Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanR


JanR
addikt

Nekem ilyenem (SteamOS) szerintem csak akkor lesz, amikor bejelentik a HL3-t, mert biztos, hogy exkluzív lesz rá. Ezzel legalább meg tudják növelni az eladásokat... Kíváncsi leszek, hogy csak úgy mennyi ilyen SteamOS-s gép lesz :U

(#2) mlinus válasza JanR (#1) üzenetére


mlinus
őstag

Dehogy lesz exkluzív. A SteamOS-nak nem ez a lényege.

(#3) JanR válasza mlinus (#2) üzenetére


JanR
addikt

Mi?

Nem gondolnám, hogy ha (tegyük fel) gyengék az eladások, akkor nem játszaná be a Valve, hogy a HL3 csak SteamOS-n fusson.

(#4) lev258 válasza JanR (#3) üzenetére


lev258
veterán

Korábban már jelezték, hogy ők nem exkluzív címekkel (és háttérszerződésekkel) akarnak hódítani, más terveik vannak. A hardver meg eleve nem a Valve zsebéből megy.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) mlinus válasza JanR (#3) üzenetére


mlinus
őstag

Minek lesz gyenge eladása? Az ingyenes SteamOS-nak amit bármilyen PC-re fellehet rakni? :DDD

(#6) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

***Insert Half-Life 3 joke here***

(#7) Lenry válasza GrmnShepherd (#6) üzenetére


Lenry
félisten

*** ahhahahah LOOL :C :DDD ***

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) keIdor válasza JanR (#1) üzenetére


keIdor
titán

Kétlem, hogy lesz HL3, a Valve úgy látszik csak a Steamből szeretne megélni. Az egész cég már évek óta rossz irányba megy, jobb szerettem őket játékgyártóként.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) JanR válasza mlinus (#5) üzenetére


JanR
addikt

Akkor kijavítom az eladásokat "felhasználó bázisra". Értem én, hogy jó kötekedni, de a kérdést értetted.

(#10) alcsa válasza keIdor (#8) üzenetére


alcsa
senior tag

SteamOS -> SOS -> · · · – – – · · · -> HL3 confirmed :D

(#11) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

Nem gondoltam volna 2007-ben az összes HL játék sokszori végigvitele után hogy valaha ilyet mondok, de:

Lelkes rajongó létemre nagyon belefáradtam, hogy az elmúlt ~8 évben az egyik kedvenc történetem lezárására vártam hiába.

És fizetnék érte, ugyanúgy ahogy az előzőket is megvettem, de 8 év kitartás után érzem az egyre közelgő feladást...

(#12) SylverR válasza GrmnShepherd (#6) üzenetére


SylverR
senior tag

November 10?

11.10!

1+1+1+0=3!

Half Life 3 bejelentve!

;]

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#13) Angel1981


Angel1981
veterán

"Ekkor jelenik meg ugyanis a vállalat teljes kínálata a jobb PC-s jövő érdekében."

Mármint HL3, Left for Dead 3, Poral 3, TF3? :U

(#14) vhw válasza GrmnShepherd (#11) üzenetére


vhw
addikt

Duke Nukem Forever - 15 év :U
Szedd össze magad :DDD :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15) lev258 válasza JanR (#1) üzenetére


lev258
veterán

Ha lehet spekulálni, szerintem megvárják a HL3-mal a végleges Vulkan-t.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#16) JanR válasza vhw (#14) üzenetére


JanR
addikt

"a remény hal meg utoljára" - de ez nem igaz. Gordon Freeman később hal meg (utána pedig Chuck Norris..)

