Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) DudeHUN válasza Dragon3000 (#297) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ez nem ilyen egyszerű. Ha hivatalosan bemutatsz ilyet onnan nehéz visszatáncolni és politikailag sem a legjobb húzás. Nem véletlenül ültek vissza az asztalhoz. De gondolom arról viszont nem kell neked bizonyíték, hogy itthon is "kémkednek" utánad. És nem csak a Magyar állam.

Gamer for Life

(#302) opr válasza kilua (#291) üzenetére


opr
veterán

Nade errol beszeltem En is. Hogy jon ide amugy az apple? Amit irtam, minden gyartora igaz. Amig van sok masik, addig eltunhet a francba barmelyik, akar egyik naprol a masikra, nem tortenne semmi, atvenne a helyet valaki mas es kesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#303) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Az is durva, hogy az amerikai adminsztráció által horribile dictu de kb. ki lett rúgva a Huawei a pics@ba, ahová való, okoskodnak is sokan:

- Kína visszavág (nem fog, mert sokka-sokkall rosszabbul járna, kishal, bármennyire is fáj ez itt egyeseknek)
- szemét Google (rövidtávon vesztenek)
- szemét Trump
- szemét Apple--- > rá fognak b@szni (egyébként rövidtávon biztosan, de nem Kína ellencsapása miatt)
Nevetséges az egész. Kirugták a Huaweit, oda ahová való, ennyi történt, előbb meg kelett volna lépni.

(#304) Dragon3000 válasza DudeHUN (#301) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van bizonyítékom, mindegy, hogy publikus vagy sem, nem a többi országot kezdem basztatni, hanem egyből tiltó listára teszem a Huaweit. Mivel ezzel csak az után jöttek, hogy bedőlt a többi országban való mellőzésük, szerintem semmi bizonyíték nincs a kezükben, csak nem tetszik nekik, hogy a Huawei diktálna az 5g piacon.

(#305) Amazonas válasza _cHAos_ (#298) üzenetére


Amazonas
senior tag

Túl azon, hogy nyilván megéreznék Kína, mint felvevőpiac hiányát is, tételezzük fel, hogy Kína meglépi azt a számára sem túl előnyös húzást, hogy szakít az Apple-lel.
Hol gyártatna akkor hirtelen? Hol tudná nagy hirtelen az eddigi minőséget, ugyanazokkal a darabszámokkal, ugyanolyan áron legyártatni? Lehet, hogy vannak vészforgatókönyveik erre az esetre, de a konzumer piacon kiélezett versenyben minden egyes apró zavar az elllátási láncban később dollármilliókat jelenthet az elbukott rendelések, késve szállítások miatt. (Lehet, hogy megérezné a Foxconn is, de van egy olyan érzésem, hogy hamar betöltené a megüresedett gyártókapacitást valamelyik belpiacos márka.)
A visszaeső eladások hamar megrengethetik a részvényesek bizalmát, és ne feledjük, hogy volt már ez a cég csődközeli helyzetben. Nemhiába kezdődött jópár korábbi keynote is az eladási adatok villogtatásával. Egy ekkora tőzsdei cégnek folyamatosan bizonyítania kell, hogy jók a mutatói.

[ Szerkesztve ]

(#306) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Bárhol??? A világ egyik legnagyobb cégéről beszélünk, aki a világ legnagyobb készpénz állományával is rendelkezik. (több száz millárd dollár csak a kp., bárhol ledobnak pár gyárat) Meredek, azt gondolni, hogy Kína csődbe tudná vinni az Apple-t. (Ettől függetlenül rövidtávon az Apple biztosan vesztes a történteknek)

[ Szerkesztve ]

(#307) Amazonas válasza _cHAos_ (#306) üzenetére


Amazonas
senior tag

"Bárhol???"

LOL :))
Nincs több kérdésem...

