Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zdanee


zdanee
őstag

Srácok, az tényleg nem érdemel péntek óta egy hírt, hogy befejezik az Atom procik gyártását, törlik a SoFiát és a Broxtont, megszűnik az Atom márkanév is? Ez ezért elég nagy horderejű dolog, pl az utóbbi időkben terjedőfélben lévő olcsó Atomos 2-in-1 gépeknek és olcsó Windowsos tableteknek reszeltek.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#2) Balala2007 válasza zdanee (#1) üzenetére


Balala2007
tag

befejezik az Atom procik gyártását, törlik a SoFiát és a Broxtont, megszűnik az Atom márkanév is?

Errol hol volt szo? Tudtommal 3G/LTE modemes problemak miatt repul pl. a Broxton meg a Willow Trail, de marad a modem nelkuli pl. Denverton, azaz az Atom C3000 sorozat. Az elobbiek helyett az 5G-re fokuszalnak inkabb.,

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#3) erer1000 válasza zdanee (#1) üzenetére


erer1000
őstag

nekem a tököm is televan az atomokkal :)
egy Dell Inspiron Duo 1090 Atom N570-el csücsül itthon és a bokámat lehányom olyan gyorsan lehet bármit is csinálni szűz rendszer mellett.

értem hogy nem játékra való de UT Goty 320x240-be minimumon is akad

nem kivételes eset mert több Inspiron Duo-t próbáltam ki (ala egyik rokonom munkahelyén mindenki kapott 1-et) mind hozta ezt a szintet...

Unokatestvérem Atomos laptopja is röcög ott ahol egy értelmesebb mobil még alszik szinte.

úgyhogy én nem sajnálom az atomokat.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) lezso6 válasza erer1000 (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amit próbáltál az egy második generációs atomlassú Atom. A maiak (Silvermont származékok) nem ilyenek, egy C2D szintjét simán hozzák, sőt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) erer1000 válasza lezso6 (#4) üzenetére


erer1000
őstag

látod, egy egyszeri-kétszeri rossz tapasztalat így meghatározhatja valami iránt a véleményt. :)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Számomra a Kaby fő érdeme a VP9, 10bites HEVC és remélhetőleg HDMI 2.0b támogatás lesz -ha lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem még mindig az a bajom, hogy ez az optimalizáció valójában csak egy új revízió, aminek korábban nem volt külön neve. Rókabőr. Ezek után meg csodálkoznak, hogy pang a PC piac. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) pengwin válasza erer1000 (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Csak hülyeség a véleményed... :P
Pont olyan logikus 1-2. (de akár még 3.) generációs atomok alapján megítélni a Z3000-es szériát és utódait, mint apám AMD undora: Sikerült (önhibájából) kb. 20 éve megsütnie valamilyen AMD procit tuning közben, szóval minden ami AMD az csak szar lehet...
Egyébként úgy tudom lesz utódja az atomoknak, csak Pentium és Celeron néven. Azokat remélem már szeretni fogod , mert nem atom lesz ráírva.

Üdv, pengwin

(#9) zdanee válasza erer1000 (#3) üzenetére


zdanee
őstag

A maguk korában azok is teljesen rendben voltak. Ma már persze, hogy semmire nem elég egy első generációs Atom, de azok a gépek mostanra 7-8 évesek! És az akkori belépőszint, hozták az akkori használtgép-átlagnak számító Pentium 4-es szintet, töredék fogyasztással. Én lazán játszottam Morrowindet anno N270-es, az integrált kártyával. Igaz, 800x480-ban, de vitte.
Amúgy nem érdemes így összemosni az Atomot, ez olyan, mintha egy rossz Celeron 400 tapasztalat miatt a Tualatint fikáznád vagy egy Duronos beégés miatt nem kérsz a Phenom II X6okból, a jelenlegi CherryTrail és BayTrail Atomok simán egy kései Core2Duo szintjén vannak.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#10) erer1000 válasza pengwin (#8) üzenetére


erer1000
őstag

önhibából megsütés nem épp olyan mint több gyári terméknél használat közbeni elégedetlenség kialakulása, egy 100k+ eszköznél (3éve lett beszerezve) ami nem tudja ellátni rendesen azt a feladatot sem amire egy 14-15 éves Thunderbird bőven megfelelő :)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#11) #52815360 válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


