Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Remelhetoleg barki is veszi meg, ingyenes marad majd mobiltelefonokra a hasznalata

(#3) emvy


emvy
nagyúr

A Microsoftnak szerintem az lenne a legjobb, ha a Facebook venne meg.

while (!sleep) sheep++;

(#4) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Arról is volt pletyka, hogy a német autógyártók is erősen érdeklődnek utána.

Laci

(#5) ntomka


ntomka
nagyúr

Nekem mindegy, csak fejlesszék tovább ugyanúgy a szép és jó, ingyenes Here mobilos navit is.

ツ Headphones on - World off

(#7) gerii válasza #32839680 (#6) üzenetére


gerii
addikt

:C

(#8) Воланд válasza #32839680 (#6) üzenetére


Воланд
titán

az eredeti ajanlatban benne volt a terkepeszeti reszleg is, arra az ms nemet mondott, pont a bing maps miatt. meg ahogy most befurodtek azzal, amit megvettek a nokiatol, ketlem, hogy ezt megvennek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) emvy válasza #32839680 (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Az MS eleve a Nokia adatait hasznalja a sajat terkepehez, raadasul Here Maps van Windowsra. Az MS szamara az lenne a legfontosabb, hogy azokhoz, akiknek a fejeben a terkep=Google Maps, eljusson az info, hogy van mas is. (Foleg miota a webes reszt teljesen elrontottak a Google-nel, azota lenne eselye mas terkepeknek is.).

En mondjuk az OSM-nek szurkolok leginkabb, de arra meg nincs igazan jo navigacio, szoval maradok a Here Mapsnel egyelore.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#10) hibavissza


hibavissza
veterán

Ha kikerül az ingyenes, jó minőségű offline navigáció a windows telefonokból már kevés védhető érv marad a wp mellett.

(#8) woland_y2k: ha nem veszik meg a nokiát akkor mivel kerülnének be a sajtóba? bemutatják a háromszög alakú csempét?

[ Szerkesztve ]

(#11) w333


w333
félisten

Vegyék és vigyék ... azok után hogy kb. 300 métert késik én biztosan nem fogom többé használni, "Forduljon balra" ezzel csak az-az egy a probléma hogy ahol le kellett volna fordulni azt már elhagytam kb. 200 métere, így +15km lett belőle, szóval egyáltalán nem érdekel a szoftver sorsa :((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12) hibavissza válasza w333 (#11) üzenetére


hibavissza
veterán

hát én még sokkal jobbal nem, de sokkal rosszabbal már találkoztam...

(#13) MCGaiwer válasza w333 (#11) üzenetére


MCGaiwer
addikt

gondolom az kizárt, hogy a hardver legyen a hülye...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#14) w333 válasza hibavissza (#12) üzenetére


w333
félisten

Igo szülinapp ... 50 méterenként mutatja menet közben, és hogy halad az autó, Here Maps pedig kb. 200-300 méterenként ugrik egy nagyot :(

Összehasonlítottam a kettőt (2 telefonnal) és ég és a föld a különbség a két GPS között, míg az IGo mutatta hogy 100 méter múlva kell lefordulni addig a Here Maps még 350 métert mutatott, majd mikor az iGo mondta hogy oké most itt kell lefordulni addig a Here maps csendben maradt és miután lefordultam kb. haladtam még 100 métert na akkor mondtam a Here maps hogy itt kell lefordulni, szóval mondom ... nagyon nagy késésben van :(

(#13) MCGaiwer

Igen kizárt mivel ugyan arra a telefonra felraktam az IGO -t és azóta is tökéletesen pontos, soha nem hibázik, ráadásul Here maps -al lakásban nincs GPS jel, míg Igo -val igen simán megtalálja a holdat, ez is kicsit érdekes :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#15) #56573440 válasza w333 (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

3 wp es egy kinai droidon is hasznaltam tűpontos volt a belvarosban, kulfoldon, mindenhol. Kar hogy nalad ilyet csinalt de meg hasonlot se lattam szemely szerint... Egyebkent igo is folyamatos nalam, nem ugral... Valami van nalad...

