Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"Az üzleti vonalra is megérkezett az AMD Bristol Ridge APU"

...mármint a korábbi "paper launch" mellé jött egy újabb. A virtuális valóság startjára megérkeztek az AMD képzeletbeli alaplapjai és processzorai. A Summit Ridge-re ez alapján felesleges számítani 2017 nyár előtt, a Raven Ridge-re meg 2018 előtt. (persze bejelenteni be jelentik hamarabb)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Abu85 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Rendelhető már a HP-től három termék. Persze ma csak ezres tételben szállítják, de idővel kisebb tételben is elérhetők lesznek a HP viszonteladóinál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) martonx


martonx
veterán

A nem üzleti procik foghatóak már boltban? Lehet hozzájuk való alaplapot kapni? :D

Én kérek elnézést!

(#4) Abu85 válasza martonx (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A nem üzleti megoldások OEM-eknek érhetők el. És onnan komplett gépként megvásárolhatók. Itt szerencsére nincsenek mennyiségi követelmények, tehát direkten a HP-től is lerendelhető bármelyik gép.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) nyakdam válasza Abu85 (#4) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Érthető, hogy az OEM-ek előnyt élveznek, de a sima felhasználók mikor látnak belőle? Aki maga rakja össze a gépét az mostanság le van tojva AMD részről. Így nem lehet piacot szerezni, hogy nincs a boltok polcain termék.

(#6) Abu85 válasza nyakdam (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az év végén lesznek kiépítve a retail csatornák. Előbb az OEM csatornákat kell kiszolgálni, és stabil ellátást biztosítani oda.
Naná, hogy le van tojva. A PC vásárlók között a DIY vásárlók nem érik el az 10%-ot. Még pár év és ez a piac vissza fog szorulni szinte teljesen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Te jó ég, már ide is megérkezett az AMD, teljesen elárasztják a piacot!
Dicséretes, hogy mennyire koncentrálnak, és milyen komolyan veszik a virtuális valóságot.

(#8) tibaimp válasza Abu85 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Még pár év és ez a piac vissza fog szorulni szinte teljesen." -- remélem ebben nem lesz igazad, mert én tuti maradok a jó öreg Do It Yourself felhasználó...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Plasticbomb válasza Abu85 (#6) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Most direkt ránéztem a HP holland shopjára (itt élek, itt vásárolok alapon, sajnos nekem ezért esik ki a ramiris pl. Meg gondolom még egy jópár embernek rajtam kívül.): A10 8700 pro-t találtam, de ddr4 a12 sehol. Ez azt jelenti, hoyg baromira messze van még bármi is ebből akár ilyen akár olyan csatornán?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#10) leviske válasza Abu85 (#6) üzenetére


leviske
veterán

"Még pár év és ez a piac vissza fog szorulni szinte teljesen."

Ne haragudj meg, de kb ez annyira valóságos, ahogy az nVidia 6 éve szorul kifele a PC piacról. A PC technológiai lemaradása a konzolokkal szemben is tényleg látványosan 4 év lett. A trendek sebességét nagyon ritkán találod el és Te is tudod, hogy a DIY piac ilyetén "fenyegetése" egy ilyen karakterisztikájú oldalon eleve bicskanyitogató.

Egyelőre a DIY piac lazán túlélt már notebook lufit, netbook lufit, okostelefon lufit és tablet lufit is. Nem most fog magába roskadni, mégha az az AMD-nek rövid távon jobb is lenne. :)

(#11) Abu85 válasza Plasticbomb (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Magánembereknek ezek nem hiszem, hogy elérhetők, hiszen aligha van bárki, aki ezer darabos minimum rendelésben gondolkodik.

(#10) leviske: Akkor tegyük ezt tisztába. Azt mondtam, hogy a VGA-piac fog zsugorodni, aminek nyilván része az NV is, és emiatt durván nőnek majd az árak. Ami történt az a VGA-piac zsugorodása, nyilván az NV-vel együtt, és nőttek az árak.

A PC már nincs lemaradva a konzol mögött annyira, mert megkaptuk az explicit API-kat, amit direkt kihangsúlyoztam, hogy a lemaradást ez okozza, és nem a hardver. Nem mondom, hogy időben léptünk, de elfogadható időtartamon belül lett reakció arra a problémára, amiről 2013-ban sokszor írtam. Érdekes módon az iparág pont úgy felszámolta, ahogy azt írtam 2013-ban.

