a kepeken nem latszik ;]

A kialakítás nekem is tetszik, csak semmi más nem :D

(#5) #16820480 válasza Kasya (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Alul nincs káva, illetve nem nagyobb, mint oldalt [link] :)

(#6) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Túl hosszú. Le kéne flexelni belőle 1-1,5 cm-t (kell a tökömnek ez az uw. screen) és akkor jó lenne. Persze erre semmi esély, mert a Sony-nál valami nagyon durva anyagot tolnak, mert még mindig elhiszik, hogy ez sikeres tud lenni.

(#7) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Mindenki próbál szabadulni, a szegélyektől foggal-körömmel, ezek meg kijönnek egy olyan cuccal, hogy busszal körbe lehet menni a kávákon. Én ezeket nem értem.

(#8) #16820480 válasza bandigyerek (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pont ugyanaz, mint a Mi Mix, csak fejjel lefelé. Az istenkirályság volt, és mindenki el volt tőle ájulva, ez meg szar? Vagy csak te sem néztél meg róla képeket?

(#9) nozs23 válasza #16820480 (#5) üzenetére


nozs23
addikt

Én ezt egy korrekt megoldásnak tartom. Egy kicsit még reszelhettek volna belőle felülről, de kimondottam elegáns kivitelezés a notchok meg kiugró "tejfog" (tegnap láttam ezt a jelzőt, nagyon bejön! :D) kamerák fénykorában.
Kár, hogy az egészet hazavágja ez a képarány. Hiányoznak ezek a minimalista, elegáns és használható Sonyk.

[ Szerkesztve ]

(#10) #16820480 válasza nozs23 (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem leginkább a matt hátlapok hiányoznak, nem is értem kinek tetszik komolyan a csillogós-csúszós üveg, ami úgyis 2 perc alatt ujjlenyomatos lesz.

(#11) Narancskoma


Narancskoma
tag

Hogy a sony mennyire ragaszkodik a szögletes formákhoz.

(#12) aelod válasza #16820480 (#10) üzenetére


aelod
veterán

Úgyis tokban végzi majdnem az összes ilyen sikamlós üveg hátlapú telefon. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) #16820480 válasza aelod (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, de mondjuk ha nem lenne sikamlós üveg hátlapja, én nem tenném tokba a telefonom.

(#14) foreverNokia


foreverNokia
csendes újonc

Én Azt nem értem miért kéne minden telefonnak káva mentesnek lenni, nekem egyáltalán nem tetszik, a lukas kijelző, motoros szelfi kamera .
Allul felül igenis legyen egy minimális káva , mert kámentesen unalmas , egyáltalán nem szép :R

Tégy minden jót, amire képes vagy, és tedd olyan csendben, ahogyan csak lehetséges. (Charles Dickens)

(#15) DanielLong


DanielLong
senior tag

Nem akarom elhinni, hogy nem éri meg nekik ragaszkodni néhány bevállt dologhoz. Sokáig úgy tűnt, hogy ez a szögletes forma lesz, de persze már ott is kicsit "félreléptek".
Most épp erőltetik az szvsz ergonómiátlan képarányt meg a bántóan éles sarkokat. Aztán ha nincs elég eladott telefon, akkor a félév múlva bizonyára érkező flagship majd lekerekített lesz és tutira valami más nonszenszség jelenik meg rajta.
A Z1 Compact életem legjobb telefonja volt, a forma és a gombok helye tökéletes. Csak a belsőt és a kijelzőt kellett volna fejleszteniük, de nem sikerült. Most XZ1 Compactom van, aminél sikerült már a kényelmes fogást és a jól kitapintható gombokat feláldozni a dizájn oltárán, gratulálok. Meggyőződésem, hogy a kompakt szériát minimális fejlesztéssel évről-évre el lehetne adni egy stabil vásárlóbázisnak, de pont ezt a piacon hiánypótló szériájukat kaszálják el. Tudom, most majd megkapom, hogy mert nincs rá igény. Szerintem lenne, ha nem kéne minden új szériánál gyanúsan nézni a specifikációra, hogy vajon most jack csati van/nincs, ujjlenyomat olvasó oldalt vagy hátul, kerekített vagy szögletes, csúcshardver vagy közepes, rossz vagy jó kamera, dual SIM vagy single, elreped a kijelző magától este (Z3C) vagy nem?

Elnézést a terjengős kirohanásomért, de egyfelől ez a márka abszolút megérdemli, hogy beleálljon a földbe, másrészt pedig szorítok, hogy találjanak vissza az értelem útjára és készítsenek még nekem sok szuper kompakt telefont.

(#16) aelod válasza #16820480 (#13) üzenetére


aelod
veterán

Nyilván de 90%-ban mindegyiknek az.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17) nozs23 válasza aelod (#16) üzenetére


nozs23
addikt

Jó, ennyi erővel minek az üveg, minek a fém, minek az acél. Fröccsöntött műanyag és kész. Úgyis tokba megy.
Én 50-50 százalékban használom tokkal, tok nélkül. Úgyhogy én is örülnék a matt üveg visszatérésének, és nem azért mert feltétlen praktikusabb, hanem mert elegánsabb és jobban néz ki. Pár év múlva úgyis fordul a trend, ezekre a szivárványos telefonokra is rá fognak unni a felhasználók, ahogy minden másra.

