Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) zolee001 válasza Ixion77 (#199) üzenetére


zolee001
őstag

Egyetértek,sajnálatosan ez kishazánkra nem annyira jellemzö

(#202) aelod válasza zolee001 (#200) üzenetére


aelod
veterán

Meg egy gyártástechnológiát is hozzá gyorsan.
Mission impossible..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#203) Ixion77 válasza aelod (#202) üzenetére


Ixion77
őstag

Már csak azért is lehetetlen, mert a Kínai Kommunista párt sem akarja a végtelenségig önteni a Huawei-be a pénzt. Ez egy befektetés volt: beletenni agyatlan sok jüant, kinyírni a konkurenciát világszerte, visszakapni még több jüant, továbbítani a megfelelő zsebekbe. A szőke herceg meg beleköpött a levesbe. Nagyon. Pont amennyire bosszús most a felső vezetés Kínában.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#204) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A Panasonic és a Toshiba is beszállt...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#205) Ixion77 válasza Dévacsen (#204) üzenetére


Ixion77
őstag

Igen, Japánnak is terítéken az alkalom hogy végre törlesszen az elmúlt években Kínától kapott arroganciából és agresszivitásból.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#206) hallador


hallador
addikt

Meg inkább a technológiai fejlődés elve, minősége, milyenségét a munkamorált az egészet Japán működésből "merítette" Kína.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#207) aelod válasza Ixion77 (#203) üzenetére


aelod
veterán

Sokadszorra olvasom, hogy a kínai állam tömi pénzzel a Huaweit. Nem magáncégről van szó? :U

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#208) #95561216 válasza otapi (#74) üzenetére


#95561216
törölt tag

1150 milliárd dollár Magyarországról nézve soknak tűnik, de ha megnézed abból mennyi jut egy kínaira - 820 dollár - akkor nem épp az jut eszembe, hogy abból majd évekig elhawaiioznak.

(#209) narumon válasza Ixion77 (#137) üzenetére


narumon
őstag

Tökéletes meglátása a helyzetnek, abszolút egyetértek. Amíg egy kinainak haszna van belőled addig mosolyog, amikor már nincs akkor hátba szúr és még le is köp.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#210) Szeszkazán válasza aelod (#207) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Brutál mennyiségű támogatást kaptak az államtól.

(#211) Ribi válasza narumon (#209) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az ilyen megnyilvánulásokat kéretik a forumon kívül hagyni !!! :W

(#212) Fotonhámozó válasza Ribi (#211) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Pedig Ixion77-nek és narumonnak nagyon igaza van. Látszik, nem az elvárt PC bullshitet nyomják ők sem, hanem saját tapasztalatból írják azt, amit (ahogy én is). :R

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#213) aelod válasza Szeszkazán (#210) üzenetére


aelod
veterán

Forrás?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#214) BiP válasza Gibo (#190) üzenetére


BiP
nagyúr

Az orvosi statisztikákban nem bíznék egy olyan városban, ahova fél Ausztria jár kezeltetni.
KSH szerint 62e ember (2018). Oké, hogy kevés az 58e, de azért mégiscsak közelebb áll a realitáshoz, mint a 100e.

(#192) zolee001: Erre 2 magyarázatot tudnék elképezlni: vagy még futnak a korábban kifizetett kampányok, vagy pont erősítenek, hogy a hírek ellenére vegyél.

(#215) Ribi válasza Fotonhámozó (#212) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont leszarom. Beírhatom én akármilyen nemzetről, bőrszínről, vallásról, hogy találkoztam velük és mind köcsög volt. Kösz menjen máshova az ilyennel. Van erre biztos forum máshol.

(#216) Cifu válasza Ixion77 (#205) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tévedés, a Panasonic és a Toshiba is azt kommunikálta le, hogy a mostani szállításokat azért állították le, hogy megvizsgálják, nem-e adnak át olyasmit, ami amerikai licenszeket érint. Ha ezek tisztázódtak, csak azon alkatrészek szállítását tagadják meg, amelyek érintettek ilyesmiben, a többi megrendelés mehet tovább...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#217) Graphics válasza Fotonhámozó (#212) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, csak ezzel az a baj, amit már fentebb is írtam, megfogalmazol egy általánosítást...

Mintha azt mondanám, hogy minden fórumozó hülye, azért mert eggyel volt problémám, vagy kettővel, vagy hárommal....

Ez általánosítás, és nem igaz, ettől nem lesz mindenki hülye.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#218) Béééla


Béééla
őstag

Risc-v-nak óriási lökést adhat.

