Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) opr válasza wsanyi (#50) üzenetére


opr
veterán

Sajnos tovabbra is csepp a tengerben, raadasul amig nem epulnek zen alapon ertelmes business/workstation kategorias laptopok, illetve desktopok, (de plane laptopok), addig mindegy mit csinal az AMD, marginalis lesz a piacon a reszesedese.
Ugye a desktop (plane a DIY) szegmens az a fura szerzet, aminek osszessegeben a reszesedese a nullahoz konvergal, brand epitesre, illetve presztizst szerezni meg megis itt lehet a legjobban. Ezen a teren most nagyon jol all az AMD, szerver teren is alakul a dolog, de amig 1000 inteles laptopra jut talan egy ryzenes, es azok 90%-a is a fostalicska tejfolospoharmuanyag karacsonyfa-gamer meg az alatti szegmensben, addig az intel rohog a markaba.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#52) hokuszla válasza Noukoum (#36) üzenetére


hokuszla
aktív tag

https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3078454/intel-vs-amd-steam-survey-june-2019

But in the latest results, that's starting to change; Intel has jumped to an 82.11 per cent share, while AMD has dropped to a 17.88 per cent share.

Ha így megy tovább az amd akár a 18%-ot is elérheti.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#53) Predatorr válasza wsanyi (#50) üzenetére


Predatorr
őstag

Amíg nincs 8 magos Ryzennel és RTX-szel laptop, marad a régi Predator. Francnak sem kell a gagyi amd gpu.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#54) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ez piacrakerülést jelent, vagy bejelentést (azzal a "dátummal)?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#55) Zer0Code válasza Lacika112 (#24) üzenetére


Zer0Code
lelkes újonc

A Meltdown már a 9xxx szériában is javítva van. Nézz utána mielőtt vádaskodsz.

Pusztán spekuláció részemről, de teljes újra tervezés nélkül lehetséges azért van szükség a több lábra, mert csak így tudják megoldani valahogy hogy fullosan védve legyen Spectre ellen is.

ha pedig csak felesleges foglalat csere, akkor rohadjon meg az Intel...

[ Szerkesztve ]

(#56) Lacika112 válasza Zer0Code (#55) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ha jól tudom nem az összes variánsa csak pár amire rá lehet sütni hogy "javítva"

Nem akarok beléd kötni de ha van egy üveg borod, azt ha pohárba töltöd, szitán átszűrve dézsába töltöd, ne adj isten egy lábosba borítod? az nem bor marad? :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#57) mobal válasza Lacika112 (#31) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A tavalyi probléma foltozva van az új meg még új tehát nincs. Ok. Hibázni emberi dolog, ami számít, hogy mit reagálnak. Az AMD nem hibázott az elmúlt évek során? De a Zen architektúráig elég sokat.

Szerintem elég egyértelmű, hogy ki kell adniuk valamit és az is, hogy az új fejlesztés nincsen kész. A történelem megismétli magát. A Pentium4-es idők végén is az AMD dominált majd jött a Core, szerintem most is ez lesz.

Amúgy én most váltok intelről intelre megint, pedig az AMD egy jobb alternatívának tartom. De a ventilátort nem tudom elviselni egy új x570-es 90-100k-s lapon.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#58) opr válasza Zer0Code (#55) üzenetére


opr
veterán

A 4db megjeleneskor ismert meltdown variansbol ketto van hardware-esen, es ketto software-esen (firmware) javitva. A spectre-ekre tovabbra is kizarolag firmware-es javitas van. Ez annyit tesz, hogy az architektura tovabbra is ugyanaz, illetve minimalisak a kulonbsegek, tehat nem, tovabbra sincs javitva se a meltdown, se a spectre, csak a megjeleneskor ismert variansokra van fix, es azok nagyreszere is szoftveres, tehat gyakorlatilag ilyen teren nincs valtozas a 9-es szeriaban.