Másrészt, az ún. "entity list"-en nem csak a Huawei szerepel, hanem több olyan cég, amit a Trump-adminisztráció nemzetbiztonsági kockázatnak tekint. A sajtó valamiért úgy értelmezte, hogy ez a Huawei-re le lett kihegyezve.
Ennél fogva, Kína szakíthat több amerikai céggel is, nem csak az Apple-el, de ez egyértelműen gazdasági öngyilkosság lenne.

Egyre inkább azt gondolom, ez az egész cirkusz csak Trump tárgyalási stratégiájának a része, és a végén úgyis születik valamilyen kompromisszum. Legalábbis, remélem, hogy minden érintett fél van annyira józan, hogy belássa, a mára kialakult gazdasági összefonódás miatt csak a kölcsönös engedékenység az egyedüli járható út.

[ Szerkesztve ]

(#308) _cHAos_ válasza Amazonas (#307) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A 300 millárd dollár Kp-ből (ez csak a KP.) nyilván nem futja az Apple-nek új gyárra? :DDD Ezt akartad kifejteni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#309) wwenigma válasza Carlos Padre (#300) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mert nem tudnak semmit és nincs amit tudni vélnek...nekem. nem publikus bizonyitekom van hogy tartozol 10 millával, ezek alapján kérlek fizess de gyorsan. Esetleg meg is verhetlek e miatt, nem?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#310) Amazonas válasza _cHAos_ (#308) üzenetére


Amazonas
senior tag

Miért, eddig volt nekik?
Előttem van a jelenet, ahogyan beadják a Board of Directors-nak, hogy akkor most veszünk egy új gyárat. :)
Holnap már ki is jön onnan az első termék és kimegy időre. Ja, vagy mégsem?

[ Szerkesztve ]

(#311) opr válasza Amazonas (#310) üzenetére


opr
veterán

Kivancsisagbol: Szerinted hany olyan gyar van vilagszerte, aki elkuldene egy apple-t (vagy akarmelyik masik nagy ceget) a picsaba, hogy ha kinaban nem hajlandoak neked gyartani, ide inkabb mar ne is gyere? Az apple a letezo legszarabb pelda ilyen szempontbol, akkora fix vasarlobazisuk es tokejuk van, hogy a bolygo barmelyik reszen barmelyik bergyarto ugrana, ha eselye lenne megszerezni maganak az apple-t.

Mondom ezt amugy ugy, hogy nincs apple termekem, es nem is lesz, fogalmazzunk ugy, hogy nem tul szimpi a ceg.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#312) _cHAos_ válasza Amazonas (#310) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Sztem hagyjuk, csak, hogy tisztában legyél vele, az Apple bármikor megtehetné, hogy bárhová viszi a gyártást bármikor, csak az nem lenne olyan profitábilis, mint jelenleg Kínában...

[ Szerkesztve ]

(#313) Amazonas válasza opr (#311) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nem tudom... Talán 923? Tényleg passz...
Lehet, hogy bármelyik bérgyártó ugrana (bár ezt sem hiszem, mert nem tudom, hogy az Apple, mint bérgyártató mennyire - fogalmazzunk úgy, hogy - "demanding" customer), csak éppen lehet, hogy az Apple-nek nem kellene...

@_cHAos_: így, hogy szóltál, most már tisztában leszek vele, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#314) opr válasza Amazonas (#313) üzenetére


