Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az utolsó

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

"Természetesen nem én írtam, csak olvastam egy nagyon régi könyvben, és mivel akiknek eddig mutattam, jókat nevettek rajt, gondoltam nem baj, ha begépelem ide."

Nem akartam mégegyszer ugyanezt bemásolni, de más nem nagyon jut eszembe. Letelt a 3 nap, volt időm rá, h legépeljem. Aki megmondja mi az a pörkölt birizna, kap egy tábla Milkát. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Sethdobaloah válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

gondolom olyan mint ingyombingyom :)
btw, ha csak ezzel van gond, akkor lefordíthatod nekem ezt a mondatot:

Itt csak a süllyölést csináljuk, a kortoncafeszítést, itt csávázzuk a kenzért, mutykoljuk a biriznát diópácban.

...csak én vagyok helikopter?

(#3) NoLF


NoLF
addikt

jót röhögtem, először Suta Balog Néni bácsinak olvastam :D

a google nem ismer ilyen magyar szót hogy birizna...

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4) Thunderzolee válasza NoLF (#3) üzenetére

ahha, én is rákerestem..ehhehh... :DD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) 990 válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


990
tag

Google 0 találat, ilyen is rég volt. :DD ;]

(#6) NoLF válasza 990 (#5) üzenetére


NoLF
addikt

nekem 4et talált, de nem magyar.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7) Thunderzolee válasza NoLF (#6) üzenetére

:K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) body007


body007
addikt

Ez tetszet :C

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Béni bácsi kifogásolt valamit, ami pedig nagyon is jó dolog.
A miniszoknyát.
Van szebb látvány az utcán, mint azok a gyönyörű női lábak?
:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Thunderzolee válasza Vakegérke (#9) üzenetére

..ajjajjj, ne kanyarodjunk el a birizna-pörköléstől.. :D

Hmmm... mi az az op-art? :F

szerk:
Jóvan, má megnéztem, képben vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) Vakegérke válasza Thunderzolee (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mámostmé?
Miniszoknyában is lehet biriznát pörkölni.

Kedvet kell csinálni az ifjú hölgyeknek, hogy biriznát pörköljenek. Nem lehet olyan nehéz, ha még egy idős ember is képes rá. Ez az egyik indok.
A másik az, hogy látván a miniszoknyás birizna pörkölő csajokat még az is lehet, hogy fellendülne a vásárlási kedv. Ráadásul házhoz mennének a férfi vevők a pörkölt biriznáért, hiszen akkor kedvükre gyönyörködhetnek abban a látványban, amelyet a miniszoknya megenged.

Látod, Béni bácsi tudta mi az az op-art. Optikai művészet. Becsapja a szemet, és ha megnézel egy op-art képet, utána egy darabig nem látsz tisztán.
Általam tisztelt képviselője Viktor Vasarely. Magyar létére világhírre tett szert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Thunderzolee válasza Vakegérke (#11) üzenetére

"...amelyet a miniszoknya megenged."

Ezt olyan szépen mondtad. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Vakegérke válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

A látvány még szebb is lehet, ugyebár. :K

De ha már birizna pörkölés, talán sokaknak támadt kedvük hozzá írásod alapján. Felelősséggel is tartozol, ha már felkaroltad ezt az ősi mesterséget. Nem ártana kedvet csinálni hozzá.
Részletezni kéne, hogy nem ám csak úgy azonnal pörkölünk, hanem fontos a süllyölés, kortoncafeszítés. A kenzér is fontos, mutykolni meg muszáj. Persze a fruttyázás sem elhanyagolandó, mert ettől függ a pörkölt birizna eladhatósága.

Fiatalok, előttetek a jövő!
Béni bácsitól eltanulhatjátok egy ősi mesterség titkait. Hungarikum, az egész világ csakis magyar biriznát vásárol, ha éppen erre van szüksége.
Ne késlekedjetek, ne habozzatok, tanuljátok meg mesteri módon pörkölni a biriznát!
Béni bácsi már nem fiatal, kihalhat vele a tudomány, holott mit ér a világ pörkölt birizna nélkül?

Kerestetnek birizna pörkölő tanítványok!
Elsősorban miniszoknyás lányokra gondoltunk, hiszen adni kell a látványra is.
Lelkes, jövőjét a birizna pörkölésre alapozó személyek jelentkezését várjuk.

Keressétek bizalommal Thunderzolee-t! :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) JoeYi válasza Vakegérke (#13) üzenetére


JoeYi
őstag

Valószínűleg már jó 30 éve kihalt a szakma, hisz a történet szerint már 1965-ben megette a kenyere javát a Mester Úr :( .

A jó a szomorúban, hogy ilyen szép és ritka szavak újra lábra kélnek, és bár jelentésük lehet, hogy nincs, mégis ismerős lesz pár embernek.

Mellesleg ki tudja mi a jelentése annak a szónak, hogy bakucni?

ui.: Értem én, hogy csak novella :)

(#15) heydaddy


heydaddy
csendes tag

tetszett :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.

(#16) Vakegérke válasza JoeYi (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Épp azon vagyunk, hogy - igénybe véve a miniszoknyás lányok lelkesedését - ki ne haljon a szakma. :K
Mivel egyébként is képzelt riportról van szó, elképzelhetjük eme nemes szakirányú tudásnak a feltámasztását.