Bélabá

(#219) #95561216 válasza Medocsabi (#105) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem fognak emiatt kevesebb telefont venni az emberek, majd eladják az alkatrészeket más cégeknek, akik megszerzik a Huawei részesedését.

(#220) #40553216 válasza Gibo (#190) üzenetére


#40553216
törölt tag

KIDERÜLT! Ennyi Sopron lakossága valójában
Wikipédia:
Sopron
A három nincs messze egymástól, de mindhárom rohadt messze van a 100000-től.

(#221) Z10N


Z10N
veterán

Ugyanakkor az USA rendelete nagyon érdekesen fogalmaz, mivel az Egyesült Államokból származó technológiákra vonatkozik, azaz szimplán elég, hogy egy cégnek valamilyen technológiája részben az USA-ból származzon, és ez már alapot ad a szankciók bevezetésére.

Modern witch-hunt 2019

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#222) nonsen5e válasza zolee001 (#200) üzenetére


nonsen5e
addikt

RISC-V open source, csak mire arra kifejlesztenek valami vasat, meg arra egy rendszert - ami még kompetitív is legyen... az nem pár hónap.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#223) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Arról nem ír a BBC News, hogy az ARM szankciói mikor lépnek érvénybe, de amint ez megtörténik, arra a Huawei nem igazán fog tudni reagálni.

Hat, ha mar elesben megy a buli, akkor tud fogni reagalni a Huawei - azt amit eddig Kina reagalt ilyen helyzetekben: letojja es lop tovabb.

OK

(#224) #95561216 válasza Viktor81 (#144) üzenetére


#95561216
törölt tag

Űrhajó meg rakéta, hát persze. Az űrkutatásuk egy-az-egyben a 60-as évek szovjet technológiájának koppintása, a teljes nyugati féltekét elérő rakétaarzenáljukat meg egy darab Arleigh Burke romboló képes lenne lelőni, unott hamburgermajszolás közepette. Kínának egyetlen igazán fejlett iparága van, a mozigépészet, mert vetíteni, azt tudnak.

(#225) Fotonhámozó válasza Ribi (#215) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Írhatom én is a véleményedről, hogy pont leszarom. De meg is indoklom miért: ha azt írod, hogy a kuntakintiek köcsögök, fenntartással kezelem, mert semmi tapasztalatom nincs velük. De ha a kínaiakról azt írod, hogy átverős, lenyúlós, arrogáns köcsögök, elhiszem, mert 6-ból 6 alkalommal ezt tapasztaltam velük kapcsolatban. Ez számomra nem általánosítás, hanem személyes tapasztalat. Innentől én kiszálltam, további jó PC-s megmondóemberkedést!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#226) DraXoN válasza Béééla (#218) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az a baj, az is USA tulajdonú (Berkeley egyetem).. a különbség, hogy nem cég a birtokos... és bár a licence BSD ... nem tudom ez, hogy viszonyulna, de akkor is kéne minimum 2-3 év míg lenne egy rendes chip... igaz, ha nehezen is, de ha a gyártási jogot nem vonják meg, csak új architektúrák licencét, akkor kihúzhatják a 2-3 évet...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#227) Jim Tonic válasza aelod (#213) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jó reggelt! :)
Amerikának pont az a legnagyobb baja a Huawei-jel, hogy korlátlan, ingyenes hitelből simán ki tudja nyírni a konkurenciát, és ezzel lefedni a piac legnagyobb részét.
De amúgy is ez a baja Kínával, hogy másol, alig importál (negatív a mérleg az USÁval szemben), és nem szabad piaci elven működik.
Ezt maga Peking mondta:
"Amerika nagyjából azt akarja, hogy egyik napról a másikra teremtsenek nyugatias üzleti jogi szabályozást Kínában, például szüntessék meg az állami vállalatok támogatását, ami nem reális. Ahogy az a követelés sem, hogy washington kérésére írják át a terrorellenes törvény és a kiberbiztonsági törvény egyes passzusait."

forrás: [link]

Itt pedig az állami hitelről: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#228) Graphics válasza DraXoN (#226) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Innentől ha kapnak is engedményeket az ARM használatára rövid időn belül,akkor is érdemes lesz nekik hosszú távon nekifutni saját megoldásnak...

Ez lehet jó is rossz is, mert ha beletalálnak valami tutiba, értsd sikerül rendesen megoldani az architektúra kérdését, akkor akár az optimalizáció terén is tudnak valami újat hozni.

