Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Az elengedhetetlen Wi-Fi mellett az USB 3.1 is egyre fontosabbá válik, a chipgyártó-óriás pedig natívan be akarja ezeket integrálni a jövőbeli chipsetjeibe.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#2) tlac


tlac
nagyúr

nekem tetszik, hogy bekerül a wifi is

(#3) Goblin12


Goblin12
őstag

Én mindig is azt kérdeztem magamtól, mi a fenének kell egy második gyártónak a lassabb vackat alkalmazni, amikor az Intelnek van saját chipje és nem utolsó sorban gyorsabbak is, az, hogy a wifi-t is integrálják külön jó pont. Eddig csak Intel-es wifi-m volt amivel soha nem is volt probléma. :K

(#4) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Hasznos lehet, főleg az okos eszközök korában. Ugye alap esetben ott a laptop ha wifi-s PC kell vagy egy WIFI-s routerra kötött PC de jó lenne ezt natívan. Telefon, TV,Projektor,Nyomató összekötés kábel nélkül.
Irány za jó és lássuk be manapság nem nagyon haladtunk előre a fejlesztésekkel. Amikor bekerült a LAN és HANG meg később az északi híd onnantól kezdve az IGP -n volt a hangsúly azt próbáták/próbáljá minnél jobbna belenyomni de más nem nagyon változott.

(#5) Solten


Solten
addikt

Vegre...

Saor Alba

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Tetszik az irány. A Bluetooth-ról nem volt szó, pedig több billentyűzet és égér ezen keresztül csatlakozik, ezért én azt is szívesen látnám. (A mostani lapokon ahogy nézem együtt van vagy nincs Wi-Fi és Bluetooth, nem tudom, ez az integrációval is így marad-e.)

(#7) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezzel semmi bajom nincs, sőt! Megint csak a megvalósítás az mitől lehet jobb vagy rosszabb.

(#8) cc42


cc42
csendes tag

Laptopokban jól jöhet, így az eddigi mini pci-e wifi modul helyére mehet egy ssd az új gépeknél.

(#9) elithun


elithun
őstag

Támogatom az integrálást.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) Chrys_


Chrys_
addikt

A fizikai interface azt jelenti, hogy a különböző megoldások továbbra is támogatva lesznek (pl. MU-MIMO és mellette a régebbi megoldások is)?

(#11) megarambo


megarambo
tag

Jó lesz ez!

(#12) 04ahgy válasza Chrys_ (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. Tehát a magáért a rádiókommunikációért továbbra is külső komponensek fognak felelni.

(#1) Tamás9x: Köszönöm, javítottam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) Pete55555


Pete55555
addikt

A napjainkra szinte elengedhetetlen vezeték nélküli hálózati interfész az első

Lehet, hogy sok helyen elengedhetetlen, illetve sajnos a fiatalok az internetet a wifi-vel azonosítják (amitől agyfaszt kapok) de én nagyon jól elvagyok desktopon wifi nélkül.

...Szeretem leracsniztatni...

(#14) szasanyi válasza Pete55555 (#13) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, de ez desktop esetén is jól jöhet, sőt kellhet. Elhelyezéstől függően mondjuk nem oldható meg vezetékes kapcsolat nettel vagy egy munkahelyi hálózattal, esetleg egy nyomtatóval.

(#15) Tamás9x válasza Pete55555 (#13) üzenetére


Tamás9x
őstag

Desktop esetén CSAK fizikai kapcsolatot preferálok, de nagyon erőltetik orrba szájba a vezeték nélkülit.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16) bsh


bsh
őstag

"Jönnek az asztali Kaby Lake CPU-k..." "... és hozzájuk új chipsetek" a blokkdiagram képen nem éppen egy asztali chipkészlet van :U ddr3l/lpddr3, fingerprint, gps, touchscreen, sd slot, stb.

(#17) xmaas


xmaas
őstag

En csak annyit mondok isten ments minket a "profeszionalis intel wifitol" volt szerencsem Dell laptopot vasarolni ami intel wifivel volt felszerelve es egyetlen megoldas az volt hogy vettem masik kartyat masik gyartotol a laposba mert hasznalhatatlan volt dobalta a jelet rossz vetel /ping ugralas jatek kozbe mikozbe fele annyiba kerulo muanyag vacak lapos amibe realtek kartya volt beton stabilan tette a dolgat ugyan abba a kornyezetben .