#52815360
törölt tag

Jó hogy pang, ami működik, azt minek cseréljem le? Nem kenyér ez, hogy fogyjon :DD

(#12) Geri Bátyó válasza #52815360 (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Erről van szó. Nincs érdemi fejlődés. Nézd meg az adatlapomat. Nem érzem, hogy cserélnem kellene, pedig már tényleg öreg.
Mondjuk az is igaz, hogy én nem játszom.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) 04ahgy válasza zdanee (#1) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tessék: [link].

(#12) Geri Bátyó: az a konfig még ma is megállja a helyét, egy dolgot kivéve: fogyasztás (idle és load). A gépház is klassz... ;)

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#14) zdanee válasza 04ahgy (#13) üzenetére


zdanee
őstag

Köszönöm!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#15) #52815360 válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


#52815360
törölt tag

Játékra sem kell nagyon erősebb. Teljesitményben egy mai i3 szintjén van, gtx950/960 -al vigan el van az is.

(#16) Geri Bátyó válasza 04ahgy (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Így alulfeszelve szerintem a fogyasztás sem vészes. Mondjuk a VGA lehetne szolidabb.
Szegény házikó is divatjamúlt kissé, de nagyon jó minőségű, kellemesen szellős és egész jól szerelhető.

(#15) xRagna: Az i3-aknál talán még jobb is (nyilván nem 1 szálon) valamivel.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) erer1000 válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


erer1000
őstag

izé
nekem ilyen ATX 8870-es házam van, csak ahelyett a szürkés beütés helyett fehér és a fém íven belül királykék színű , ami a képen fehér
15éves és ugyan ennyi kiló :DD

inkább legyen kellemes szellőzésű és célnak megfelelő mint mindig divatos.

nem a szomszédomnak vagy a haveroknak tetszelgés a cél, hanem hogy magunknak tetszen :)
úgyhogy míg el nem rohad ezt használom, hisz megszoktam :DD

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ebből is csak papíron lesz GT3 / 4? A szokásos GT2, +1-2% "fejlődés" ugyanis nem nagyon késztet vásárlásra.

(#19) t72killer válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az almás cuccokban valszleg lesz gt3/4 is, de játékra ez továbbra is vékonyka, ráasásul throttlingba fojthatja a procit.

Nekem a hevc 10bit és vp9 támogatás tetszik, ez menni fog a gt2-nek is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Azt mondjátok meg nekem hogy megéri várni a Kaby Lake-re vagy vehetem a 6700k-t? :D

(#21) pengwin válasza ThePoweR (#20) üzenetére


pengwin
addikt

Veheted, elvileg a Skylake volt a nagyobb "ugrás", ennek ellenére alig nőtt a teljesítménye nem-profi felhasználás mellett.
Miért érzed, hogy az i5-4690K-ról váltanod kell? Ha nem vagyok túl indiszkrét... :B

Üdv, pengwin

(#22) medica válasza ThePoweR (#20) üzenetére


medica
senior tag

Attól függ kell e a VP9 és a 10bites HEVC támogatás.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23) Amacs válasza pengwin (#21) üzenetére


Amacs
aktív tag

Én max az ngff m.2 miatt váltanék, amit jó lenne ha a H110-es alaplapokhoz is hozzágondolnának a gyártók.

(#24) #52815360 válasza ThePoweR (#20) üzenetére


#52815360
törölt tag

Most már megvárnám.

(#25) sb válasza Amacs (#23) üzenetére


sb
veterán

1-2 példányon van H110 mellett is. Az más kérdés, hogy gondolom így az x16 pcie-nek nem marad elég sáv.
Mondjuk én kb. semmi értelmét nem látom otthoni felhasználásra a pcie SSD-knek jelenleg.
Sata M.2 meg helytakarékosságra jó, másra nem.