[ Szerkesztve ]

(#16) w333 válasza #56573440 (#15) üzenetére


w333
félisten

Én is nagyon sokat használtam ... pl. Pusztaszabolcsra gyönyörűen lenavigált, viszont a napokban voltam Dunakeszin és mondom hogy ekkora késéseket produkált (nem értem miért) talán valami frissítéssel elrontották vagy nem tudom, pedig aztán újraindítottam a telefont és a GPS -t, töröltem az alkalmazást majd újra felraktam aztán másik telefonomra gyorsan az IGO -t és mindkettő ment egyszerre, aztán a fent leírtakat produkálta nálam ... de sebaj még jó hogy van miben válogatni :D

Szerk.

Az IGO nálam is folyamatos, de a Here Maps valamiért nem (néha még a GPS jelet is eldobja) aztán nem mutatja ahogy haladok hanem 200-300 méterenként ugrik egy nagyot, mondom valami frissítésre gyanakszom ami bezavart neki, pedig friss 5.1 rendszer van a telefonon :)

(#17) Burt1793

Lumia 635 telefonon nálam is hibátlan volt ... viszont Droidon elég sokat késik :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17) Burt1793 válasza w333 (#14) üzenetére


Burt1793
veterán

Én IGO-t használok S5-ön, samsung tableten, tökéletesen navigálnak offline, 930-on pedig a here-t, ami szintén hibátlan, sokszor használom kisebb ismeretlen utakon. Azt persze hozzá kell tenni, hogy az IGO sokkal többet tud, mint a here, viszont én nem szoktam köztes célpontot beállítani. Ez amúgy is mindegy, mert a térképről van szó, nem a wp-s alkalmazásról.

(#18) MCGaiwer válasza Burt1793 (#17) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mindig is többet fog tudni, hiszen az kifejezetten erre fejlesztett díjköteles termék, míg a HERE csak egy másik szolgáltatás (telefonértékesítés) kiegészítéseként működik.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#19) Farkas82


Farkas82
tag

Használom symbianos kora óta, jól navigál, se symbin, se droidon nem találkoztam olyannal, hogy 300 méterenként ugrálna. Csak a térképekre kerülnel fel egy kicsit lassan az új útszakaszok, pont egy hete találkoztam ausztriában egy új szakasszal, ami nem volt fent, csak az a vicc hogy OSM-en már rajta van!

(#20) lorinser válasza w333 (#14) üzenetére


lorinser
senior tag

Soha ilyeneket nem tapasztaltam a Here esetében pedig elég sokat használom. A telefonom még akkor is talál jelet, ha a munkahelyemen az asztalnál ülök (nem az ablak mellett van) ami egy régi, masszív, vastag falú épületből kialakított irodaház (+ még 3 emelet van a fejem felett).
Nálad biza SW hiba lesz (vagy a droid és a Here még nem igazán értik meg egymást).

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#21) Freiherr


Freiherr
őstag

Bárki,csak ne az Apple.

XXX

(#22) w333 válasza lorinser (#20) üzenetére


w333
félisten

Igen ... van egy olyan érzésem hogy az 5.1 rendszert nem támogatja 100% -an !

De majd valamelyik nap kipróbálom egy 4.4.2 rendszerrel is :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#23) drfedayn válasza w333 (#14) üzenetére


drfedayn
tag

Szar a telefonod vagy nem tudod kezelni. Méterre pontos. Sebesseg limit 50 es tábla jon 70es a Here is akkor vált mikor pontosan elhagytuk. Nem ez a baja hanem a köztes pont

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#24) w333 válasza drfedayn (#23) üzenetére


w333
félisten

LOL ... persze biztosan nem tudom kezelni ! :DDD

Évekkel ezelőtt főzött romokat írtam, de egy GPS -el nem boldogulok ... ;]

Nem a táblákkal van baj azt pontosan mutatja, hanem hogy menet közben nem animálja ahogy mész a térképen hanem ugrik 200 méterenként :)