(#18) Dr. Akula válasza xmaas (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Inkább Intel mint működésképtelen Asmedia. Ha ezek végre működni is fognak, nem tűnik el az egész port egy rkötött vinyótól, akkor csak helyeselni tudom.

(#19) Goblin12 válasza szasanyi (#14) üzenetére


Goblin12
őstag

Feszítek mindenen keresztül egy lan kábelt, ez ne legyen probléma.

(#20) 04ahgy válasza bsh (#16) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert az asztali még javában NDA-s.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

+1 desktop LAN

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#22) dementor


dementor
senior tag

Kiváló ötlet és épp ideje volt. Felesleges az a sok külső gyártó.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#23) Hieronymus válasza xmaas (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mondom az ellen példát.

Táblagépben Realtek Wireless 802.11b/g/n SDIO Network Adapter (RTL8723bs) van.
A bekapcsolástól számított 3 percig, használhatatlan a WIFI. Utána csak lassú.

Azt gondolom, hogy az eddigi integrációkkal jobban jártunk. A legrosszabb esetben, nem jártunk rosszabbul.
A chipset piac letisztítása megbízhatóság és teljesítmény növekedést hozott.

Ha a folyamat iránya marad, amire nagy esély van. Minden lényeges hardver a processzorba fog integrálódni.
Az alaplap, a csatlakozók és a processzor megtartására lesz butítva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) Pete55555 válasza Goblin12 (#19) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez nálam kb így van most :)

A szoba közepéig az ágy alatt jön a kábel, aztán a szőnyeg alatt, és utána a gép.

Tervbe van a parkettaszegély alatti elvezetés, de még nem valósult meg. Desktopon nálam egyáltalán nem opció a wifi, szeretem ha fizikailag ott van az "internet a gépbe dugva" ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#25) Goblin12 válasza Pete55555 (#24) üzenetére


Goblin12
őstag

Bizony, ezzel én is így vagyok, itt is megy mindenen keresztül a kábel. :K

(#26) ronroli válasza Tamás9x (#1) üzenetére


ronroli
tag

"Az elengedhetetlen Wi-Fi mellett az USB 3.1 is egyre fontosabbá válik, a chipgyártó-óriás pedig natívan be akarja ezeket integrálni a jövőbeli chipsetjeibe."

beintegrálni, mint a ledegradálni
Azt gondoltam, hogy lényeges javítást kérsz, de nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Tamás9x válasza ronroli (#26) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kimaradt egy szó azóta már javították, csak olvasd végig szépen a topikot és utána nyelvtan-tanárkodj :R

De abban egyetértünk semmiféleképp nem lesz pozitív hatással, csak marketing a fejlődés...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#28) CYBERIA válasza Pete55555 (#24) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nyilván a vezetékes megoldásnál nincs teljesítményingadozás, de nálam például az ilyen „átmeneti” megoldás teljesen elfogadhatatlan lenne, akkor már inkább egy jobb WiFi.

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Kényelmesebb, viszont ez a megoldás még gyorsabb "platform szintű" elavulást jelenthet, ha innentől lespórolható a PCB-ről a mini pci-ex. csatlakozó.

Kíváncsi leszek hogy az RF fokozatot hova teszik, messze nem lehet a PCH-tól, de az IO-Shild-tól sem, ha tényleg oda kerülnének az antennák, és nem akarnak tekergőző coax-kábelt a PCH-IO-shild között. :U

[ Szerkesztve ]

(#30) Tamás9x válasza #16939776 (#29) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kellő árnyékolás mellett 10cm még nem probléma PCB-ben.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31) Fionn


Fionn
tag

Desktop az legyen vezetékes. Semmi nem igazolja, hogy otthon előfizet valaki gigabites netre majd wifivel bohóckodik az asztali gépen ami jó ha 20%-át kihasználja annak.... okos.

Inteles Wifi megoldásokkal vegyesen vagyok. Megy 99-98%-ban jól, de akkor kell mahinálni amikor pont a legfontosabb, hogy stabil legyen :D

Amúgy a lépés nem meglepő mert egyre jobban hajlanak a desktop gépek esetén is a kis méret felé az igények (non gamer persze). Ettől jobban meg nem lehet helyet spórolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.