Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Logaritmikusan csökkenő mennyiségeket esetleg logaritmikus skálán ábrázolni, hogy látni is lehessen valamit belőle? :U

A tej élet, erő, egészség.

(#2) djculture


djculture
félisten

Ja kivéve hogy egy hdd jóval jobban bírja a folymatos irással járó üzemet. Lemértem hogy 12 óra alatt nállam mennyi adatmozgással jár a pc átlagos használata.Ez alatt programtelepités se volt meg semmi csak progik használata,böngészés,video nézés és zene. Nem csoda ha nálam kb fél évet bír ki bármelyik ssd utána rohamosan csökken az életartama végül már a mérete is amig meg nem untam és nem gariztattam. [link]
Majd lefogom mérni ha lesz időm mennyi lesz egy komolyabb használat irásba de ilyen 50-100 giga naponta irásba megvan 12 óra alatt. Meg azt is mennyi írás után kezd el csökkennni az élettartam és vágül a hely. Szerintem az irási ciklusok számánál lévő adat egy nagy kamu... Bár a legutolsó ssd-n ami volt nálam, a vezérlő szállt el sikeresen.

[ Szerkesztve ]

(#3) lujó55


lujó55
őstag

Az 1GB-ra eső ár van ábrázolva. Ez tényleg csökken, de az egyre nagyobb tárhelyet igénylő programok miatt nem lesz soha ilyen áresés a bolti áraknál, mindig van egy újabb és újabb termék, de a korábbi verziók lekerülnek a polcról és nem lesznek filléresek.

(#4) Plazmacucci válasza djculture (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Főleg az egy év garis iszapos hdd :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) djculture válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem még azok is többet élnek komolyabb terhelés alatt mint ezek az ssd-k. De majd kiderül. Minden esetre nemrég volt hír hogy az uj chipfajták majd még ennél is kevesebb irási ciklust fognak birni, de olcsóbbak lesznek. Az nagyon jó lesz, szerintem így is minden másba nagyon jók ezen a téren meg a béka sgge alatt vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6) myckie2 válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


myckie2
őstag

2 nem? :N [link]

(#7) bugizozi


bugizozi
őstag

"Köztudottan az a jó a statisztikában, hogy a megfelelő adatok és időintervallumok összeválogatásával szinte bármilyen állítás igazolható, és ugyanakkor meg is cáfolható."

tetszett ez a mondat :C

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8) BotaN válasza djculture (#2) üzenetére


BotaN
senior tag

Mit csináltál te azzal a gépel hogy átlagosan percenként 150 megát mozgatott? Irtsál vírust vagy nem tudom, mert ennek nagyon botnet szaga van. 12 óra alatt 100giga az nagyon nagyon nagyon sok, nekem napi szinten megy 15 órát a gép és ennek a tizede az adatmozgás.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9) Plazmacucci válasza myckie2 (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Volt itt egy hír ahol az egyik modellt 5ről egy évre csökkentették.

(#5) djculture
az új chiptől majd pendrive megbízhatóságára degradálódnak? ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Locutus


Locutus
veterán

Szerintem ennek az az oka, hogy a technológia sosem indokolta, hogy olyan sokba kerüljön mint eleinte. Egyszerű üzleti fogás drágán adni az SSD-ket.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11) djculture válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


djculture
félisten

Ja én is ettöl félek... ;] Mondjuk legalább nem lesz az mint a pendrive-nál,hogy három gépböl egynél amit javitani hoznak rosszul van bekötve az előlapi usb és pendrive csak annyit mond rá hogy puukkk! ;] Multkor az egyik kolléga szpta be. Nem nlézte meg a gépet amit hozott egy ügyfél hanem egyböl bedugta a pendrive-ot és Winnetou módra füstöt eregetett a cucc:)

[ Szerkesztve ]

(#12) ChipKng válasza Locutus (#10) üzenetére


ChipKng
aktív tag

A kutatas-fejlesztest is ki kell fizetni.

2B OR NOT 2B that is FF

(#13) Mercutio_ válasza djculture (#2) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra azért kíváncsi lennék az SSD-vel azonos méretű HDD meddig bírná ugyanilyen intenzív használat mellett :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Még mindig nem nagyon érezni. Legalább is nálunk. Mikkor megdrágultak a HDD-k szépen felnyomták a kereskedők az SSD-k árát is. Mert nehogy már kisebb legyen az árrés köztük. :W Pedig aztán árvíz ide vagy oda, SSD-ket nem érintette a dolog. Pedig jó lenne valami faja kis 128GB-os 20k ért játékoknak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) BiP


BiP
nagyúr

Ha nem is logaritmikus grafikonon, de ha csak 15$-ig lenne skálázva, már több látszódna.

