Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

:C Nem semmi, gondolom ezzel akarják vissza csábítani a vevőket.

⭐ Stella

(#2) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

EK vizesblokk mikor lesz hozzá? ;]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A tárhelyet nem lehet tuningolni? ;]

(#4) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nagy hülyeségnek tartom, ugyanis az adatbiztonság sokkal fontosabb mint az hogy 400 vagy 410 Mb/s ír/olvas a lemezre.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) radi8tor válasza atti_2010 (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyes felhasználási esetekben nem fontos az adatbiztonság. :N

⭐ Stella

(#6) Killer01 válasza radi8tor (#5) üzenetére


Killer01
őstag

Eh, Intelék mindent kitalálnak az ssd kapcsán, csak árat csökkenteni ne kelljen..

(#7) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ez egy újabb közönségcsalogató hülyeség :P Majd levesznek az adataim, mert 555-ről felhúzom 575-re, és semmit nem érzek?! :DDD

(#2) tDr1v3r: Azt megnézném XD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#9) #97716736


#97716736
törölt tag

Na hogy mik vannak, SSD tuning... :D csak aztán nehogy túlhajtások keletkezzenek, és a vásárlók elégedetlenkedni fognak, hogy nem bírja az OC-t :))

(#10) ViZion


ViZion
félisten

Szinte látom 3D mark SSD rekordokat a neten, meg a nitróval locsolt meghajtókat... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) #97716736 válasza ViZion (#10) üzenetére


#97716736
törölt tag

Huhh azokat én is eltudnám képzelni :DD

(#12) atti_2010 válasza radi8tor (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hol? Mert ha elkezd hamis vagy hiányos adatokat írni akkor már a mezei felhasználót is érinti pláne ha féltve őrzött dokumentumok, képek nem lesznek olvashatóak, ez a leghülyébb reklám amit számítástechnikában láttam az utóbbi években, a másik hogy így is döglenek a csipek vezérlők szép számmal ahogy csökken a csíkszélesség, pont a tuning hiányzik nekik mint vakondnak az ejtőernyő.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Remek, a CPU tuningot nem akarják támogatni?

(#14) ViZion válasza D1Rect (#13) üzenetére


ViZion
félisten

De. Lesznek tuning lapok, csak 100k Ft-től, mert nagyon nehéz rájuk biost írni... :DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) radi8tor válasza atti_2010 (#12) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kezdjük ott, hogy a mezei felhasználó nem tuningol. :)
A másik pedig, biztos hogy el kell fogadni valami feltételeket, amikor elkezded piszkálni az SSD-t XTU-val.
Ebben le lesz írva, hogy károsodhat a meghajtó, stb, stb.

⭐ Stella

(#16) MaUser


MaUser
addikt

Első körben inkább az SSD-ik zajával(!) kéne valamit kezdeni és végre elismerni a hibát. A net tele van anyázó TP és egyéb noti tulajokkal, ahol a leghangosabb elem az Intel SSD, ha halkan jár a venti. Baromi jó, hogy egyébként simán menne teljesen zajtalanul is akár a noti, az Intel 320 meg visít benne, ha éppen használatban van. :W

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#17) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem az xtreme tuning topik lakóinak felcsillant a szemük... ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18) BlackSoft válasza MaUser (#16) üzenetére


BlackSoft
addikt

Dobd ki, és tegyél bele egy HyperX 3k-t :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#19) liksoft


liksoft
nagyúr

Jaj!

Eddig sem volt túlzottan esélyes SSD-ről menteni az adatokat, de ezután még hozzá is járul a gyártó az adatvesztés nagyobb lehetőségéhez. Ez nem jó irány!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) BlackSoft válasza #32839680 (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát persze, hogy kezdjük el piszkálni a monitort, aztán majd venni kell újat, ahogyan SSD-t is, és csodák csodájára forog a pénz ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#22) MaUser válasza BlackSoft (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Jó ötlet, de még jobb lenne, ha az Intel végre elismerné (Lenovo ugye csak mutogat), hogy rossz az SSD és nem nekem kéne egy még garanciális notira 60-80k-t költenem. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#23) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Aztán majd jön a gyárilag OC edition ami 70 MB/S-al gyorsabban olvas ami jól ki van emelve a dobozán is, de cserébe titokba a ezelési tmutató(ha van olyan) legvégére apróba jelezve van hogy várható élettartam 75 óra :DDD
tDr1v3r: :DDD szerintem a szárazjeget fogják ajánlani hozzá:D
ViZion: Lehet lesznek jópofa "tuning-sata kábelek" 10/db-ért :D

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#24) Sinesol válasza #32839680 (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Hat ez jo kerdes..de ahogy emlékszem a 60hz-es dell monitorok-at is lehet(ett) 75hz-en jaratni...elviekben az is tuning nem? Tekintve hogy majdnem az összeset ugyanaz a cég (lg) gyartja akkor a többi is tudhat ilyeneket..