opr
veterán

Figy, ez relative egyszeru. Ha kinaban nem tudna gyartani, gyarat valtana es kesz. Mert ha mar felhoztad a Borad-ot, biztos lehetsz benne, hogy meg azt is konnyebb beadni, hogy meg akarunk venni egy bergyartot, mint azt, hogy mivel kina gonoszkodik, ugy dontottunk, hogy innentol inkabb nem gyartunk es arulunk semmit. Persze a legvaloszinubb forgatokonyv az, hogy siman partnert valtanak, foxconn megy, random termekosszerako emberfacsaro kockaepulet-ceg jon.
Szoval valszeg bergyartot valtananak. Biztos, hogy ugrana ra mind. Az apple-t ismerve meg egyszeru a szitu, azt valasztanak, akinel a legjobban ki lehet facsarni az embereket fillerekert. A tenyen nem valtoztat, hogy max par honap kihagyas utan ujra felporogne a gyartas, nem nagy ugy. Legroszabb esetben arat emelnek, a vasarlobazisuk huseges es tokeeros, kifizetnek azt a keszulekenkent par dollar extrat.
Kinanak ezerszer jobban fajna elveszteni az apple-meretu partnereket, mint a partnereknek, mert a nagy hozzaadott erteku munka nem kinaban folyik. Biodroid meg van rengeteg. Olcso biodroid is van milliardszamra.
Nem lesz itt semmi gond szvsz, max kis aremelkedes, meg legdurvabb esetben par honap fennakadas.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#315) _cHAos_ válasza Amazonas (#313) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Te állítottad be úgy kb, hogy Kína gondol egyet és az Apple-nek vége. :D

(#316) DudeHUN válasza Dragon3000 (#304) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nyilván nem tetszik nekik. Miért tetszene? De az egyik nem zárja ki a másikat.

Gamer for Life

(#317) kilua válasza _cHAos_ (#298) üzenetére


kilua
senior tag

Nem eltűnne, de jelentősen visszaszorulna.

Tudod mekkora nemzetközi összefonódások vannak? A világ ritkaföldfém termelés nagy része kínai tulajdon, anélkül nehéz lenne bármit is gyártani ... de csak a nagy része, talán nagy nehezen kiváltható, a gyártás kiszervezése is évek kérdése lenne, ha egy évig nem lenne, utána is akadozna az apple gyártás, utána nehéz lenne ismét felhozni a céget.

(#318) Carlos Padre válasza wwenigma (#309) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Aha, oké, gratulálok az értelmi szintedhez :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#319) Amazonas válasza opr (#314) üzenetére


Amazonas
senior tag

"max par honap kihagyas utan ujra felporogne a gyartas"

A konzumer-piacon szerinted ez mennyit jelentene elmaradt eladásokban és azt hogyan reagálná le a tőzsde?

@_cHAos_: "Te állítottad be úgy kb, hogy Kína gondol egyet és az Apple-nek vége."
Mutasd meg, melyik hozzászólásomban írtam ilyet, légyszi!

(#320) opr válasza kilua (#317) üzenetére


opr
veterán

Ha kina benyomja barkinek a ritkafoldfem-cumit, azzal nagyon durva elvagja maga alatt a fat, mert a maradek "megbizhatosag"-ukat is elvesztik a cegek szemeben. Igy is kezd divat lenni kinan kivuli, de olcso/megfizetheto utat keresni. Egy ilyet ha bejatszananak, azzal egyreszt annyit ernenek el, hogy megnyitna a mindenki mas is a mostanra bezart banyakat, mert hirtelen ujra megerne, es elvesztenek az uzleti partnereik bizalmat. Szerintem most az van, hogy kinanal nincsenek lapok.
Eddig nagyon megbundaztak a meccset es hagytak nekik, most vegre a labukra leptek, politika-mentesen gondolkodva is ugy gondolom, hogy nagyon ideje volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#321) opr válasza Amazonas (#319) üzenetére


opr
veterán

"A konzumer-piacon szerinted ez mennyit jelentene elmaradt eladásokban és azt hogyan reagálná le a tőzsde?"
Hallod, oszinten nem tudom. Barmelyik masik cegnel ugy gondolnam, hogy igazad van, es durva kovetkezmenyei lennenek. De az apple vevokore... Hat, hogy is mondjam, rendkivul... Ize... Huseges... :U
Szoval arra akarok kilyukadni, hogy ha ezutan az apple arat emelne, akar annyira is, hogy visszahozza a veszteseget, meglenne az a fanatikus rajongoi tomeg, aki konkretan sajnalna a ceget, es hajlando lenne sokat fizetni, hogy "mentsuk meg".

