Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zanik válasza Juhaszatti (#147) üzenetére


Zanik
addikt

És azt se feledjük el, hogy a regisztrált esetek száma nem egyenlő a valódi fertőzöttség mértékével. Lehet, hogy sokkal nagyobb a fertőzöttség, csak sokan enyhébb tünetekkel átvészelik és nem fordulnak orvoshoz. Ők sehol nem jelennek meg a statisztikában. Ha őket is beleszámolnák, valószínűleg kisebb lenne a mortalitási ráta is.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#152) Juhaszatti válasza Zanik (#151) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, ez így van.
Ahogy azok sem kerülnek be soha a statisztikába, akik Kína rengeteg zsúfolt szegénynegyede közül valamelyikben elkapják, meghalnak, (jó esetben) elföldelik őket, és sosem lesz kivizsgálva miben is hunytak el.
Rengeteg tényezős a dolog minden oldalról, mind hipotetikus amiket még csak megbecsülni sem tudunk, találgatásokba meg kár belemenni.
Ezért érdemes a megjelent adatoknál maradni, bármennyire kozmetikázottak is lehetnek a Kína által kiadott számok.

(#153) Cathfaern válasza Juhaszatti (#147) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyógyszer nem lesz rá, ez továbbra is vírus.
A csak lezárt eseteket nézni ugyanúgy félrevezető, mivel sokkal tovább tart valakit gyógyulttá nyilvánítani, mint halottá. Abból lehetne pontosabb arányt mondani, hogy ha a fertőzöttek kategorizálva lennének állapotuk alapján, de ilyen adat meg nincs. Pontos arányt úgyis csak akkor lehet majd mondani, ha lezajlott az egész.

(#154) Komplikato válasza Cathfaern (#153) üzenetére


Komplikato
veterán

Hivatalosan egy HIV vírus és egy SARS vírus elleni fehérje bontót használtak, állítólag sikeresen, de van egy gyanum, hogy mindkettő mocsok drága lehet. Volt róla cikk, hogy valaki éveket dolgozott a kollégáival SARS oltóanyagon, de lelőtték a vége felé járó projektet, mert "már nincs is SARS járvány". Na persze, hogy most elő lett ásva a manus.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#155) prolad válasza Zanik (#140) üzenetére


prolad
őstag

Nem empátiát érzünk, hanem féltjük az életünket, mert van megint valami új vírus, ami terjed és továbbra sincs rá ellenanyag. Persze, hogy mindenki figyel és aggódik.

A sima influenza ezzel szemben semmi extra, az adott időszak szezonális betegsége, van rá oltás ha félsz tőle, tudnak kezelni ha elkapod. Plusz ugye azt nem harsogja a média, hogy tízezren halnak meg influenzában, may kijön egy-egy pársoros hír, amit senki se olvas.

(#156) t72killer válasza prolad (#155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. 2% feletti mortalitás óriási veszélynek számít egy modern ember életében, kb az ostromlott Sebrenicában jobb esélyeid voltak a piacról élve hazajönni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#157) TheSpy


TheSpy
csendes tag

Szerintem tök érdekes, hogy ez a szájmaszk dolog nem terjedt el nálunk egyáltalán. És nem csak ezzel a járvánnyal kapcsolatban, hanem úgy általánosságban. Rengeteg képen látszik, hogy a Kínában, Japánban a hétköznapokban is viselnek ilyet az emberek. Pont abban Kínában, ahol tudjuk mennyire szeret a rendszer megfigyelni. Bezzeg nálunk most a 4-6-on, mindenki össze vissza tüsszög. Jobb lenne nekünk is odafigyelni egy kicsit. Elterjedhetne az is, hogy legyen kézfertőtlenítő tényleg mindenhol. Abc-ben, munkahelyen, nyilvános wc-ben mindenhol. Ez igenis komoly gazdasági érdek.

(#158) Norb79


Norb79
őstag

A kannibalizmus két problémát is megoldana, a túlnépesedést és az éhezést is!