Az AMD-nek egyáltalán nem jó a DIY csökkenése, mert többségében ebből a piacból élnek. Ez az Intelnek jó irány. Ettől a tény az, hogy amíg két éve 10 PC-ből 3 DIY volt, addig ma 10 PC-ből egy az. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a nem a DIY-hez számoljuk az áruházi márkátlan összeszerelt PC-ket, amikre viszont nőtt az igény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Plasticbomb válasza Abu85 (#11) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Rosszul fogalmaztam, azt hiszem. Idézem nyakdam-ot:

"Érthető, hogy az OEM-ek előnyt élveznek, de a sima felhasználók mikor látnak belőle? Aki maga rakja össze a gépét az mostanság le van tojva AMD részről. Így nem lehet piacot szerezni, hogy nincs a boltok polcain termék." Az áthúzott rész egy dolog, az majd jön, viszont a sima felhasználó mikor jut hozzá akár OEMtől? Mert eddig én nyomát sem láttam bármilyen OEM masinának, csak kaptunk pár kiszivárgott/kiszivárogtatott fotót pár alsó kategóriás lapról, és csókolom. Ez azért érdekes, mert nem szeretnék "hatszor" gépet venni idén (1 kell most öcsémnek, egy AM4 váltás nekem. Ha most odaadom öcsémnek a mostani gépem, akkor vennem kell egy másikat, és mivel intel oldalon egy bizonyos irányba szeretnék menni, de az alaplap már fehér holló szindrómát játszik, míg AMD oldalon nem érdemes venni most semmit, meg vagyok lőve, a mégis veszek valamit. Mert így is úgy is AM4re akarnék váltani...)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#13) Abu85 válasza Plasticbomb (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Best Buy-ban van rengeteg, mert a Dell jelezte, hogy szállított nekik egy csomót. A Costco-ban HP és Lenovo PC-k vannak. Costco-ban biztos van HP Pavilion 510-p127c 599 dollárért, mert erről is kaptunk bejelentést. Ebben A12-9800 van, 16 GB DDR4, 1 TB HDD és a szokásos asztali kiegészítők mellett. Ezt meg is találtam online: [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Goblin12


Goblin12
őstag

Szerintem aki DIY gépet akar összerakni az kifogja fizetni a felárat, mint ahogy én is kifizetném a felárat, és ránem tenném a kezemet egy pl.: MediaMarktban előre összerakott gépre. :K 100% Privát felhasználóként

[ Szerkesztve ]

(#15) leviske válasza Abu85 (#11) üzenetére


leviske
veterán

Egyrészt a Ferminél (vagy tán a Keplernél) még felmerült, hogy az nVidia a Tegra vonalra menekül és idővel lehet, hogy nem szállítanak majd desktopra. Másrészt, amennyiben a töketlenkedő AMD-t kivesszük a GPU eladásos képeltből, akkor kapunk az nVidia részéről egy 2011-es ~9,1milliós és egy 2015-ös 7,2milliós eladott darabszámot. Ez nagyon messze van attól az aránytól, amit a dGPU piac bukott (16m -> 9m). Amennyiben az AMD nem átnevezgetéseket nyomott volna, vitatható, hogy mennyire követnék le a dGPU piaci eladások a korábbi markáns kijelentésed.

A PC-s lemaradás meg nem az explicit API-k miatt nem érződött egy tizedmásodpercre sem, hanem azért, mert nem számoltál azzal a tényezővel, hogy mire elkezdik ezeket a feature-öket használni a fejlesztők, eltelik 3-4 év.

Az alkalmazott fogalmazásmód és a valós időskála, amin ezek esetleg megtörténnek, rendre nagyságrendekkel térnek el egymástól.

Na de részemről az offnak vége. Elnézést.

(#16) Abu85 válasza leviske (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Az merült fel, hogy az NV a Tegra miatt nem a desktop konstrukcióknak megfelelően tervezi az architektúrát. A kiszállás az nem attól függ, hogy a Tegra a fontos, hanem attól, hogy van-e még igény, de az architektúra kialakításán már látszik, hogy mobilba lett-e tervezve, vagy klasszikusan asztaliba.