Mondom, barki masrol lenne szo, igazad van. De az applenek nem fan-jai vannak, hanem hivoi/kovetoi. Ott meg sose lehet tudni, mi van. Kicsit tulzas, de kb azon se lepodnek meg, ha par fanatikus a sajat szerveit kezdene el eladni, hogy legyen penze segiteni az apple-on. Szoval, tenyleg nem tudom, tenyleg ugy gondolom, hogy konkretan meg se kottyanna nekik.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#322) Amazonas válasza opr (#321) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ez amúgy nekem is eszembe jutott... :) csak nem akartam így leírni, mert flame-lavinát indítottam volna el...

(#323) wwenigma válasza Carlos Padre (#318) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én azt mondtam amit te allitasz. Neked van az értelmi szinted ott ahol, már elnézést...

Szerintem sehol a világon nincs olyan hogy a vádlottnak kellene bizonyítani az ártatlanságát. Tehát, bizonyítékok?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#324) _cHAos_ válasza kilua (#317) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Biztos lehetsz benne, hogy van elegendő raktárkészlet alkatrészekből, ha egy fájdalommentes átálláshoz nem elég, akkor is megoldanák erővel (pénzzel).

(#319) Amazonas: a tőzsde nem fog jól reagálni, ha a cég veszít a profitjából... már most sem reagál jól, az Apple jelenleg is folyamatosan veszít a piaci értékéből, de belerokkani nem fognak.

[ Szerkesztve ]

(#325) kilua válasza opr (#321) üzenetére


kilua
senior tag

"az apple vevokore... Hat, hogy is mondjam, rendkivul... Ize... Huseges"

Izé, ezt csak az olyan helyeken mondják mint pl Magyarország, ahol 100-200k fizetések mellett mindenki 50Ks telefonokat vesz, emiatt az apple megítélése el van torzulva.
Ha évekig nem lenne/akadozna a gyártásuk akkor a többség váltana, és akármennyi pénze is van az applenek, a váltás akkor is évekig tartana, ami ezen a rohanó piacon nem is tudom talán a vég?

De biztos tárgyalással lesz ez is megoldva mert ez kb mindenki érdeke, hogy Kína belengeti vagy nem a tárgyalások előtt mint tárgyalási alap szerintem lényegtelen is az ő dolguk, a hozzászólásom lényege az volt hogy a nemzetközi összefonódások miatt lehetséges.

Persze Kína többet vesztene, de amerikának is lehetséges így a "tyúkszemére lépni" ha Trump lesz olyan ostoba hogy lehetetlen feltételeket szab Kínának.

[ Szerkesztve ]

(#326) #95561216 válasza opr (#321) üzenetére


#95561216
törölt tag

Egyszerűen el lenne halasztva a modelváltás, és kész. Én még 2 évig úgyse tervezek új mobilt venni, szerencsére ez nem random android, hogy egy év után örömünnep minden frissítés.. ;]

(#327) Amazonas válasza _cHAos_ (#324) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ez igaz. Végülis a BlackBerry is létezik még, mint cég.
Azt viszont nagyon erősen kétlem, hogy egy ilyen nagy tőzsdei cég nagy készleteket tartana bármiből is, főleg az MSL 2+ alkatrészekből... (Főleg, hogy az alkatrészek nagy részét minden értelmes cég a bérgyártókkal készletezteti. Rendesen oda is b*szna a cash-flow-nak, ha ők maguk spájzolnának.)
A még több pénzzel történő megoldás pedig pont a margin-t vinné el... A rendelésre készített, hosszú leadtime-ú anyagok hiányát pedig pénzzel sem lehet megoldani. Alternatívák felkutatása, belső jóváhagyatás, esetleges próbagyártás pedig mind-mind idő (azaz pénz).