Meg ugye az árvíz miatti 3x-osára emelkedés (még ha időleges is) kicsit átrajzolja a grafikont.
(meg az SSD-k árcsökkenését is lassította)

[ Szerkesztve ]

(#16) Yutani válasza Mercutio_ (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azért jónéhány hibátlanul működő 40GB-os Maxtor és egyéb vinyó van. Igaz, sok már tönkrement. :DDD

#tarcsad

(#17) buherton


buherton
őstag

Az SSD-k árazása gyorsabban esik, mint a merevlemezeké

Valamilyen utalás lehetne benne, hogy a merevlemezek árai a múltban értendőek, és azt hasonlítják össze a mai SSD-vel. Ez nagyon nem szerencsés, mert ők nem számoltak a gazdasági jellemzőkkel mint pl. infláció stb... Ha mindent bele vesznek, akkor nem biztos hogy ez a kép marad :) -> ismét egy hazug statisztikai elemzéssel van dolgunk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#18) atike


atike
nagyúr

Nem rossz a tendencia...

Van ilyen grafikon a meghibásodások arányáról és a megbízhatóságról is...?

(#19) Mercutio_ válasza Yutani (#16) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, azt is nézd meg mennyi 40GB-st adtak el és abból mennyi ami még működik, másrészt a 40GB-s vinyók korában az irási mennyiség is kisebb volt mint manapság.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) Crytek


Crytek
veterán

Nekem még mindig platina áron van.Mezei usernek ez még mindig oltári drága majd 10 év múlva esetleg.

Next PC Upgrade: 2022

(#21) Razor1 válasza Crytek (#20) üzenetére


Razor1
aktív tag

rendszervinyónak elég egy 40-60gb körüli, az már sztem kifizethető, és nagyon megéri az árát. mindennapi használat során sokkal látványosabb javulást érzel, mintha a cpu-t vagy a ram-ot fejlesztenéd.

(#22) Locutus válasza ChipKng (#12) üzenetére


Locutus
veterán

Ugyanmár, ez mind létező technológia, amit az SSD-kbe raktak. Nem volt itt semmi jelentős kutatás fejlesztés. Egy logikus lépés volt, nem több. Mindössze a marketing aranyszabályát követték, vagyis hogy mindent annyiért kell eladni, amennyiért még megveszik. Árat csökkenteni csak akkor kell, hogy ha az eladott darabszám növekedése ezáltal kompenzálja a bevétel kiesést. És miután mindenki fossa az SSD-ket már, nincs más megoldás, mint egyre olcsóbb szegmensekbe is elérhetővé tenni. Itt meg majd jön a marketing gépezet megint, és kitalálnak egy olyan új szolgáltatást, ami miatt SSD-k új körét megint magasabb áron lehet bevezetni, csak mert azok tudnak már valamit, amire senkinek nem merült még fel ugyan az igénye, de tudja, tehát az jó :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23) effendi2


effendi2
tag

íHogyan tud valaminek az árazása esni? Mi az az árazás esés? :O

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#24) Crytek válasza Razor1 (#21) üzenetére


Crytek
veterán

Nem rendszervinyóról beszélek!Rendszernek nekem soha nem kéne ssd max ha ingyér dobálnák!

Next PC Upgrade: 2022

(#25) tdd587 válasza Crytek (#20) üzenetére


tdd587
őstag

Rendszer alá azért nem platina 25e forintért egy 64GB SSD. Azaz annyiért nem sok platinát vennél... A 2TB-s azon tárolom a filmeket winyóval való összehasonlítás meg felesleges, mert az SSD nem arra van egyelőre, 10 év múlva meg ki tudja mi lesz.

Rossz a példa, de a RAM is drága per GB, de abból sem kell 100GB, csak mondjuk 4-16GB otthonra.

Szerk: amúgy miért pont rendszernek nem kellene? Történetesen arra van az SSD... minden paramétere pont ahhoz ideális, hogy rendszerlemez legyen.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#26) myckie2 válasza tdd587 (#25) üzenetére


myckie2
őstag

Így van! :K

(#27) liksoft válasza Mercutio_ (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R És a mai SSD esetében durván meg kell vágni az OS írási funkcióit, hogy a régi 40-es winyókhoz közelítsen majd az élettartama. A régieknél meg max. bosszankodtunk, hogy lehetne gyorsabb is. De ki törődött azzal mennyit írunk? :F :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) liksoft válasza tdd587 (#25) üzenetére


liksoft
nagyúr

:F 640kB-ba minden belefér! :DDD

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29) Efbialy válasza Crytek (#24) üzenetére


Efbialy
tag

Elég érdekes hozzáállás tekintve, hogy az ssd-ket rendszervinyónak találták ki.