[ Szerkesztve ]

(#26) medica válasza #52815360 (#24) üzenetére


medica
senior tag

Esetleg ha nagyobbat esnének a skylake-ek árai (és nem nyelik be a kereskedők)...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#27) ThePoweR válasza pengwin (#21) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Néha jól jönne a 8 szál és alaplapot is cserélnem kellene. 16GB ram se ártana, de akkor már 16GB kit-et vennék, hogy 1.5V-os legyen 1.65 helyett. "Elavult" rendszert nem akarok már bővíteni. :)

(#28) #52815360 válasza medica (#26) üzenetére


#52815360
törölt tag

Az intel nem fogja csökkenteni és a kereskedők sem. Kabynál szokás szerint egy kicsit vastagabban fog fogni a kereskedők ceruzája, de majd az is beáll a sorba.

Kaby vs Skylake

nativ usb 3.1 támogatás
fejlesztett igp
10bit hevc / vp9 támogatás
nativ hdcp 2.2

(#27) ThePoweR

Azzal a géppel, ami az aláirásodban van, nyugodtan megvárhatod az első cannonlake cpu -t is.

[ Szerkesztve ]

(#29) ThePoweR válasza #52815360 (#28) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Egyébként is upgradeelnék, csak az a kérdés hogy megvárjam-e a kaby lake-et vagy ne? Ha Júniusban jön akkor megvárom, ha nem akkor nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) #52815360 válasza ThePoweR (#29) üzenetére


#52815360
törölt tag

Q3 -ban jön, valszeg augusztusban.

(#31) t72killer válasza ThePoweR (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg akkor jelentik be, de mire a polcra ér, még jópár hét eltelik. Szeptemberre nagyon jó eséllyel lesz géped.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) 04ahgy válasza ThePoweR (#20) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 4770K vs. 4790K váltás sem jelentett túl sokat (főleg, ha a tuningot is tekintjük, kb. ugyanott a végük), ez sem fog sokkal többet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33) medica válasza ThePoweR (#29) üzenetére


medica
senior tag

új vga-k is jönnek addig

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#34) pengwin válasza ThePoweR (#27) üzenetére


pengwin
addikt

Jogos, LGA1150-es rendszert már én se fejlesztenék, mert drága mulatság és kidobott pénz a bele való RAM is, pl.. Ha meg RAM-ot és CPU-t is kéne bővítenem, akkor én sem fejlesztgetném az LGA1155-ömet.
Nekem 16GB RAM-om van, ami tényleg sokszor jól jön, a 8GB szűkös lenne néha. Cserébe a programok és játékok amiket használok nem VGA-éhesek.
A 8 szál viszont nekem is jól jönne néha (Cities:Skylines zabálja a CPU-t [meg a RAM-ot is]), szóval én is a Kaby Lake-et várom, hátha ez rávesz sok i7-3770(K) tulajt a váltásra és akkor tudom a jelenlegi konfigot bővíteni hardverapróról... :))

Szerintem ha nincs és előreláthatólag nem is lesz igényed a Kaby Lake multimédiás újdonságaira, akkor kár várni rá... nagyrészt úgyis az IGP-t csiszolják Intelnél, az meg kb. lényegtelen egy dVGA mellett. Ahhoz meg elég komolyat kéne változtatni az Intel IGP felépítésén, hogy DX12 alatt számottevően jobban teljesítsen ha használja egy program valamire a dVGA mellett, ez meg nem most fog megtörténni szerintem.
Talán majd a következő PAO ciklus A-jában lesz erre komoly lehetőség... a Kaby Lake utáni 2. generációban, Core-9000-ek között...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#35) #52815360 válasza pengwin (#34) üzenetére


#52815360
törölt tag

Én mint 3770k tulaj, megvárom a 2. gen CL procit ;]

(#36) pengwin válasza #52815360 (#35) üzenetére


pengwin
addikt

"2. gen CL procit"
Mármint a 2. gen. Kaby Lake-et?
A Kaby Lake Devil's Canyon-ját?
Valószínű, hogy lesz olyan, 10nm-re váltás gondolom nem lesz egyszerű-olcsó, lehet el fog húzódni.
Szerintem egy Ivy i5-i7 még annak a megjelenésekor is elég lesz nekem, szóval megjegyeztelek... ;]

Üdv, pengwin

(#37) #52815360 válasza pengwin (#36) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ami majd a Cannonlake után jön.