Az architektúrák fejlődése pedig már időszerű, mert az Intel is csak maszatolja a problémáit... Persze azt nem cseszteti Trump...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#229) Jim Tonic válasza #40553216 (#220) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, inkább 110e körül van. A cikk kamu, mindenki röhög rajta. A vízfogyasztás alapján a lakosságot 110e körülire teszik. Csak ezt nem szabad kimondani.
A forrásod utolsó mondatán a lényeg: Szóval, ha hiányoznak a jó színvonalú közszolgáltatások, akkor tessék szépen bejelentkezni Sopronba.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#231) Dévacsen válasza aelod (#213) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt például arról írnak hogy nem tudták igazolni hogy pénzelik őket államilag,saját szemükkel is láthatták..Meghekkelte a Huaweit az amerikai titkosszolgálat..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#232) Béééla válasza DraXoN (#226) üzenetére


Béééla
őstag

A BSD miatt gondolom nem kell külön szerződést kötni az egyetemmel, így szerződést bontani se lehet. A megtiltásra pedig igen kíváncsi lennék.
Az tény, hogy a nagy open-source kalapból kicsi kínai barátaink nem marokkal és nem is merítőkanállal, hanem markolóval lapátoltak és nem sokat tettek bele, de hogy egy nyílt ISA-ra ne tervezhessenek, azt megnézném.

Ja igen, nem is kell sokat várni, a nyugati IP-n felokosított kínaiak már csináltak combos risc-v procit is (K210). Nincsenek ám annyira lemaradva minden téren. Hozzájön a kínai állam is és akkor nekünk annyi.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#233) aelod válasza Dévacsen (#231) üzenetére


aelod
veterán

Ennek fényében ez az egész vádaskodás elég abszurd és nevetséges.

A Huawei reakciója szerint ha az amerikaik valóban kémkedtek, és olyan sikerrel, ahogy a Snowden által kiszivárogtatott dokumentumok mutatják, akkor az NSA-nak látnia kell, hogy az amerikaik gyanúja megalapozatlan volt a cég kínai kormányzati kapcsolatait illetően. S ha az Egyesült Államok tényleg betört a Huawei rendszerébe, akkor ironikus módon épp azt tette, amivel a kínai céget alaptalanul megvádolta.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#234) Tin válasza aelod (#233) üzenetére


Tin
veterán

csak jatek a szavakkal. a penz fog beszelni, ahogy mindig. meglatjuk, kinek van tobb.

(#235) aelod válasza Tin (#234) üzenetére


aelod
veterán

Ez már nem játék és elég érdekes fejlemény Jogerős: törvénysértő a Qualcomm üzleti gyakorlata

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#236) Cifu válasza #95561216 (#224) üzenetére


Cifu
nagyúr

Enged meg, hogy ehhez hozzászóljak, mert az átlagnál talán picit jobban rálátok a témára:

Űrhajózás, rakétatechnológia:

Kínának több féle hordozórakétája van, mint egy Egyesült Államokban lévő összes cégnek. A szuborbitálistól a nehézrakétáig mindennel bír, és nem csak a hidrazin-alapú rakétákra (CZ-2 család) támaszkodik, van hidrolox (hidrogén-oxigén) hajtóanyagú rakétája is. Metán-üzemanyagú még nincs, de azon is dolgoznak. Szóval hordozórakéták terén konkrétan pariban vannak az Egyesült Államokkal jelenleg (mínusz visszahozható első fokozat @ Falcon 9), és lelépik az oroszokat. Európa a messzi távolból néz fel rájuk a két szem hordozórakétájával (Ariane-5 és Vega).

Ami SzenCsou-t (ShenZhou-t) illeti, az egy tökéletesített és nagyobb méretű Szojuz-továbbfejlesztés. Nem egyszerű klón, mert eleve egyik Szojuz variáns orbitális modulja se rendelkezett napelemmel, és nem képes önálló működésre, hogy a különbségeknek csak egy elemét emeljem ki.

A 'mókás' helyzet az, hogy Kína képes embert küldeni a világűrbe ma is, az Egyesült Államok jelenleg még mindig nem rendelkezik erre képes űrhajóval (noha hármat is fejlesztenek jelenleg). Szóval especiel itt is minden tisztelet megilleti őket. Azzal a felhanggal, hogy rohadtul sokadlagos az emberes űrprogramjuk, hiszen hiába volt meg a képességük, még mindig csak tervezgetik a folyamatos világűrbéli jelenlétet (TianHe-1 moduláris űrállomás).