(#30) bteebi válasza joghurt (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Pont ezt akartan mondani. Így pl. nem látható az se, hogy az SSD még mindig kb. 20-szor olyan drága fajlagosan. Na meg azt se felejtsük ki, hogy ez a legolcsóbb termékeket említi, nem pedig a mainstream-et. Így nézve még nagyobb lenne az eltérés...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) bigz válasza Locutus (#22) üzenetére


bigz
tag

Azert ennel tobb hatarozza meg egy termek arat, legyen az SSD, sapka vagy paradicsom. (csak par pelda :: a japanok a 70-es - 80-as evekben akkora allami tamogatast kaptak az autoexprotra, hogy bekerulesi ar alatt adtak a japan autokat az USA-ban, csak hogy piacot szerezzenek; az egyik ismert tisztalkodasi szereket arulo ceg egy termeke folyamatosan breakeven korul mozog, mert a termek nem a profitrol szol, hanem a markaertek megalapozasarol a megfelelo celcsoportban, igy ahogy a celcsoport idosebb lesz, a markahoz valo kotodes megmarad, es az idosebb korosztaly szamara arult termekeken mar rendes margin van)

I <3 Razer Mantis Control.

(#32) Angel1981 válasza joghurt (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, nekem is ez jutott eszembe.... :)

(#33) atti_2010


atti_2010
nagyúr

SSD-ide SSD-oda, ezzel a technológiaival ez csak sz@rakodás, talán a grafén vagy a memrisztor meghozza az áttörést, írom ezt úgy hogy nekem is van SSD-m, de jelenleg ez csak rendszernek éri meg.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) effendi2 válasza atti_2010 (#33) üzenetére


effendi2
tag

Annak viszont nagyon.
De az ég világon semmi értelme az ssd árát a hdd árához hasonlítani, mert azon kívül, hogy adatot tárol, semmi közös nincs bennük. Ennyiből a tape drive-hoz, vagy a floppíhoz is hasonlíthatnánk, pont annyi értelme van.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#35) proci985 válasza Mercutio_ (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

36os vinyó akkor megfelel?;)

WD Raptor 36 ADAD (első szériás, "hangos és meleg" variáns). 1609 nap HDD sentinel szerint (kb 5 éves, első 2-2,5 évet 24/7be kapta, utánna egy év szünet, legalább 3 évig volt bootvinyó vista/win8 alatt), 3611 start/stop count, több mint 215napos várható élettartam. health, performance 100%on.

hdd sentinel pár napja van fent, olyan napi 17,5 giga olvasás és 23g írás van (4 nap alatt 70g olvasás és 93 írás). virtuális memória ezen a vinyón le van tiltva (pici a vinyó, szóval az az egyik tárolóvinyóra lett kipakolva). ahogy nézem akinek írtad picit kevesebbet mozgat, de szerintem összehasonlításra jó lesz.

apropó ha már így szóbakerült a használat, ilyen használattal mennyit bírna egy ssd? pl egy intel 320 80/120/160gigás.

egyébként családban van még egy 20as Seagate és egy 160as samsung is, azok is ilyen 1300-1600napos futásteljesítménnyel mennek (mindkettő ment évekig bootként), bár csak a seagate van 100%on.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) atti_2010 válasza effendi2 (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze, egy SSD bizonyos esetekben jobban gyorsít mint egy akármilyen 8 magos processzor csoda.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Déta


Déta
tag

A hátam borsódzik ettől a "szignifikáns" szótól. Egyre többet használjátok. Nem kéne. Van szép magyar szavunk helyette: "jelentősen", vagy rokonértelmű szavaink: "jól láthatóan", "erőteljesen", "észrevehetően", "markánsan",... :K

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#38) #95590400 válasza proci985 (#35) üzenetére


#95590400
törölt tag

Átvitel Információ
Összes Olvasott Adat,"0,10 TB, 40,10 TB telepítés óta (2010.02.08.)"
Összes Írt Adat,"0,04 TB, 93,31 TB telepítés óta"
Napi átlagos olvasás,"0,06 TB"
Napi átlagos írás,"0,14 TB"

Lemez modelszám,KINGSTON SNV425S264GB
Lemez revízió,C091126a
Lemez sorozatszám,07MA10002933
SSD Vezérlő,JMicron JMF612 / WD Vail / JMF618 / Toshiba TC58NCF618GBT

[ Szerkesztve ]

(#39) Akybron válasza Mercutio_ (#13) üzenetére


Akybron
aktív tag

Független a mérettől. HDD-nél az adattároló réteg nem kopik az írástól, ebből a szempontból végtelen közeli az élettartam.

