Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

majd az M 3. minor updateje után el tudom képzelni, hogy ezekből valami részben valóra válik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ja persze, ez kötelező mindig elmondani aztán soha nem lesz belőle semmi... A RAM még nem is lenne olyan fontos, azt erőből meg lehet oldani még ha nem is elegáns, másrészről a gyártók úgyis szétbarmolják a saját szutyok felületeikkel, de az akku használaton bőven lenne mit javítani, egy iPhone egy 3000-es akksival 3-4 napig szaladgálna.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) BalanceR


BalanceR
addikt

Szóval most, hogy az alsó-kategóriában is 1GB RAM van, a felsőben meg 4GB el fog futni a rendszer fürgén, "szmúsz-ul" 256MB-on is....
Kicsit előbb kellett volna, bár örülök a fejlesztésnek.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#4) kbyte1024 válasza Oppenheimer (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1 azért jonnek a 8magos telok meg 4giga ramok,mert javulni fog:))

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) batman1235 válasza BalanceR (#3) üzenetére


batman1235
csendes tag

Én nem bízok ebben hogy csökken a RAM fogyasztás, szóval inkább legyen már min 2 giga RAM minden telóban ;)

(#6) Penguin95


Penguin95
senior tag

Igazából én elégedett vagyok azzal is, amit az 5.1.1 tud. Az akku jól bírja a kapacitásához képest, és már újratöltések sincsenek. Persze azért van még mit csiszolni, de az irányt már belőtték ahogy látom.

(#7) G4bi89


G4bi89
senior tag

Mintha a Kitkat is a ramra koncentrált volna amiből nem sok lett. Aztán a lollipop-nál meg azt mondták , hogy jobb lesz az üzemidő, ebből sem lett semmi. Szóval akkor (azon kivül, hogy alapból ez csak pletyka) ezt most inkább nem hiszem el. :N

Imádom a droidot, de amit Google manapság csinál és kommunikál az nagyon nem tetszik.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#8) maximilian4 válasza GeryFlash (#2) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha a szutyok felület nem tetszik, nexust kell venni.. vagy akkor vagyél iphonet. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#9) jacis válasza G4bi89 (#7) üzenetére


jacis
nagyúr

Pont ezt akartam én is írni (kit-kat). Több éve ezen dolgoznak és szinte semmi nem jön össze belőle.
Nekem inkább egy korrekt levelező / üzenetkezelő rendszerre lenne szükségem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) #85552128 válasza G4bi89 (#7) üzenetére


#85552128
törölt tag

+1, nevetséges :))

[ Szerkesztve ]

(#11) GeryFlash válasza maximilian4 (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem fogok 5,5" telefonnal bohóckodni (Nexus) illetve logó felárat fizetni. No offense, jó az apple, de nekem nem érne ennyit, ne menjünk bele.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) Viktor0610 válasza G4bi89 (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát jah...
Ha csak a fele igaz lenne azoknak, amit a Google kommunikál, mint "fejlesztés", sokkal több elégedett droid user volna... :U

Samsung Galaxy A54

(#14) helixP válasza jacis (#9) üzenetére


helixP
nagyúr

Felkeltetted az érdeklődésemet: mi hiányzik egész pontosan?

(#15) tomboy0013 válasza GeryFlash (#11) üzenetére


tomboy0013
veterán

Miért melyik Nexus 5,5"?

(#16) maximilian4 válasza GeryFlash (#11) üzenetére


maximilian4
addikt

Sztem a nexus 5 elég jó még mindig (én arra gondoltam). A nexus 6-ot sajnos eléggé mellélőtték.

Maxi

(#17) jacis válasza helixP (#14) üzenetére


jacis
nagyúr

Mondjuk egy olyan levelező app ami minden levelet külön kezel és nem dobja egy csoportba ha azonos embertől vagy emberektől kapod és nem csak egy számmal jelzi hogy az adott csoporton belül hány új üzeneted van. Érthetően írtam le? :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18) HawerKing


HawerKing
őstag

Meg jo hogy most nem konkretan azzal jonnek, hogy "a kevesebb Rammal (512MB) szerelt keszulekeken is zokkenomentesen elfut majd az uj android " :))

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19) Tomi_Ohl válasza G4bi89 (#7) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

KitKat alapkövetelménye 340MB, ajánlott legalább 512. Én 512-es telefonon (Xperia mini pro) meg voltam vele elégedve, de még a lolli is jó lenne, csak egy gyorsabb SD kéne hozzá (mert a data partíció mozgatva lett az SD-re, de ez egyedi dolog és más téma).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20) togvau


togvau
senior tag

múltkor megnéztem android 4.4.4-en hogy mi szívja le az akksit: Google play services. Beállítottam a jogosultságait, hogy ne tudja felébreszteni a telefont, azóta nem szívja le az akksit :D Szóval lehet hogy itt sem a rendszerrel van a gond, hanem az alap programokkal...

hitler, sztálin, micro usb

(#21) infinityshop


infinityshop
csendes tag

Jah, csökkenni fog a ram.. biztosan beépítenek valami clean master klónt és kilövi majd az appokat lezárt képernyőnél, esetleg kevesebb appot enged egyidejűleg futtatni.. én hasonlókra gondolok, nem hinném, hogy nagy áttörést hoznak. az igazi fejlődés az lenne, ha minden egyes alap alkalmazásnak legalább felére csökkenne a ram használata. (ebből kifolyólag csökkenne az akkuhasználat is némileg)

Ne az 1 negatívat nézd, hanem azt is, hogy miért kaptam.