Szerintem nezz utana, mielott ilyen kategorikusan kijelentesz valamit. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#59) wwenigma válasza mobal (#57) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tovabbra sem kell megvenned az x570-es lapot hozza, egyaltalan nem.... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60) Depiboy


Depiboy
tag

És nem értik miért nő nagyon gyorsan az amd tábor :U

[ Szerkesztve ]

(#61) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Arról nincs hír hogy ez lesz az utolsó CPU família az inteltől? Comet Lake... találó név. A "cometek" csak néhány évenként vagy évtizedenként térnek vissza, tehát ebből is azt gondolnám hogy ezután jó ideig nem lesz több intel desktop CPU. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#62) snecy20 válasza Apollyon (#61) üzenetére


snecy20
veterán

Inkább gyúrnának rá a következő nagy dobásra... nem lenne kötelező nekik évente kiizzadniuk egy új sorozatot. Asztali CPU fronton az AMD sem hozakodott elő túl sok mindennek az FX és a Ryzen1 között eltelt 4 évben, aztán tessék.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#63) Chaser válasza mobal (#57) üzenetére


Chaser
titán

engem is érdekelne, kényszerít rá valaki, hogy egyrészt 90-100k-s alaplapot vegyél, másrészt x570-est? mert ha nem, akkor van más fajta lap is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) DraXoN válasza snecy20 (#62) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ja .. miután az FX nem jött be, az AM3+ platformot "törölték", hiába volt eredetileg tervben, hogy azok is megkapják a frissített magokat mint ami FM2 sorozatokba is jött később (pedig valamit gyorsultak is, az utolsó 4 magosok, majdnem az AM3+ ba érkező 6 magosaival veszik fel a versenyt hasonló órajelen (majdnem, ha L3 is belekerült volna, lehet kb. ott is lett volna...) ... lényegében a tervezőasztalon levő későbbi AM3+ CPUkat törölték (a bulldozer utáni pilledrivert még "befejezték" és kiadták, de aztán hagyták a platformot.. egy 2016os "alaplap update láztól" eltekintve, akkor kapott pár modell M2 soltot, ledet, stb...)
mondjuk ha lehet tudja AMD, hogy nem fog annyira nagy lépésekkel lépkedni intel tovább akkor megcsinálja a "maradékot", bár bármikor kitudott volna hozni kb. +50% teljesítményt a foglalataiba csak 2 további mag hozzáadásával (csak nem akarta)... így architekturális hátrány miatt feladta ott.

mondjuk Intelnek több erőforrása van, így nem kell "megvágni" a fejlesztési költségeket... De össze kell szednie magát mert láttunk már jó anyagi helyzetben levő vállalatot ha nem is feltétlen egyből tönkremenni, de "megroppanni" olyan szinten, hogy csak árnyéka legyen egykori önmagának (többnyire a rossz üzleti döntések következtében)...
Egyenlőre a szakembereket és marketingeseket vásárolgatja nagy erőkkel 2 éve ... majd meglátjuk mire lesznek képesek. Az biztos, hogy ezúttal amd se alszik (bár elvileg anno Athlon 64 idején is voltak tervek, csak nem jöttek be)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#65) Lacika112 válasza mobal (#57) üzenetére


Lacika112
aktív tag

x570 ből is van passzív
x570 re rakhatsz saját magad egy passzív bordát
nem kötelező az x570 a 3xxx széria zenhez (ez nem intel)

Majd kiderül mi lesz most arról tudunk beszélni hogy mi van, amúgy nem értem miért akarsz x570 es deszkát?
Ha neked jó az intel az alapba sehogy sem képes támogatni a pci-e4.0 át (2021 re ígérik?)
Ha meg nincs szükséged pci-e 4.0 ára akkor egy pöpec x470 bőven elég neked mindenre ugyan azt tudja mint az x570 csak 4.0 helyett 3.0 ráadásul zennel több pci-e sávod is van.

Biztosan meg van az okod mért kékülsz csak semmi racionális indok nincs a szándékod mögött..... :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#66) Apollyon válasza mobal (#57) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"A történelem megismétli magát. A Pentium4-es idők végén is az AMD dominált majd jött a Core, szerintem most is ez lesz."