Az átnevezésnek ehhez azért nem volt köze, mert például az R9 290X-ből R9 390X lett valóban, de az R9 290X a GTX 780 ellen jött és simán tartotta a lépést a GTX 970-nel is. Tehát maga a generációs fejlődés megtörtént, csak szoftveresen gyorsítottak rajta 20-30%-ot. Ebből lett egy új termék. Ez nem befolyásolta az eladásokat.

A PC-s lemaradást nagyon lehetett érezni, amikor jöttek olyanok, hogy Batman AK. Sosem tudták rendbe rakni, és ennek az oka az API. Akkora volt a konzolhoz képest a hátrány, hogy az idei évre már jellemző, hogy szinte azonnali a fícsőrök kihasználása. Lásd SPIR-V kiterjesztések megjelenése májusban, és egy hónapra rá máris van Doom implementáció rá. Iszonyatosan felgyorsult az újítások kihasználása. Persze van olyan újítás, amit nem használnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Lacok


Lacok
őstag

Egy kicsit felgyorsíthatnák az asztali (DIY) vonalra szánt Bristol Ridge processzorok megjelenését.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) atok666


atok666
őstag

Mitol lesz piros egy cikk cime? Mi alapjan? :U

Atok

(#19) Abu85 válasza atok666 (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyedi elbírálás. Egyrészt lehet olyan, hogy valami érdekes, másrészt, ha valami NDA-s volt, és fontosabb bejelentés. Ez most az utóbbi.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Fiery válasza Abu85 (#6) üzenetére


Fiery
veterán

Szamomra baromira nem egyertelmu, hogy miert nem tudott mostanra legalabb a 4 nagy alaplap gyarto (ASRock, Asus, Gigabyte, MSI) eloallni az AM4-es retail alaplapokkal. Erre nem magyarazat az, amit irtal. Ha nem tevedek, a chipsetet (Promontory) nem az AMD gyartja, es me'g csak nem is az AMD tervezte. Az ASMedia nem tud eleg chipsetet gyartatni a ... hm... mondjuk TSMC-vel? (ki mas lenne) Vagy socketbol vagy hiany? :) A Foxconn nem tud eleg AM4 socketet gyartani? Vagy az AMD rohadt bena mar megint, es nem tud eleg AM4 socketes Bristol Ridge-et gyartani, a nyavalyas, hosszu evek ota csontta optimalizalt 28 nanon? No rocket science, ez nem 14 nano, nem Samsung high-tech cucc, nem kellene akkora problemat okozni havonta par millio 28 nanos APU-t gyartani... De me'g ha tegyuk fel problema is az APU-k gyartasa valami csoda folytan, ez miert kellene hogy megakadalyozza az alaplap gyartokat abban, hogy eloalljanak a dobozos AM4 alaplapokkal? Nem egy olyan CPU frissites volt az utobbi evekben, amikor a CPU megjelenese elott mar volt a boltokban alaplap -- de mivel uj foglalat volt a deszkan, nem tudtal bele semmit dugni. Abszurd helyzet, alairom, de me'g mindig jobb, mint amikor azon porognek az AMD rajongok, hogy egeti a zsebuket az AM4-re felretett love, ok mar nagyon szeretnenek vasarolni, de nem tudnak mit venni, mert nincs _semmi_ a piacon, amibol valogatni lehetne. Oke, hogy majd lesz, de ezt a "majd"-ot hallgatjak mar ezek az emberek evek ota. Nem egy ember van itt a forumon is, akit beszippantott a "sotet oldal" (= Core i3/i5/i7), mert egyszeruen meguntak azt, hogy Godot-ra varjanak... Es aki Intelre valt, azt utana me'g nehezebb lesz visszacsabitania az AMD-nek, ha csupan egy olyan termeket tudnak majd letenni az asztalra, ami ugyanazt tudja, mint az aktualis konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#21) Fiery válasza Abu85 (#19) üzenetére


Fiery
veterán

A Carrizo DDR4-rol is lesz hamarosan cikk, remelem, es az is piros lesz ;) Az lesz az a termek, ami vegkepp a kutyat nem fogja erdekelni.

