Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

Nem meglepő hiszen a PS5-öt alig lehet kapni. ;]

:R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) hokuszla


hokuszla
aktív tag

[link]

2021
Nintendo Switch sold nearly 20 million
PlayStation 5 selling around 15 million
Xbox Series X/S about 5-6 million units

meglepően jól fogy

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#3) Chaser


Chaser
titán

abu, ne már :d
első gen amiben ssd van, és ráadásul extra gyors
a soc teljesítményéről nem is beszélve, nem az elavult ezeréves jaguár talán, hanem 3xxx alapú cpu és rdna1
hülyének is egyértelmű volt hogy vinni fogják mint a cukrot az x-eket és ps-eket is - tudom, ez volt a blabla a gyártók részéről, nem gondolták volna hogy mekkora kereslet lesz ;] -
ha nem lenne ez a vga hülyeség akkor is durván pörögnének, de az még ráfejelt egy nagyot, tény
arról van konkrét adat esetleg, mennyi xsx és ps5-öt adtak el eddig?

szerk:
hokuszla
az mondjuk érdekes hogy ps5-ből 3x annyi fogyott, xsx-ekből is ritkán van raktáron msrp áron - itthon biztos -
lehet a sony több soc-ot rendelt ugyanannyi időre?
valami 5-5m rémlik első körben, amit később meg is dupláztak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) tibaimp válasza hokuszla (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a gond az X-box-al, hogy valahol a gamer PC is konkurencia a részére. A PS5 az exclusive játékaival hódit, sok PC-s ismerősömnek van PS4/5-e, míg kb. egynek sincs X-box-a.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Joachim21 válasza adamssss (#1) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nem meglepő, hiszen VGA-t nem lehet venni értelmes áron, minden PC-s előbb utóbb át lesz kényszerítve.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#6) keIdor


keIdor
titán

Videokártya árak nagy szerepet játszanak ebben. A PC-sek nagyrésze amikor rájön, hogy upgradelni kéne és nem tud, akkor mennek konzolra. Minél tovább marad a jelenlegi állapot, annál inkább felgyorsul ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

VGA-k a bányákban, nyilván többen vesznek konzolt.

Live-Die-Respawn

(#8) martonx


martonx
veterán

Nálunk is lesz idén Xbox One -> Xbox Series X csere. Egy szál értelmesebb VGA kétszer annyiba kerül, mint egy konzol. Live Gold-dal meg jön a végtelen új játék.

Én kérek elnézést!

(#9) Chaser válasza martonx (#8) üzenetére


Chaser
titán

az a game pass, nem?
a gold az csak a "multi" rész - a kettő együtt pedig az gp ultimate -
vagy átnevezték?
de ez is nagy előnye a boxoknak, de talán jön sonyéknál is valami hasonló megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) joysefke válasza hokuszla (#2) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

2021
Nintendo Switch sold nearly 20 million
PlayStation 5 selling around 15 million
Xbox Series X/S about 5-6 million units

NEM ezt írja.
Hanem ezt, idézem:
"I’d guess that the PS5 will outsell the Series X in 2021 by about 5-6 million units, but that’s honestly an educated guess based on rough estimates. "


Tehát, hogy (adatok híján) szerinte PS5-ből 2021 év végére 5-6 millióval több fog fogyni mint Xboxból. Tehát a becslése szerint Xboxból kb 10m fogyott 2021 végéig, szemben a PS5 15m-val.

(#11) martonx válasza Chaser (#9) üzenetére


martonx
veterán

Igazad van, mindig keverem. Illetve multihoz mindkettő kell, de a kettőt együtt bagóért lehet beszerezni. Évi 14K rémlik, ami igaziból 14 hónapnyi előfizut jelent, nem is 12-t.

Én kérek elnézést!