73&DX HA5OJN

(#40) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Érdekes összehasonlítás.

(#41) Zeratul válasza Akybron (#39) üzenetére


Zeratul
addikt

A mechanika élettartama viszont véges, ha felrakod a polcra akkor is tönkremegy, mert vannak olyan alkatrészei amik állás közben is öregszenek pl.: motor csapágy szimeringje.

(#42) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Várom, hogy a cikkben jósolt prognózis 2012 ben beigazolódjon, mert év vége felé most épp hogy feljebb ment az ssd-k ára :K .

(#43) greeneye166 válasza Zeratul (#41) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Nem hiszem, hogy bármelyik alkatrész spontán el tudna öregedni egy vinyóban 20-30 éven belül, hacsak nem szándékosan önlebontóra gyártották vmelyiket. Szimeringről nem tudok, hogy lenne bármelyik tengelynél.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#44) proci985 válasza #95590400 (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi az infot, akkor ezek szerint bírniuk kell azt az igénybevételt, ami nálam lenne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Zeratul válasza greeneye166 (#43) üzenetére


Zeratul
addikt

Mióta folyadékfilm csapágyazásúak (siklócsapágy) a vinyók azóta van szimering motor tengelyén. Idővel elengedi az mágneses emulziót és besül a motor. A tányérokra kerülő mágneses emulzió meg az adatokat teszi tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#46) tdd587 válasza Zeratul (#45) üzenetére


tdd587
őstag

Ez mennyi időt jelenthet? Azt is kérdezhetném, ha csak félreteszem a megtelt winyót a polcra, akkor meddig van biztonságban, ami rajta van és mikor érdemes másikat venni? Mondjuk 5 év múlva?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#47) liksoft


liksoft
nagyúr

Ha lehetne kérném 1993-tól az összehasonlítást. Azonos indulási időponttól. :D

[link] , [link]

Szerintem érdekes görbe alakulna ki. Ugyanis régen az Intel ezt a flash kártyát HDD mellett laptopokba kiegészítő háttértárnak szánta. Így ugyan nem SSD, de majdnem. Winyóból is az MFM-től indultunk, és pont ez időtájt kezdtek kihalni, helyettük tért nyert az IDE. Az is hol van már? Akkor tartottunk a 3,5" esetén a 200MB, 2,5"-nál a 40MB-nál. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48) BiP válasza liksoft (#47) üzenetére


BiP
nagyúr

Haveri körben nálunk már az menő volt ('93-ban), akinek nem 20, hanem 40megás MFM vinyója volt. (sőt, egyik havernak vinyó sem volt a gépében:), nekem meg akkor csak C64 volt ráadásul.) És az akkor nem is 3,5"-os drvive volt, hanem 5 1/4-es, abból is dupla magas. Brutál cuccok voltak.

(#49) proci985 válasza liksoft (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kizárt, 20 megás nekem még 96 körül pusztult meg, a 720as 99 körül. korai vinyókból szerintem aktívan használt működőképes darab nem nagyon lesz. olyan 2000 előttről (quantum 4.3masok egész szépen bírják, apróban még néha látni őket gépekben, 2.1esek is mentek sokat).

illetve van egy hp 486dx2-66os laptopunk, pár éve (2003ban) amikor utoljára bekapcsoltuk még ment. hdd sentinel meg ahogy nézem van dosos, érdekességnek jó lenne.

BiP: 91ben nekünk már szimpla magas 5.25ösünk volt, meg 3.5ös is. 3.5össel csak az volt a baj, hogy osztályban volt kettő, szal sokat olyan 93-95ig nem ért. +4hez meg volt kazettánk is, de azt még 89 végén vették szülők.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) liksoft válasza proci985 (#49) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, a winyók környékén "90-től ott voltam a "tűz közelében". Egy évvel később már adatmentés kezdetek. Így a 92 körül már az ESDI, SCSI, MFM, RLL, IDE nem volt ismeretlen. Én nem a hazai kapacitásokat, hanem a kor csúcsmodelljeit említettem. Akkor még volt Miniscribe, Misrosience, ALPS, Conner, stb..... Van még M2694ESA drive-om (feladvány ;) , ki fejti meg milyen és mekkora kapacitású) 1994 májusi. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.