(#22) bil


bil
tag

Szeretettel várjuk ezeket a boltok polcain a megfelelő AM4-es lapokkal együtt.
Talán még idén!?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#23) Plasticbomb válasza Abu85 (#13) üzenetére


Plasticbomb
addikt

HM. Rá akartam nézni, de érdekes, hogy te MO-ról meg tudod nézni az oldalt, én meg innen Hollandiából ennyit kapok vissza: Access Denied

You don't have permission to access "http://www.costco.com/" on this server.
Reference #18.4f240ac3.1475512564.1fade019

Nevermind. Proxyval csak meg tudtam lesni.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24) Hieronymus válasza Goblin12 (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..aki DIY gépet akar összerakni az kifogja fizetni a felárat, mint ahogy én is kifizetném a felárat.."

Nem ez a probléma kényes oldala.
Inkább az, hogy ki akar gépet összerakni.

Azt gondolom, hogy a játékosok nyitottabbak még a gép összerakásra.
A másik potenciális vásárlói kör, a gépek kinézetére koncentrál.

A vásárlók többsége, "csak" egy megbízható gépet szeretne. Nem érdekelt az operációs rendszer telepítés rejtélyének megismerésében. Nem akar vissza menni az eladóhoz, ha valamelyik alkatrész nem oké.
Kideríteni sem tudná, miért nem indul az új gép.

Több mint 10 éve élek egy nagyvárosban. Amióta ide költöztem, majdnem az összes PC bolt beadta kulcsot.
A multi hatalmas alkatrész kínálata, mára néhány cserealkatrészre zsugorodott. Desktop gépet csak akcióban látok. Legjobb esetben is 3 gépből áll a teljes kínálat. a maradék helyen notebookok és táblagépek széles választékát kínálják.
Mondhatnám, hogy az online kereskedés vitte el vásárlókat. De ez csak részben igaz, mert ezen kereskedők köre is szűkült.

Ma azt látom, hogy aki számítógépet vásárol, az a megbízhatóságot választja. Inkább többet fizet, de 2-3 év lehetőleg helyszíni garanciát vár el. Elmegy a legközelebbi helyi vagy Internet üzletbe. Kiválaszt valamit és megveszi.(Előtte - esetleg - felméri, milyen gépre van szüksége.)
Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Vártam már nagyon hogy szivárog valami AMD hír,de ez elég harmatos.
Ez a teljesítményre való célzás meg egyenesen szánalmas.Pedig szivesen visszaváltanék AMD-re Haswell- ről,de lehet nem lesz érdemes....

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#26) schawo válasza Hieronymus (#24) üzenetére


schawo
titán

Igen. A Webshopok tették őket tönkre, nem a DIY halála.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) sh4d0w válasza Fiery (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha visszaemlekszel, a K7 startjakor ugyanez volt - nem volt alaplap, vegul az AMD mutatta be a lapgyartoknak egy referenciamodellel, merre is kene haladni.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) #06658560 válasza Fiery (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van egy elég kacifántos elméletem: jött ez a hibrid széria, mikor mindenki a Zent várja. Az AMD is, vagy főleg. Csak valamivel elő kellett rukkolni, ami papíron van, de igen kis darabszámra lőtték be az igényt, így a GloFo nem ontja magából a cuccot. Aztán jelenleg mindenki a másikra vár, a kedves vevő meg szidja mindenki anyukáját.

(#29) Kronos3000 válasza Fiery (#20) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Pontos diagnózis.

Wasabi...

(#30) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ijesztően szar ez a processzor teljesítményben!
HWBOT-on van feltöltve eredmény és siralmas:


[link]

Ezt tudja egy Xeon E5440 alacsonyabb órajelen:

Ez még egy i3-at sem ér be.

Nem ez az amire várunk...

(#31) Fiery válasza sh4d0w (#27) üzenetére


Fiery
veterán

Az AMD sajat AM4 referencia alaplapja (Myrtle) mar honapok ota kozkezen forog, legalabbis az alaplap gyartoknal. Oke, volt belole egy elso es masodik revizio, de ez nem jelenti azt, hogy az alaplap gyartoknak az AMD-re kellene varni, hogy majd ok osszerakjak a referencia lapot. Ha egy adott gyarto minden kulonosebb erolkodes nelkul kepes parhuzamosan gyartani 6 fele foglalattal (LGA1150, 1151, 2011, FM2+, AM3+, AM1) szerelt alaplapot, akkor nehogy mar az AM4 alaplap gyartasa olyan nagy problemat okozzon... Arrol nem is beszelve, hogy hosszu hetek, lassan honapok ota mukodnek az Asus es HP (ami talan Foxconn inkabb) AM4 foglalatos alaplapjai, a sajat PC-ikben. Ha az Asus ossze tudja rakni az OEM deszkajat, akkor a dobozos termeket ugyanazzal a foglalattal es chipsettel miert nem?

