Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Baltazár123 válasza junkpod (#200) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Én gyereknek gondolkodtam telefonon, de helyette inkább lesz egy LTE-s tablet belőle és telefonálásra tkom feltöltőkártyás internet + zoiper + ephone előfizetés illetve viber, de még a sykpe is szóba jöhet. Van választék.
Sokkal több mindent tud egy tablettel kezdeni, ha telefonálni akar, akkor meg ott a füles vagy inkább jobban szeretem ha fülhallgatós szettet használ (akár van akár nincs eü kockázata egy vezetékes cucc biztosan nem sugározza tele az agyát annyira, még jó is ha tableten telefonál ilyen szempontból, azt nem tudja a fejéhez tenni).
Ha majd értelmes áron lesznek a korlátlan mobil netek, akkor majd kap azt, de az még ráér. Akkor viszont akár videotelefonhálhat is majd. Érdekes, hogy nem terjedt el a videotelefonálás, pedig jó. Talán a qrva drága net miatt.

(#202) Jacek válasza wwenigma (#197) üzenetére


Jacek
veterán

Az a legnagyobb probléma hogy nem tudsz szöveget értelmezni... Légyszives idézd be hogy én általányos tényként állítottam valamit. Kettő olvasni sem tudsz úgy látom mert a kezdő postban is leírtam hogy svédországról beszélek nem ment az olvasás na...
Ez a magyar fórum a mániád :D Nézd meg milyen topicba írsz nem a "magyar telefonelőfizetések topicba az tuti" tehát ha nem tudsz elhatárolodni attól hogy éppen neked milyen gondolat forog a kis agyadban akkor minek akarsz egy internetes forumon vitát folytatni bárkivel...

Többire már nem is reagálnék annyira szánalmas vergődés..

[ Szerkesztve ]

(#203) Colomb válasza Tetsuo (#173) üzenetére


Colomb
csendes tag

Hát nem tudom nekem elég demagóg és meredek ez a gondolatod. Az igaz, hogy a demokrácia kontra diktatura, összevetésben, egyértelműen a diktatura sikeresebb bizonyos érdekcsoportok érdekérvényesítési képességében. ITT a bizonyos szük csoport aláhúzandó!!!
Egyszerüen azért mert nem kell senkivel eggyeztetni, illetve bárki elhalgattatható, lejárattatható, erőssebb esetben lecsukatható vagy egyenesen megsemmisíthető aki esetleg ellentétes véleményen van. Egy diktatúra érdekcsoportjai azt csinálnak amit akarnak és azon gázolnak keresztül akin akarnak…. Saját magukra szabnak törvényeket ami számukra előnyős. Utánna pedig megideologizálják és sujkolják, hogy ez miért jó mindenkinek. Én nem szeretnék ilyen világban élni.
Egy demokratikus rendszerben eggyeztetni kell az érintettekkel, ki kell kérni a felek véleményét, konszenzust kell keresni ami minden fél számára így vagy úgy elfogadható (nem feltétlenül előnyös, de legalább elfogadható)
Ez idő igényes, és macerás folyamat ami tény, viszont ez a berendezkedés nem is támogat spontán unikornis gázszerelők hihetetlen mesés Google, Apple, sebességét messze leköröző spontán gyarapodását.

[ Szerkesztve ]

(#204) cheatergs


cheatergs
senior tag

Na, oszt', azok a cégek, amik kizárják a partnereik közül a Huaweit, vajon visszafizetik neki a már leperkált milliókat... tekintve, h ezek szerződésszegések? :U

Mindig minden mindegy

(#205) #31733248 válasza kikikirly (#90) üzenetére


#31733248
törölt tag

Obama egy kártékony populista volt, ez nem is kérdés, ilyen szempontból (is) jobb Trump nála. Azt a kölcsönt pedig nem csak az amerikai unokák fogják nyögni, hanem sokan mások is (például a dollárkötvényekből betárazó kínaiak), legalábbis amíg a dollár a legelterjedtebb nemzetközi fizetőeszköz.

Az élénkítő csomag (kötvényvásárlás) lecsengését azért nem Pogátsa jövendölte meg, hiszen a Fed és az EKB maguk jelentették be, jóelőre. Nincs is sok értelme, mivel a gazdaságban konjunktúra van, a foglalkoztatottsági adatok is nagyon jók.

"Európának valóban saját lábára kellene állnia"

Ez bizony nagyon igaz, de a mostanihoz hasonló vezetéssel inkább csak gyorsulni fog a leszakadásunk. Egyre kisebb részarányt jelent az európai gazdaság a világgazdaságból...

Más: Kína és a demokrácia, avagy nagyon "jó" lehet ujgurnak lenni manapság arrafelé...

