Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Kérem javítsátok a címet:
Az USA nem engedi másnak át az internet megregulázását
;]

"Az ITU vezetői tagadják ezeket a vádakat, szerintük az amerikaiak (és a hozzájuk csatlakozók) egyszerűen nem értik az új egyezmény szövegét, amelyben az ITU szerint csak technikai megoldások szerepelnek, politikaiak nem"
vs
"egyrészt még létrehozandó nemzetközi szervezetek kezébe, másrészt nemzeti hatáskörbe utalnának bizonyos feladatokat."

Amint valami nemzeti hatáskörbe kerül, ott elszabadul a pokol és a politika. Ennyire hülyének néznek minket? Milyen lobbi állhat mögötte?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) VaniliásRönk válasza .mf (#1) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Megtetszett nekik a kínai modell, látják ott mennyire hatákonyan működik a centralizáltság.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) big-J


big-J
őstag

Jól olvasom, hogy azok után hogy kiálltak ellene, 152ből 140en mégis aláírták? Meleggel tölti el a szívem, hogy rettenetesen kompotens hazai büszkeségeink ebbe a jóba is benne vannak... még ennyi sincs bennük hogy legalább ami mellé az EU kiállt, legalább azt támogassák... igazi barnaórrúak. Minimum egy hazaárulás, de ahhoz képest hogy amúgy mi zajlik, már fel se tűnik. :D

Amúgy ezeket az "a felhasználók járnak rosszul ha nincs központi cenzúrára lehetőség" meg az ovis szintű "nem tudom mért, szerintem nem értik a szöveget" szövegeket nem égő nyilatkozni már? Úgy értem akinek két agysejtje van, annak nyilvánvaló, hogy hülyének nézik.

Félelmetes, hogy milyen dolgok sorsáról kellene döntenie, és egy 8 éves logikusabb, és strukturáltabb magyarázatot talál ki ha anyjával csokit akar vetetni, de nyilván más világban élnek, talán elvakítja őket valami.

[ Szerkesztve ]

(#4) VaniliásRönk válasza big-J (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mivel egy ideje világszinten elkezdték rombolni az oktatást az hiszik máris mindenki hülye. Egyébként meg pont a Fidesz ne támogatná a cenzúrát? Most viccelsz?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) dabadab válasza big-J (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az van, hogy az EP kepviselok alltak ki ellene, viszont nem ok voltak ott Dubaiban.

DRM is theft

(#6) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Folytatódik a marakodás. Csodálatos, mint ha az állatokat látnám. :W

PS4

(#7) HANDO88


HANDO88
senior tag

Marha lenne az USA aláírni mikor jövőre kész lesz az NSA Buffdale-i kémközpontja.
Könnyebb lesz így " terroristákat" keresni.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#8) big-J válasza dabadab (#5) üzenetére


big-J
őstag

192 ENSZ tagból 152en vannak ott... valószínűleg az EU sava-borsa ott van.

Bár máshol kicsit mások az aláírt/nem aláírt számok, úgyhogy ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#9) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Azért azt kellene nézni hogy így az USA gyakorlatilag az egész világon kémkedhet az íróasztal mögül és ez sem veszélytelen dolog, egyre több vállalat fogja felhőbe rakni az adatait amik persze mind Amerikai kézben vannak.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) HANDO88 válasza atti_2010 (#9) üzenetére


HANDO88
senior tag

Kimondottan erre a célra építi az általam említett központot.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#17) Integra


Integra
titán

kihalhatna már ez a rohadt politikus generáció a csudába és nem mérgeznék a jövőnket... kíváncsi vagyok, hogy ez a majom is milyen károkat lát amelyek engem fognak érni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) hunter84


hunter84
aktív tag

Alapból nem szeretem az USA dolgait, de ebben most pont egyetértek velük. A szólásszabadságuk példás, itt nekem csak ne centralizáljanak semmit.

(#19) atti_2010 válasza hunter84 (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És az USA mitől nem centralizált ha nekik joguk van mindenbe belenezni átvizsgálni stb.hol van már a szabadság az USA-ban, ha be akarsz menni lefényképeznek ujjlenyomatot vesznek, kihallgatnak és ha nem kefélt előtte este a vámtiszt kivágnak mint macskát szarni, mert senki sem kérdezi meg tőle hogy miért?

