Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) camper válasza Busterftw (#18) üzenetére


camper
csendes tag

ahogy fodraszkepzes utan is vaghatsz hajat.

Most már képzés is kell? Micsoda finomitás:-) Eddigi állításod szerint csak egy olló kellet a fiókból és már én is vagyok a fodrász. Felverek egy sátrat Queensben és fennhangon hirdetem, hogy a szembelévő fodrászműhelybe butaság bemenni, én sokkal olcsóbb vagyok.
Én megoldom okosba.
Állításod szerint ezt ott lehet, nem olyan régi, elmaradott szabályok vannak mint itt Európában, főképp Magyarországon.
Ott csak felvered a sátrad, van egy ollód és te vagy a fodrász. Nem kell semmi, sem bejelentés, sem adózási rend betartása, sem a működéshez szükséges feltételek teljesítése, semmi, csak egy olló.
Ja nem, előbb finomítottál, csak képzés kell. De a képzésen kívűl SEMMI. Ez a fejlett Amerikában így megy. Tudod, innen származik az általad hájpolt uber.
Bár azt nem értem minek képzésre költeni, az is csak árnövelő tétel, hisz ha majd kiderül, hogy rossz fodrász vagyok akkor az UberCut rendszerében jól lepontoznak és kész.

Mondjuk annak a videónak a megosztásával még adós maradtál ahol ezt te meg is csinálod, ott áldogálsz Queensben egy ollóval a kezedben és várod a sátradban a kuncsaftokat... de úgy mire tippelsz: mennyi időn belül vinnének el? Én fél órán belül saccolom.

Ird be te. En egy szot nem szoltam a TEÁOR szamrol, hozz forrast te.

Írjam be én? Hát ez a lényeg az egészben, hogy ilyen számot nem tudsz beírni. Okkal kértem, nem véletlen hoztam fel. Ebből - is - kiderül, hogy sejtelmed sincs miről is vitázol. Ezt nem sértésnek szánom, ez tény.
Ez nem úgy van, hogy van taxis személyszállítás, ennek van egy ilyen besorolása, aztán van az innovatív és ultramodern uber driver annak meg olyan a besorolása.
Nem, ha személyszállítással akarsz foglalkozni akkor ennek ez a besorolása, ezek és ezek szükségesek a vállalkozás indításához és ezeket és ezeket a feltételeket kell teljesíteni.
Ezek után kapod meg a pecsétet a papírjaidra, ez így kezdődik.
Elárulom azt is, hogy nem csak a taxisoknál ilyen elmaradott a rendszer. Minden vállalkozás így kezdődik.
Még a fodrászoké is. Mindenhol, még Amerikában is.

Egy darab taxiscegnel nem volt az, hogy gombnyomasra megrendelted, lokacio alapjan kijott

Abban a hozzászólásban írom le neked, hogy de igen, már az uber Magyarországi megjelenése előtt volt ilyen taxiscég Budapesten aki kínálta ezt a szolgáltatást amire ezt írod válaszként. Nem olvasod el amit irok? Vagy nem hiszed el? Még a fejlesztőt is ismerem.

Ráadásul alapvető fogalom és értelmezési zavar, ugyanis az uber nem azért fejlesztett applikációt, mert ő az innováció zászlóshajója, hanem azért mert csak így tudja behajtani a - szerinte - neki járó 25%-ot. Ezért van az, hogy nem lehet leinteni egy uber autót és ezért van az, hogy tilos készpénzzel fizetni. Erre külön akciócsoport van náluk minden helyszínen akik ennek betartását ellenőrzik próbautazásokkal.
Ki a tököm utalgatna 25%-ot a forgalomból a kaliforniai ubernek, ha a kezembe kapom a pénzt?
Ne is válaszolj, mondom én: senki.

25%. Tudod mi az a 27% afa? Tudod mit jelent ez? Ez komoly? Ez a negativ "erv"?

Újabb fogalomzavar. A áfa egy adófajta, mely annak az államnak az egyik bevételi forrása ahol te élsz, épp ahogy a jövedelemadó.
A 25% az ubernek, pedig a bruttód 25%-a egy kaliforniai cégnek, ki Amerikába, mely igazából egy zéró költséges élősködő, aki beférközött az utas és a taxis közé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.