[ Szerkesztve ]

(#18) #16820480 válasza aelod (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ez a baj sajnos. Mondjuk nem az üveg a baj, elvileg az környezetbarátabb (újrahasznosíthatóbb) a műanyagnál, csak megfelelően kellene megmunkálni.

(#19) SkyLine3000 válasza aelod (#1) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem a kávák vastagok, hanem kibszottul elnyújtott kijelzője van. Szörnyű...

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

1, Az S630-nál újabb SoC, ha már 100k felett nyit? Asztyaaaa.
2, 4 (találgatás) giga ram? Ha már 100k felett nyit, mert alatta biztosan nem fog. Asztyaaaaa.
3, Jó kamera? Aszty... na menjetek a 'csába a mesével. :)

(#21) aelod válasza SkyLine3000 (#19) üzenetére


aelod
veterán

Igen ez már a vonalzó kategória :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) SkyLine3000 válasza aelod (#21) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Leteszed az asztalra és simán összekevered a tv távirányítójával. :)

(#23) aelod válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


aelod
veterán

LoL.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) bandigyerek válasza #16820480 (#8) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem, nem tetszett az sem. De ott az volt a különlegesség. A Sony meg még meg is spékelte azzal, hogy olyan hosszú lett, mint az ebéd nélküli vasárnap.

De..., ízlések és pofonok.

(#25) sfefe


sfefe
őstag

Úgyis mindenki tokot vesz az üvegre ennyi erővel csinálhatnak műanyagból is a hátlapot lehet abból jó minőséget csinálni. Csak hát ez is biznisz...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#26) Stabi83 válasza sfefe (#25) üzenetére


Stabi83
senior tag

Milyen jók is voltak annó a minőségi cserélhető hátlapok...
Biztos megoldható lenne az IP védelem is...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ha a felső káva is olyan keskeny lenne, mint az alsó, akkor kifejezetten szép mobilnak tartanám, mivel a többi része a külsejének elég mutatós.

(#28) Mr.Silkó válasza #16820480 (#10) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az eredeti Xperia Z pedig nagyon szép volt anno a csillogó fekete hátlapjával, bár maga a mobil több helyen is hagyott kívánnivalót maga után, nekem a mai napig az egyik legszebb dizájn azé a készüléké.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ganzer válasza DanielLong (#15) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nővérem annak idején úgy járt a Z3C-al, egy hét használat után gyári smart case-ben keresztül repedt a hátlapja. Pislogtunk is hogy ez most mi :Y
De akkor ezek szerint ez nem egyedi probléma volt..

(#30) janeszgol válasza Ganzer (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

A Sonyk repedtek maguktól elöl és hátul, illetve a melegedés miatt estek szét. A Sony a legócskább minőségű márka a teló piacon. Ma már talán nem esnek szét, de pl az XA1 és XA2 érintője elszáll és ez is a melegedés miatt van.

(#31) Mr.Silkó válasza janeszgol (#30) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Azért az LG is versenyben van ugyanezért a címért a régi nevek közül. :)

(#32) janeszgol válasza Mr.Silkó (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Az LG is megéri a pénzét (illetve nem), de hibák sok helyütt előfordulnak. De az, hogy egy vízállónak hirdetett, úgy is reklámozott telefon szétesik gyakorlatilag önmagától(!), az a Sonyt a csúcsra emelte anno a marhaságok fáján.

(#33) Mr.Silkó válasza janeszgol (#32) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sok minden hülyeséget megengedtek maguknak anno, többek között ezért is tarthatnak ma ott a mobil piacon, ahol. :K

[ Szerkesztve ]

(#34) janeszgol válasza Mr.Silkó (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Még talán 2012 végén lehetett, hogy a Sony bocsánatot kért és fogadkozott, hogy gyakrabban frissíti a telefonjait. Most a frissítések minőségéről ne beszéljünk, van jó is, rossz is, mint máshol. a nem frissül egy telefon, vagy kevés frissítést kap, az rossz érzetet kelthet az emberben, de túllép rajta.
Viszont ha hardveresen nem jó valami, azt nem vagy nehezen felejtik el. Innen is látszik, hogy még mindig sokkal nagyobb kincs az, amit megfogunk, azt úgy érezzük, hogy a miénk (ami igaz is, szemben a szoftverrel, amit licenszelünk). A hardverért sokkal hamarabb adnak pénzt az emberek, mint a szoftverért.

(#35) DanielLong válasza Ganzer (#29) üzenetére


DanielLong
senior tag

Két ismerősöm nagyrészt az én Z1C-s tapasztalataim miatt vettek Z3C-t. Azóta többet nem akarnak Sony telefont látni :DD Nagyon sajnáltam a dolgot, mert különben ők sem akartak tepsit. Nagynéném meg a normál Z1 vagy Z2-vel járt úgy, hogy reggelre az asztalon hagyott telefon kijelzője végigrepedt.

Pedig szerintem még mindig sokan választanának Sonyt, mert egyedibb a kinézete, mint a sok iPhone-szerű telefonnak. Talán újabban már nem csinálnak ekkora baklövést a csúcskészülékeikkel, de már nehezen fognak visszacsábítani régi motorosokat.

(#36) Mr.Silkó válasza janeszgol (#34) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Így van. :K

(#37) yericho800 válasza janeszgol (#30) üzenetére


yericho800
aktív tag

nekem az xa2 meg van lassan 1éve de semmi bajom nem volt még vele! :R én káva fetisiszta vagyok. :P

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.