(#159) kwzatz


kwzatz
őstag

A japán buszsofőr esete elég kellemetlen megvilágításba helyezi a dolgokat, tekintve, hogy január 14-én már tüneteket mutatott.

(#160) Cathfaern válasza TheSpy (#157) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bp-n állítólag már nem kapni :D [link]

(#161) nevemfel válasza Zanik (#140) üzenetére


nevemfel
senior tag

Miért szelektív az empátiánk? Miért érdemel nagyobb empátiát az influenza áldozatainak számához képest egyelőre(!) elenyésző számú koronavírus áldozat? Mert az influenzát megszoktuk? Mert az influenza csendes gyilkos?

Mert szelektív az érzékelésünk. A szokatlant könnyebben észrevesszük, mint a mindennaposat.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#162) Ricardo válasza Soderes (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ezek a vírusokat bizonyos időközönként mesterségesen kiengedik a szabadba a kormányok, hogy legyen depopuláció, meg gazdasági válság."

"Távol-Keleten minden szart megesznek, ami mozog. Aztán utána csodálkozik, hogy megakar dögleni, mert olyan szarul van meg elkap valamit."

Most akkor melyik?

(#163) Juhaszatti válasza Cathfaern (#153) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, igazad van. Legfeljebb védőoltás.
A többiben is egyetértek, teljes kép tényleg majd csak a végén lesz.

(#164) envagyok


envagyok
veterán

Én azt nem értem, hogy a technika és a tudomány, a számítási modellezési kapacitás több milliószor nagyobb mint régen volt a 60-70-80-as években.
És ennek ellenére a sima influenzára sincs orvosság, pedig megérné fejleszteni,.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#165) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az Egyesült Arab Emírségekben is van már egy, közben bejött egy Finnországba is.

A német férfit leszámítva aszem minden fertőzött kínai vagy Kínában élt. Ergó a legtöbb országba kínai embereket kell keresni akik az előző kb. 10 hétben hazautaztak.
Remélhetőleg van annyi eszük, hogy mentőt hívnak magukra, mint lehetséges fertőzöttek.
A Finneknél is össze-vissza mászkált a fertőzött kínai, és most, hogy előjöttek a tünetei, akkor jutott eszébe, hogy egyébként nemrég járt Kínában és ma meg köhög.

(#166) hemaka válasza [CS]Blade2 (#165) üzenetére


hemaka
nagyúr

A kínaiak igazi nemtörődöm népség, ilyet ne is várj tőlük. 😂

(#167) dabadab válasza envagyok (#164) üzenetére


dabadab
titán

A vírusos cuccokra általában nincs orvosság, oltás van ellenük.
Sima influenza ellen van, mondjuk ott annyiban bonyolódik a dolog, hogy ami nekünk "influenza", az az immunrendszer számára egy csomó tök különböző vírus, amiket egyenként meg kell neki tanítani (és elég gyorsan elfeledkezik róluk).

DRM is theft

(#168) t72killer válasza dabadab (#167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként az már kiderült 100%-ban, hogy az áruforgalom nem terjeszti? Nem csak az aliexpressz csomagocskákra gondolok, jön onnan kaja is bőven.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#169) [CS]Blade2 válasza t72killer (#168) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem, mert ami nem megerősített, az hivatalosan nincs. Amit biztosra tudnak, hogy állatról emberre, és emberről emberre fertőz.
Ott a német férfi, a kínai nőnek még tünetei sem voltak, csak napokkal később Kínában, de ez még nem elég, hogy kijelenthető legyen, hogy a lappangási idő alatt is fertőz. A német férfi és a kollégái nem voltak Kínában.
Az áruszállítással valószínűleg ugyanúgy fertőz, ahogy eddig is széthordták, és létrejött egy német gócpont. Vagyis, ha Kínában egy fertőzött ember vezeti mondjuk a kamiont, majd valahol átpakolnak és közben megfertőz valaki mást. Kajában maximum élő állattal tudják széthordani. Műanyagon, nővényen, stb. jelen ismeretek szerint nem él meg, nem bírná ki az utazási időt.
Biztos ami biztos alapon ajánlják, hogy azért mossák el az ilyen kajákat, főzzék meg, stb. Egy laptopot vagy valami műanyag sz*rt töröljenek át.

