Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zed1983


zed1983
őstag

Na erre kiváncsi leszek mikor jönnek az első példányok és hogy mekkora piacot fednek majd le

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alakul a molekula...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Mekkora ereje van egy 1,6Ghz-es C7-M-nek? Legalább Nano-t raktak volna mellé :W

(#4) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ez leginkább azoknak a cégeknek nyújthat segítséget, akik nem rendelkeznek egy efféle alaplap megtervezéséhez és előállításához szükséges szakértelemmel, ellenben be kívánnak lépni a netbookok, illetve kisméretű notebookok piacára.

Ez szerintem jó húzás volt a VIA részéről, csak nehogy túlárazzák majd a lapot, mert akkor a gyártók nem fogják elkapkodni.

(#5) Latency válasza Hakuoro (#3) üzenetére


Latency
senior tag

Netezni elég, HD-t viszi kell ennél több egy netbook/nettop-ba? Ami azt illeti igen, valami digitális kimenet nem ártana (modjuk HDMI, mert az elég kicsi, és simán elférne rajta).

(#6) leviske válasza Hakuoro (#3) üzenetére


leviske
veterán

Azonos órajelen a Nano átlagban 2x teljesítményt hoz a C7-hez képest... (Vagyis az oldala szerint) Én sem értem, hogy miért kellett mégis ezt rakni mellé. :F

(#7) ngabor2 válasza leviske (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet azért, emrt ezzel van tele a raktár, a nano meg drága...

(#8) nyunyu válasza Latency (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami azt illeti igen, valami digitális kimenet nem ártana

Tetejen kozepen az a fuggoleges feher csati az ugy nez ki, mint egy LVDS csati, az meg boven sok arra, hogy raakassz egy LCD-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

Ranezesre nem vittek tulzasba a miniaturizalast.

Anno amivel szoptam Via CX700+C7 1GHz-s ipari PCvel, annak feleekkora volt az alaplapja, es joval tobb csatlakozo volt rajta...
Valami ilyesmi lap volt benne.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) kariad


kariad
senior tag

Via..........VIA.... :C Majd elválik mi lesz.De legalább törekszik!! :K

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Okosan csinálja a VIA. Oda fejleszt, ahol bővül a piac. Én drukkolok, hogy sikerüljön!

(#12) hcl válasza Hakuoro (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Majd lesz az is nyugi. Előbb ez hozzon egy kis pénzt gondolom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) nyunyu válasza ^Clown (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Okosan csinálja a VIA. Oda fejleszt, ahol bővül a piac.

Via nem lenne ennyire szarban, ha nem arazta volna annyira tul az Epiait az elmult 4-5 evben. (Lasd Epia V 533Mhz 2005 marciusban volt 18+fa, mostani reinkarnacioja ugyanazzal az elavult chipsettel+procival az Epia 5000 17+fa.)
Akkor lett volna rajuk kereslet, es nem csak embedded meg POS rendszerekhez vittek volna, hanem netezos gepnek is.

Most persze kapkodnak, mert kijott az Atom, harmadaron dupla teljesitmenyt nyujtva, sajat piacan verve meg a Viat.

Amit szerencsetlenkednek a Nano bevezetesevel, azalapjan azt mondom, hogy nem kar ertuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) nyunyu válasza nyunyu (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

C3/Eden 533MHz-s proci a celeron300-at surolja alulrol, C7/Eden 1GHz kikapott a celeron650-tol.
Ketmagos Atomot meg ugyanannyiert lehet venni, mint az Epia 5000-et...

Ja, 4 eve, amikor eloszor lattam az Epia V-t, akkor azt hittem, ez lesz a jovo.
Ezzel kapcsolatban tevedtem.

Intel az Atommal erte el azt az attorest, amit a Via 3-4 eve megtehetett volna, de azota is keptelen ra...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) nyunyu válasza hcl (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Majd lesz az is nyugi. Előbb ez hozzon egy kis pénzt gondolom.

Vagy meglepik most a Nanot, vagy kihalnak a piacrol.

C7 az gyakorlatilag egy hardveres titkositoval, meg nemi MMX utasitaskeszlettel megfejelt C3, semmi tobb, szoval hiaba tornasszak fel az orajelet egyre magasabbra, attol meg vegtelenul elavult marad.

Atommal szemben csak a Nanonak lenne eselye.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) hcl válasza nyunyu (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez is egy nézőpont, de sztem a saját szegmensükben a VIA-nak semmi oka a félelemre, hogy kihalnak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) simonzé válasza nyunyu (#15) üzenetére


simonzé
addikt

Ha egy ilyen lapot egy földi halandó megvehetne a sarki boltban Nanoval, akkor itt lenne a Kánaán...
Ébredj fel zé!

I don't fit in. I fit out.

(#18) nyunyu válasza simonzé (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Nincsenek illuzioim, altalam belinkelt mini alaplapert 200$-t ker a gep gyartoja...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) nyunyu válasza nyunyu (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehhe, IEI hazai viszonteladoja "csak" 69+fat ker a 1.5GHz-s C7-tel szerelt Wafer-CX700M-ert. Wafer-Atom viszont csak 65.6+fa...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) nyunyu


nyunyu
félisten

A VIA bejelentette autós PC-platformját

Most komolyan, ennyi elad(hat)atlan C7-uk van raktaron???

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) MMIX válasza nyunyu (#20) üzenetére


MMIX
addikt

Vagy épp ellenkezőleg a Nano-ból nincs élég. Talán azt remélik, hogyha kész lesz az NVIDIA Ion a Nano-hoz annyi lesz a rendelés hogy nem győzik. Csak nehogy a nyakukon maradjon mint a C7.

[ Szerkesztve ]

(#22) nyunyu válasza MMIX (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Na jo, de emlekeim szerint a Nano labkompatibilis a C7-tel, szoval siman belemenne ezekbe a lapokba.
Tehat marhara nincs eleg Nano raktaron...

Csak azt nem ertem, mire varnak? Ha most sem birjak kielegiteni az igenyeket, akkor hogy fogjak, hogyha megjelenik az Ion?

Piac meg nem fog rajuk varni, mas megoldast vesz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) MMIX válasza nyunyu (#22) üzenetére


MMIX
addikt

Az még csak hagyján hogy lábkombatibilis, de az alaplapon amit a kis cégek helyet terveztek a VX855 chipset is támogatja. Kis cég megveszi ezt a lapot, tervez köré egy gépet és ha minden jól megy a beültető géppel Nanot rakatnak a C7 helyére.
Ha jól tudom az NVIDIA is hasonló kütyűt gyárt az autó iparba. Jó lesz vigyáznia a VIA-nak, nehogy az NVIDIA rossz néven vegye és megint kifaroljon mögülük, mint ahogy egyszer ezt már megtette. Bár ha most a válság közepén becsődölne a VIA akkor az NVIDIA megveheti az egész céget kilóra akciósan és máris lesz x86 kompatibilis processzora. Feltéve , hogy az INTEL nem próbál meg keresztbe tenni mint az AMD-nek és az araboknak.(csak tippelek)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.