Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) sb válasza b. (#19) üzenetére


sb
veterán

Valahol van egy határ - mondom ezt attól függetlenül, hogy itt eldöntsem mi a helyzet a Huawei-el. Valóban kellett-e szankcionálni őket, valóban szoros-e az összefonódás a kínai állammal, stb...
De az biztos, hogy Kína diktatórikus és látunk elég rossz példát állami "túlkapásokra", kémkedésre, stb..., simán benne van/lehet tehát.

Szóval a lényeg, hogy ha felmerül ill. van a háttérben valami akkor szvsz helyes vmi szankció vagy erkölcsi korrekció és inkább fordítva gond: egyéni érdek miatt ezt az egészet leszarni. Nem kicsit fura, ahogy leírod, hogy téged csak ez érdekel.

Ismétlem: ha van indok.
De ezt meg nem tudjuk. Ha Észak-Korea gyártaná afrikai gyerekmunkás alapanyagból akkor már kibírnánk, hogy nem kapunk olcsó+jó telefont? Vagy az is oké? Goto 1 pont. Feltehetően azért van valami a háttérben, fura lenne ha épp a Huawei-nél lenne max korrekt a kínai állam, nem?

A gond az amit arn is ír: az okok súlya eltörpül a morális döntésnél és ami gond az egyik pillanatban annak a többszöröse felett hunynak szemet máskor. Csak mert ott épp senkit nem zavar.

ps: Samsungjaim voltak 8-9 éven át, az sw mindig beszart és egy használhatatlan tégla lett belőle relatíve gyorsan. Ha fizetnének se vennék többet a köv cserénél, Huawei-t vettem volna én is, ahogy a családban már van két P9 és egy 6 évvel ezelőtti, 30k-s Huawei, ami még most is telefon. Akkoriban a nevét sem ismerték még, én már akkor mondtam, hogy k* jó a minőségük. És ami nehezebb szokott lenni: sw-ben is, nem csak hw-ben.
Szóval én is ebből a perspektívából írom a fentit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.