Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Képek javítás alatt... :)

(#2) stevve válasza stevve (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Kész.

(#3) azbest


azbest
félisten

Nagyon kellemes a hardveres dekódolás :D

Ezt a részletet próbáltam ki a gépemen (adatlapomon):
http://data.hu/get/482104/m1_HD__20080807.ts

és ilyen eredménnyel:
http://linked.drag2web.com/m1hd.png

az első jelzésnél üresjárat, második jelzésnél mplayerc hc lejátszóval játszva, míg harmadjára hw gyorsítás nélkül egy régi fajta mplayerc-ben.
Szinte nem is használja a processzort... nem csak %ban, de az órajelében is látszik, hogy üresjárathoz közeli szinten van. De ami meglepőbb, hogy a gpu is szinte csak pihen.

Te milyen progival próbáltad a lejátszást?

(#4) vtechun


vtechun
veterán

jó cikk, köszi,

hd2600 pro karim van, mpc hc-vel megy a támogatás, viszont ha áthúzom lcd tv-re akkor ott csak feketeseg van, ez mi miatt lehet? mas nem tapasztalt ilyet?

csak akkor van ez, ha haszálja a dxva-at az adott video

[ Szerkesztve ]

(#5) stevve válasza azbest (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, elfelejtettem beleírni, MPC-HC-t használtam én is. :B Tényleg érdekes, hogy mennyire le tudja venni a terhelést a CPU-ról a DXVA... az MPC-HC meg egyszerűen zseniális. :)

vtechun:
Máshol is olvastam már erről a problémáról, de kipróbálni nem tudtam és sajnos megoldást se nagyon írtak eddig rá. :( Nem tudom, mitől lehet... Esetleg próbáld úgy, hogy a tv az elsődleges képernyő, hátha akkor kiteszi tv-n a képet.

[ Szerkesztve ]

(#6) stevve válasza vtechun (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Kipróbáltam, bár nem LCD-n, hanem CRT-n és csak 1280-at tud, de kiterjesztett és clone módban is simán megy teljes képernyőn a legújabb MPC-HC-vel a DXVA kompatibilitás is egy 1080p-s sample-nél.
8.8-as driver és az új CCC van fent.

[ Szerkesztve ]

(#7) vtechun válasza stevve (#6) üzenetére


vtechun
veterán

tehat athuzod kullso kijelzore es megy ottt is a kep tokeletesen ?

(#8) agressiv


agressiv
addikt

Üdv

Olyan kérdésem lenne, igaz e az, hogy a Hardveres videó dekódolás csak Vistan mukodik?
Mert én kipróbáltam már pár filmet sokféle lejátszóval, és bizony a processzor dolgozott elég keményen valamikor még meg is akadoztak a filmek!! X1950GT vga-m van ami elméletileg tudja már az ilyesmit! :R :R

Hát még a borz.....

(#9) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Említetted, hogy írsz majd a Radeonok HDMI-s hangkodekjéről is. Ez kb. mikorra esedékes?
Azt megnéznéd majd nekem mikor ezzel szórakozol, hogy ha egyik kimeneten csak egy DVI-s monitor van mindenféle hang-fogadási képesség nélkül, a másikon csak a DVI-HDMI átalakítóra dugott erősítő, akkor azon üresen is kimegy-e a hang? Vagy ha be kell állítani pl. klónmódos multimonitort, hogy életre keljen a 2. csati is, akkor elfogadja-e azt anélkül, hogy ténylegesen TV vagy monitor is lenne kötve az HDMI-s A/V erősítő kimenetére?

Nemrég vettem egy Full-HD-s S-PVA paneles monitort, tudásához képest igen jó áron, nem akarok még megválni tőle pár évig, főleg csak azért, hogy azonos tudású, de drágább, HDMI bementes monitorra cseréljem. Most a hangrendszer fejlesztésén lesz a sor, és mivel ehhez ritkán nyúlok, így a jövőre nézve már HDMI-s erősítőt akarok...

Azt nem tudod véletlen, hogy a Creative hoz-e majd ki HDMI csatis X-fit ebben az évtizedben?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10) janos666 válasza agressiv (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

XP-re a DXVA 1.0 kompatibilitást is csak külön frissítéssel vált elérhetőve mikor jöttek az új VGA-k. Se DXVA 2.0-ás XP updateről nem tudok, sőt, ahhoz Enchanced Video Renderer-t kell használni, ami szintén nem biztos hogy bekerült az XP-be update formájában. (bár XP SP3-at már nem használtam soha, átáltam Vistára még SP2 idelyén, lehet belepakolták azóta az EVR-t és DXVA 2-t, de nemhiszem...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) stevve válasza janos666 (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

"Azt megnéznéd majd nekem mikor ezzel szórakozol, hogy ha egyik kimeneten csak egy DVI-s monitor van mindenféle hang-fogadási képesség nélkül, a másikon csak a DVI-HDMI átalakítóra dugott erősítő, akkor azon üresen is kimegy-e a hang?"

Esetleg ezt próbáld ki:

"You can use a DVI Detective Plus, that will pass both audio and video over DVI. You will need 2 HDMI to DVI cables, but it will pass audio and video without a problem. I have exactly that configuration (with a 4850)."

"Azt nem tudod véletlen, hogy a Creative hoz-e majd ki HDMI csatis X-fit ebben az évtizedben?"

Nem hallottam erről semmit... Creative mostanában elég passzív. :(

(#12) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

A "--b-rdo" és "--bime" paraméterekre "unknown parameter" üzenettel leáll az x264b1066.
Kikerült a kódekből ezen beállítások használata?

Üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.