Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyix


Sanyix
őstag

navégre. Talán így eloszlik a hülyeség (hasznájjunkl5.1-etmeraztöbbésbiztossjobb) felhő.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2) stevve válasza Sanyix (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Remélem... ideje lenne. L5.1-et nem is tudom, hová tudnám javasolni, ahol indokolt is lenne a használata. :)

(#3) Sanyix válasza stevve (#2) üzenetére


Sanyix
őstag

Hát az okosok UHD-ra csinálták, úgyhogy arra. Látott már valaki ilyen forrást? :D Gondolom nem, tehát sehova. Bár ha valaki frapsel 25xx*1536 felbontásban az már uhd :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#4) stevve válasza Sanyix (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD max. arra, de másra...egyelőre ez csak benne van, de inkább csak a jövőbe mutatás végett és ennek dőltek be sokan.

(#5) DarkByte


DarkByte
addikt

Nocsak, erre nem számítottam. :C Megint csak igényes írás; azt hiszem készítek idővel egy kis kalkulátort amivel ezeket a beállításokat ki lehet számítani. Remélem hamarosan lesz már olyan kártyám amivel ezt próbálgathatom. :O Addig marad lakótárs gépe. :D

Egy kicsit még nem tiszta hogy a DPB értékét hogyan is kellene megválasztani; úgy jön le hogy ezt hardveres lejátszótól függően kellene beírni, de csak van egy arany középút gondolom.

#6: van benne igazság, de kétségtelen hogy az x264 enkóder leginkább a warez körökben használatos, és hogy a többség helytelenül használja. Na meg ez csak egy kés, nem feltétlenül kell vele ölni. :D

[ Szerkesztve ]

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

És mégis mi lenne, ha kihagynád a warezolós bandákra való utalást?

***

(#7) stevve válasza ollie (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Most nézd meg, remélem minden pejoratív és degradáló mondat kikerült.

(#8) Dare2Live válasza ollie (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

rossz az aki rosszra gondol.

aki meg rosszra gondol és utána még kötekszik is mégrosszabb :p

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) stevve válasza DarkByte (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

"Magasság(video) * Szélesség(video) * num_ref_frames <= 8294400" Bele is írtam, gyakorlatilag ez a DPB. Sok helyen azt szokták ehhez tárítani, mennyi lehet a max num_ref_frame, de végülis a lényeg a képlet. Ha jól választjuk meg (számítjuk ki) a num_ref_frames értékét, nem lépjük túl a puffer méretét.

(#10) DarkByte válasza stevve (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgy tűnik összekevertem a DPB -t a VBV buffer-el. :U Legalább is MeGUI -ban ez állítható.

[ Szerkesztve ]

(#11) stevve válasza DarkByte (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, ez a hardveren fizikai korlát, nem állítható, csak túlléphet, de akkor problémázik :D

(#12) Sanyix válasza DarkByte (#5) üzenetére


Sanyix
őstag

Nem csak a warez körökben elterjedt... mondjuk a blu ray lemezekre is ebben a kódolásban kerülnek az anyagok, és néhány fejlett országban is ilyen kódolással streamelik a hd és néha sd adásokat.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#13) stevve


stevve
nagyúr

Elnézést a sok szóismétlésért, átírom majd ezeket. :B

[ Szerkesztve ]

(#14) DarkByte válasza Sanyix (#12) üzenetére


DarkByte
addikt

Az enkóderről beszéltem nem a videó formátumról. És a cikk is kifejezetten azzal foglalkozik hogy az x264 enkóderrel hogyan lehet DXVA kompatibilis videót kódolni. Van egy gyanúm hogy Blu-ray -re a nagy cégek nem x264 -el kódolnak. :)

(#15) ollie válasza Dare2Live (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, rosszra gondoltál? ;]

***

(#16) tdd587


tdd587
őstag

Én azzal vitatkoznék, hogy Q6600 és akkor megy minden x264 movie. Nem megy. 2DVD-s 1080p rippek már akadnak (Vista x64 SP1, Kmplayer).

