Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Amazonas válasza Depression (#350) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ezt magyarázhatod az emberek többségének. Úgyis az olcsóbbat fogják megvenni. Nehéz elhinni, de az emberek tényleg megvesznek minden sz*rt...

[ Szerkesztve ]

(#352) Tin válasza Amazonas (#348) üzenetére


Tin
veterán

az USA nem tudom mi ellen küzd, Trump sem tudom, mit akar, szerintem amúgy csak beijeszt, hogy jobb feltételekkel állapodhasson meg. kínáról meg: nekem sosem tetszett, hogy 20-30 éve tartós dolgokat gyártottak, most meg szemetet. pár év alatt szinte minden a kukába (azaz az óceánba vagy afrikába) kerül, és veheted az újat, mert az a "normális", ha minden cég mindig növekszik, ami persze nonszensz, ha belegondolsz. másrészt meg nem szeretném, ha kína lenne a világ ura. egyszerűen csak nem bízom bennük. pontosítok: bennük sem. az usában sem, de ők legalább tudható, hogy működnek, míg kínáról fogalmunk sincs. de az, hogy megfigyelik a népességet, átnevelnek embereket... szóval ők így gondolkoznak. képzeld el, ha a világ urai lennének.

én nem bánnám, ha most szívnánk kicsit, és nem később sokkal nagyobbat, és ugyanígy gondolkodom a klímaváltozással kapcsolatban is, de kevés vagyok ehhez. hiányozna az olcsó kínai "szemét" (a minőségi is), de túlélném.

a magyartalanság pedig jogos, de mivel nem tudom gyakorolni, sajnos kopik.

(#353) nonsen5e válasza joysefke (#349) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ja én ezt tudom, és simán elképzelhetőnek tartom, hogy lesz is hasonló folytatása más konkurens gyártókkal is.

Az usa vs kínára gondoltam, hogy annál nehéz rosszabbul járni mint most a hamburgerék "uralma" alatt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#354) kilua válasza Depression (#350) üzenetére


kilua
senior tag

A Huawei speciel nagyon nem olcsó, nem is gagyi, meg ők fejlesztettek a legtöbbet a kínai márkák közül, talán pont az a baja az USÁnak, hogy kitörtek a "kínai olcsó" körből.

De mondom biztos tárgyalással megegyeznek, az USA most fegyvert szegezett a Huawei fejéhez, biztos vagyok benne hogy a kínaiak sem akarnak fegyvertelenül menni a tárgyalásra (az apple csak egy példa volt lehet hogy mást lebegtetnek meg mint tárgyalási alap) aztán ... egy újabb gazdasági válság senkinek sem az érdeke.

[ Szerkesztve ]

(#355) Depression válasza Amazonas (#351) üzenetére


Depression
veterán

Tudom, nem is az emberek meggyőzése volt a célom, de baromira megértem, ha egy ország úgy dönt, hogy elég. Én csak Finnországot tudom felhozni, ahol olyan iszonyat drága minden hozzánk képest, de nincs McDonalds sem (vagy csak nagyon eldugva), és olyan hamburgert kapsz helyette, hogy berosálsz. Mert bár drága, de semmi sem olcsó benne sem. Szóval nem úgy kell elképzelni, mint a balatoni lángost.
És ebben a Huawei elleni döntésben meg az önjáró autók is benne vannak. (direkt nem politikai cuccot írtam). A minőségirányításnak (mert ez a szakmám) már alapvető része a kockázatelemzés. Nem kell bizonyíték, csak fel kell készülni minden helyzetre. És Kína pont itt bukik meg, mert kockázatos rábízni egy kínai kormány által szponzorált cégre egy állami beruházást. PONT!
Hogy ezt itthon nem veszik figyelembe, az a mi szegénységi bizonyítványunk.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#356) Jim Tonic válasza Depression (#355) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A minőségirányításnak (mert ez a szakmám) már alapvető része a kockázatelemzés. Nem kell bizonyíték, csak fel kell készülni minden helyzetre. És Kína pont itt bukik meg, mert kockázatos rábízni egy kínai kormány által szponzorált cégre egy állami beruházást. PONT!
Hogy ezt itthon nem veszik figyelembe, az a mi szegénységi bizonyítványunk.