2020-ban, ami csak jövőre lesz, akkor is még csak 2015-ös technológia jön az inteltől. Ez köszönőviszonyban sincs a Core-os időkhöz képest.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#67) Pro!Petya válasza hokuszla (#52) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hagyjuk már azt a Steam-es "felmérést" .. ;)
~82% feletti a 2-4 magos cpu-k aránya (2019-ben). :DDD beszédes nem? ;]

Ha ennyire bejönnek a százalékos dolgok akkor ezt nézegesd inkább : Passmark market share

(jah természetesen a képlet nem teljes mivel csak azokat számolja amivel a performance bench-et mértek..) :D

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#68) syberia válasza fanti (#32) üzenetére


syberia
veterán

Nem is igaz. Évek óta megveszik a zemberek a 4C/8T processzoraikat. Akkor meg minek rakjanak 12-16 magot egy mainstream lapkára, az AMD is hogy befürdött a 8 magos FX-el. Most miért lenne másképp.....vagyis várjál. :DDD

(#57) mobal: X570 nélkül is hadra fogható a Matisse, mivel a régebbi AM4-es lapok közül rengeteg támogatja a Zen2 magos procikat.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#69) #72042496 válasza Pro!Petya (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi olyan meglepő abban, hogy ~82% feletti a 2-4 magos CPU-k aránya 2019-ben?

(#70) DraXoN válasza Pro!Petya (#67) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a magas 2-4 magos cpu magyarázata az is, hogy VGA sokkal gyakrabban van cserélve mint CPU ... főleg az utóbbi időben, csak mostanában kezdenek "visszaszorulni" a Sandy-Ivy bridge éra CPU-i, azok meg jellemzően 4 magosok (a 2 magosok azért már "kifutottak"). A modernebb játékokban már van különbség 4 mag és 4+ mag között.
De VGA cserét 2012 óta legalább 2-3x csinált az aki játszik...
Szerintem mostantól fog majd nagyon változásnak indulni a cpu statisztika steamen, 2 év múlva 50% alatt lehet a 2-4 magos arány...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#71) Chaser válasza Apollyon (#66) üzenetére


Chaser
titán

azt felejti ki a matekból, h intelnél elmúlt években elég inkompetens emberke volt a nagyfőnök, amd-nél meg épp fordítva, és nem az amd-ről derült ki, h a sebesség oltárán biztonsági dolgokat áldozott be, addig jár a tik-tak a kútra amíg el nem törik, nos, eltört, még a tok-ja is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) wsanyi válasza #72042496 (#69) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Mert mondjuk az elmúlt 5-10 évben főként az intel adott el processzorokat amainstream szegmensben, és azok max. 4 magosak és 8 szálasak voltak, de a legtöbb a 4 magos i5-ökből fogyott eleinte talán, és még sok pentium/seleron az irodába, ahol most már tényleg inkább a 4 ag kezd standard lenni, és szép lassan megyünk át 4+ magra. Kérdés még, hogy 4 magot, vagy 4 szálat néz a statisztika (régi i5-ök, és i3-ak, ahol 2/4-es processzorok voltak HT-vel). ;) (Tudom, hogy irónikus volt a kérdés. ;) )

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#73) #78600448


#78600448
törölt tag

Nem vagyok Intel fan, de...
Kis korom óta más nem duruzsol a gépekben amik voltak/van.
Az előnyük megvolt, visszaéltek vele és "lemaradtak". De a lemaradásuk azért nem látható annyira szvsz, mivel a piac 3/4-t és a notik/ws-k javát ők adják.
Az optimalizáció is az ő javukra fordul sok helyről (vagy lebeszélik, én nem tudom) így nem tudnak romba dőlni pikk-pakk.
Foglalatosdi viszont zavar engem is, de csak előfognak rukkolni valamivel ami a versenyt egyensúlyba hozza vissza.
Mindegy, csak haladjanak a gyártók, csak az árak kedvezhetnének a usereknek is. Több év laposkodás már viszket a tenyerem egy asztalira és nem tudok dönteni mi legyen a döntő platform. Na majd kiderül...

(#74) carl18 válasza DraXoN (#64) üzenetére


carl18
addikt

Én mondjuk azt nem értettem ha úgy is Zen volt tervbe, legalább egy Refresh kijöhetett volna FX 9000 szériaként 22 nanométeren. Kisebb fogyasztás, stb téren, hogy közbe azért legyen valami amit lehet venni ameddig készül a Ryzen.