(#12) Chaser válasza joysefke (#10) üzenetére


Chaser
titán

jah ez tippmix volt, a tanulság nézzem meg a linket ( :

martonx
annál jóval drágább, havi 3-4e ft körül a hivatalos
más kérdés, hogy alternatív megoldással olcsóbb
legutóbb 1200ft/hó körül tudtam venni kb
előzőleg 1e ft alatt néhány ft-tal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) AssAssynn válasza Chaser (#12) üzenetére


AssAssynn
őstag

Egy kis trükkel, de még hivatalosan, kijön a gamepass ultimate havi kb. 1100 Forintból. Szerintem ez a legjobb megoldás most. Hozzá egy olcsó Series S apróról és megvan olcsóból a végtelen játék.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14) Иван válasza tibaimp (#4) üzenetére


Иван
őstag

MSFT-nak mindegy az eladott konzolok száma, ők egy jegyet adnak már el a gamepass univerzumba, nem egy gépet.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) Chaser válasza AssAssynn (#13) üzenetére


Chaser
titán

értelemszerűen az ms-től vásárolható hivatalos megoldásra gondoltam
az alternatív dolgok más téma, nyilván az itteniek zöme inkább olyat használ ( : - persze az is legális, csak trükkösebb -
jah tényleg, az ultimate már pc-re is él, tehát box+pc+multi
boltból sem drága a kis s, van amikor jól eladható promóval is tolják
előfizut nemrég vettem, gépet meg eladtam, úh. nálam végtelen játék így nincs meg ( : ilyenkor sajnálom is hogy nem lehet eladni az eőfizut :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) Maxxy10 válasza oriic (#7) üzenetére


Maxxy10
addikt

+1
Én is azért vettem a SS-t mert nem tudok normális áron kártyához jutni.

(#17) -KP- válasza Joachim21 (#5) üzenetére


-KP-
addikt

Ez azért így elég erős kijelentés. Szerintem sok pc-s nem lesz átkényszerítve. Többek között én sem.

(#18) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Xbox One generáció anno nagyon erősen kezdett"
Micsoda?! :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Egy aprócska észrevétel; nem az üzletekben nem tudnak eleget szállítani, hanem az üzletekbe.

(#20) ricsip


ricsip
addikt

még a redmondiak is meglepődtek

Az agyalágyult mikroszoft főhülyéi általában mindig mindenen meglepődnek ami konzumer kategóriás cuccaikkal történik. Ki kéne már zavarni őket a fantasztikus kampuszuk területéről a való életbe. Hátha meghallják mit akar a klienturájuk.

Ez az évek óta elkezdett titkolózás az eladott darabszámokról meg alapvetően arra jó, hogy minden ezzel kapcsolatos beszélgetést a phil hülyével lehetne azzal kezdeni, h. BULLSHIT MAN. Your lips are moving, I know you are lying.

[ Szerkesztve ]

-

(#21) Johnny


Johnny
senior tag

PC-s játék piacnak meszeltek, nincs értelmes áron vga. Átterelődik a játékos a konzolok irányába. Ettől még a PS5-től messze vannak, ha van azt veszik.

(#22) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

"az Xbox One generáció anno nagyon erősen kezdett"
Nekem mintha úgy rémlene hogy a gép mellé csomagolt kinect miatt pont nem (magasabb ár). De lehet rosszul emlékszem. A PS4 húzott el az elején keményen.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tigerclaw válasza adamssss (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos tenyleg ez tolta meg legjobban az XBOX szekerét. Nagyjabol ugyanazt hozta hardveresen es exclusive jatekok tekinteteben amit szokott. A jarvany, home office dobott mindket ceg szaman, de a PS5 nem elerheto.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Croissant válasza Johnny (#21) üzenetére


Croissant
aktív tag

"PC-s játék piacnak meszeltek,"

Imádom ezeket :C :C

(#25) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Sokat ehhez nem lehet hozzátenni, azt mindenki tapasztalja, hogy series x nagyon gyorsan elfogy, ahogy készleten van valahol. Series S kicsit jobban elérhető, de az is fogy. Érthető is a dolog olyan szempontból, hogy egy sz.ros használt 1050ti is már 70e pénz, kenjék a hajukra az eladók. Én kivárom, amíg normális áron lesz vga újra, addig jó a ryzen apu nekem amire kell azt a pár játékot tudom rajta futtatni illetve ott vannak a konzolok játékra.