[ Szerkesztve ]

(#328) Tin


Tin
veterán

ha kína kicseszne a nyugattal, magával cseszne ki igazán. rengeteg kínai él a világban, ha komoly zavart okozna, a saját népét tenné ki közutálatnak, nem beszélve arról, hogy soha többet senki nem bízna benne. az az egész régió használható gyártásra, és megnézném, amikor majd a többi ország mind kína mellé áll az egész nyugati világgal szemben.
pénz beszél, ez így volt, és így is lesz. kína a nyugat nélkül egy túlnépesedett bóvligyár rabszolgákkal, a nyugat kína nélkül meg egy kicsit drágább, de tartósabb és minőségibb.

(#329) opr: jönne a marketing, hogy akkor addig erősítenek a szoftveres oldalon. amúgy valószínű kihasználnák, és egy ciklust kihagyva terveznének végre valami nagy dobást, mert az jobs óta nincs.

[ Szerkesztve ]

(#329) opr válasza kilua (#325) üzenetére


opr
veterán

Angliaban elek konkretan. Az apple vevokore itt is "huseges", hidd el.
Ha evekig akadozna a gyartas, az nyilvan barmelyik ceget megutne, de kizart dolognak tartom, hogy egy negyedevnel tovabb lenne ilyen gondja az apple-nek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#330) iFixit


iFixit
tag

Tetszik ez a "simán gyártót váltana" amit itt egyesek előadnak.láttatok már gyárat ember?Az nem úgy megy hogy ma fakockát fostunk,holnap reggeltől meg már a legújabb ifost,ami minőségben és kihozatalban is a megrendelő igényének megfelelő....

Ha valamelyik hirdetésem felkelti az érdeklődésed itt hamarabb érsz el :06-30-5-77-11-55

(#331) opr válasza #95561216 (#326) üzenetére


opr
veterán

:DDD
Amugy, ne is mondd, amig sony telefonom volt, a vegen mar konkretan azert imadkoztam, hogy hagyjak abba vegre a frissiteseket, mindegyiktol csak meg szarabb lett szegeny telefon.
Htc-nel meg ilyen baj nincs, mert pont leszarom, hogy jon-e ra frissites, (amugy altalaban nem, vagy rohadt keson) tokeletes igy is. Mondjuk amikor vegre jon frissites, akkor az altalaban tenyleg jo minosegu. De ahogy a htc all, szerintem emiatt mar nem sokaig kell aggodnom. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#332) Tin válasza iFixit (#330) üzenetére


Tin
veterán

hát hogy megy?:D

ha van pénzed, minden kész van holnapra. ami nincs, az meg holnaputánra.

(#333) opr válasza iFixit (#330) üzenetére


opr
veterán

Az megvan, hogy mas is gyart telefont, jo minosegben, nem csak a foxconn, ugye?
Szerintem az apple van annyire tokeeros, hogy igen, siman tudna gyartot vallalni, par honap alatt, sorban allnanak a gyartok, hogy vigye hozzajuk a termelest, kb barmi aron, mert aki azt megszerzi, annak egy darabig nincs problemaja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#334) Amazonas válasza Tin (#328) üzenetére


Amazonas
senior tag

Kínában most sem bízik senki, viszont a pénz nagy úr.
Kicsit nézz szét magad körül, és számold össze, hány százalékban "Made in China", ami körülvesz. Érdemes mindent megnézned, nem csak az elektronikai cuccokat.
Namost, ha minden csak kicsit drágább lenne, akkor gondolkozz el rajta, hogy ennek milyen hatása lenne összességében.

(#335) #95561216 válasza opr (#331) üzenetére


#95561216
törölt tag

Na igen, anno Samu és Honor nem nagyon frissített, Xiaomi meg inkább ne tette volna, mert szinte minden alkalommal jött valami rendkívül fontos gyári app is :D

(#336) opr válasza Amazonas (#334) üzenetére


opr
veterán

Ezzel amugy egyetertek, egy tenyleges, teljes kemenykedos kereskedelmi haboru a nyugatnak se esne jol, es most enyhen fogalmaztam, viszont van kulonbseg a kozott, hogy ketto helyett harom heti fizetesert veszed meg a cuccot, meg a kozott, hogy van mit enni, vagy nincs (nyugat vs kina ilyen esetben).