De mondom Android 5.1 lesz a bűnös (nem támogatja normálisan) megvárunk még egy Here maps frissítést lehet az már jó lesz :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25) ntomka válasza w333 (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nálam a Google navi csinálja ezt két nexuson is. Pontosabban nem ugrik, szimplán késik sokat. A Here viszont tökéletesen navigál. Lollipopon is.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#26) Béééla


Béééla
őstag

A Herevel egy bajom volt WP alatt, de azzzal rendszeresen: a körforgalmak! Valami nagyon el lehet ott konfolva, mert egy irányba oda és vissza is eggyel később akart kinavigálni.

Bélabá

(#27) MCGaiwer válasza Béééla (#26) üzenetére


MCGaiwer
addikt

jó, azért egy körforgalomból illik magadtól is a jó kijáratnál kitalálni...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28) Béééla válasza MCGaiwer (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Persze, és meg is mondja minden navi hogy ne bízz benne, de amikor elsőre mész egy teljesen ismeretlen úton és nem feltétlen az egyszámjegyű főúton kell végigmenned, akkor piszok zavaró, ha hülyeséget beszél, gyakorlatilag értelmét veszti a hang.

Bélabá

(#29) ntomka válasza MCGaiwer (#27) üzenetére


ntomka
nagyúr

Aha.

ツ Headphones on - World off

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem olyan rossz üzlet megvenni, egész jó. Bár az ingyenessége a legnagyobb vonzerő, amit gondolom kicsit megcsonkítanának reklámokkal vagy bármi mással.

(#31) Daneeka


Daneeka
senior tag

Szerintetek miért nincs berajzolva a 4-es metró a térképen? Arra várnak, hogy befejezzék az építkezést? Már több módon próbáltam nekik jelezni hónapokkal ezelőtt (hibabejelentő, email stb.) A többi metró meg a hév be van rajzolva csak a négyes vonala nem.

(#32) big-J válasza Daneeka (#31) üzenetére


big-J
őstag

Csak személyes kipróbálás után adnak hozzá útvonalakat.

(#33) lorinser válasza Daneeka (#31) üzenetére


lorinser
senior tag

Pedig a Transit tudja és az útvonalak között fel is ajánlja. A Maps-én viszont tényleg nem látni.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#34) Zeki válasza w333 (#24) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyalókás droidom van, a HERE maps jól ment rajta, ellenben a rövidebb utat nem tudta.

(#35) HarleyCustom válasza lorinser (#20) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem is tökéletesen működött a Here,az összes Lumiámon eddig,930-cal bezárólag.Ahol a többi elvérzett,(rájfon,samu,stb...),ott a lumiák 1-2 mp.alatt azonnal navigáltak.Offline persze.Most az Alpha-n az ingyenes Igo-t használom,nem rossz,de a Here-t jobban szeretem. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36) Lenry


Lenry
félisten

miért adják el?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) weiss válasza Lenry (#36) üzenetére


weiss
addikt

Portfóliótisztítás?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#38) Lenry válasza weiss (#37) üzenetére


Lenry
félisten

ez számomra nem értelmezhető.

ha több pénz jön belőle, mint ami belemegy, akkor miért akar tőle bárki megszabadulni?
ha kevesebb pénz jön belőle, mint ami belemegy, akkor miért akarja bárki megszerezni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) weiss válasza Lenry (#38) üzenetére


weiss
addikt

Pl. a Nokia magában nem tud belőle annyi pénzt hosszútávon kisajtolni, mint amennyiért el tudná passzolni, más cég meg össze tudja kapcsolni a termékeivel, így neki arányaiban többet ér.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#40) emvy válasza Lenry (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

> ha több pénz jön belőle, mint ami belemegy, akkor miért akar tőle bárki megszabadulni?

http://www.investopedia.com/terms/r/returnonequity.asp

Pelda: ha van egy vallalkozasom, ami 10 millio forintert eladhato (mert pl. van uzlethelyisege, stb.), es evi 100e forintot termel, akkor azt megeri felszamolni, ha a bankban evi 200e-t kapok ugyanezert a penzert.