(#22) infinityshop válasza infinityshop (#21) üzenetére


infinityshop
csendes tag

Ettől függetlenül várom az új verziót, mert az 5.0 már Galaxy S5-ön is telített rammal fut. (pedig nincs is teli nyomva közösségi appokkal, csak egy messenger és egy hangouts fut)

Ne az 1 negatívat nézd, hanem azt is, hogy miért kaptam.

(#23) Xaels


Xaels
félisten

Hiszem ha látom... A Lalipopót is ezzel promózták aztán mégsem jött össze...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) togvau válasza infinityshop (#21) üzenetére


togvau
senior tag

abból kifolyólag nem csökkenne az akku használat, mert a ramot ugyan annyira kell táplálni akkor is ha 1 byte van benne tárolva, és akkor is ha 1 gbyte...

hitler, sztálin, micro usb

(#25) laci_csk válasza togvau (#20) üzenetére


laci_csk
senior tag

Hogy csinaltad?

Nekem is a legtobbet a Google Play Services es az Android OS fogyaszt min. 25/25%-ot altalaban, szoval az akku felet ezek eszik meg.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#26) agressor12


agressor12
senior tag

Nem érdekel a RAM felhasználás... a bődületesen nagy camera app bugot javítanák már ki!

(#27) togvau válasza laci_csk (#25) üzenetére


togvau
senior tag

"adatvédelmi beállítások"-> felébresztés, és ébrentartás "tiltott"-ra állítása.

De ez a beépített jogosultság kezelés azt hiszem csak 4.4-től van.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#28) helixP válasza jacis (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

A cset nézet?
Ebben momentán egyetértünk :) Alternatív levelező meg azért nincs olyan sok, sajnos.

(#29) GeryFlash válasza tomboy0013 (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Bocs, 6"... Nexus 6 számorma teljesen használhatatlan.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) #03372544 válasza HawerKing (#18) üzenetére


#03372544
törölt tag

A céges telóm egy voda smart 4, snapi200 van benne, 512mb ram, kitkat.
Nem mondom hogy zökkenőmentes a dolog, de valóban "egész szépen" elfut rajta a rendszer.

Az asszony s3mini-je 1gb-tal is sokkal használhatatlanabb nála, azon 4.1.2 van.
Anyósom y300-a 512 Mb-tal a teljesen kuka kategória, azon 4.0 vagy 4.1 nem is tudom.

Ezek alapján azért lehet valami a kitkat alatti RAM optimalizációban.

Múlt héten kaptam meg a Sony Z-re a lollit, azalatt még több memória marad mint KK-n, szerintem látszik valamiféle fejlődés e téren.

[ Szerkesztve ]

(#31) jacis válasza helixP (#28) üzenetére


jacis
nagyúr

Ami alternatíva van azok meg bár inkább ne is lennének.... :U

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) kbyte1024 válasza jacis (#17) üzenetére


kbyte1024
addikt

Profimail?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#33) Just_Reboot válasza GeryFlash (#29) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ki kérdezte hogy számodra mi a használható!?

(#34) laci_csk válasza togvau (#27) üzenetére


laci_csk
senior tag

"adatvédelmi beállítások"- nem talalom

Xperia XZ3

(#35) jacis válasza kbyte1024 (#32) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem nagyon gáz a felület...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36) Bucsi13


Bucsi13
tag

Nem tudom, mi ez a hatalmas negatív izé a Lolli körül... Igaz, hogy nem stock hanem CM, de a ZR-emen (Nexus 4 hardver) 5.1 alatt gyakorlatilag mindig 1GB teljesen használatlan RAM van... Futó Chrome mellett.

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#37) #79335424 válasza helixP (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért lehetne mit kritizálni a "fejlődésen". Aktív GSM hívásba még mindíg nem lehet beadni média hangot. Ha jól emlékszem, akkor 2008. körüli az első jelzés. GB -től nem lehet automatizáltan kapcsolni a GPS -t. JB -től a logcat lett letiltva, KK -től a külső SD -re írás, Lollitól már a Wifi kapcsoltatásához is root kell. És ez csak a felszín. Azt sem kérdezi meg a rendszer, hogy akarok -e emulált tárhelyet, vagy jobban szeretném, ha a kernel és az OS szintű elérési utak egyeznének (pl. kernel szintű hálózati csatoláshoz). Azt sem kérdezi meg, hogy akarom -e, hogy aktiválja a SElinux, JB utáni merényleteit. Stb., stb. A korábban meglévő funkciók letiltása, vagy működésképtelenné tétele számomra nem jelent fejlődést. Lassan eljutunk oda, hogy Jail -be zárnak, mint egy szifonon és jé, kicsit kevesebb ramot használ a rendszer. Hurrá!