Katonai erő:

A felhozott példád ezer sebből vérzik, még a hadrendben nem álló SM-3 Block IIA is csak maximum a közép-hatótávolságú rakéták ellen hatásos, ezzel mondjuk a pálya középső szakaszán (mid-course) képes lehet elfogni a Kínából Japánra vagy Dél-Korea ellen indított ballisztikus rakétákat. Az interkontinentális rakétákat, amelyek az Egyesült Államokra veszélyesek, az SM-3 Block IIB lesz majd valamikor képes elfogni, azért valamikor, mert még nagyon nincs kész.

Az egy darab AB osztály lelövi az összes rakétát dettó költői túlzás. Amennyire én tudom, egy AEGIS BMD egységen sincs 16db-nál több SM-3 Block I. rakéta, az átlag amúgy 8db. Teoretikusan nézve sem igazán áll meg a gondolatmenet, mert csak a DF-31 rakétavariációkból olyan 60-80db lehet hadrendben, tehát a 96db VLS által nyújtott elméleti tűzerő már itt kezd problémákba ütközni (hiszen nincs száz százalékos találati esély). És akkor még ott vannak a régebbi DF-5 rakétacsalád illetve az újabb DF-41 rakétacsalád egységei, szóval egyetlen AEGIS BMD-vel bíró AB már egy picit kevés lenne erre a feladatra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#237) Tin válasza aelod (#235) üzenetére


Tin
veterán

de, szamukra jatek. a tobbseg szamara nem az. de mit akarsz csinalni? tettek valamit most, hogy elkeruljenek valami belathatoan rosszat, szamunkra. most a magasabb ar es a visszaeses lesz az ara annak, hogz 10 ev mulva ne kina dominaljon a vilagban. mindenben.
ugyanezt meg megtennenk a klimavaltozasert, maris szebb jovoje lenne az utodainknak.

(#238) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Máris durván bezuhantak a Huawei mobilos eladásai...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#239) aelod válasza Tin (#237) üzenetére


aelod
veterán

Trampli a klímaváltozásért nem tesz semmit. Igaz Kína sem....

(#238) -Morrowind-

Most lehet jó áron hozzájutni a felső kategóriás telefonokhoz ;]
Amúgy a magyar egy kis piac és az oldal használt telefon eladásai is elég szűk réteget képvisel de azért itt is lehet látni a menekülést a márkától...gyorsan reagált rá a piac.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#240) joey04 válasza aelod (#239) üzenetére


joey04
titán

Most lehet jó áron hozzájutni a felső kategóriás telefonokhoz

Még nem. Annyit még nem csökkentek a használt árak, hogy jó vétel legyen ilyen körülmények között. Mondjuk Mate 20 pro van már 130-ért, de általában azok még szolgáltatós vételek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#241) yericho800 válasza tha_answer (#10) üzenetére


yericho800
aktív tag

xD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#242) narumon válasza Jim Tonic (#229) üzenetére


narumon
őstag

Ez totál offtopic de azért mikor Sopron felé járok nekem nem tűnik fel, hogy majd akkora lenne mint Szeged... szóval ez a 100e ez erősen kérdéses....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#243) #95561216 válasza Cifu (#236) üzenetére


#95561216
törölt tag

Felesleges belemenni részletekbe, az lenne meglepő, ha 50 év után pont ugyan úgy koppintják le. Fejlesztettek rajta, de az nagyon más sztori, mint nulláról építeni. Amerikának azért nincs jelenleg saját emberes kapacitása, mert az erre vonatkozó döntést egy más légkörben hozták meg, amikor a biztonság és a költségek előbbre valóak voltak, mint a nemzeti rivalizálás. Biztos lehetsz benne, hogy ma nem hoznák meg ugyan ezt a döntést.

Nyilván az egy darab AB költői túlzás volt, megengedtem magamnak akkorát, mint a kolléga az eredeti kommentjében :) A sima DF-31 nem éri el a mainland USA-t (hogy mondják ezt szépen magyarul?), DF-31A és DF-5 együtt ha 50 darab van hadrendben. A lényeg, hogy a kínai ballisztikus erők elsődleges célpontja (és ez jó darabig így is marad) az orosz (szovjet) elrettentés volt, másodsorban India, és konvencionális fegyverek terén Tajvan. Még sokáig másodvonalbeli játékosok maradnak.

(#244) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Eddig sem volt és ezután sem lesz Hüvely telóm. Sosem vágytam rá. Ettől függetlenül kíváncsi vagyok, mi lesz velük? Úgy látszik, sok ember szemét szúrta, h feltörtek, mint a talajvíz...

