Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mickemoto


mickemoto
őstag

Annyi féle amd apu van már forgalomban hogy nem könnyű eligazodni köztük.

(#2) Fiery válasza mickemoto (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Valojaban nagyon is konnyu eligazodni, ugyanis sajnos nagyon keves gyarto nagyon keves konfiguracioba szereli be ezeket. Ergo, vegeredmenyben nagyon szuk APU valasztekhoz tudsz hozzajutni, ha vasarolni akarsz :( :(

(#3) rodrigez


rodrigez
senior tag

Én beneveznék egy 8800-as-ra épülő asztali gépre. Itthonra tökéletesen elég lenne. Remélem lesz normális áron mini-pc belőle.

(#4) tailor74 válasza rodrigez (#3) üzenetére


tailor74
őstag

+1. Igen , otthoni mini pc-kbe szerintem is tökéletesek lennének.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#5) mickemoto válasza Fiery (#2) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem konkrétan ezekről beszéltem.Huszonhét félét számoltam össze az ipon oldalán.Azért az nem kevés.

(#6) Fiery válasza rodrigez (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Nem valoszinu, hogy tul sok gyarto hasznalna a Carrizot mini-PC-hez :( Ha nem tevedek, mar a Gigabyte sem epitett Brixet a Kaverira sem (megalltak a Richlandnel), akarcsak a Zotac. Az ASRock pedig a Brazos ota nem epit AMD-re. Maga a mini-PC piac sem megy tul acelosan, azon belul pedig abszolut marginalis az erdeklodes az AMD alapu masinakra, sajnos. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne otthon, sajat kezuleg osszerakni egy mini-ITX alaplapra epulo franko kaveris mini-PC-t. De en szemely szerint arra sem latok sok eselyt, hogy Carrizo alapu desktop alaplap megjelenjen barmelyik gyartotol :(

[ Szerkesztve ]

(#7) Fiery válasza mickemoto (#5) üzenetére


Fiery
veterán

Az nagyon keves, figyelembe veve, hogy abban benne van a Brazos, Jaguar, Richland, Kaveri, Carrizo, uzleti, olcso, ultra-portable, tablet, gamer, stb. Persze ezen nem fogunk osszeveszni :))

(#8) rodrigez válasza Fiery (#6) üzenetére


rodrigez
senior tag

Tökéletesen ellennék én az Intellel is, lévén jóval gyorsabb hasonló TDP-ből gazdálkodva, de a Carrizo-ban, főleg a 8800-asban van egy combos IGP, ami azért néha nem árt ha picit játszani lenne kedvem. :) Ugyanezt a sebességet csak a méregdrága Iris Pro-s Intelek nyújtják brutális felárért cserébe. :) Bár most láttam Anadtech-en egy Zotac ZBox Magnus tesztet ami persze nem olcsó (800$ barebone), de GTX970M GPU van az Intel i5 5200 mellett és FullHD-ban minden fullosan fut. Max. fogyasztása pedig megállt 115W-nál (Furmark+Prime). Jájjjjj, elcsábultam. :D

(#9) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Inkább a Zen ról csiripelnének, mint, hogy a Carrizo ról húznak le bőrt.... :P

(#10) solfilo


solfilo
veterán

Nagyon örvendetes, hogy megjöttek az üzleti verziók. :K
Arról van valami infó, hogy Magyarországon mikor lehet majd Carrizo-s gépet kapni?

solfilo

(#11) ukornel


ukornel
aktív tag

Furcsa ez az "A12-8800B" jelzés. Eddig A10 volt a leggyorsabb "A"-jelzésű APUk jele; fölötte volt még az "FX" jelzésű csúcs.

Szerk. Ha jól látom, az A12-8800B órajelei az FX-8800-ének felelnek meg. Akkor tehát üzleti vonalon az "FX" helyett lenne az "A12"?

[ Szerkesztve ]

(#12) Fiery válasza Kingcold (#9) üzenetére


Fiery
veterán

Ha minden igaz, a Carrizorol me'g le lesz huzva nehany bor jovore, pl. az erkezo Stoney es Bristol Ridge is Carrizo (Excavator) alapu APU-k lesznek... :)

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Nem rosszak (sőt az A12-8800B az 512 shaderrel kifejezetten rendben van), de nem hinném, hogy túl nagy sikerük lenne majd...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Carrizo-s thinkpad? Legalább driverileg is tartós lenne. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Ezek a Carrizok és épp úgy mennek a levesbe, mint az eddigiek. Utálom, ha valaki fanatizmusból kovácsol összeesküvés elméleteket, ezért most magam is utálnom kéne, de ez már annyira nyilvánvaló, hogy nem tudok mellette elmenni.