Arra viszont kíváncsi voltam, hogy vajon hányadik hozzászólásban jön elő a PS. Nem csalódtam ismét :)

(#26) Chaser válasza Baltazár123 (#25) üzenetére


Chaser
titán

series s kb mindig van készleten megjelenése óta msrp áron, kevésbé népszerű
látszik is hogy nem úgy pörög ahogy szeretnék, különben nem tolnák már promókkal
pedig nagyon jó kis gép azért az árért - én jobban is szerettem mint az x-et, sokkal kisebb és majdnem néma, cserébe gyengébb a hw és olcsóbb -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) -KP- válasza Croissant (#24) üzenetére


-KP-
addikt

Ja én is. Azért a komplett iparnak nem kevés árbevétel és jónéhány gyártónak lenne azért néhány szava a dologhoz. Nem beszélve, hogy hány pc-s hajlandó konzolra áttérni. Én biztos nem fogok fps játékokat kontrollerrel és célzás rásegítéssel tolni. Ahogy RTS-t sem játszanék kontrollelrről. Ezzel pedig vagyunk így nem kevesen.

(#28) Chaser válasza -KP- (#27) üzenetére


Chaser
titán

elvileg vannak már kütyük amik megoldják az egér+billzetet - én még nem próbáltam -
ha az standard lenne defaulton többeknek lenne konzolhoz az biztos - manapság meg nem feltétlen kedv kérdése -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) totopad


totopad
senior tag

Én vettem egy chromecast-ot egy controllert és egy game pass ultimate előfizut, és még spóroltam is...

(#30) Baltazár123 válasza Chaser (#26) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Nekem a lemez miatt kellett főleg series x, egyébként valóban elég lett volna series s is. Eddig lemezesen kijátszottunk 5 játékot, kb 30-35e forint megtakarítás és ez a sokszorosa lesz az életciklusában.

(#31) aginor válasza AssAssynn (#13) üzenetére


aginor
addikt

És mi ez a trükk? :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#32) dj79 válasza aginor (#31) üzenetére


dj79
senior tag

egy év livera mehet egy hó akciós game pass ultimate, aztán átkonvertálja akár 14 hónap game passra az egészet :)

(#33) martonx válasza Chaser (#26) üzenetére


martonx
veterán

Én titkon a Series S-ből várnék 1 TB-s SSD-s felújított verziót (mint anno Xbox One S).
Bár, amíg kb. minden konzolt el tudnak adni, addig nem hiszem hogy hozzányúlnának.

Én kérek elnézést!

(#34) Baltazár123 válasza aginor (#31) üzenetére


Baltazár123
senior tag

megkeresed mustii-t az apróban :) nagy trükk

(#35) Chaser válasza Baltazár123 (#30) üzenetére


Chaser
titán

engem néhány játék érdekelt csak, meg ugye játékokra is van alternatív megoldás, ezért lemez sem kellett

martonx
sztem amíg a vga helyzet marad nem upgradelnek
de s-nél a játékoknak kevesebb hely kell mint x-en - az újaknál biztos, ahol már külön textúra pakk van 1440p-re és 4k-ra -, szóval nem akkora érvágás az 500gb
játék promot mellécsapják ha kicsit lassabban fogy az s, sztem az most az upgrade

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Tigerclaw válasza Baltazár123 (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem meg nagyon sokat kell varni arra, hogy a beleposzintu videokartyak kivetelevel ertelmes arszintre sullyedjenek. Annyi fele crypto currency van es annyira nagy a hype korulotte, hogy mindent benyelnek, CPU-t, GPU-t meg evekig, de lehet hogy evtizedekig.

Lehet hogy a profitmaximalizalas miatt a jelenlegi allapot mindket nagy gpu chipgyartonak idealis, bar nem tudom, hogy a nagy let ki zsebeli be a lancbol. A Nvidia/AMD, az OEM-ek, vagy a kereskedok? Arra tippelek hogy talan mindegyik.

Persze sokan jatszanak PC only jatekokkal, de a legjobb minel hamarabb efogadni, hogy a PC-s gaminghez vagy gazdagnak kell lenni, vagy elfogadni, hogy beleposzintu kartyakkal jatszol, vagy cloud gaming szolgaltatason keresztul. A tobbieknek meg ott vannak/lesznek a konzolok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) #72042496


#72042496
törölt tag

Az X nagyon jó gép, nekem két kifogásom van vele:
- A GUI számomra csúnya és nem intuitív, hogy mit hol találni benne.
- 2021-2022-ben lehetne ODD nélküli változat belőle. Az ODD minden induláskor kattan és a dizájnt is rontja, meglennék nélküle. (Nem fogom fölnyitni és lehúzni a kábelt.)