[ Szerkesztve ]

(#26) ViZion válasza Buvarruha (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Már vagy 4 éve olcsó és nagy SSD-re vágyunk... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) atti_2010 válasza ViZion (#26) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Így van, hagyják a kutyát dobálóknak a tuningos vackokat nagy és olcsó SSD-t a népnek a parasztvakítást is meg lehet unni egyszer.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) Sinesol válasza Buvarruha (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

A panelra ertettem, mivel az is szamit gondolom tuningnal...azt meg többnyire az lg vagy az aou-optronics gyartja majdnem összes monitorba
Itt egy link a panelekröl:
http://www.tftcentral.co.uk/articles/monitor_panel_parts.htm

Habar mivel regebbi kicsit, ezert itt meg sok tft paneles is benne van a listaban mas gyartoktol amiket erdemes figyelmen kivül hagyni, mivel nemsokara ugyis kivesznek a piacrol..marmint a tft panelek.

(#31) Sinesol válasza Buvarruha (#30) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja tudom mi az csak megint beleestem a hibaba hogy tft-t irtam mint oly sok más ember is :(((
Vedd ugy hogy tn +film panelra gondoltam csak hibasan fogalmaztam :R

Ja egyebkent igaz van több gyarto is de az emlitett 2 gyarto paneljaeit hasznaljak nagy szazalékban szazalekban..föleg az uj lg ips panelok nagyon elterjedtek eizo, dell asus és persze az lg monitoroknal is.

[ Szerkesztve ]

(#33) tombar


tombar
senior tag

alapfeszen mennyi a vége?

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#34) Joachim21


Joachim21
senior tag

K-s végű SSD-k, leginkább a tárhely méretének növelése érdekelne, persze nem a megszokott felárral.

HDD-t még lenne értelme 7200 helyett 12000-es fordulatra pörgetni... ;)

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#35) vinibali


vinibali
őstag

szigorúan csak a "K"-s SSD-ket lehet majd :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#36) BlackPriest válasza atti_2010 (#12) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ha valaki csak teszteredmenyre megy, bar ez eleg szuk reteg lehet...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#37) Sinesol válasza vinibali (#35) üzenetére


Sinesol
veterán

Majd jönnek a 10 fazisos vrm-ek is a megszokott hütöbordakkal amik kilognak majd az ssdböl ;]
Vagy akár dual-fan megoldasok a mermoria hütesere..
De egyébként a gyorsitotar altalaban ddr3as az ssd-ken, akkor azt is lehet huzni majd...söt annak talán lehet is ertelme..
Ejj szép jövö elé nézünk :C

[ Szerkesztve ]

(#38) Geri Bátyó válasza D1Rect (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem is ez volt az első gondolatom! :K
Talán a procik tuningját nem kellene lekorlátozni, azzal mindenki boldogabb lenne!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39) banhammer


banhammer
veterán

Inkább az árát csökkentenék.

Már látom, hogy az őrült tunerek folyékony nitrogénnel húzzák az SSD meghajtót és a tuning szekcióban megjelenek az első SSD eredmények.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#40) subaruwrc válasza adamssss (#17) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem.

újabban ezt az XTU-t nyomják nagyon, simán csak azért lesz ez az egész marhaság hogy még egy menüpont bekerülhessen abba a hugy programba, LOL

(#41) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Ne sirhatok mar! A heten cikkeztek az uj, olcso Corsair SSD-rol. :DDD
Tunning es megfizetheto SSD?! Mi kellene meg a hetre? :DD

(#42) flash-


flash-
veterán

a cikk említést tesz valamiféle monitor tudningról..

lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#43) ricshard444


ricshard444
veterán

Nem kell ezen meglepodni, gondolhato volt, hogy egyszer ez is eljon.Nem is reg ugyanezek a nitros poenok hangzottak el csak telefonnal...:)

Vannak dolgok...

(#44) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Egy gyakorlati haszna is lehet a döntésnek ha több ezer-tízezer ember elkezdi tuningolni az SSD-jét azt úgy kell elképzelni mintha az Intelnél mindenki az SSD-ket tesztelné. A tuning értékekből és vissza jelzésekből rengeteget tudnak tanulni a gyártok.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#45) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ez egy baromság.

"pont a tuning hiányzik nekik mint vakondnak az ejtőernyő" Ez viszont hatalmas :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#46) Puma K


Puma K
veterán

"NVIDIA a közelmúltban már a monitorok tuningját is bedobta"

Micsoda? :F
Lemaradtam valamiről?!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47) schawo


schawo
titán

pf, micsoda baromság

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyira nem hülyeség, csak nem a világ legfontosabb dolga.
SSD-n úgyis rendszert érdemes (még) tartani,az ha elveszik, nem olyan nagy érvágás, ha az adatok megmaradnak.

@subaruwrc : Na ez tuti :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) SkS7891 válasza hcl (#49) üzenetére


SkS7891
tag

Van aki munkára használja a gépét, nem lennék túl boldog, ha eldobná magát az ssd pár plusz Mb/s-ért.

Ha dolgozol a gépen, akkor míg felteszel pl pár SDK-t, programokat, lejönnek hozzájuk a frissítések(mondjuk pár Gb, lassú nettel), beállítod a környezeti változókat, stb... Még ha csinálsz is naponta biztonsági másolatot a munkádról HDD-re akkor is lehet, hogy bukod az egész napi melód.

Ellenben ha megrántod kicsit a VGA-d, CPU-d annyi történik, hogy kapsz egy kék halált, majd restart.

Lehet, hogy korlátolt vagyok, de én nem látom ennek az értelmét, legalábbis az esetek 99%ban biztos, hogy nem.

Tuningolható tápegység? :DDD Meghúzod kicsit a 400w-ost 550w-ra. :DD
+-12v helyett 14,5v kit zavar? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.