Fiery-nek totál igaza van, igazából nem létezik Carrizo választék. Maximum 1-2 konfig létezik vele. Az egyetlen (!) kapható termék vele a HP Envy 15z, amit olyan szinten elb***tak, hogy arra nincsen szó. Nem tudom elképzelni, hogy nem szándékos impotenciáról van szó. Ha ennél kisebb notebookokba (mitöbb néha tabletekbe) képesek Intel+GeForce 920M-et rakni (ami egyébként elég nonszensz egy páros Haswell óta), ami ráadásul sokkal többet is fogyaszt együtt, és ott meg tudják oldani a hűtést, akkor itt miért nem?? Ugyanígy a saját kaveris Lenovo Z50-75, amit tömegesen szereltek hibás kijelzővel és semmit sem képesek tenni az ügy érdekében. (szétesik a kép, teljesen elsötétül, de legalábbis mindenki az iszonyatos "gradiens" hibáról számol be, miszerint nincsenek színei a kijelzőnek, majdnem mint régi 16 bites időkben.)

És a szomorú helyzet, hogy ennyi a paletta. Összesen 3 notebookról tudok, amiben Kaveri van, és 1-ről amiben Carrizo. (Lenovo Y700 is nem sokára jön, de már kezdek attól is félni.) Ezek a profi Carrizok a HP EliteBook 7X5 G3 sorozatban kapnak majd helyet, ahol az Envy-nél is talán vékonyabb házba, és nem csak 15,6" de 14" és 12"-es verzióban is raknak majd Carrizot. Hát ha eddig nem tudták megoldani, hogy koszos 35W-nyi TDP-t elvezessenek, akkor nem pont az EliteBookban fogják megoldani.

A linkelt AMD-s fórumban a vállalati arc fogalmazta meg nagyon jól, hogy minden Envy 15z masina "is a waste of Carrizo silicon". Avval, hogy konfigurálható TDP keretet adtak a gyártók kezébe, kiherélték a saját termékeiket. Már csak ezért is járna jól AMD avval, ha a Microsoftos felvásárlós pletyka igaz volna, mert legalább egy elkötelezett gyártó partnert találnának maguknak, legalább a Surface termékvonal erejéig.

Hívjatok megszállottnak, vagy akárminek, de ennyi selejtes masinát nem lehet véletlenül összehozni. Ennél azért többre érdemes az AMD.

(#16) Fiery válasza Meteorhead (#15) üzenetére


Fiery
veterán

En tudok me'g 2 Carrizo notebookrol, amit boltban is lehet kapni -- nem feltetlenul kis hazankban, persze. Az egyik egy Pavilion (nem tudom a pontos modell szamot, A10-8700P APU, 17 colos, 900p LCD-vel), a masik pedig az Acer Aspire E5-552G.

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én kis naív, már azt hittem, hogy kijött a Carrizo-ra épülő Latitude 7000-es meg Elitebook 800-as sorozat:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) stratova válasza ukornel (#11) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz kaverinél volt egy kis elcsúszás. Az új elnevezés így a CU-k számára is utal (amennyiben a CPU-magokat is annak vennénk AMD módra).

FX-7600P - ~= RX-427BB
A10-7400P - ~= RX-425BB
FX-7500 ~= A10 Pro-7350B
A10-7300 ~= A8 Pro-7150B
A8-7100 -
A6-7000 ~= A6 Pro-7050B ~= RX-225FB

Meteorhead Köszi az Elitebook linket, már néztem az elmúlt hetekben, de tegnap éppen nem.
755 G3, 745 G3, 725 G3
Belső tárolókapacitás:
...
Legfeljebb 256 GB M.2 PCIe SSD

[ Szerkesztve ]

(#19) ukornel válasza stratova (#18) üzenetére


ukornel
aktív tag

Tényleg, ebben van logika. :K

(#20) Kendek válasza stratova (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, most néztem, hogy van 455-ből is már G3. Habár a specifikációt megszemlélve nem érzem úgy, hogy érdemes lenne lecserélnek a G1-emet.

<-ƘƘ->

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az új PRO APU-kra a HP és a Lenovo biztosan épít majd mobil, illetve energiatakarékos asztali konfigurációkat."

Remélhetőleg nem fos Edget, hanem rendes Thinkpadet.

(#22) Petykemano


Petykemano
veterán

hp

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#23) stratova válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


stratova
veterán

Thinkpad T-t nem várnék, korábban sem volt jellemző. (most néztem az L540-es gépét kollégámnak, az a touchpad... 1,5 mm-t süllyed/rugózik... ebben még a korábbi Edge is normálisabb volt.)

Dellből Llano óta nincs AMD-s Vostro (bár már az is csak egy Inspiron kiterjesztett garival, HDMI helyett D-SUB csatlakozóval [facepalm]).

Szóval a csúcs amit AMD-vel vehetsz a HP Elitebook 7x5.

(#24) t72killer válasza Petykemano (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem rossz, majd kíváncsi leszek az akksiidőre valós körülmények között (pl youtube wifiről). A nejem kapott Broadwell-es 720 g2-t, a CPU-domináns szoftverpiacon SzVSz jobban járt vele, mint egy Carrizo-val.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) mickemoto válasza Fiery (#7) üzenetére


mickemoto
őstag

Ez csak az asztali szegmens, nincs benne semmi más.Lehet neked kevés , de szerintem meg ha választani kéne belőlük a fele is sok volna.

(#26) Dr. Akula válasza stratova (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Eztért nincs sehol az AMD, mert leginkább csak a gagyi modellekbe jut be. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.