(#17) Dilikutya válasza JanR (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Milyen eladások? A Steam kontroller valószínűleg menni fog Windows alatt is, a Steam Machine meg egy közönséges PC egy picit módosított Ubuntuval, ebből kifolyólag teljesen ingyenes. Használhatod sima desktop Linuxként is, a különbség annyi, hogy a SteamOS alapból elindítja a Steam-et Big Picture módban, így töltődik be a rendszer. Elvileg, mert fel nem raktam virtuális gépre se, ott van egy Ubuntu, azt se használom semmire.
A Steam gépekből meg a Valve nem sokat lát, csak a SteamOS adja hozzá. Annak, hogy az esetleges Half-Life 3 SteamOS exkluzív legyen, semmi esélye. Bár elég sok játék van már Steam-en Linuxra, de ezek zöme indie fejlesztés, kevés nagy cím jelenik meg, és a régiek közül is csak kevés érhető el, még talán az se mind, ami a Steam előtt kijött Linuxra. Pl. a Quake egyik része sem érhető el, pedig azok egészen biztos, hogy megjelentek Linuxra.

Szóval nem, semmi esetre sem lesz SteamOS-exkluzív sem a Half-Life 3, sem más.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) tothmaxy182 válasza GrmnShepherd (#11) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem kell a nagyhalált eljátszani, meg ez a "feladom a várakozást" duma. Ha 15 év múlva jelenik meg a HL3, akkor is ugyanúgy játszani fogsz vele, ahogy én is, meg ahogy még néhány millióan.
Én is rajongó vagyok, én is várom, de ha nem jön, akkor nem jön. Ez van... Abban viszont szerintem egyetérthetünk, hogy ha egyszer mégis megérkezik, akkor nem fog csalódást okozni (főleg ha ennyit kotlanak rajta).

(#14) vhw: A különbség az, hogy a Duke Nukem-et bejelentették, és bejelentés után kellett még rá várni 15 évet. A HL3-at (se az EP3-at) nem jelentették be, szó sem volt még róla, hogy jönne, szóval nincs min felháborodni. Egy olyan dolgot várni epekedve, amit még be sem jelentettek szerintem felesleges...

(#3) JanR: Többször kijelentették már, hogy nem lesz semmilyen exkluzívítás. Ha belegondolsz mire is lenne exkluzív? Egy ingyenes Linux disztribúcióra, amit bármelyik PC-re felrakhatsz? Vagy a Steam Mashine-okra, amik kutya közönséges PC-k, és a Valve-nek szinte semmi köze nincs hozzájuk?

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#19) ldave


ldave
félisten

Az AW Alpha érdekelne, de a 850M-et cserélhetnék benne valami erősebbre, hanár az a része nem bővíthető.

A Slime draws near! Command?

(#20) Dilikutya válasza lev258 (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez abban az esetben logikus, ha feltételezzük, hogy lesz. A Source 2 be lett jelentve, azt is tudni, hogy támogatja a Vulkant, ami még nem jelent meg. A régi Source motorra biztos nem hoznak már ki új Half-Life játékot, ha figyelembe vesszük a fő epizódok innovációit, jócskán ki is lógna a sorból, akkor is, ha a Source elég jól néz ki ma is, a Titanfall is abszolút megfelel a mai elvárásoknak grafikailag.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Habugi


Habugi
addikt

Ne kövezzetek meg, SNES óta kerülöm a kontrollert (ergo nem értek hozzá) mint a pestist de kiüti a szemem az a 4+1 A-B-X-Y gomb ?! :Y

Nem kevés az egy kicsit?

(#22) Dilikutya:

Igen tárgytalan, a videót nem néztem meg, azon látszik hogy fent még van egy pár mindkét kézre esően csak olyan a designja, hogy képről/szemből ezt nem látni.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#22) Dilikutya válasza Habugi (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) lev258 válasza Dilikutya (#17) üzenetére


lev258
veterán

Nem Ubuntu, Debian. És desktop Linuxként elég nehézkes használni olyanoknak, akik számára ismeretlen. Ez nem volt és nem is lesz cél az eddigiek alapján.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#24) Lenry válasza tothmaxy182 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem egyetérthetünk, hogy ha egyszer mégis megérkezik, akkor nem fog csalódást okozni (főleg ha ennyit kotlanak rajta).

szerintem meg egyetérthetünk abban, hogy annyira fel van már húzva mindenki ezen a témán, hogy bármennyire is jó lesz, sokan csalódni fognak ("erre kellett ennyit várni?")