Ez pontosan így van, de hiába magyarázod. Kicsit olyan, mint a politikai helyzet. Ahogy a telefonnak, egy-egy embernek is rajongói vannak, és az emberek akkor sem akarják észrevenni, hogy valami nem stimmel, ha az nyilvánvaló. Sőt, az a gyanúm, hogy észreveszik, de ilyen kor jön a demagógia: a másik sem jobb. És itt le is van tudva.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#357) Dragon3000 válasza opr (#321) üzenetére


Dragon3000
veterán

"De az applenek nem fan-jai vannak, hanem hivoi/kovetoi. Ott meg sose lehet tudni, mi van. Kicsit tulzas, de kb azon se lepodnek meg, ha par fanatikus a sajat szerveit kezdene el eladni, hogy legyen penze segiteni az apple-on."

Azért csökken az eladásaik, mert már olyan szinten túl van árazva, hogy még külföldön is kevesebben veszik, ha még ennél is drágább lenne, szerinted nem csökkenne tovább az eladás?

(#358) opr válasza nonsen5e (#353) üzenetére


opr
veterán

"Az usa vs kínára gondoltam, hogy annál nehéz rosszabbul járni mint most a hamburgerék "uralma" alatt."

Szerintem meg lapozz fel egy tortenelem konyvet, olvasgass kicsit, es gondold ezt at ujra, csak most alaposabban.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#359) Depression válasza Dragon3000 (#357) üzenetére


Depression
veterán

Nálam ezerszer jobb emberek vannak felkészülve erre az esetre az Apple-nél. Tudom, találkoztam ilyenekkel, és csodálom is őket, mert zseniális emberek. Szerinted nincs B-C-Zs tervük? Bármilyen kínai válságra fel vannak készülve! A jó pap is holtig tanul, hát még én!
Most csak az almánál maradva: szerinted nem tudják, hogy kik a potenciális beszállítók? Hogy mennyi tőkebefektetéssel csinálnának egy új foxconn-t máshol?
És ez csak a saját kis agyszerzeményem, 20 perc alatt.
Brutális elmék vannak ott. Olyanok, hogy, köpni, nyelni sem bírsz! Nekem ez az életem, és imádom!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#360) opr válasza Dragon3000 (#357) üzenetére


opr
veterán

Nyilvan de, itt sose az volt a kerdes, hogy kevesebbet adnanak-e el egy darabig, hanem az, hogy foldhoz tudna-e vagni oket kina.
A valaszom tovabbra is az, hogy ideiglenes kellemetlenseget okozni tudna, valszeg idegesitene oket, de foldhoz vagni nem tudna kina az apple-t, viszont hogy utana az apple nem menne vissza, az 100%, tehat rovidtavon mindenki sziv, hosszu tavon meg csak kina szivna. Az applenek meg csokkenne az irgalmatlan kp tartaleka mennyivel, 0.5%-al? Lehet lenne 1% is?

"Apple discloses its cash pile in its first-quarter 2019 earnings report on Tuesday. The company reports $245 billion in cash"
245 milliard. Dollar. Tartalek. Kp-ban.
Ezt kell megemeszteni. Ez meg multi szinten is olyan ordas rohadtsok penz, hogy az valami hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#361) nonsen5e válasza opr (#358) üzenetére


nonsen5e
addikt

Okoskodni bárki tud, ha tényekkel alá is támasztod, én hajlandó vagyok elfogadni az igazadat. :U

Az elmúlt évtizedek történelméből azt látom amit írtam.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#362) opr válasza nonsen5e (#361) üzenetére


opr
veterán

Voltunk mi mar komcsik uralma alatt is, nem is olyan regen. Nem volt jobb. (FYI: Kina komcsi)
Voltunk mi mar nacik uralma alatt is, nem is olyan regen. Nem volt jobb.
Az elmult evtizedek tortenelmebol nem tudom, hogy sikerult kihozni, hogy hamburgerek uralma alatt a legroszabb, mert az elmult 1000 ev alapjan azt kell mondanom, hogy szerintem meg meg sose volt ilyen jo. Nem csak Magyarorszagon, hanem ugy egyaltalan, a vilag jobbik felen, beleertve a nagyon szegeny embereket is (EU, USA, Ausztralia, Japan, D-Korea).
Vegyuk eszre, hogy egy nyilvanos forumon irtal kritikat a jelenlegi rendszerrol, egy oraval ezelott, es meg nem allt meg a hazad elott egy fekete kocsi, hogy elvigyenek egy megfelelo torodest biztosito letesitmenybe, ahol megvaltozik a velemenyed.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#363) joysefke válasza opr (#362) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

De most nincsenek se náczik, se komcsik, se tatárok se törökök a környéken. Most most van, és most a jelenkor fenyegetéseire kell felkészülni.