Legroszabbul a gyengen/kozepesen teljesito orszagok jarnanak, mint pl Magyarorszag sajnos. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#337) Ixion77 válasza kilua (#325) üzenetére


Ixion77
őstag

"Izé, ezt csak az olyan helyeken mondják mint pl Magyarország, ahol 100-200k fizetések mellett mindenki 50Ks telefonokat vesz, emiatt az apple megítélése el van torzulva."

Nem. Brutálisan tőkeerős vevőbázisa van az Apple-nek Amerikában. Személyesen ismerek olyat, aki gyakorlatilag csak alkalmi böngészésre használja a számítógépét odaát, és mikor megkérdeztem tőle hogy miért kellett ehhez 1Mft+ árú iMac-ot venni (miközben már van egy hasonló értékű MacBook-ja), akkor a válasz az volt hogy mert ennek nagyobb a kijelzője. Na de miért ilyen drágát? Mert az Apple megbízható, bevált eddig is. Természetesen iPhone-ból is szerződésesen kapják minden évben megjelenés után az új legdrágább változatot. Csak hogy telefonáljanak rajta. Egy átlag magyar teljes keresetét folyamatosan öntik az Applenak, és pillanatig nem gondolják hogy ne érné meg.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#338) opr válasza #95561216 (#335) üzenetére


opr
veterán

Ha jol tevedek, a samsungnal volt regen az is (galaxy s1-2-nel talan), hogy olyan merteku frissitest adtak ki, hogy OTA-n konkretan kategoriat valtott tole a keszulek. Hordozhato kommunikacios eszkozbol epitoanyag lett. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#339) Amazonas válasza Tin (#332) üzenetére


Amazonas
senior tag

Majd biztosan rajzolnak alkatrészt, ha már adott időnél hamarabb legyártani fizikailag lehetetlen (pl. PCB).

@(#336) opr: Az óriásplakátokon nem erről volt szó. :)

@(#337) Ixion77: Ez szerintem általánosítás.

[ Szerkesztve ]

(#340) kilua válasza Tin (#332) üzenetére


kilua
senior tag

-tudsz úszni?
-sajnos nem.
-és ha megfizetlek?

Az a volumenű/minőségű gyártás ami az applenek van most pénzért jelenleg Kínán kívül nincs, talán egy nagyságrendel kisebb lenne lehetséges hónapok múlva, aztán csak évek múlva lenne lehetséges összehozni hasonló volument sok pénzért sem lenne gyorsabb.

Ilyen a világgazdaság, mindenki függ mindenkitől még jobban mint 100 évvel ezelőtt, amikor hasonló piacbezárások miatt tört ki a nagy gazdasági világválság, ami hova is vezetett?

(#341) Tin válasza kilua (#340) üzenetére


Tin
veterán

-tudsz úszni?
-sajnos nem.
-és ha megfizetlek?

- akkor egy hét alatt megtanulok

és ez a kulcsa. senki sem beszélt napokról, és valószínű lenne vagy fél éves csúszása a következő terméküknek, vagy éppen akadozna az ellátás, de ezek az emberek nem hülyék ám, és a gyártósorokat is valakik gyártják. hidd el, az apple-nek kész tervei vannak a gyártás költöztetésére bármelyik időpillanatban, és akár ahogy ezt írom, már lefoglalt kapacitásai, talán el is indított projektjei a gyártósorainak költöztetésére. és nem kell rögtön az usára gondolni, a régióban is tudnak foglalni gyártási kapacitást, persze nyilván valaki (más) emiatt szívni fog, de az más kérdés.