Azért ez nem ugyan az a harc mint régen 2005-ben ahol jövőre már jöttek is a Core 2 Duoval. Már most sokkal több anyagi forrást emészt fel egy új architektúra kifejlesztése. Az Ice Lake, Sapphire rapids és már évek óta készül, és még Comat-Rockat lake jön 2020-21-ig 14 nanométeren. Sapphire Rapids minden igazi akkorba változást fog hozni mint az első Core-I széria. Nyilván a neve is változni fog, erre nagyon kiváncsi leszek 7 nanométeren jön és valszeg ez is hozhat több magot. Most végre nem punyad a piac és egyre erősebb processzorokat lehet kapni egyre jobb áron. Ha ez igy megy tovább az AMD-Intel között pár év múlva teljesen hétköznapi lesz egy otthoni gépbe a 6-8 magos processzor.

Sapphire Rapids jön ddr5 , pci-e 5 mellet. Erre már valóban megérheti az embereknek cserélni, ez végre nem csak egy ráncfelvarás lesz.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#75) DraXoN válasza carl18 (#74) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

22nm maximum akkor jöhetett volna ha a GloFo nem törli azt a technikát (de törölte, pontosabban nagyon-nagyon elcsúszott 2015 közepe/vége felé vált elérhetővé, de csak az a fajtája ami maximum mobil chipekhez lehet jó, nem jó asztali CPUnak, végkép nem a magas órajelre tervezett FXnek... de úgy egy évvel később már elérhető volt a 14nm is GloFo-ban, így tervezni végkép nem érte volna meg rá), így maximum 28nm-es half-node-ra tudtak volna lemenni, az nem lett volna nagy előrelépés, és FM sorozatok azon készültek, órajelekben az se volt igazán jobb (lényegében csak egy "enyhén" átdolgozott/javított 32nm).
Aztán lehet a 22nm törlése miatt is törlődtek az AM3 tervek.. bár hivatalosan AM3+ termékek fejlesztése nem volt törölve, de sose jött új dolog rá... (más gyártóhoz meg a licensze miatt nehezen tudott volna menni GloFo-tól ... ezen csak zen2-vel lazítottak hosszú idő után, de még mindig van "megrendelési kötelezettsége" amd-nek Glo-fo felé)...

Mondjuk FX-et igen sokáig gyártották, a legfrissebb dátumos FX8350 amit láttam belőle 2019. 01. hét (az intel azóta már rég el is felejtette, a kortárs konkurens termékek létezését is)... Nem tudom van-e újabb azóta

A rapids-re leszek kíváncsi mit találnak ki, de tippre a foveros jön "asztali platformra"... valamilyen módon.
Egyébként az első Core i generáció is inkább felépítésben volt előrelépés a Core 2 höz képest, teljesítményben "vegyes" volt a kép, nem mindig volt jobb.. a Sandy változtatott a "képleten"...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#76) #16939776 válasza DraXoN (#75) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyébként az első Core i generáció is inkább felépítésben volt előrelépés a Core 2 höz képest, teljesítményben "vegyes" volt a kép, nem mindig volt jobb.. a Sandy változtatott a "képleten"...

Nehalem javarészt csak a HT-tól tudott jobban menni CtC 20-30%-al, de azt is csak ott, ahol rendesen működött, akkor még a programok/játékok nagy része erre nem volt felkészítve, ezért volt a nagyon vegyes szereplés. Sandy már HT nélkül tudta a két év után kötelező ~20%-ot hozni CtC a Yorkfield-en.

(#77) carl18 válasza DraXoN (#75) üzenetére


carl18
addikt

Kösz a részletes választ, most már értem akkor miért nem volt frissitése az FX szériának. Gondolom nem akartak tovább bajlodni az Fx szériával, végül is bármit csinálnak vele nem igazán tudott volna a skylake ellen fent maradni. Jobbnak látták új cpu fejlesztését, de a lényeg úgy látszik megérte a zent megcsinálni. Mindenhol nagyon szépen arat, javul gyarapodik.

Minden esetre szerintem most nem az lesz mint évekkel ezelött, most az AMD is elég nyeregbe van. Az új generációs konzolokba is az lesz,+ google stadio is AMD hardvereket fog alkalmazni. Most meg CPU piacon/szerver fronton sincs jobb a piacon, szóval lesznek itt szép eladási számok.

A Sapphire Rapids VS Zen 4-5-re leszek kiváncsi. Mert ahogy elnéztem a Sunny Cove magok jónak tünik, de mire piacra kerülne mainstream vonalom addigra a Zen2/Zen 3 is piacon lesz.