Egyébként egy klassz, halk, végre megfelelő teljesítményű szerkezet, most már erre veszem meg a játékokat. Akár azt is, ami PC-re és/vagy PS5-re már megvan, mert az XBOX-ot részesítem előnyben, amikor megtehetem.

Game Pass szolgáltatás is szuper, de én ahhoz boomer vagyok. De mindegy is, megérdemlik ezzel a generációval a sikert.

[ Szerkesztve ]

(#38) arty válasza Chaser (#35) üzenetére


arty
veterán

valamennyivel kell kevesebb hely S-en BIZONYOS játékokban :)
ehez képest SSD helyből a játékok S-en KEVESEBB, mint az X-es gép FELÉT kapják.
802GB vs. 346GB !

nem lehetetlen élni egy 500gigás konzolon, csak ha mondjuk pl egy Warzone is pörög, nagyon megfontoltan kell/lehet telepítgetni :D

---

Bár anno az XBOX ONE tényleg iszonyat rosszul kezdett, de még így is jó számokat hozott (a PS4 kezdésébe inkább senki ne gondoljon bele, amikor 6:1 arányban adták a sony gépét az usa géphez képest :D ). Szerintem a relatív olcsó ár (vs PC) nagyon sokat számít most.

---

#3 Chaser
az x360 a maga idejében ennél pc-killerebb volt, mégse fogyott jobban :P nem az ssd adja el a konzolt.... (és a jaguáros előző gép is jobban fogyott a világverő 360-nál :P mert nem is a soc adja el....)

szerintem most minden jól összeállt MS-nek, a körülményekhez képest:
- korrekt gép (kicsit még a ps5nél is erősebb)
- olcsóbb variáns + gamepass
- PC komponensek irgalmatlan ára
- PS5 hiány
- sok játékban bill+egér támogatás :DDD (csak viccelek, ez a kutyát nem érdekli a vérpécéseken kívül)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) Chaser válasza arty (#38) üzenetére


Chaser
titán

csináltam egy képet anno mennyi/milyen játékok voltak fenn nálam, fér arra azért ( :
az ssd miatt - is - egyértelmű volt hogy nagyon fog pörögni az új gen
nekem volt több régi x, s, lassúak, hangosak a hdd miatt, nem is viseltem el sokáig őket
teljesen más világ az új gen, ezt ők is tudták
a kis s mérnöki remekmű, valami 2,6l, kvázi néma
egér+billzetet akinek volt pc-je azért többnyire szeretne, ha azt is megoldanák a konzoloknál na onnantól érdekes lenne ki foglalkozik még pc-vel - max aki extra grfaikát akar és/vagy csillió fps-t meg aki melózik -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Иван válasza arty (#38) üzenetére


Иван
őstag

X360 nem fogyott jól? PS3 a végére behozta, de mindezt úgy hogy a PS3 hatalmas veszteséggel ment és az Ázsiai piacon az Xbox amúgyis halott.

X360 lazán nyerte impaktban a generációt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) arty válasza Иван (#40) üzenetére


arty
veterán

induló eladásokról beszélünk, nem? :)
összességében az x360 kiemelkedően a LEGJOBB konzolja (volt) az ms-nek ....

#39 Chaser
az ssd-hiány "régi" hátránya volt a konzoloknak, ezt aláírom, de ezt a revelációt te és én jobban megéljük, mint az említett "tömegek"... nekik jobban "mindegy", a dashboard viszonylagos lassúsága sem akkora kellemetlenség, hogy emiatt maradt volna inkább eddig pécén, stb.

az én xox-om teljesen néma volt, ahogyan a régi xos-om és a mégrégebbi xo-m is :)
a mostani xos-om zajongósabb :(
bill+egér támogatás már hivatalosan bekerülhet játékokba, erről a fejlesztő dönt, egy RTS-nél szerintm biztos lesz is támogatás (de egy COD-ban remélem nem)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#42) LurkerSheik válasza #72042496 (#37) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Én eladtam a one X et és most kicsit PS5-t ízlelem, de ugyanezt érzem.
a PS5 gui csúnya és nem intuitív, idétlen a menü.
a hibernált àllapot, ami nincs is csak készenlét, amikor világít… így hétköznapra nem hagyom
ott.
a kikapcsoláshoz szintén turkálni kell a menüben.