Majd ha a kínaiak elkezdenek lebombázni meg megpuccsolni szomszédos országokat, meg embargókkal kiéheztetni a lakoságot, illetve ilyen-olyan kínai "civil"-szervezetek ide jönnek valami moslék ideológiákkal bomlasztani az agyunkat, akkor majd elkezdek ijedezni Kínától, de jelenleg ez még nincsen.

Jelenleg az van, hogy az USA a győztes hidegháború után picit szereptévesztéseb került és jó lenne, ha végre leállítaná magát és ne szarna mindig bele a tányérunkba.

[ Szerkesztve ]

(#364) Dragon3000 válasza Depression (#359) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem ez félre ment, én semmilyen szinten nem a gyártásra reagáltam, hanem egy állításra, hogy semmi se változna az apple eladásaiban, és ez nem igaz, mivel a jelenlegi túlárazott termékei miatt is csökkentek az eladásai és ha drágább megoldásra kellene váltaniuk, amivel az áraik tovább emelkednek, ne mond nekem, hogy nem csökkenne tovább az eladás. Így amire Te reagáltál, az ebben az okfejtésben teljesen irreleváns volt.

(#365) opr válasza joysefke (#363) üzenetére


opr
veterán

Akkor ha jol ertem, a tanyerodba a versenytol vedett, allami tamogatason ingyenpenzen felhizlalt kinai cegek ezek szerint nem szartak bele, mikor kinyirtak az europai ipar felet. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#366) Dragon3000 válasza opr (#365) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem megérdemli a sok nyugati cég a halálát, ha voltak olyan hülyék, hogy felhizlalják a kínaiak tudását oda, hogy megtudják termelni is azt amivel ezen cégeket sikerült kinyírniuk. Amúgy a többiek szerinti lopás meg lényegtelen, mert belpiacra mehet úgy, de külpiacra nekik is ki kellett fizetni minden licencdíjat különben ment ellenük a pereskedés, amit ilyen esetben meg is nyertek ellenük. Bármennyire is rossz Kína, azért az is durva, hogy az USA csak így kinyírhat egy céget, mert nekik nem tetszik.

(#367) joysefke válasza opr (#365) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Akkor ha jol ertem, a tanyerodba a versenytol vedett, allami tamogatason ingyenpenzen felhizlalt kinai cegek ezek szerint nem szartak bele, mikor kinyirtak az europai ipar felet. :U

De beleszartak: én pont egy távközlési fejlesztésen dolgoztam 15 éve és akkoriban a Huawei másolt elég rendesen és jóval jobb árakat tudott adni mint a nyugati konkurencia (mi).

Viszont az akkor volt. Akkor kellett volna fellépni ellenük. Akkor lett volna érdekünk megvédeni az európai beszállítókat. Most hogy a mi fejlesztő cégeink le vannak nyomva és az európai hálózati infrastruktúra jelentős részét a Huawei adja, már más a helyzet. Most nem egyértelmű, hogy bármiben jól járunk, ha a Huaweit szívatjuk.

Ha pedig nekiállunk a Huaweit szívatni, akkor azért szívassuk a Huaweit mert az nekünk jó nemzetgazdasági szinten és nem azért mert az USA azt parancsolta (mert nekik jó).

ingyenpenzen felhizlalt kinai cegek

És az amerikai cégek min vannak felhízlalva?! Amazon, youtube, (Tesla) stb: mennek vagy 10 évet keresztinanszírozással mire elkezdenek elkezdenek valami nyereséget termelni, addig meg kiirtják a konkurenciát, amit nem keresztfinanszíroz senki. Máshonnan jön a pénz, de a koncepció hasonló.

(#368) b. válasza opr (#365) üzenetére


b.
félisten

Azért olvasd el ezt.[link]
Mondod ezt magyar emberként egy mezőgazdasági országban, ahol az europai unioban a legnagyobb mértékű az egy főre jutó a termőföld és aminek az feldolgozóüzemeit kinyiffantotta az európai unió és Németország.
Igaz ezelőtt 20 éve még 12 cukorgyárunk volt, ma meg már csak egy van, és egy fajta magyar cukrot tudsz megvenni a Tescoba , és a hazai fogyasztás 2/3 része behozott szutyok. de sorolhatnám neked a dohányipart , ami zala megye hatalmas részét ellátta munkával, a gyümölcsfeldolgozókat és a húsipart is ahol az utóbbi 5 évben több mint száz húsfeldolgozó zárt be a teljesíthetetlen versenyhivatali előírások miatt és azért mert éppen máshonnan próbáltak vásásrolni eszközöket , nem az unio által előszeretettel ajánlott( megveszed vagy kicsinálunk) német cég gépsoraira pályázva.
Elég jól szívatón vagyunk mi Kína nélkül is ne aggódj, és nagyon nagy baj , hogy elhiszed az amerikai marketinget.