[ Szerkesztve ]

(#206) wwenigma válasza Jacek (#202) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Annyira orulok neki hogy nem gyozod mindenhol hangsulyozni hogy mennyire jo neked... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#207) Jacek válasza wwenigma (#206) üzenetére


Jacek
veterán

A problema inkabb az hogy a te posztjaidbol mi jon le, szoveget nem is probalsz ertelmezni , plusz nem szeretem amikor valaki az ok es okozatot ossze keveri( meg kell magyarazzam? )
De ezt a dogolj meg mert kint tobbet keresel mentalitast nem nagyon szeretem, hidd el nincs kolbibol a kerites, lehetoseg adott meg lehet probalni.
Ez meg mindig off, tenyleg hagyjuk...

(#208) Tetsuo válasza Jacek (#195) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

De éppen egy a magyar viszonyokat ecsetelő témába szóltál bele: #179-re válaszul.
Mondhatod, hogy a világ nem csak hazánkból áll, ami igaz is, de pláne nem csak Svédországból, hiszen ott extrém a jólét a föld lakosságának átlagához képest. Tehát ha általánosan nézzük a világot, akkor még Magyarországon is jobb a helyzet mint nagyon sok másik országban.
Végülis mit akartál mondani azzal, hogy neked milyen f@sza? Nem is értem.
Ha nem lenne ennyire "fogyasztói" a társadalom, akkor sokkal kevesebb holmink lenne, de mindegyik hasznosabb lenne és hosszabb távra szólna, vagyis emiatt kerülhetne többe. A több, pedig más értelmet nyer, ha a helyben gyártott termékekhez igazodna a helyi fizetés is. Ha Ámerikában éppen valami SOKKAl többe kerül, az annyire nem lenne érdekes, mert annak lenne megfelelője legalább a régióban és a kapitalista rendszer helyett egy protekcionista, erős vámszabályozott környezetben sok valuta nem is lenne konvertibilis.
A globalizmus ellenszere a lokalizmus, amire nem csak Trumpnak, hanem minden nacionalistának törekednie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#209) #04430080 válasza Tetsuo (#208) üzenetére


#04430080
törölt tag

A magyar viszony így néz ki?

Csóringer vagy fillérb@szó vagyok, de igényeim és elvárásaim azért vannak, amiket majd kifizettetek a kínai állammal? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#210) Jacek válasza Tetsuo (#208) üzenetére


Jacek
veterán

Barmilyen hihetetlen ez a Huaweirol szolo topic, mar elotte is hozza szoltam a temaban hogy mindig a gyartotol szoktam a szolgaltatomtol telefont venni, most akkor el kellene donteni hogy ti elolvassatok milyen topicban szoltok hozza.... De nyugodtan vegyetek at egymas kitalacioit :D Egyik kitalal valami ordas baromsagot a masik meg gazsi es kontraz:) Remelem vannak akik egeszben olvassak a topicot...

(#211) Zola007 válasza Kolbi_30 (#192) üzenetére


Zola007
veterán

csak nem a bos.....?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#212) Sinesol


Sinesol
veterán

Szolgaltatoi teloval kapcsolatban en sem ertem mi a gond, en 5kt fizetek havonta, teljesen ki is hasznalom a beszelgetest es netet is, szal mindenkeppen kell az elofizu, a keszulekre meg 40k kedvezmenyt kapok, ami a sima bolti arhoz kepest is vagy 30k-val olcsobb, nem egeszen latom, hogy hol itt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#213) Kolbi_30 válasza Zola007 (#211) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#214) kilua válasza cheatergs (#204) üzenetére


kilua
senior tag

Pont ilyen dolgok miatt meglévő készülékek nem lesznek érintettek a Google tiltásban, az ARM bojkottja csak új chipek fejlesztése esetén fog számítani, régi chipekkel kiadhat új telefont a Huawei, amivel elmehetnek még egy-két évig mielőtt elavulnak, de akkor most új CPU architektúrára kell átállítani a Kirin chipgyárat is.

"Szegényeknek" kb újra fel kell találniuk a spanyolviaszt is, én nem becsülöm le őket, de mindenre azért ők sem képesek + mindennek ugyanolyan jónak kell lennie mint a bevált megoldások ha versenyképes akar maradni + ezt el kell hitetni a vásárlókkal is, akik a veszély legkisebb jele esetén inkább másik telefont vesznek (bár a legtöbb vásárló nem olvas tech híreket)

[ Szerkesztve ]

(#215) Tetsuo válasza Jacek (#210) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Bocs" hogy nem olvasok el 200 hozzászólást... Csak szakaszonként olvasok valamennyit, amikor ráérek. Konkrétan elolvastam azt a szálat, amin vitatkoztatok és ott pontosan az volt, amit már leírtam. Különben mindegy.

(#216) Tetsuo válasza Colomb (#203) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ne áltasd magad, ez így van az áldemokráciákban is. Mármint az átgázolás, csak ott komolyabb színjátszó szerep kell, sőt éppen ott kell igazán. (Áldemokráciát írok, mert valódi demokrácia soha, sehol nem létezett, és elvi képtelenség, hogy létezzen.)