(#38) Dtomka


Dtomka
veterán

E hónapban szeretnék 6700k-ra váltani. Nem kerget a tatár, várhatnék is a Kaby Lake-re (7700k) a kérdés megéri várni?

(#39) #52815360 válasza Dtomka (#38) üzenetére


#52815360
törölt tag

Olvass vissza kicsit, kb 10 kommentet.

(#40) Dtomka válasza #52815360 (#39) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem. Bár ezek még nem konkrétumok.

A skylake 4-->4.2 re boostol, sztem emiatt (sok esetben) jobb lehet.
Igaz, még nem tudjuk hogy a Kaby mennyire lesz tuningolható illetve az sem mindegy milyen pasztát fognak alkalmazni.

(#41) pengwin válasza Dtomka (#40) üzenetére


pengwin
addikt

1. 14nm lesz a Kaby Lake is, ugyanolyan pici területen fog hőt termelni, mint a Skylake
2. a paszta szar volt, van, lesz... Amióta csak a HEDT-et forrasztják.
3. se IB-Haswell, se Haswell-Haswell refresh váltás alkalmával nem lépett előre a tuningpotenciál... sőt a 14nm-rel inkább visszaléptek e téren.
Szóval én a múltbéli tapasztalatok alapján nem bíznék az előrelépésben, és szerintem biztos, hogy nem lehet majd jobban tuningolni a jelenleginél. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#42) Dtomka válasza pengwin (#41) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor maradok a 6700k-nál :). Köszönöm szépen a véleményed! :R

(#43) Kacsa75

Szervusztok Kedves Fórumtársak!
Tisztelettel kérném az elnézéseteket, ha butaságot kérdezek.
Szeretném kérdezni, hogy az új i7-es processzor a 1151-es lapokhoz jön, vagy annak más lesz a foglalata?
Azért szeretném tudni, mert ha ugyanazon foglalattal fog rendelkezni, akkor lecserélem a mostani 4790K-t 6600K-ra és az új eljövetelekor ugyan ezt szeretném tenni a 6600K-val.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Isten áldjon Benneteket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#44) 04ahgy válasza Kacsa75 (#43) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a 100-as lapkakészletes (Z170, H170, B150, H110) alaplapokban BIOS frissítés után használható lesz. Az alaplapgyártó adja ki a frissítést, ami vagy lesz, vagy nem. Egy felső- vagy középkategóriás alaplaphoz igen jó eséllyel lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) Kacsa75 válasza 04ahgy (#44) üzenetére

Szervusz Kedves György!
Szívből köszönöm Uram ismét a törődésed.
Azok közé tartozol Uram, akire mindig lehet számitan.
Isten áldjon!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#47) NFree válasza pengwin (#41) üzenetére


NFree
addikt

Csak kérdezném, olvastam most nemrégiben egy iponos cikket , ott azt írták 4,5ghz lessz a turbó órajel. Ennek fügvényében szerintem lessz egy kis előrelépés a 6700K val szemben.
Kérdés megéri -e majd váltani skylake-ről a kabira anyagilag. Szerintem ugyan az az eset fog lezajlani, hogy a sok pénzért cserébe kapunk kb 100-200mhz +, mint anno a 4770k > 4790K nál. Persze ez is meleg lessz, meg lehet majd delidelni stb.
Én most hogy olvasom, hogy elmegy z170 szerintem ha lessz pénz váltok. Remélem nem lessz nagy csalódás mint a haswell, de van egy olyan érzésem , hogy bánni fogom.

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.