(#170) hallador válasza envagyok (#1) üzenetére


hallador
addikt

Az igen. Gondolom, ha ez mondjuk a Magyar AUDI gyárat érintene, mert Győr-Moson-Sopron megyét zárnák karanténba, akkor gondolom a kutyád fosásához hasonlítanád az ügyet.
Mondjuk, ha egy komplett város le van zárva a gyárak nem üzemelnek, akkor az nincs kihatással semmire? Szerintem de... De ez csak sima egyszerű logikus következtetés...
-------
(Gondolom most majd jönnek a szittya növedékek, és elmondják, hogy Árpán népével ilyen nem történhet, és én egy személyben a nagy nemzeti áll öntudat ellensége vagyok... bla-bla-bla...)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#171) Juhaszatti válasza t72killer (#168) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Éppen most beszélgettek a TV-ben valami professzorral erről, és a csomagok is szóbajöttek. Azt mondja ez az útja a fertőzésnek kizárható.

Sajnos a kaja, vagy a feldolgozatlan élelmiszerek, alapanyagok, nem kerültek szóba.

(#172) hemaka válasza t72killer (#168) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elvileg nem, de én azért minden onnan jött cuccot fertőtlenítővel telibe fújom, aztán lehet nem ér semmit, de legalább nyugodt a lelkem. 😂

(#173) hallador válasza hemaka (#172) üzenetére


hallador
addikt

Németországban egy Multinál dolgozom, itt már kitettek fertőtlenítő tartályokat. De ahogy hallom egy kettő magyar leánynál is ott vannak már. Szóval amit írtál biztos van értelme, mert nekünk is volt erről "oktatás" jellegű dolog. Szerencsére nem viccelik el.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#174) 8th válasza hemaka (#172) üzenetére


8th
addikt

Én féktisztítóval. Tele vele a műhely. :DDD

(#175) t72killer válasza hemaka (#172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is fogom alkohollal fürdetni+egy darabig nem rendelek semmit...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#176) Komplikato válasza hallador (#173) üzenetére


Komplikato
veterán

Normálisabb helyeken vagy egész évben vagy influenza szezonban kiteszik az összes mosdóban. A kérdés az, hogy vírus ellen hatásos vagy sem? Mert ha nem, akkor pont annyit ér mint a sima kézmosó szappan. Szart se.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#177) Agostino válasza Komplikato (#176) üzenetére


Agostino
addikt

az, hogy van kint szappan, kézfertőtlenítő, ez mind tök jó dolog. érni akkor ér valamit, ha az is ki rakva, hogyan kell rendesen, megfelelő módon kezet mosni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#178) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Dobozokon, tárgyakon, levegőben nem él a vírus sokáig (talán fél vagy 1 napnál tovább), csak a gazdatestben, ahol a megfelelő körülmények mellett szaporodik.
Ne keverjétek a baktériumokkal és ne keltsetek pánikot.
Természetesen egy ember halála is tragédia, de valószínűleg nem veszélyesebb, mint egy átlagos influenza.
Az eddigi adatok alapján a nagyon legyengült emberek halnak bele.
Igen, kell a megelőzés, de ne essünk túlzásokba.

(#179) Amerigo57 válasza t72killer (#105) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ui: "A t72killer biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#180) jedis válasza t72killer (#119) üzenetére


jedis
senior tag

+1

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#181) FlashLed


FlashLed
senior tag

A hardver áraknak mi nem tesz be? Kész vicc az egész...

The Mechanic

(#182) Soderes válasza Ricardo (#162) üzenetére


Soderes
aktív tag

Olvasd már el kicsit figyelmesebben, amit írtam.
Ha az összeesküvés elméletekből indulunk ki akkor az első, ha pedig a Távol-Keleti szokásokból akkor a második.