A K7-es idok egyebkent is baromi regen voltak. Azota az alaplap gyartoknak boven volt idejuk hozzaszokni az AMD foglalatokhoz, es keresztul is mentek azota vagy 10-12 kulonbozo AMD foglalaton. Ahogy Abu is szokta mondani, boven volt tapasztalatuk mar AMD foglalat temaban :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Fiery válasza #06658560 (#28) üzenetére


Fiery
veterán

Fene tudja... Az AMD nem csak ugy bedobta a Bristol Ridge-et, nem egy hirtelen jott otlet volt. Jo elore eldontottek, hogy lesz egy uj foglalat - regi APU parositas. Mindenkinek boven volt ideje felkeszulni erre. De me'g ha fel is tesszuk, hogy a Bristol Ridge AM4 verziojabol keveset gyart(at) az AMD, direkt vagy veletlenul vagy barmi mas okbol, az alaplap gyartokat miert kell hogy ez akadalyozza barmiben? Vagy le van elore zsirozva az alaplap gyartok es az AMD kozott, hogy amig nincs nagy mennyisegben dobozos AM4 processzor a piacon, addig direkt tartsak vissza az AM4 foglalatos alaplapjaikat?

(#33) Fiery válasza eldiablo (#30) üzenetére


Fiery
veterán

Kezdjuk ott, hogy egy 65 Wattos APU-rol beszelunk, nem egy nagyteljesitmenyu mainstream desktop cuccrol (ami 90-100 W lenne). Egyetlen benchmarkot citaltal ide, ami vagy relevans, vagy nem. Hajlok arra, hogy kevesbe igen, mint amennyire nem :) Amugy meg a Bristol Ridge 65 Watton majdnem hozza azt a teljesitmenyt, amit a Kaveri 95 Wattbol hoz(ott) ki. Ez nem rossz teljesitmeny, tekintettel arra, hogy ugyanazon a 28 nanos processzen keszul mindketto. Persze ha valaki mar a Kaverivel (ill. a Godavarival) sem volt elegedett, annak nyilvan nem is erdemes foglalkoznia a Bristol Ridge-dzsel. Majd jon a Summit Ridge, utana me'g a Raven Ridge, azok mas kategoriaba fognak erkezni.

(#34) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

A "bejelentette", a "megérkezett", az "1000-es tétel" nem egyenlő a "haza vihetővel"! /Pláne nem emberi áron.../
A hozzájuk tartózó alaplapokkal meg még rosszabb a helyzet. Legalább a képeikkel és a hozzá tartozó paraméterekkel kellene tele lennie az IT oldalaknak! A kiadott árazásukról már nem is áradoznék ;)

Szóval marad a nuku termék, valami hír azért van kategória.
Mert vagy annyira gázos az egész, hogy még mindig reszelik - csak el ne fogyjon :B
Vagy annyira ütős, hogy megér még egy kis váratatást, hagy főjön a levében az Intel - meg mi is :P

Egy tuti, ha tavasszal nem hozza azt, amit ÉVEK óta el-várunk ... de is nem folytatom :(((

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#35) ceripapa válasza eldiablo (#30) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Hát majd ha látok valami releváns tesztet :D akkor elhiszem ,de jelenleg arra tartunk hogy a gpu a lényeg mivel azzal gyorsítanak fel mindent. Mellette pedig elég kevés a fogyasztása. :] Én majd várok egy tesztet róla :]

(#36) nrbx


nrbx
tag

Irjatok, hogy nem kaphato semmi ilyen processzorral. Lehet beneztem valamit, de nalunk (Szlovákia) pl. itt van ez.

(#37) Fiery válasza nrbx (#36) üzenetére


Fiery
veterán

Dobozos alaplapot es dobozos processzort hianyolnak itt sokan, koztuk en is. Komplett gepet mar egy ideje lehet kapni, de ez az igazi AMD rajongok szamara nagy nulla.

(#38) ukornel


ukornel
aktív tag

Teszt lesz valamikor?

Furcsállom, hogy még mindig meg tudnak lepődni emberek az i3 közeli teljesítményen. Ez a két modulos APU vonalon már nem kellene, hogy olyan nagy újdonság legyen.