(#342) Tin válasza Amazonas (#334) üzenetére


Tin
veterán

igen, és? szívás lenne, mindenkinek. csak gondold át, kinek mennyire. mert a nyugat a válság óta durván bevásárolt, annyira pörgött a gazdaság, szóval kína kiszállása maximum előidézne egy kisebb fogyasztási válságot, ami végigmenne újra fentről lefelé, de ez így vagy úgy, ciklikusan úgyis bekövetkezik, és maximum a TÚLFOGYASZTÁST blokkolná, esetleg kisebb ideig hiány is lenne bizonyos termékekből, kína kiesésével pedig átmenetileg megdrágulnának a dolgok, de az biztos, hogy baj lenne? biztos hogy ennyi szarra van szükségünk ennyire olcsón?

(#339) Amazonas: megoldanák. kicsit késne a termék, és drágább lenne, de ennyi.

(#343) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Függetlenül attól, hogy kinek van igaza eléggé ilyesztő, hogy az USA egy tollvonással tönkre tud tenni egy világméretű, nem amerikai céget anélkül, hogy bármit is indokolnia kéne, vagy hogy bármiféle jogorvoslati lehetőség lenne.
Ezért aggasztó, hogy Európának nincs saját gyártása ilyen kritikus technológiákból. Illetve hogy (tudtommal) nincs a kezükben semmi olyan technológia amivel visszafenyíthetnék az US-t egy gazdasági vita esetén.

Kíváncsi vagyok, hogy ez után a Huawei eset után indulnak-e olyan kezdeményezések egyes országokban, hogy függetlenebbé váljanak amerikai cégektől.

Aki hülye, haljon meg!

(#344) Depression válasza opr (#338) üzenetére


Depression
veterán

Nem pont az almánál lett bizonyítva, hogy szándékosan lassították a régebbi készülékeket?
Samsung S1-S2 meg kb. a mai okostelefonok kezdete, ott mindenki hibázott néha.

Az almát is megviselné, ha Indiába kellene vinni a gyártást. De nem lehetetlen.

Nálunk pl. Kínából olcsóbban jött a kompett szerszám, mint amennyiért meg tudtuk volna venni az alapanyagot. Utána meg meg kellett venni az anyagot, és párezer munkaórával legyártottuk újból, mivel a kínai szerszám képtelen volt épkézláb alkatrész legyártására. A mintadarabokat azok képesek foggal, kiskalapáccsal is legyártani, mert a présszerszám arra képtelen volt, az tuti. Reklamálni meg lehet, ha kifizetted már, akkor többet nem hallasz felőlük.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#345) Amazonas válasza Tin (#342) üzenetére


Amazonas
senior tag

"biztos hogy ennyi szarra van szükségünk ennyire olcsón?"

Erre a kérdésre mindketten, és itt a topikban sokan "Nem"-el válaszolnánk.

"átmenetileg megdrágulnának a dolgok, de az biztos, hogy baj lenne?"

Nem akarok demagóg vizekre evezni, viszont van egy elég széles társadalmi réteg, amelyik eléggé erre a "minél olcsóbban, minél többet" fogyasztásra rendezkedett be (akár önhibáján kívül), és elég alacsonyan van az ingerküszöbe: eléggé jól befolyásolható, akár politikailag is. Ők nem fogják keresni a mélyebb okokat, hanem mindig a mindenkori politikai elitet fogják okolni a hiányért, a drágulásért.
A fogyasztás visszaesése pedig a makroszintű gazdasági környezetre, a gazdasági növekedésre is hatással van, ami a gazdaság szerkezete miatt akár további munkahelyek megszűnéséhez is vezethet, még tovább duzzasztva az egyre inkább elszegényedő, és politikailag-ideológiailag jól befolyásolható réteget.
Rövidre zárva: igen, baj lenne, ha megdrágulnának a dolgok.