Mind a két elméletem megállja a helyét.
De ez a személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#183) Soderes


Soderes
aktív tag

A baj az hogy még mi csak erre vírusra koncentrálunk, addig a kormányok (köztük a mienk is)
meghúznak olyan dolgokat amik mellett elsiklunk vagy nem figyelünk oda. Normális esetben persze nem így lenne.

Erre mondják, azt hiszem hogy "The Oldest Trick in The Book" politikai körökben.
Csak a jobb kezét figyeled, aztán jön a bal horog.

Most ez nekik nagyon jól jött.
Tulajdonképpen hasznot húznak a szerencsétlenekből.

Kíváncsi vagyok Feb. 1 mennyi lesz egy Euro és ki fog arra figyelni.
Úgy belenyalunk 340-be, mint a sicc.

Nagyon jól irányítja a média ezt a pánikkeltést, mintha itt lenne az Armageddon.

[ Szerkesztve ]

(#184) Cathfaern válasza Komplikato (#176) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ebben az a vicces, hogy a sima szappan pont annyira hatásos, mint az antibakteriális / antivirális szappan. A szappan hatásmechanizmusa nem az, hogy elpusztít dolgokat, hanem az, hogy lemoshatóvá teszi a kezedről őket (egész pontosan feloldja azokat a zsírokat amikben meg tudnak ülni különböző dolgok). A még viccesebb, hogy ha nem jól mosol kezet (legalább 20 másodpercig kell szappanozni és 20-30 másodpercig öblíteni), akkor az antibakteriális / antivirális szappan ugyanúgy nem ér semmit, pontosan azért mert a kézen lévő zsírok miatt nem jut el a lényegi részhez.

Nem fertőtlenítős szappangyártók által szponzorált kutatások esetén rendre kijön az, hogy az antibakteriális / antivirális szappanok nem csökkentik a fertőzés kockázatát otthoni / céges környezetben (egészségügy más érthető okokból).
Plusz ugye sok fertőtlenítős szappan csak antibakteriális, nyilván az vírusok ellen semmit se ér.

(#185) Tetsuo válasza Cathfaern (#184) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ráadásul ennyire nem kell védekezni. A baktériumok többsége nem káros, sokuk pedig kifejezetten hasznos számunkra.
A bőr zsírrétege, savassága is fontos.
A metró fkapaszkodóin kis túlzással talán pestistől eboláig minden megtalálható, ahogy a levegőben is sokminden; a legfontosabb: az immunrendszerünk erősítése, nem pedig a sterilitás - ez utóbbi aztán végletekig hajszolható.

(#186) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Valakinek van infója, hogy milyen korosztályra veszélyes leginkább? van konkrét, cikk, tanulmány erről?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#187) CptAdamica válasza Szevam (#186) üzenetére


CptAdamica
veterán

Hasonlóan, mint az influenzánál eddig inkább az idősebb, vagy legyengült szervezeteknél halálosabb.

Megyen!

(#188) Predatorr válasza CptAdamica (#120) üzenetére


Predatorr
őstag

Szomorú, amikor egy létforma (homo slavus) a nyilvánvaló tények és adatok ellenére képtelen felfogni, hogyan használják és fosztják ki. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#189) CptAdamica válasza Predatorr (#188) üzenetére


CptAdamica
veterán

Sorold már fel a nyilvánvaló tényeket, de előtte vedd le kérlek az alufólia sisakodat.

Megyen!

(#190) Norb79 válasza Szevam (#186) üzenetére


Norb79
őstag

A hw árak emelkedése? Hát bármilyen korosztályra, aki gépet akar fejleszteni, de nyilván csak a felnőttekre, gyerekek ritkán vesznek hw-eket. :DDD

(#191) Cathfaern válasza Szevam (#186) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amennyire tudom eddig csak idős és/vagy legyengült (már meglévő súlyos betegségek mellett fertőződött meg) embereknél fordult elő haláleset.
Fertőződni kb. mindenki tud aki egy influenzát el tud kapni.