Azért manapság az I5-760 vs Q9650 példájából ki indulva már ott is sokat tudott hozni a 4 mag.
Mai játékok alatt elég brutális teljesitmény különbség kijöhet az első genes i5 javára. Mind két processzor 4 magos és 3 ghz-an jár alapból.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#78) carl18 válasza carl18 (#77) üzenetére


carl18
addikt

Nekem egy E5450 volt/Q9650 egy i5-3470-re cseréltem ég és föld volt a különbség. De GTA 5 alatt is nagyon jól jött az I5 ereje, egészen más szinten van. Az E5450 remek az áréért de valahogy rengeteg mai játék nem fekszik neki. A fent emlitett tesztből látható hogy néha elég durvák képes lemaradni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#79) Sylvanas válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


Sylvanas
csendes tag

Nálad működik a program? Mert én ha disable-re nyomok látszólag nem történik semmi, újra megnyitom és még mindig yes-t ír :/

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#80) #72042496 válasza wsanyi (#72) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem azt kérdeztem, mitől nem meglepő az az arány, hanem hogy mitől kéne annak lennie. És véletlenül sem ironikusan.

A Steam egyébként kezeli a különbséget a fizikai és logikai magok közt, az előbbit nézik: [link]

(#70) DraXoN: Szerintem a Steamen a PC-k többsége nem is asztali gép, hanem laptop. Emellé úgy gondolom, sokkal kevesebben vesznek Core i5-öt vagy Ryzen 5-öt vagy jobbat (egy legalább 6 magos processzort), mint ahogy azt egy ilyen geek fórumból kiindulva gondolná az ember.

Én nem számítok két éven belül 30+ százalékpontos csökkenésre, de még négy éven belül sem.

[ Szerkesztve ]

(#81) DraXoN válasza #72042496 (#80) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez a steames cpu figyelés dolog érdekes, most megnéztem "8 magos FX"-et ez alapján csak 4 magosnak nézi... mindig azt gondoltam nagyobb ligába tartozik a statisztikában ...
bár 2 év alatt két gépem is le lesz cserélve majd... az egyik ez az FX, a másik meg majd a munkahelyi i5 gépem (az még Ivy, ez lesz előbb cserélve nyár végén vagy ősszel valamikor, de lehet megvárom az év végi "pangást", rendszerint az utolsó hónapban nincs sok munkám "a partnerek" egyszerűen olyankor már elérhetetlenek, így a projektek "beállnak" ellenőrzési/jóváhagyási státuszban) ...

egyre "olcsóbban" mérik a 6 magos CPUkat, 130$ ért már van Ryzen 2600-as ... de ha keres az ember akkor találhat 1600-ast hűtő nélkül, OEM változatban 85$ körül adnak újonnan (kár, hogy új AM4 lapok nem kezelik, így B550 esetén se lesz benne, a jövője így csak a 400as lapok létezéséig garantált)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#82) mobal válasza opr (#58) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Tehát akkor ami ismert az fixelt, ami meg nem az nem fáj mert nem tudunk róla? A jövőre nehéz felkészülni ismeretlenül...

x570: köszi, mindenkinek nem fogalmaztam elég pontosan. Strix és a felettei lapok érdekelnek és ha beruháznék egy platformváltásra akkor már nem vennék 470-et, így értve nincs csak ventis lap. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#83) Prof válasza carl18 (#77) üzenetére


Prof
addikt

Ez pont nem jó példa lol nézd meg 2 magos i3-at a 2500k alatt van éppen annyira kihasználja a Metro a 4 magot :)) Majdnem veri a 8magos FX-et, annyira a single core teljesítmény számít mint általában a legtöbb játékban.

[ Szerkesztve ]

(#84) carl18 válasza Prof (#83) üzenetére


carl18
addikt

Q9650 vs I5-760 itt a lényeg

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#85) snecy20 válasza carl18 (#84) üzenetére


snecy20
veterán

Nem létezik hogy ennyire rosszul futott volna a játék a Q9650-en. Én egy hasonló tudású Xeon E5450-en játszottam végig ezt az említett Metro Redux játékot mindenfajta gond nélkül pár éve, a 20FPS-nek a többszörösével 1080p-n.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#86) M@cika


M@cika
őstag

No, nem mintha fenyegetne, hogy mostanában Intelem lesz, de ÚJRA foglalatváltás, ahogy az elmúlt pár évben megszokhattuk. LOL.