(#346) Tin válasza Amazonas (#345) üzenetére


Tin
veterán

de semmi csoda nincs abban amit leírsz, csak azzal nem akarsz szembesülni, hogy a világ mindig változik. a gazdasági válság következtében előálló helyzetet is túléltük. háború is lehetne, sokkal rosszabb lenne, de azt is túlélnénk. igen, az 'elit" játszik az emberekkel, amíg hagyják, ha hagyják, de igazából hagyják. szóval valami "lesz", akár így, akár úgy. a változás ellen küzdeni meg szimpla hülyeség, sokkal egyszerűbb alkalmazkodni hozzá.

mondom a B opciót (bár egyszer már leírtam a topikban), és tényleg úgy, hogy igazából Trump nekem nem szimpi. DE! kína már annyira felzárkózott, hogy vagy most állítják meg, és törik le a szarvait, vagy ők fognak lenni az új gazdasági erő, és hidd el nekem, akármilyen is az USA, de messze jobban járunk velük, mint egy kínai dominanciával.

(#347) nonsen5e válasza Tin (#346) üzenetére


nonsen5e
addikt

A monopóliumok 90%-a ellen lóizét sem tesznek ha náluk vannak, ha nem szimpatikus nekik egy ország vagy cég akkor csettintéssel teszik tönkre azt, és kényszerítik a többi országot is ennek véghezvitelére. Az árakról meg inkább nem beszélek.

Hogy lehetne ennél rosszabbul járni?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#348) Amazonas válasza Tin (#346) üzenetére


Amazonas
senior tag

Olyan, mintha lemaradt volna a hozzászólásod eleje.

Mindenesetre, te magad írod, hogy "a világ mindig változik", illetve "a változás ellen küzdeni meg szimpla hülyeség, sokkal egyszerűbb alkalmazkodni hozzá"

vs.

"DE! kína már annyira felzárkózott, hogy vagy most állítják meg, és törik le a szarvait, vagy ők fognak lenni az új gazdasági erő, " - a "fognak lenni" egyébként "lesznek", de ami a lényeg, hogy nagyon úgy néz ki, hogy az USA pont a változás ellen küzd. Hozzáteszem: megértem a gazdasági protekcionizmust, viszont nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Trump-féle "Make America Great Again" hajó már régen elment... Szóval, lehet, hogy az USA-nak egy újfajta szerepre kellene berendezkednie.
Részemről is inkább USA, de mindig mi vagyunk azok, akik megszívják a nagyhatalmak játszmáit, és éppen ezért most sem tapsolok Trump ténykedését látva.

[ Szerkesztve ]

(#349) joysefke válasza nonsen5e (#347) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hogy lehetne ennél rosszabbul járni?

Ma a Huawei, holnap a Mercedes a BMW, a TSMC, holnapután Magyarország (erősek vagyunk exportban).

[ Szerkesztve ]

(#350) Depression válasza Amazonas (#345) üzenetére


Depression
veterán

A fenti hsz-emhez igazodva, maradjunk annyiban, hogy a legtöbb kínai termék minőségileg erősen kifogásolható, és legtöbben be is nyelik, mivel olcsó, majd vesznek másikat. Na most, az én kínai Nike cipőm ~250$-ba került (nem nagyképűségből, ez az egyetlen ilyen drága cipőm) , és másfél év után szét ment a talpa utcai viselettől. Elhiheted, hogy ennél szívesen kifizettem volna 300-at is, ha az, mint a Tisza cipő 10 évig cipő marad. De a Tisza cipő úgy rémlik szarban van, mert olcsó kínai cipőkre nagyobb a kereslet.
Olyanokat ne is mondjak, hogy defektes kocsimhoz benzinkúton vettem egy kínai keresztkulcsot, mert más nem volt, és a belseje darálódott le, mintsem a csavart lazította volna meg. Ez nekem 40 perc sétát jelentett, és visszakaptam a pénzem, de a kerék nem jött le.
Ebből is, és még kismillió másik példából kellene megérteni, hogy az, ha egy olcsó kínai szar kicsinálja a minőséget gyártó konkurenciát (mert minek venne bárki is Stihlt 100k-ért, ha 30k-ért van kínai az ósenben), az összeségében sokkal rosszabb nekünk.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.