A legnagyobb előrelépés a foglalat lenne - csak jöjjenek már az alaplapok.

#34 Vitamincsiga
"vagy annyira gázos az egész, hogy még mindig reszelik - csak el ne fogyjon :B
Vagy annyira ütős, hogy megér még egy kis váratatást, hagy főjön a levében az Intel - meg mi is :P
"

Szerintem elég jól be lehet lőni ennek a cuccnak a teljesítményét saccra.
A Kaveri-Godavari vonalhoz képest egy számjegyű teljesítménynövekedés, de talán két számjegyű nyereség az energiahatékonyságban. A DDR4 jótékony hatással lehet az IGP teljesítményére, ott is számítani lehet két számjegyű előrelépésre. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#39) Plasticbomb válasza nrbx (#36) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Jájjj... Ez az oldal sem szimpatikus.
Egy másik gépnél, aminél elvileg szintén A10-9700 van benne, az alaplapnál Intel socket 1151-et ír.:D Másrészt ki volt az a nagyokos, aki egy GCN (1.3)-es gépben inkább geforce-ot erőltet? Egy 950-et...

Összevetés a két gép között: LINK

Sajnos 9800as nincs a listában, esetlegesen inkább megéri megvenni USA-ből, mint innan hasonló áron. (USA HP 510-127c 509$ + vám+szállítási költség valahol 750$ körül áll meg.

ukornel: Sajnos ahhoz nagyobb DDR4 szabványt kéne támogasson az APU, a 2400 hangyafaszniy lépés csak a DDR3 2400hoz képest. Addig nem elég nagy előrelépés, továbbra is vissza fogja fogni az IGP-t. (Ráadásul alig valami használja ki ténylegesen. Nemrég át akartam kódolni egy videót, csak úgy magamnak, mert hibás volt a timing. Mondom rákeresek, mi az, ami használja az IGP-t, esetleg a GPU-t is, hamár itt van nyers 6 TFLOPS a gépben... Amit találtam, elkeserített. A drága szoftverekben esetleg előfordul, a népszerű ingyenesekben meg kb csak egy kis rásegítés erejéig van valami mutatnivaló (~5%, vagyis elhanyagolható), közben az IGP és a GPU is üresben járt, de a proci meg el akart főni nekem.. )

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#40) g@bo válasza Fiery (#33) üzenetére


g@bo
nagyúr

viszonyítás kérdése mi is a "tróger" teljesítmény, nem?

ennek a procinak 10-15 éve én kimondhatatlanul örültem volna. ;]

nem a proci a rossz, egyszerűen van nála most jobb... önmagához képest, vagy adott feladathoz /x áron/ teljesen jó választás lehet.

(#41) Fiery válasza g@bo (#40) üzenetére


Fiery
veterán

A problema nem a teljesitmeny, hanem az elerhetoseg. Me'g ha akarnek se tudnek venni Bristol Ridge alaplapot processzorral, mert ilyen termek nincs piacon. Kulon a processzor kaphato alaplapra forrasztva, pl. nehany notebookban. Meg persze AM4 Bristol Ridge processzor kaphato komplett HP PC konfiguracio reszekent is. De me'g ha meg is vesz az ember egy komplett HP gepet, csak az APU miatt, nem tudod kivenni belole az APU-t es berakni egy "rendes" alaplapba, mert olyan nincs :)

Az a gond, hogy ha ilyen sokaig nem lesz a boltokban AM4 alaplap, akkor eljutunk majd egy olyan pontra, amikor mar annyira kozel lesz -- elvileg -- a Summit Ridge launch, hogy amiatt mar senki sem fog Bristol Ridge-et venni. SZVSZ jo par tizezer AM4 Bristol Ridge processzor eladasatol esik el az AMD emiatt. Hogy ez szamukra mennyire nagy veszteseg (ha az egyaltalan), az egy masik kerdes.