A kontroller, gyönyörű, de ha már a két középső joyt kell használni, az Xboxè kényelmesebb így felcserélve nekem.

Pc n meg csak a mazochisták kínozzák magukat.
1-2 dologra jó lenne egyszerűbb megoldás. Azért szeretem őt is. :B

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#43) Chaser válasza arty (#41) üzenetére


Chaser
titán

az ssd csak az egyik
ott a tényleg erős hw, "valid" 4k
vagy 120 fps
a néma elég szubjektív, nekem üvölt a 2,5-es hdd is több méterről :)
a bekereülhet már jó irány, de ha be is kerül az lesz a tényleg jó rány
anno kipróbáltam a doom 2018-at, még most is ott ülnék kontrollerrel az első pálya előtt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) AssAssynn válasza aginor (#31) üzenetére


AssAssynn
őstag

Írtam privátot.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45) arty válasza Chaser (#43) üzenetére


arty
veterán

nem akarásnak nyögés a vége :)
kontrollert, mint minden mást, meg lehet szokni.... csak ahoz kell egyfajta hozzáállás is, ami sok pécésben nincs meg ;)

SOHA nem térnék vissza bill-egerezni, pedig én se kontrollerrem születtem (hanem quickshot II-vel :D ), egyedül az RTS-eknél nem érzem, hogy született volna áttörés, de olyan játékokat már úgyse nagyon játszok....

#42 LurkerSheik
egyetértünk, az xbox dash förmedvény, ahogy a ps is elbukta a maga jó megoldását (előző genben a ps dash jó volt, az xboxos pedig a korábbi 360as témák után folyamatos lejtő, ott nem is várok semmit, egy rohadt nagy csillivili reklám-mocsok az egész)

és igen, röhej, h ps-en a kikapcsológomb nem kapcsolja ki a konzolt.... kár h az EU nem b***** meg a sonyt ezért az energiapazarlás erőltetéséért (bezzeg a tévégyártókra minden sz*rt rákényszerítenek, a 2w standby is gond náluk, itt meg a tízszerese se?!)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#46) ughhh


ughhh
senior tag

SX nagy királyság GPU -val, megjelenés napja óta megvan, mellet tolom PC-vel is.

(#47) Chaser válasza arty (#45) üzenetére


Chaser
titán

soha nem lesz olyan pontos mint egér+billzet, olyannál meg biztos nem aki azon nevelkedett és 3-mal kezdte :)
exem csak kontrollerezett, aztán kipróbálta az ac-ket egér+billzettel pc-n, a véleménye:
sokkal jobb
:d
forzához nagyon szeretem a kontrollert, de már tps-nél is sokkal jobb vagyok egér+billzettel, úgy érzem hogy benne vagyok a játékban, kontrollerrel csak egy külső szemlélő vagyok, kb így tudnám leírni
de azóta már még jobban lesz@rom a gameket, szóval mindegy ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) SaGa59 válasza Chaser (#15) üzenetére


SaGa59
őstag

Az említett kis trükk teljesen hivatalos. Megveszel három évi Live Goldot és egy az egyben becseréli neked GPU-ra, egyetlen havi GPU áráért, amennyiben nincs aktív GPU-d. 12 havi Live Gold 18-20 rugó -között jön ki a hivatalosan leszerződött kereskedőknél. Nem hivatalos forrásból lehet valamennyivel olcsóbban is, úgy 13 körül venni. De még a hivatalos ár is egészen baráti, hisz max hatvanezerért van három évig lehetőséged játszani, nem kevés, egészen jó minőségű játékkal gyakorlatilag bármin. Boxon, PC-n, mobilon, felhősen is. Vagyis még nagy teljesítményű gép se kell mögé. Ez manapság nem egészen három A osztályú cím ára.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#49) kilua válasza Иван (#40) üzenetére


kilua
senior tag

Ázsiai piacon "már csak egy legény van talpon a vidéken"

[link]

(már a Playstation is halott a top 30 játékban csak switch szerepel)

[ Szerkesztve ]

(#50) Chaser válasza SaGa59 (#48) üzenetére


Chaser
titán

tudom, de trükk ( :
hivatalosra az ms által kínált verziókat értettem, az tud drága lenni
ilyen havi 1-1200ft-ra le lehet ronászni, annyit simán megér a gpu

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.