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) bobsys válasza atti_2010 (#19) üzenetére


bobsys
addikt

USA-ban, ha be akarsz menni lefényképeznek ujjlenyomatot vesznek

eddig volt igaz a mondat tobbi reszenek koze sincsen a valosaghoz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#21) atti_2010 válasza bobsys (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

És melyik része nem igaz?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) bobsys válasza atti_2010 (#21) üzenetére


bobsys
addikt

nem kefélt előtte este a vámtiszt kivágnak mint macskát szarni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24) mrhitoshi válasza hunter84 (#18) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hehe jó vicc. Olvass Philip K. Dick-et. :))

PS4

(#26) mrhitoshi válasza Hokoyumi (#25) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Erre kíváncsi vagyok. Kifejthetnéd. :)

PS4

(#27) Glenda válasza Hokoyumi (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Félek ettől az épülő világtól, kicsit anarchia érzete van.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#28) atti_2010 válasza Hokoyumi (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

nincs visszaút, a mostani lehúzós rendszer bukni fog
néhány év és már tisztán lehet látni az épülő új világot

Sajnos én azt érzékelem hogy ugyanúgy lehúznak mint 10-20 évvel ezelőtt (nem kimondottan belföldi politikára értem) ha nem jobban, lehet pesszimista vagyok de valahogy nem látom ezt a szép új jövőt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) Hisztogram válasza Hokoyumi (#25) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Körülbelül 2500 éve leng az inga a pesszimista és az optimista jövőkép előtt, nem is feltétlen szabályosan. Annak idekjén a totalitárius rendszerben az ember fizikai léte volt veszélyben a teljes szólásszabadság pedig elérhetetlen álomnak tűnt még Nyugaton is, most pedig jólétben az ellen küzdünk hogy megőrizzük a korlátlan információhozzáférés szabadságát.

Ebben sokkal jobban állunk. Ma már az új technológiák, összekapcsolt adat- arc- sőt, mozgás elemző rendszerek jelentik a magánszféra új kihívását. Vajon a politika elég erős kontrollt nyújt majd?

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#31) atti_2010 válasza Hisztogram (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A mérce sem ugyanaz, anno ha az AVO-nak volt egy fényképe és 2-3 oldal jegyzete valakiről az már megfigyelt személy volt, a mostani technológiával lehet fényképe, komplett telefon internet lehallgatás, cégek felhőben követése, GPS adatok, stb. (hol jártál stb) és ha nagyon profin megy a dolog még műholdkép, UAV megfigyelés is szóba jöhet, kérdés: mikor is voltunk megfigyelve???

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) McClane válasza Integra (#17) üzenetére


McClane
aktív tag

Egyetértek!

(#33) somogyib válasza atti_2010 (#31) üzenetére


somogyib
őstag

Nem. A kérdés így hangzik: Miért voltunk/vagyunk megfigyelve?

(#36) Hisztogram válasza atti_2010 (#31) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Egyetértek, a megfigyelés sokkal teljesebb szinten áll, az előbb nagyobb általánosságban az államhatalom és az ember kiszolgáltatottságát tekintettem.

Persze ezek okos technológiák, nem kell a totalitárius rendszerek korábbi durvaságához folyamodni, hogy irányítsunk valakit ha tudjuk mivel lehet levenni a lábáról. Az állam miatt annyira nem aggódom, mert bár éles harc dúl érte, végső soron mégiscsak a "nép" oldalán áll - illetve állhat - egy sokkal fontosabb, sokkal átfogóbb küzdelemben: a magánvállalatok és magánemberek között harcban.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#37) .mf válasza Glenda (#35) üzenetére


.mf
veterán

Nem ugrik be, hogy kinek az aláírása: "A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra." :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) atti_2010 válasza Hisztogram (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A másik hogy még mindig jobban megbíznék egy ilyen olyan korrupt de Magyar államban mint egy Amerikaiban ha bajban lennénk.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szégyen Már akik ezt alámerték írni. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) Hisztogram válasza atti_2010 (#38) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Egyetértünk.

@hokoyumi: Óh jaj.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#48) atti_2010 válasza AkosAkos (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Vagy nem olyanok amiket mi elképzelünk, de a matematikai szabályok lehet csak a földre érvényesek, vagyis nem ez így nem jó, inkább az hogy matematikai szabályokkal ilyesmit nem lehet megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.