Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vakegérke válasza moonlight115 (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Reméltem, hogy így lesz, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52) lapa


lapa
veterán

"Szidom a kutya tetves mocskos korcs anyját, hogy mi a fenéért kellett utamba kerülnie."

ez azért eléggé coming out, kb nullázza az egész írást.

a magunknak szánt falat nem-odaadása meg szimplán dominanciai kérdés. a nő / gyerek / kutya / beosztott akaratlanul is teszteli a gazda erejét. én úgy gondolom régen rossz, ha valaki se szó se beszéd elveszi előlünk a kaját. én sem csinálok ilyet senkivel, állatok közt ilyenkor szimplán a torkomba marna a falat eredeti gazdája.

mindegyik sztroriból annyi a lényeg, hogy nekünk kell eldöntenünk és hogy érezniük kell hogy a mi döntésünktől függ a falat. és persze a döntés következményeit ugyanilyen feltartott fővel kell viselni.

hát bocs, én ezt látom odafent.

(#53) Vakegérke válasza lapa (#52) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Aztán lecsitulok. Talán így volt megírva az égiek nagykönyvében. Kellettem én, vagyis nem én, hanem a sonkás szendvics, hogy Isten teremtménye éhen ne haljon, kapjon még egy napot az életből."

Itt a kontraszt, vagy ha úgy tetszik, az érzelmi feloldás. Úgy vélem, jó lezárása az általad idézett mondatnak.

Bárhogy is ítéled meg, köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54) lapa válasza Vakegérke (#53) üzenetére


lapa
veterán

ahogy én gondolom a szendvics odaadása (feláldozása) igazából az ebédidei nyálcsorgás megindulásakor történt. mindaddig a szendvics felesleges, irreleváns volt. amit leírtál nekem kb annyit tesz, hogy először dühösen elkergetted a kutyát mert kinézi a szádból. ilyenformán a feloldás nem biztos hogy megvalósítható, addigra a kutya messze szaladt.

(#55) Vakegérke válasza lapa (#54) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sokszor mondunk dolgokat, amelyeket meg sem gondolunk. Én sem vagyok kivétel.

Ki ne morogna csúnyaságokat a foga közt, amikor egy nénike keserves erőlködéssel száll fel a buszra, és bár csak másodpercekben mérhető a késedelem, mégis személyes sérelemként értékeljük. Talán még érzelmi feloldás sincs, hiszen rohanunk, és eszünk ágába sem jut, hogy legalább gondolatban bocsánatot kéne kérni a nénikétől.

Ha épp a számat tátottam volna, hogy beleharapjak a szendvicsbe, mert megéheztem, akkor is félbemaradt volna a mozdulat, ha meglátom szerencsétlen éhező kutyát. Igen, odaadtam volna neki, és igen, szidtam volna korcs édesanyját.

Ember létemre biztosított a létem, csak pár órát kellett éheznem. Az a kutya viszont napról napra, óráról órára élt. Kérdés, hogy él-e még.

Ha felvetődne a kérdés, nem vágytam soha dicséretre, nem vágyom mennyei jutalomra. Segítek, ha tudok, és ha csak pár órával toldottam meg a kutya evilági pályafutását, elég a megnyugtató tudat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) moonlight115 válasza Vakegérke (#55) üzenetére


moonlight115
tag

" Segítek, ha tudok "..- Ez még pólófeliratnak is szuper lenne. Elképzelem, amint a Föld összes lakója ilyet visel, és komolyan is gondolja. Jobb hely lenne a világ. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#57) Vakegérke válasza moonlight115 (#56) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az érzés belülről jön. Nem pólón kell hirdetni, hanem ennek megfelelően élni, viselkedni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) moonlight115 válasza Vakegérke (#57) üzenetére


moonlight115
tag

"..és komolyan is gondolja." Ezt írtam. Tehát, belül gondolja, a saját fejében. Ergo, belülről jön. Na. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#59) lapa válasza Vakegérke (#55) üzenetére


lapa
veterán

értem mit mondasz, de szerintem továbbra sem érted én mire gondolok. szerintem maradjunk ennyiben, messze vagyunk a megértéstől. talán nem is kellett volna boncolgatnom.

(#60) potyautas válasza Vakegérke (#57) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Tőlem egy cigány gyerek kért pénzt kenyérre. Bementem vele a boltba és vettem egy kenyeret. Nem kizárt, hogy az anyámat szidta amiért nem pénzt adtam. Talán nem is ette meg azt a kenyeret, nem tudom. A lényeg, hogy engem jó érzéssel töltött el, amit tettem.

(#61) tvamos válasza Vakegérke (#55) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy csak a szenvedest, a kinokat hosszabbotottad meg... talan lehet...
De inkabb remeljuk azt, hogy jott egy nalad meg jobb szivu, aki be is fogadta... ki tudja...
Vagy valaki nagyon utal, mert az a kutya az helyett, hogy siman ehen halt volna, leszakitotta a lokharitojat, egy ongyilkos akcioban.

// errol az jutott eszembe, hogy a multkor mentem hazafele a metron, es egy 55-60 ev loruli no kajara keregetet. En nem hordok penzt, de ugyis a kajalni mentem, meghivtam. No nem a Ritzbe... csak gyorsetterem. Akarmit is gondolt, megkoazonte, sot, vegig csevegett velem. Azert meg nem oleltem utana.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#62) guga


guga
Közösségépítő

*

Olvaslak, csak kommentelni nem szoktam ;)

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#63) guga


guga
Közösségépítő

Főleg azért, mert nem sokat tudnék hozzátenni, kerek, meg persze tapasztalatban is bőven előttem jársz :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#64) Vakegérke válasza guga (#62) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom. :K

Ami pedig azt illeti, a legtapasztaltabb ember is tanulhat akár egy gyerektől is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.