(#192) buherton válasza FlashLed (#181) üzenetére


buherton
őstag

Jah kész vicc, hogy Kínában milliók nem dolgoznak. Az óceánjárókat nem engedik be a kikötőkbe. A repülőjáratokat lefújják. A határokat lezárják.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#193) kwzatz válasza Predatorr (#188) üzenetére


kwzatz
őstag

Predatorr: Én például nem kételkedem abban, hogy van egy réteg, ami kifosztja a többieket, a "miérteken/hogyanokon" persze lehet vitatkozni. De ez sehogy nem zárja ki azt (sőt, akár meg is erősítheti, csak némi fantázia kell hozzá), hogy ez a vírus veszélyes. Itt is vannak "nyilvánvaló tények és adatok":
-Kétszer olyan fertőző, mint az influenza. Mindenkinek van ismerete egy normál influenzaszezonról, szóval mindenki érti, mit jelenthet ez.
-Egyelőre úgy néz ki, hogy kb. 50-60-szor annyi ember hal meg benne (2-2,5%-os mortalitási rátánál). Persze a legtöbb beteg még nem gyógyult meg (90%+), így néhány szakember 10% fölé saccolja a mortalitási rátát.
-A SARS esetén - mert azzal is példálóznak páran - 10-szer ennyi idő alatt volt ennyi beteg (vagy kevesebb, mert a 7700 ember valószínűleg nem pontos).
-Még nem igazolt, de úgy néz ki, hogy a tünetek megjelenése előtt fertőz. Ez például ha igaz, az elég gáz.
-Kívánom, hogy az előrejelzések legyenek hibásak, de azok alapján 1-2 héten belül már simán lehet 100.000 eset. Gondolom arra már kicsit mindenki jobban felkapja majd a fejét, ha az 50 millió fős karanténra még nem is.
A gazdasági következményekről még nem is beszéltem.

Na de én sem akarok "pánikkelteni", viszont a "nyilvánvaló tények, adatok" alapján ez gebasznak tűnik.

(#194) TeeBee73 válasza Cathfaern (#160) üzenetére


TeeBee73
addikt

Alternatíva.
:)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#195) t72killer válasza Cathfaern (#191) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kisgyerekek? Arról nem írtak, hogy csecsemőkre/terhes anyukákra hogyan hat ez a nyavaja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#196) Tetsuo válasza buherton (#192) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez inkább politika.

(#197) Soderes válasza TeeBee73 (#194) üzenetére


Soderes
aktív tag

Védőmaszk annyit ér, mint halottnak a csók. Olyan kevés, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly.

Jobban teszed, ha minden nap bedobsz egy Vodkát, Whiskyt, Konyakot stb. Opcionálisan válaszható. :)

(#198) Cathfaern válasza t72killer (#195) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy fertőzött gyereket találtam googlizás alapján, de ő se mutat tüneteket (családjában volt aki igen, együtt utaztak, azért vizsgálták meg őt is). Ez nyilván önmagában nem jelent semmit, de szerintem ha nagyon veszélyes lenne gyerekekre arról már lenne hír. Terhes anyákról nem találtam semmit.

(#199) TeeBee73 válasza Soderes (#197) üzenetére


TeeBee73
addikt

Tudom.
Igaz, infósként, de kórházban melóztam 6 és fél évig. Némi ösmeret' ragadt rám, mert érdekelt egy'smás, és nem féltem kérdezni.
(A képet még poénból szúrtam be, ha elsőre nem esett le, nézd meg újra azt a maszkot.) ;)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#200) Agostino


Agostino
addikt

Jobban teszed, ha minden nap bedobsz egy Vodkát, Whiskyt, Konyakot stb. Opcionálisan válaszható.

why

edit: Soderesnek a 197-re akartam

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.