Nasit a kis fehér medvének!

(#87) Depiboy válasza Prof (#83) üzenetére


Depiboy
tag

Az FX a maga idejében is problémás széria volt, az alaplagyártók is szerették hogy tömegével hullottak a lapok nameg leginkább az fx szériára lehetett aztmondani hogy "ezzel is tudok fűteni nem kell kályha" nekem a 8320 idle-ben is tudott 55-60 fokot, terhelés alatt meg thermal throttling lép fel a gyári hűtővel jobb esetbe, rosszabba megsül :D ami a lényeg hogy az fx szériát nem hasonlítgatnám semmihez, egy félrelépés volt, el kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#88) opr válasza mobal (#82) üzenetére


opr
veterán

Megjelenes idopontjaban ismert. Azota mar van "par" uj formaja, amit szinten kulonbozo utolagos szoftveres mokakkal frissitettek.
Amit ez a gyakorlatban jelent, az az, hogy biztonsag szempontjabol az egyetlen kulonbseg az elso generacios es a 9. generacios core processzorok kozott az, hogy a 9. generaciora egyelore nem szarik az intel nagyivben, viszont minden egyes uj formaja ezeknek a biztonsagi reseknek ugyanugy szoftveresen lesz befoltozva, ami folyamatosan kisebb-nagyobb (hala egnek altalaban inkabb kisebb) teljesitmenyvesztessel jar.
Ami gyak azt jelenti, hogy nem lehet tudni, milyen eros lesz a procid, mennyi ido mulva.

Szerintem ez igenis problema.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#89) mobal válasza opr (#88) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Senki nem mondja, hogy probléma de egy átlag usernek szerintem kevésbé mint egy X infrastruktúrát fenntartó hoszting cégnek.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#90) opr válasza mobal (#89) üzenetére


opr
veterán

Jah, persze, ebben egyetertunk, amig asztali, nagy teljesitmenyu processzorokrol van szo.
A problema inkabb a laptopszegmensben van, ott tud fajni az a sokszor 1-2% lassulas, akkuidonek nagyon nem tesz jot. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#91) Piszmaty76 válasza opr (#88) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Én is ezért váltok pár hónapon belül AMD-re. A piros versenyző időtálóbbnak tűnik több szempontból is. Ha nem lesz náluk is valami intelféle pittyputty, akkor évek múlva is kb. azt a teljesítményt élvezhetem, amire anno összekuporgattam a pénzem. Nekem ez messze fontosabb pár plusz fps-nél...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#92) Carasc0 válasza Laraxior (#33) üzenetére


Carasc0
őstag

Maradok én is a jó öreg Sandy Bridge-nél ( i7 2600). :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#93) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a bennük található IGP megegyezik az aktuális Coffee Lake-S modellben találhatóval, illetve a processzormag szintjén sem lesz igazán lényeges változás, továbbá a memóriavezérlő esetében is marad a 2667 MHz-es effektív órajelű DDR4-es memóriák kezelése, illetve a PCI Express 3.0-s szabvány támogatása"

Magyarul a létezésük egyetlen oka, hogy benne legyenek a hírekben, ne csak az AMD.

(#94) Lacika112 válasza Dr. Akula (#93) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Dehogy is, inkább mert nem tudnak mást kiköhögni...... :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#95) Chaser válasza Carasc0 (#92) üzenetére


Chaser
titán

mindenre - is - elég az, vagy nem...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) proci985 válasza snecy20 (#85) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

de, ennyire

kentisfield / yorkfield iszonyatosan FSB limites volt gyari orajeleken, illetve az NBnek nagyobb volt a kesleltetese es emiatt bizonyos terheleseket nem szeretett. anno project cars 1nel volt ez a forumon, hogy forumtarsnak iszonyatosan mikrolaggolt 4GHzre huzva a 9650 (sok autos gridnel), cserelte egy papiron alig gyorsabb I5 / I7re es hirtelen az osszes problemaja megoldodott.

a szerver variansnal valszeg ilyen workloadokkal is jobban szamoltak.

----

uj socket, pciE3.0, 125Wos megemelt TDP keret amivel talan tobb mag is befer a keretbe

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.