Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Azta, egy usb hub. Sci-fi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Agrippa22


Agrippa22
tag

Lehet én értettem tavaly valamit félre, de az USB-C nem alkalmas a HDMI/Displayport kiváltására is elvileg?

(#3) nbg válasza Agrippa22 (#2) üzenetére


nbg
senior tag

Azt hiszem csak Thunderbolt 3-mal kombinalva.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) tibaimp válasza nbg (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, csak ha az Intel féle Thunderbolt 3 vezérlőhöz csatlakozik, mert olyankor 40Gbit/sec a sávszél! (ez még ahhoz is elég, hogy 2 db 4K-s kijelzőt meghajtson 60Hz-en!!) USB type C-t több vezérlővel meg lehet hajtani, kezdve az USB 3.1 gen1 - 3.1 gen2-el. Viszont így nincs csak 5-10Gbit/sec sávszél (ha jól emlékszem) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) berVi válasza schawo (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Melyik korabbi USB hub-os monitorral tudtal laptopot tolteni? (spoiler: semelyikkel)

(#6) berVi


berVi
senior tag

Csinaljak meg 21:9 3440x1440-re, es megvettek!

(#7) berVi válasza tibaimp (#4) üzenetére


berVi
senior tag

Pontositsunk: az USB3.0 az 5Gbps, az USB3.1 meg 10Gbps.

(#8) alfiboy válasza berVi (#7) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Pontosabban:

• USB 3.0 és USB 3.1 Gen1: 5Gbps
• USB 3.1 Gen2: 10Gbps

...

(#9) sb válasza schawo (#1) üzenetére


sb
veterán

Vagyis egy használható méretű, felbontású és funkcionalitású monitor... persze freesync, egyéb "extrák" nélkül... a szokásos (arany)ársávban.

Kezdem unni, hogy kb. 10 év alatt idáig sikerült eljutni kijelzők terén.
szerk: Kihagytam a magasságállítást, az is olyan extra amit csak az arra érdemesek vehetnek meg lassan.

[ Szerkesztve ]

(#10) schawo válasza berVi (#5) üzenetére


schawo
titán

Olyan sincs még, ami WC-papír adagolós. Hmm, szerintem levédetem. Tuti, hogy jövő héten azt találják ki, akkor legalább tudok jogdíjat szedni érte. És tuti biztos, hogy nagyobb igény lenne rá, mint a töltősre. :))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) tibaimp válasza berVi (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

alfiboy-nak van igaza, az a pontos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) -Skylake- válasza sb (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Te jol kivagy , 27" IPS, WQHD felbontas, 99% srgb, gyakorlatilag frameless es 100K alatt van. Ezzel mibajod ? Nekem pont az jutott eszembe, hogy fasza vetel. Az meg h nincs sync...nem gamerpista monitor ha feltunt, ha neked sync kell akkor ne uzleti kategoriaban nezelodj...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Robert07


Robert07
aktív tag

Szerintem sokkal jobb lett volna, ha a kep is mehetne a type-c kabelen keresztul, mert igy nem tobb, mint egy beepitett USB hub, aminel a legtobb dokkolo tobbet er, mert van rajtuk mobitorkimenet is, es megoldanak mindent 1 kabellel.

(#14) derive válasza Robert07 (#13) üzenetére


derive
senior tag

Ezt beneztem, elsore azt hittem, hogy egy komplett monitorba epitett dokkolorol van szo! Ha nem tud USBn kepet venni, akkor igazabol nem ertem, mi benne az ujitas...

(#15) sb válasza -Skylake- (#12) üzenetére


sb
veterán

Te jól vagy?
Hol lesz ez 100K alatt 27"-ban?

A xxxsync példa volt. Nem ezt keresem, "bármit" ami előrelépés és esetleg megérné a váltást egy sokéves monitorról. Kifejtettem már pár monitoros cikk alatt, de akkor leírom neked, őskötekedőnek újra, még egyszer mi a bajom: Kaptál ezelőtt min. 6-8 évvel egy akkor prémiumnak számító IPS monitort, mondjuk 22"-al 50-60k körül. És hova jutottunk... ma, ennyi idő elteltével mit kapsz pluszban? A paneltechnológia semmit nem fejlődött kb, de ezt hagyjuk is, hiszen monitorról beszélünk, kb. ez lenne a legfontosabb. :D
Ha nagyon muszáj belemenni akkor lehet nézelődni a 6bit+FRC, PLS, e-, h-, zsIPS panelek között.

Ha frameless - ami nagyon csinos, de nulla haszna, hacsak nem a bevilágítást keresed - az kemény extra pénz. +2-3-4" kemény extra. Frissítés... ja az nem változott, 60Hz, esetleg 2-3x áron már van IPS 144Hz. Freesync FHD-ban nem létezik, WQHD-ban van, de ott is sokszor használhatatlan range mellett. Felbontás: 1680x1050-ről alig van előrelépés FHD-ra, ami valamit mutat az a WQHD, de 100, sőt, inkább 120-130k felett indul. Van még (néha, felárért) állítható magasság, pivot, USB port, egy-két modellben esetleg még USB3 (!!4!) port is.
Összességében mondjuk egy 40-50k-s 22-24" FHD IPS-ről nem látok semmi érdemi előrelépést mondjuk 100-120k alatt. És onnantól mérik esetleg patikamérlegen, nagyon óvatosan, az ürtekknikás feature-öket.

(#16) deja vu válasza sb (#15) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor mi a tanúság? :) 50 ezres monitort 150 ezres monitorra érdemes cserélni ha érdemi előrelépést akarsz. :D

A monitorról:
Keskeny káva csak hátrány, és már előre félek milyen jól lesz gyárilag kalibrálva. :))

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#17) schawo válasza sb (#15) üzenetére


schawo
titán

125-130 lesz. Az U2713HM is ennyi volt 4 éve. Ugyanilyen speckókkal, csak az usb hub volt 2.0-s. Minő haladás. Igaz, akkoriban gyengébb volt a dollár. Dollárban valóban javult a helyzet (de pont ezért javult dollárban, mivel Kínában készül).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) jobesz


jobesz
tag

csak nehogy bukó legyen ez az usb type-c, mert a legnagyobb merevlemezgyártók külső eszközeinél még nincs kínálat, taán ők sejtenek valamit és maradtak usb 3.0 interfésznél

jelenleg a külső merevlemezek tekíntetében az usb type-c interfésszel rendelkezők kb 5-10%

a szabvány pedig már 2016 eleje óta létezik ,a samsung készített is type-c csatlakozós merevleemzt, eltelt majdnem 2 év, és maradt az 5-10% elterjedés, kétségbeejtő szerintem...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.