A toke, amit egy vallalkozasban tartasz, meg kell, hogy teruljon. Az elvart megterules egyebkent kockazatfuggo (is).

while (!sleep) sheep++;

(#41) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Nekem leginkább mankónak van a navi a telefonon, de csak minimális gondjaim voltak a Here-el (wp és droid) ...

Ellenben az IGO szülinapp az csak magyar, így nem igazán rúg labdába...

Persze egyik sem tökéletes, nekem is mondott már balkanyarnál forduljon jobbra-t , de ettől nagyobb gondom nem volt még. Az meg hogy ingyenes, sokat dob az "értékén".

Life is shor...

(#42) Kristof93


Kristof93
senior tag

Route 66 Navigate szerintem messze a legjobb offline navi. TomTom térképek, gyors kirajzolás, online mód, nagyon jó gyalogos mód, teljes világ térkép. Wp verzió tudtommal nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#43) azopi74 válasza emvy (#40) üzenetére


azopi74
addikt

Azért ez a bankos példa nem teljesen jó, mert nem az a lényeg, hogy a kamatnál legyen magasabb a megtérülés, hanem a WACC-nál, aminek ugye az egyik komponense a tőkeköltség. Márpedig, miután a fő szegmensben a hálózati üzletágban dupla akkora a margin, mint a HERE-ben, logikus, hogy miért akarja eladni a Nokia. Arról nem is beszélve, hogy mivel más cégeknek, sokkal többet érhet a HERE, mert beépíthetik saját ökoszisztémájukba, valószínűleg sokkal többet kapnak érte, mint megtartás esetén a diszkontált megtérülési érték.

(#44) Stanlee válasza azopi74 (#43) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem ezen a forumon nem ertette volna meg a tobbseg a WACC fogalmat, szoval a bankos pelda ide teljesen jo volt. Ha mashol tobbet tud a zsetonbol termelni a ceg, akkor oda erdemes allokalni a penzt, es akar nyereseges reszlegeket is ertekesiteni lehet, ha azok nem igazan illenek a "profilba".

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45) emvy válasza azopi74 (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

CFA vizsgán én is elohoztam a WACCot, most inkább nem :) de kösz a pontosítást.

while (!sleep) sheep++;

(#46) Lenry válasza azopi74 (#43) üzenetére


Lenry
félisten

tekintve, hogy ebből a kötőszavakat értettem, azt hiszem nem feltétlenül baj, hogy inkább a másik választ kaptam :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) B1T3


B1T3
addikt

Én mint egyszerű hétköznapi felhasználó sajnálnám, ha megszűnne a jelenlegi formájában a HERE. Egyébként van más ingyenes (nem próbaverziós), offline navigáció ezen (és az iGO SzülinAppon) kívül?

(#48) Athoss9 válasza B1T3 (#47) üzenetére


Athoss9
csendes tag

(#49) Tesztelo.hu válasza w333 (#14) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Pedig a jel megtalálásának semmi köze az adott végfelhasználói szoftverekhez. Ez csak a telefon hardverén, és hardverhez kapcsolódó meghajtóprogramon múlik. A meghajtóprogram pedig átadja az adatokat az Android rendszernek. A szoftverek a rendszerhez fordulnak a koordinátákért, egyéb adatokért. Magyarul ha egy szoftver nem talál jelet, akkor a többi sem, mert egyszerűen a hardvertől nem kapja meg az adatokat.
"Szép" is lenne, ha minden egyes telefonhoz külön eljárásokat kellene írniuk a szoftverfejlesztőknek a lekérdezéshez...

[ Szerkesztve ]

(#50) Nauri válasza xmaas (#1) üzenetére


Nauri
csendes tag

Ritka also minoseg a nokia maps, nokia 5800 meg n95n semmi elmeny navizni. Rengeteg ido mire a bolygon ralel a helyemre.

Ios terkepekkel vagyok elegedett.

Android meg, fapapucs, olcso husnak hig a leve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.