(#42) Abu85 válasza Fiery (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem is kell chipset. A gyártók azért nem állhatnak elő alaplapokkal, mert az AMD nem engedi. Nagyrészt üzletpolitikai szempontból, mert rengeteg beragadt készletük van még az alaplapgyártóknak. Ezeket az AMD nem fogja visszavenni, szóval kidolgoztak egy stratégiát, amiben az AMD megtiltja a termékmegjelentést egy darabig mindenkinek, így a készletek zömét el tudják adni. Ennyi.
Ez egyébként lehet, hogy annak a gyártónak nem tetszik, amelyiknek éppen nincs sok készlete, de azt megérti ő is, hogy ez alapvetően egy védelem, mert lehetne ő is szar helyzetben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Tigerclaw válasza Fiery (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Legalább" levették a válladról a döntést, miszerint megvárod a zen magos szériát, vagy már most váltasz AM4-re.

Amúgy nem igazán értem a hiányt. 28nm-en aztán tényleg nem kell sorban állni a bérgyártóknál és a kihozatal sem lehet rossz, mert ugye már bevált technológia.

Azt gondolnám, hogy AMD alapú gépeket inkább azok vesznek, akik saját maguknak raknak össze gépet, mert a céges IT területen az AMD nemkívánatos személy és a boltokban is inkább az Intel felé terelik a vásárlókat az eladók. Szóva fura, hogy pont a DIY szegmenst zárják ki a startból. Mikorra meg elérhető lesz, már nem lesz aki vegye az eleve idejét múlt processzort.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) Fiery válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


Fiery
veterán

En biztos nem valtok 6700K-rol Zenre sem, nem hogy Bristol Ridge-re ;) Nem rolam szol ez elsosorban, bar en is vettem volna (vennék) fejlesztesi celokra AM4 konfigot.

(#45) martonx válasza Abu85 (#42) üzenetére


martonx
veterán

"így a készletek zömét el tudják adni"
Kizárt dolognak tartom, hogy ha eddig se tudták ezeket a lapokat eladni, akkor a Bristol Ridge tudatos visszatartásával majd el tudják adni. ;]

Én kérek elnézést!

(#46) leviske válasza martonx (#45) üzenetére


leviske
veterán

Kérdés mekkora lesz a CPU leárazás. A Kaveri 50-90 dolcsi közé belőve kitudja söpörni a FM2+ lapokat, ahogy a FX-8-asok 70-100 dolcsi közé berakva beindíthatják a maradék AM3+ lapok eladásait. Az FX-9 $120 alatt pedig valószínűleg kivinné magával a megmaradt komolyabb AM3+ lapokat.

Nem mindenkinek lényeg a fejleszthetőség, a Bristol mellett meg más amúgy sem szól.

[ Szerkesztve ]

(#47) Tigerclaw válasza martonx (#45) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen. A tudatos AMD párti vásárlók már a Bristol Ridge-et is elavultnak tartják, pedig még meg se jelent...a még régebbi cpu-k és alaplapok eladása már végképp mission impossible, hacsak nem adják totál árrés nélkül. A BR csúszása pedig pontosan ezt a forgatókönyvet jelenti arra is. Most nem elérhető, de mikor elérhető lesz, már nem lesz rá kereslet... Szerintem óriási hiba volt gyártásba adni az egész szériát. El kellett volna kaszálni az egészet, amikor látták, hogy "túl későn, túl kevés" lesz. Az abba ölt fejlesztési/gyártási időt és pénzt bele kellett volna tenni az SR és RR projekt meggyorsításába.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) martonx válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


martonx
veterán

Én pl. az A10-7800-asomat szívesen lecserélném egy A12-9800-ra. De ha sokáig szarakodnak, akkor inkább megvárom a Zen alapú APU-t, hiszen jövő év folyamán elvileg az is megjelenik.

Én kérek elnézést!

(#49) Tigerclaw válasza martonx (#48) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én a Phenom 2 X6-ot cserélném már valamire, főleg a magas fogyasztása miatt, illetve azért is, mert a jelenlegi alaplapom csak 4GB DDR2 RAM-ot támogat. A BR-ből egy "E" verziós, vagyis egy 35W TDP-s jól jönne, de ha nem jön októberben se semmi, akkor már egyértelmű, hogy megvárom az SR-t, vagy az RR-t...csak nehogy azok is csak elméletileg legyenek elérhetőek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Goblin12 válasza Hieronymus (#24) üzenetére


Goblin12
őstag

Kinek mi jön be, nekem nem kell az összerakott gép, én leülök és összerakom, kibontogatom a dobozokat, részemről ez is élményt okoz, mint egy sima kartonból kivenni és Plug'n'Play. . .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.