[ Szerkesztve ]

(#38) helixP válasza togvau (#27) üzenetére


helixP
nagyúr

Érdekes, nekem nincs bent a lehetőségek közt az ébrentartás korlátozása.

Somatom: Félre ne érts, a kérdésem valódi őszinteséget tükrözött, nem ironikusan kérdeztem. Abban egyetértek Veled, hogy sajnos szűnik meg a korábbi szabad androidos mentalitás.
Amúgy a médiahang hívásba beadásának milyen gyakorlati haszna van?

[ Szerkesztve ]

(#39) jacis válasza Bucsi13 (#36) üzenetére


jacis
nagyúr

Furcsa a példa a részedről -> mókólt nexus :F Nézz meg egy samsung telot vagy egy lg-t 1GB rammal meg lollival

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#40) togvau válasza laci_csk (#34) üzenetére


togvau
senior tag

beállítások/adatvédelem (nyolcszög ikon egy tenyérrel a közepén)/adatvédelmi beállítások

Ez CM 11-en így van.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#41) Tomi_Ohl válasza togvau (#27) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én ezt csinálom Lollin egy jó ideje, nincs is gondom.

laci_csk nekem adatvédelmi mód-ként szerepel, de egy ideje már csak costum ROMokban van ez a jogosultság állítási fícsör (tudtommal).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#42) Penguin95 válasza laci_csk (#34) üzenetére


Penguin95
senior tag

Maximum CM alapú ROM-ban találod meg, legalábbis az Xperiákban ez nincs benne.

(#43) Matada2.3


Matada2.3
veterán

AMikor megláttam a szalagcímet már meg is volt, hogy na majd leírom, hogy a 4.4-nél és az 5-nél is ugyan ez volt a duma, de a cikk elolvasása után erre már nem is volt szükség. :) Mi felhasználók amíg ki nem jön a rendszer csak imádkozni tudunk, hogy most az egyszer jöjjön is össze. Tisztára mint a politika.

Finn the human

(#44) G4bi89 válasza Penguin95 (#42) üzenetére


G4bi89
senior tag

Azért van erre megoldás vanilla android illetve gyártói (gányolt :DDD ) rendszereken is. App ops , mondjuk root kell hozzá.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#45) Tomi_Ohl válasza Penguin95 (#42) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

4.3-ban benne volt, nem? Asszem onnan vitte tovább a CM is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#46) babkukta válasza GeryFlash (#2) üzenetére


babkukta
senior tag

Tényleg? Milyen érdekes, az i6 Plusban majdnem 3000res akksi van, mégis meghal 1 nap alatt.
Másrészt meg a gyártók gányolása nem mindig van rossz hatással az üzemidőre. Példaként a saját telefonomat tudom említeni (Z3), még nézzél meg egy Nexus-t, amik sohasem voltak híresek a jó üzemidőről. (ennyit a stock droidról, bár ezek a legstabilabbak)
Maradjunk annyiban, h a hsz-ed első fele igaz, a 2. kevésbé.

A Lollinál is megígérték a ram meg akksi javulását, aztán 2x olyan gyorsan merül a telefonom 5.0-val, mint kk-val.
Egyébként a felület megmarad ez a material design?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#47) laci_csk válasza Penguin95 (#42) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igen nincs benne, vagy legalabbis sehol sem talalom, de mintha benne lett volna a KK-ban.

Koszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#48) laci_csk


laci_csk
senior tag

Van egy Android OS ez 27%-ot ir, es van egy Android System az 8%. Arra az Android OS-re nem emlekszem hogy volt volna. Az igazsag az hogy a Lollipop sokkal tobb akksit zabal, meg jo hogy van honnan.

Xperia XZ3

(#49) Penguin95 válasza G4bi89 (#44) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha root van, minden van. :D Bár én jobban preferálom, ha a rendszer szerves része, akárcsak a CM (meg azt hiszem a MIUI) esetében.

Tomi_Ohl: Én nem emlékszem, hogy lett volna ilyen valaha is gyárilag.

laci_csk: Vasárnap töröltem a gyári 4.4-et, ott sem rémlik, hogy láttam volna ilyesmit.

(#50) kromatika


kromatika
veterán

Komolyan azt gondolják hogy ezt még valaki be veszi?Lollipop-nál is ezt hangoztatták minden reklámban,hogy cserélje az ember a telóját.Aztán meg kiderült hogy éppen a memória szivárgás a gond,a Lollipopnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.