(#245) joysefke válasza #95561216 (#243) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Remélhetőleg senki sem fog nukleáris töltetekkel városokra lövöldözni...

Ha ez az opció kiesik, akkor az egyetlen lehetséges hadszíntér Amerika és Kína között a dél kínai tenger egy esetleges amerikai vízi blokád esetén. talán pár évig az amerikaiak még erőfölényben lesznek ezen a hadszíntéren.

De nagyon kérdéses hogy be merik-e kockáztatni a drágai flottájukat egy olyan méretű ellenféllel szemben, amivel eddig még nem volt dolguk. Ha a kínaiaknak van valamiféle meglepetése, akkor az összes a térségben tartózkodó anyahajó az előtt kerülhet a tenger fenekére, hogy a CNN-ben lehoznák az amerikai támadást...

szóval nekem ez patthelyzetnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#246) Jim Tonic válasza narumon (#242) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az lehet, hogy neked nem tűnik fel, de én ott lakok.
A másik, hogy azért nem, mert kb. gettósított lakótelepeket húznak fel, 2,5-3m széles utcákkal.

[link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#247) Z10N válasza Ádám16 (#60) üzenetére


Z10N
veterán

Különb, erősen.

$n0wd3n erre azert mast mondana :D
Maradjunk annyiban, hogy egyik kutya masik eb.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#248) Viktor81 válasza #95561216 (#243) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Belekötöttél az általam leírtakba és lebőgtél. Kérlek, ne hivatkozz arra, hogy akkor költői túlzást engedtél meg magadnak, "mint a kolléga az eredeti kommentjében". Ezt írtam "a legfejlettebb műszaki cikkük a katódsugárcsöves TV lenne, ami talán már színes is lenne. (kívül piros :) ) Ehelyett rakéta, mikroprocesszor, űrhajó, tengeralattjáró... " - Nem mentem a részletekbe, mely szerint pl az űrprogramjuk jelenleg fejlettebb, mint az USA-é (hiszen nekik most nincsen), egész Európáé. Hogy mit loptak, nem érdekes, hiszen pont azt mondom, hogy mindent odahordott a világ, lemásolták és a fejükre nőttek. Ha baromságot beszél valaki, legyen annyira gerinces, hogy azt mondja, bocs, tévedtem és ne azt "nem túloztam nagyobbat, mint a kolléga". De. Én nem túloztam. Amit írtam, tény. Hogy ehhez mindent loptak, kit érdekel és miért fontos ? Processzort is képesek tervezni, gyártani. Bizonyára loptak az Inteltől, ARM-tól, IBM-től stb.. Számít ez ? Ettől nem igaz, hogy leírtam, képesek rá ?

V.

(#249) meszi85 válasza Jim Tonic (#246) üzenetére


meszi85
csendes tag

OFF Csak megerősíthetem, Sopron nem igazán területre nő hanem népességre. Megnézném a valós népsűrűséget. Mindent beépítenek, szuterén + tetőtér + munkásszállók.
(Megjelent az ukrán munkaerő is.)OFF

(#250) #95561216 válasza Viktor81 (#248) üzenetére


#95561216
törölt tag

A költői túlzást az egy hajóra írtam, ha ez nem lett volna egyértelmű a hamburger majszolós megjegyzésből :)

"Nem mentem a részletekbe, mely szerint pl az űrprogramjuk jelenleg fejlettebb, mint az USA-é (hiszen nekik most nincsen), egész Európáé. "

Persze, hogy nem mentél részletekbe, mert nem nagyon van mibe. Párszor kilőtték a Szojuz-klónt, felmentek a Szaljut-klónukhoz, meg rovereztek a Holdon. Ez 2010-es évek végére vérszegény. India már a Marsnál jár, a Japánok visszajáró vendégek aszteroidákra és üstökösökre, a lesajnált Európa évtizedekkel ezelőtt a gázóriásoknál járt, leszálltak a Titánra, űrtávcsöveik vannak. USA-ba meg belekezdeni se érdemes, annyi kört ver mindenki másra. Az emberes LEO az egy nagyon kis szelete az űrprogramnak.

"Processzort is képesek tervezni, gyártani."

Az egész topicban épp arról szól, hogy önállóan nem..

"Ha baromságot beszél valaki, legyen annyira gerinces, hogy azt mondja, bocs, tévedtem és ne azt "nem túloztam nagyobbat, mint a kolléga". De. Én nem túloztam. Amit írtam, tény."

Így van, minden amit írtál tény :D USA-nak sincs űrprogramja, tényleg én kérek elnézést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.