Szerintem a bakucni = kukoricát címerezni.
Aztán ha mégsem, akkor vagy feledékeny vagyok, vagy pedig olyan tájon szedtem fel a szót, amely nem egyezik azzal, ahonnan Te vetted.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) bambano válasza NoLF (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

viszont a növénytermesztők ismernek olyat, hogy csávázás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) JoeYi válasza Vakegérke (#16) üzenetére


JoeYi
őstag

Bizony nem, ezt a szót pár cimborával találtuk ki 4-5 kancsó bor után, és az berugás szót helyettesítettük vele :)

Sebaj, google beindexeli a hozzászólásomat, és terjedni kezd ez is :)

(#19) shtml válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


shtml
őstag

Talán mégsem ártana az írás legelején is jól láthatóan feltüntetned, hogy nem te vagy a szerző. Mert hiába van alul ott az évszám és a szerző neve, legfölül mégis csak az áll, hogy "Szerző: Thunderzolee".

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#20) Thunderzolee válasza shtml (#19) üzenetére

Nos, ha lenne engedélyezve a többszörös regisztráció, akkor egy másik nick alatt jelentettem volna meg az írásokat. Eredetileg erre gondoltam is. Már bánom, h nem kértem engedélyt rá.

Másrészt tudom, h van egy olyan lehetőség, h ha névtelenül akarok megjelentetni valamit, akkor a Titokszobával kell a kapcsolatot felvennem. De eddig nem gondoltam rá, h zavarni fog valakit rég elfeledett (vagy éppen meghalt) humoristák írásainak megjelentetése.

Ha Indexről idézek egy cikket, terészetesen a cikk elején hivatkozok rá, mert az Index egy napjainkban is létező dolog. De ez a könyv majd' 40 éve jelent meg, legalábbis 1969-es a legfrissebb írás benne. (Egy padlásról származik. Leírnám a címét, esetleg szerzőjét, de nincs borítója a könyvnek. Gyanítom, valamilyen gyűjteményes kötet lehetett.)
Azért nem írtam a legelső sorba mindjárt azt, h nem az én művem, mert a főoldalon ha megjelenik a címlapos írások között, akkor az első sor szövege lesz kint, és nem biztos, h az jobb, mintha már magából a műből van kint egy pici, esetlegesen az érdeklődést felkelve.

Arra is gondoltam, h az első hsz-omat arra szentelem, h össze Googlezok egy kis pársoros életrajzot az íróról, de mikor a Világ-beruházást legépeltem, siettem, és lemaradt. Azon kívül természetesen így kellett volna tisztelegnem az író előtt, lehet, h hiba volt kihagyni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) shtml válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


shtml
őstag

Ha Indexről idézek egy cikket, terészetesen a cikk elején hivatkozok rá, mert az Index egy napjainkban is létező dolog. De ez a könyv majd' 40 éve jelent meg

A fenti gondolatmeneted alapján az ókori görög drámákat is megjelentethetnéd a saját neved alatt, de pl. Balzac regényeit mindenképp. :F

akkor az első sor szövege lesz kint, és nem biztos, h az jobb, mintha már magából a műből van kint egy pici, esetlegesen az érdeklődést felkelve.

A második sorban is megfelelt volna. :DDD

De eddig nem gondoltam rá, h zavarni fog valakit rég elfeledett (vagy éppen meghalt) humoristák írásainak megjelentetése.

Ez max. a szerzői jog védőit zavarja, az olvasni szerető embereket semmiképp. Engem az zavar - de nagyon -, hogy nem tüntetted fel elég egyértelműen, hogy nem te vagy a szerző. Eszemben sincs arra gondolni, hogy plagizálnál, de a valódi szerző megérdemelne ennyi tiszteletet! A pár soros életrajz beillesztése az írás alá (nem hozzászólásként) nem rossz ötlet.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) Thunderzolee válasza shtml (#21) üzenetére

Akkor ezt meg is beszéltük. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) bargeszt


bargeszt
tag

A pörkölt biriznát főleg bismásoláskor használják, de nagy segítség a hétköznapokon is ha hirtelen nem tudunk máshoz kapni. :)

(#24) cizoe


cizoe
őstag

Tradicionálisan a pörkölt (pontosabban szólva, de ez már szőrszálhasogatás: "perkelt") biriznát minden János-nap utáni második holdtöltekor, pontosan hajnali fél egykor (CET) kell elkészíteni a menyecskének. A legenda szerint aki először eszik belőle (mint a nótában szereplő három tepsi pogácsából), de akárcsak egy kanállal is, rögtön a szakácsé lesz, élete végezetéig... Viszont megelőzendő a hirtelen Logoutos birizna mániát elárulom, elkészítése több évtizedes tapasztalatot és nehezen beszerezhető hozzávalót (pl. kepnyit, vadkeszért) igényel, mely az átlag földi halandónak szinte elérhetetlen. De mindig is voltak szerencsések, akik egyszer megfőzhették a kiválasztott jánynak. ;) Szóval bigUp fo' birizna! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az utolsó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.