Ez az egész dolog félelmetesen rávilágít arra, mennyire ki vagyunk szolgáltatva az USA-nak majdnem minden szemszögből, és mennyire pole pozícióban vannak az egész EU val kapcsolatba. Nem véletlen az amit Putin csinál, próbál minél függetlenebb lenni az USA tól technológiai téren is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#369) carl18 válasza Depression (#350) üzenetére


carl18
addikt

Tökéletes válasz, nem lehet vitatni. Ez a baj a mai termékekkel hogy már rengeteg nagy nevű gyártó is add ki a kezéből rossz minőséget.
JBL is "Márka"ellenére elég limitált élet tartalommal rendelkezik, de a telefonok is ha hardveresen bírnák is akkor szoftveresen avulnak el túlságosan. Más felől az ember megfizetné a felárat, ha valóban előre tudná hogy az a termék 10 év múlva is termék lesz. De egyre kevesebb termék hajaz tartósságra. És ez nem is igazán fog változni a közel jövőben. Nem tudni melyik termék az árért cserébe mekkora minőséget add. Nincs feltüntetve a dobozon, de ha egy tisza cipő valóban bír 10 évet akkor én is adnák neki egy esélyt. Ellen a Nike-Addidas cipőm általában 2 év után kukába mennek.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#370) Elektrosokk válasza carl18 (#369) üzenetére


Elektrosokk
addikt

pont ezért kedvelem a huaweit-t, a korábbi készülékem (Mate 7) közel 4 évig használtam. elképesztően strapabíró készülék, az utóbbi 1 évben le is esett párszor, már hajlott minden irányba... nem is értem hogy tud még működni. :) akku sem volt cserélbe még benne soha.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#371) carl18 válasza Elektrosokk (#370) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen lehet ők nem kalkuláltak a tervezett elavulással, de amerikai is van egy tűzoltóság ahol 1900-as évek eleje óta világít egy izzó. A maiak meg 1000 óra vannak lelimitálva. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#372) Dißnäëß válasza carl18 (#369) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, én ezért fordultam az elektronika és hifi fele. Tartós, nem a mai konzumer hulladék.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#373) #95561216 válasza Dißnäëß (#372) üzenetére


#95561216
törölt tag

Minden annyira lesz tartós, amennyire a piac igényli. De ne feledd, minél tartósabb valami, annál több anyag, idő és energia kell hozzá, amitől drágább lesz. Ha az emberek 90%-a max két éven belül lecseréli a telefonját, akkor két évre fogják tervezni a telefont, mert pazarlás lenne 10% miatt starpabíróbbá tenni. Ugyanakkor egy mosógépet, hűtőszekrényt ritkán akarnak cserélni az emberek, és talán a legfontosabb értékelési szempont az, hogy mikor és mennyit romlik el, nem érné meg pár évet bíró terméket piacra dobni, mert senki sem venné meg másodszorra. Hifikhez nem értek, de gondolom az sem arról szól, hogy évente kijön valami újdonság, amiért akarnál újat venni.

(#397) narumon válasza joysefke (#363) üzenetére


narumon
őstag

Fúúú én ennek tökéletesen az ellentétét látom és gondolom.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#398) narumon


narumon
őstag

Azért akik azt írják, hogy USA bemondásra kinyír egy céget, ők belegondoltak abba, hogy USA csak a saját törvényeit vezette be, az, hogy ez térdre kényszerít egy céget mindent elmond a világ berendezkedéséről és a technológiák összpontosításáról (minden nagy tech cég USA-ban van). Más ország is csinál ilyet egyébként, csak ha Venezuela bejelenti, hogy most akkor az xy venezuelai technológiát nem kapja meg xyz cég, attól valószínűleg nem fog letérdelni.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#399) Pompi válasza narumon (#398) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy céget tettek tiltó listára. Az megvan? Szerintem te gondolj bele kicsit jobban.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#400) Jim Tonic válasza Pompi (#399) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.