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) tothmaxy182 válasza Lenry (#24) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ha valakik olyanon húzzák fel magukat és várakoznak, amit még be sem jelentettek, azt csak sajnálni tudom. Nem értem miért rugóznak ezen ennyire. Majd ha bejelentik, akkor lehet várni. Amúgy igazad van...

Minden szavam magánvélemény!

(#26) Xaels


Xaels
félisten

Aranyosak, hogy gondolnak rám :DDD De nem akartam ekkora felhajtást a 30.-ból.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) kriszpontaz válasza Dilikutya (#22) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A markolat alsó részén is van 2 gomb ami nem látszik, mellesleg sokkal gyorsabb fordulást tesz lehetővé a tapis része mint a szerencsétlenkedés analóg karral.
A rendszer meg nem módosított Ubuntu, de már írták előttem.

(#28) SylverR válasza Xaels (#26) üzenetére


SylverR
senior tag

Most mit reklámozod magad? Én se tettem. ;] :P :U

Nem!

(#29) Dilikutya válasza kriszpontaz (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, hogy vannak gombok a markolaton, nekem is van X360 kontrollerem PC-hez. Még csak LEGO Marvel Superheroes-t játszottam vele, ott nem éreztem hiányát azoknak. Azt hiszem, FPS-hez, TPS-hez ezek a tűzgombok, a Steam kontrolleren is van, csak alul:

[link]

Akkor Debian, nem Ubuntu, a felhasználó ebből semmit nem vesz észre, a kezelőfelület GNOME. A módosítást csak az alapból betöltődő Steam Big Picture-re értettem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) Cassi


Cassi
senior tag

Fontos lenne a SteamOS, de egyelőre elég elképesztő, ahogy a Valve hozzááll az egészhez. A letölthető tesztverzió már régi, a kulcsfontosságú Vulkan-támogatásról egyelőre még semmi közelebbit nem hallottunk. Mikor lesz egy funkcionálisan teljes béta verzió? Vagy inkább csak úgy nyilvános tesztelés nélkül kitolják novemberben az egészet? Jó lenne már egy-két komolyabb játszható demó legalább. Sokan szeretnének segíteni nekik, de így egyszerűen nem lehet.

(#31) macman507


macman507
aktív tag

Honnan olyan ismerős a videóban lévő narrátor hangja?
Nem ismerős még valakinek esetleg?

Lehet van egy magyar szinkronhang, vagy egy ismerős, akinek ilyen hangja van.. :D

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#32) Dilikutya válasza Cassi (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

A SteamOS gyakorlatilag készen van. Lehet, hogy bétának hívják, de csak a Steam Big Picture az, ami megkülönbözteti a közönséges GNOME felületes desktop Linuxtól. A Vulkan API-t pedig nem a Valve fejleszti. A Mantle-ból sem volt teszt. Egyszercsak kijött a driver, ami megoldotta a támogatását a hardver részről, a többi a játékfejlesztők dolga volt. Itt is ez van, a Khronos Group elkészíti, aztán majd a játékfejlesztők beleépítik a játékaikba, ha akarják, a Valve-nak ezzel nem is kell túl sokat foglalkoznia.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) lajthabalazs válasza JanR (#1) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Érdekes időket élünk, a Windows és az XBox One szinte ugyanaz a platform lesz, ami erősen a Windows irányába dönti a mérleget egy fejlesztő számára, közben viszont ott a Steam OS, aminek a segítségével 2-3 XBox One játék árából be lehet üzemelni egy játékra alkalmas PC-t, és a világ legjobb játékterjesztő hálózatán érhető el. Vagy egy Android szerű sikertörténet, vagy egy Bada szerű bukás. A hosszú Beta az utóbbira utal, de meglátjuk mit hoz a Karácsony.

(#34) Renok


Renok
senior tag

Ez a Steam Kontroller nagyon ígéretesnek tűnik. Várom a teszteket.
Itthon is kapható lesz majd vajon?

(#35) dgabor80


dgabor80
tag

Akkor ezek szerint itt a PH-n is van már Steam konzol összerakó topik :DD

Milyen asztali gépet vegyek?

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#36) lajthabalazs válasza Renok (#34) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Kicsit felesleges hiszen a Dualshock is kompatibilis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.