Nekem be kellett izzítanom a PowerDVD dekóderét a DXVA miatt. (CoreAVC sem vitte, sőt egyenesen katasztrófa volt vele az eredmény.)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17) stevve válasza tdd587 (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, az csak hasra ütés volt :) , de sok helyen hallottam hasonló érveket. Valóban, addig nincs is gond, amíg egy 6-7000Kbps videót kell lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#18) Sanyix válasza DarkByte (#14) üzenetére


Sanyix
őstag

Szvsz teljesen mindegy hogy h264 vagy x264, a kódolás az ugyan az. És az sem meglepő hogy a warez terjed igazán. Vagy van sok olcsó bluray lejátszó és sokféle bluray film emberi áron a sarki teszkóban? Nincs, tehát nincs más választás, mint AZ :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#19) DarkByte válasza Sanyix (#18) üzenetére


DarkByte
addikt

Kicsit elbeszélünk egymás mellett. Én csak azt mondtam hogy x264 -el kódolt boltban vehető videóanyagról én még nem hallottam. Kb. olyan ez mint a DivX/XviD, olyan CD/DVD filmet sem láttam még amelyen gyárilag avi/mkv -ban lenne a film MPEG-4 ASP (ez a DivX/XviD is) kódolással. Maga a formátum kompatibilis természetesen, az x264 H.264/AVC kompatibilis stream -et csinál. Viszont H.264 kódoló létezik jó pár fajta, hogy csak említsem az Ateme kódolóját, amelyet néhol többre tartanak mint az x264 -et minőségben. Viszont az egy commerical tömörítő, az x264 pedig ingyenes és tesztek szerint minimális mértékben gyengébb az x264. (és akkor még nem beszéltem arról hogy az x264 köré mekkora mértékű közösség épült már ki)

(#20) azbest válasza tdd587 (#16) üzenetére


azbest
félisten


honlap

Ha nem használsz hozzá külső feliratot (vobsub) vagy más külső videó filtert (hanem a belső feliratozót használod), akkor tökéletes. Az M1 HD 1080i adását hibátlanul viszi a legújabb változata, 5% alatti prociterheléssel 2.4GHz-en futó x2 3600+omon hd3650 kártyával. 1080p-t még nem nagyon próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#21) PuMbA válasza tdd587 (#16) üzenetére


PuMbA
titán

KMPlayer valami irtó rossz lejátszó.2 magot tud csak kihasználni,azokat se egyenlő terheléssel. Media Player Classic Homecinemával biztos menne rendesen.

(#22) ronaldo


ronaldo
őstag

Szóval itt most arról van szó, hogy egy letöltött videóba utólag bele tudok babrálni és akkor megy a hardveres gyorsítás? Mert van 1-2 (3? :)) ilyen 1080p filmem ami bizony nézhetetlen (pedig DVD9-re lett méretezve, szóval nem pici) és eléggé idegesít.

(#23) stevve válasza ronaldo (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

Elvileg. Ha jól csinálták és csak a level van elrontva vagy kisebb hibákat vétettek, akkor meglehet, hogy javítható. Írd át a header-t és kiderül. :)

(#24) Sanyix válasza azbest (#20) üzenetére


Sanyix
őstag

Mi? honnan van neked m1 hd adásod amit dxva visz?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25) DarkByte


DarkByte
addikt

Egy kis érdekesség, most találtam nemrég:
[x264 SD videókódolás processzorokra vetítve, sebességi sorrendben]
[x264 HD MPEG2 720p -> H.264 720p kódolás processzorokra vetítve, sebességi sorrendben]
(mindkét táblázatban a piros sorok túlhajtott eredmények)

Elég durva, az én procim ezek alapján egy 43 perces HD anyag kódolást 11 óra alatt csinálná meg, ugyanezt egy Q6600 letudja másfél óra alatt :Y (mindezt húzás nélküli értékekre értem) És akkor hol van még ehhez képest az 1080i H.264 -> 720p H.264 metódus (ha képjavítókat akarok használni arról nem is beszélve) :Y

[ Szerkesztve ]

(#26) tdd587 válasza azbest (#20) üzenetére


tdd587
őstag

Köszi mindenkinek a tippeket, mondanám, hogy kipróbálom, de várok a videókártyámra...

A több magot egyáltalán nem használja a KMPlayer built in H.264 dekódere, így az egyik magot küldi csak 100%-ra és már akad is a film...

A 64bit támogatást is láttam a honlapon, ez már bíztató, vagy felejtsem el? Gyorsulhat attól valami? Annyiban biztos nem jó, hogy akkor búcsú az EAC3 támogatásnak... bár szerencsére a legtöbb 1080p rip finom, ropogós másfeles DTS hanggal érkezik. Néha FLAC.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#27) stevve válasza DarkByte (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

Én már akár 5 óra alatt tudnék 2.5 óra SD-t kódolni :P Jó táblázat, így már látom, milyen eredményt nem fogok sose elérni :DDD

(#28) DarkByte válasza stevve (#27) üzenetére


DarkByte
addikt

Huh hallod, ezt az új avatárodat szokni kell. :B Most esett le hogy ez te vagy, pedig már láttam pandától írást máshol is. :D Egyszer remélem eljutok oda hogy nekem is lehet, végre találtam valami egyedit ami tetszene. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.