Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #71823360


#71823360
törölt tag

Ez még mindig nem jó a Vega 8 és 11-hez?
A februári drivert látom csak az APU / desktop / ryzen 3 vega 8-as kategóriában.
Tényleg erre vártunk ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza #71823360 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Raven Ridge-hez a Windows Update-en belül van a friss driver (23.20.841.1024), ez támogatja az új frissítést is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) #71823360 válasza Abu85 (#2) üzenetére


#71823360
törölt tag

Felraktam tegnap az új windows build-et, de még mindig a harmadik havi drivert rakja fel automatikusan.
Youtube-on láttam egy áprilisi drivert (04.11.), de azzal megfordul a kék és a piros szín, amit csak többszöri felbontásváltással lehet megoldani. Közben ránéztem még egyszer, és ott is csak a április 11-es driver van még fent. Szóval hol keressem?

Szerk.: közben módosítottad. Szóval az általam linkelt bő 3 hetes driverre vártunk, amivel megfordulnak a színek? :DDD

Van belőle 4 verzió:
Windows 10 Fall Creators Update and Later Servicing Drivers
Windows 10 Creators Update and Later Servicing Drivers
Windows 10 Windows 10 Creators Update and Later Servicing
Elcsúsztam a sorokkal, és rövid a szerk. idő.

[ Szerkesztve ]

(#4) Abu85 válasza #71823360 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az április 11-es driver az: "23.20.841.1024 és Windows 10 Fall Creators Update and Later". Ebben van Raven Ridge support, és támogatja az új frissítés újításait.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) #71823360 válasza Abu85 (#4) üzenetére


#71823360
törölt tag

Köszönöm:R, akkor megnézem még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#6) solfilo válasza Abu85 (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Ilyen manuálisan telepíthető driverek remélem azért lesznek majd Ravenhez is. (mint pl Kaverihez van 18.2.1, de úgy fest most megint kimaradtak)
Ez az említett 23.20.841.1024 driver is Adrenalin családba tartozik?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok tapasztalat:
Nekem az új driver rendesen hazavágta a rendszert. Ahogy betölt a windows az egerem akadozik random fagyás van a képernyőn, és 2 3mpig nem mozdul semmi.
Nagy nehezen visszaimádkoztam a 18.2.1 es drivert azzal újra megy minden. Rx470 4GB os kártya Amd fx-8350es proci.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#8) PuMbA válasza Rasnac (#7) üzenetére


PuMbA
titán

AMD = Intel. Az Intelnél is gond van az új Windows 10 frissítéshez kiadott driverrel :DDD Az NVIDIA mikor következik?

Nem tesztelnek eléggé a fiúk, pedig az én gépemen vagy 5 db egyszerű szoftver van és teljesen buhera mentes, szóval kizárt, hogy egy program beleszóljon a dologba, főként azért, mert az új Fluent design-os felületen áll be a gépem.

[ Szerkesztve ]

(#9) #71823360 válasza PuMbA (#8) üzenetére


#71823360
törölt tag

Nvidia megelőzte a többieket, ők múlt héten "alkottak" :)

(#10) bferenc188 válasza Rasnac (#7) üzenetére


bferenc188
csendes tag

Nálam minden szép és jó rx 580 8gb + i5 6600k , sőt rise of the tomb raiderben ahol droppolt most már nem csinálja.

(#11) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Abu

Nem konkrétan ehhez a driverhez kapcsolódik a kérdés, de van értelme a chill használatának sima vsync mellett is?
A jótékony hatásai pl. a latency csökkenés, érvényesülnek úgy is?

"Let's agree to disagree!"

(#12) Abu85 válasza bivalyolo (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább Enhanced Sync mellett használd. Úgy valóban lényeges a késleltetés csökkentése. A V-Sync mellett a Chill nem annyira jó. Valamennyi hatása van, de sokat árt a V-Sync.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) bivalyolo válasza Abu85 (#12) üzenetére


bivalyolo
őstag

A bővített sync csgo-ba stutterol, ha chillel lekorlátozom, akkor sokat javul a helyzet de úgy sem az igazi néha néha megröccen. A többi játéknál ezt nem vettem észre. Okozhatja ezt az, hogy dx9-et használ?

vagy milyen beállítást javasolnál chill + enhanced synchez? 72hz-es monitort használok, freesync nincs.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#14) #45185024


#45185024
törölt tag

Akinél nem fut le a 1803 as win frissítés annak ez a driver sem fog lefutni
0x800f081e hibakód esetén keresd a Vega szobában a megoldást.

(#15) Abu85 válasza bivalyolo (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Chill maximuma legyen a frissítés, ha 72 Hz, akkor 72 fps. A minimum legyen amit akarsz.

Egyébként a legjobb megoldás a Chill+FreeSync. És akkor a Chill tartomány legyen a FreeSync tartománya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) #71823360 válasza Abu85 (#15) üzenetére


#71823360
törölt tag

Ez a kérdés sem az aktuális driverről szól, de tőled akartam megkérdezni:
Létezhet, hogy Diablo 3-mal nem működik a freesync?
Mi lehet az oka? Grafikus motor, DX verzió, nem jártam előtte esőtáncot?
Blizz fórum.

Szintén freesync-es kérdés:
MS Store-os játékok (Forza, Tomb Raider, akármi) elvileg támogatják, de működésre nem tudtam bírni az exclusive fullscreen hiánya miatt. Kb 2 éve adtak ki frissítést, de az csak a frame rate-re vonatkozott. Erre gyógyír a Freesync 2?

[ Szerkesztve ]

(#17) bivalyolo válasza Abu85 (#15) üzenetére


bivalyolo
őstag

Kipróbálom, köszi! :)

"Let's agree to disagree!"

(#18) Abu85 válasza #71823360 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elméletben nem lehetséges, de amúgy létezhetnek ilyen egy játékra vonatkozó bugok.

Az UWP-t használó játékoknál a variálható frissítési frekvencia akkor működik, ha a játék támogatja az erre vonatkozó swap chain API-t. Ezzel a fejlesztő direkten a játékba tudja implementálni ezeket a képességeket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Feltelepítettem a drivert, meg az áprilisi windows frissítést is, haza is vágta az egészet :D. A windows fallbackelt a saját grafikus meghajtójára és a a harmadik próbálkozásra engedte újra feltelepíteni ezt a drivert.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#20) Csorbi válasza Rasnac (#7) üzenetére


Csorbi
addikt

Dettó.
Ryzen 7 1700X és RX570 8GB. Ment is vissza a 18.2.1.

(#21) Dreimus


Dreimus
senior tag

Intel Xeon E3-1246v3 és Radeon RX560 semmi probléma, az új driver teljes jól működik a tavaszi win10 updattel.

(#22) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kár, hogy a hír nem tesz említést egy lényeges funkcióról:
Ezzel a driver-rel elérhetővé vált a 4K Netflix, ugyanis ez az első AMD driver, ami támogatja a Play Ready 3.0 nevű DRM-t, ami a 4K Netflix-hez kell.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#23) Dreimus válasza huskydog17 (#22) üzenetére


Dreimus
senior tag

Én akkor teszteltem a Netflix 4k-t amikor azt bevezették és nem volt gondom vele akkori AMD-s kártyán sem R9 270-em volt akkor, minden gond nélkül működött. Lehet utánna vezettek be korlátozást :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.