(#217) kpityu2


kpityu2
őstag

Függetlenül attól, hogy a hüvelynek van-e vaj a fején vagy nincs, azért elég meredek, hogy az USA szabványügyi szabályozása lehetővé teszi, hogy bárki alól a világban kirúgják a sámlit. Ez az eset is erőteljesebb megvilágításba helyezi a nyílt szabványok stratégiai fontosságát, hogy nem lehet magunkat rábízni pl. egy Microsoft adatformátum "szabványra".

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#218) Hieronymus válasza kpityu2 (#217) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"USA szabványügyi szabályozása lehetővé teszi, hogy bárki alól a világban kirúgják a sámlit."

A szabványügyi szabályozásnak nincs köze a dologhoz.
A rendelet azt mondta ki, hogy akinek Huawei üzleti kapcsolata van, az fekete listára kerül.
Nyilván a licenc használata után beszedett pénz is ebbe tartozik.
Minden amerikai cégnek szabad döntése van -elméletileg-. Felfüggeszti az üzleti kapcsolatait a kitiltott céggel vagy megy Amerikából és vele sem üzletelhet továbbiakban amerikai vállalt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#219) bencze válasza b. (#13) üzenetére


bencze
senior tag

a kommunizmusban is azt mondták sokan, mit érdekel engem, legyen a hasam tele. azért jó nem volt...
én láttam huawei cuccokat 10 éve, elég jól fel lehetett ismerni a konkurens amerikai cégek termékeit a logó alatt. az, hogy tisztességes versenyben jutottak el idáig nem igaz.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#220) E.Kaufmann válasza bencze (#219) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na ezt írtam én is. Akkor kellett volna őket csapkodni csalánnal, nem most. Lehet, hogy a brand ezáltal ki lesz lőve, de nem hiszem, hogy ne tudnák gyorsan átszervezni az egészet egy másik név/cég alá, igaz így is fájni fog nekik, mert már Katinkával és a csodanővel egy csomó pénzért felfuttatták a brendet nyugaton, most meg kuka (?)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#221) Carmack válasza hombre[EU] (#24) üzenetére


Carmack
csendes tag

Nos a munkanélküliség rekord alacsony. Aki akar, az kényelmesen el tud helyezkedni.
A szegénységre pedig megoldás, hogy az illegális bevándorlók nem sétafikálnak át a határon és verik le a fizetést :)

Carnage will ensue my friend!

(#222) kpityu2 válasza Hieronymus (#218) üzenetére


kpityu2
őstag

Na egen, csak ha a kvázi ipari szabvánnyá váló megoldások licenckötelesek, akkor bármikor el lehet lehetetleníteni bárkit aki a szabványt használja.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#223) cpt_sanya


cpt_sanya
tag

csak egy kis szösszenet :P

(#224) Colomb válasza Tetsuo (#216) üzenetére


Colomb
csendes tag

"Áldemokráciát írok, mert valódi demokrácia soha, sehol nem létezett, és elvi képtelenség, hogy létezzen."

Ez a hozzászólásod mi???

Össze akarsz mosni két teljesen különböző dolgot, és azt a hamis látszatot próbálod kelteni, hogy mindenkinek bele kellene nyugodnia, hogy
Demokrácia = Diktatúra
És Kína soha semmi rosszat nem csinált... vagy ha igen az a takaród, hogy az mindegy mert bezzeg a hanyatló gonosz nyugat sem jobb... nem kell sajtószabadság, nem kell semmi átláthatóság...

Hogy ezek mit jelentenek???

Azon a hanyatló nyugaton Ausztriában például bele lehet bukni 1 hét alatt egy korrupciós Ibiza videóba a teljes kormánynak.
Vagyis képes érvényesülni a demokrácia... ma ez sajnos Ausztriától keletre nem működik....
Van helyette gyülőletkeltés demagógia egysíkú tájékoztatás és öntelt nacionalizmusba bújtatott rablás...
És nem nem vagyok "magyarellenes" mielőtt megkapom sőt patrióta vagyok nem nacinalist
De ennek semmi köze a diktatúrához...
Amit itt te népszerűsiteni akarsz...

[ Szerkesztve ]

(#225) #82819712 válasza Colomb (#224) üzenetére


#82819712
törölt tag

Elég szomorú az ma hogy a nacionalizmus mára egy szitokszó.
Dobó kapitány egy rohadt nacionalista volt mert nem akarta beengedni a várába a törököket. nemhogy élt volna velük szimbiózisban a rózsadombon, vagy csendben ki is pusztulhatott volna.
De visszatérhetnétek a cikkhez, és az pedig arról szól hogy bárki megszabhatja e ma hogy ha én előtted 40 évvel tudok fogaskereket gyártani akkor Te soha ne gyárthass mert nem adom neked a gyártáshoz kapcsolódó technológiát... vagy igenis vannak dolgok pl x86 vagy sd kártya licensz amit mindenkinek joga lenne idővel gyártani. IT szegénységben tarthat egy nagytőkés réteg egy föld nevű bolygót hogy ő és utódai 200 év múlva is 3000-szer annyi pénzzel gondtalanul éljen ?

[ Szerkesztve ]

(#226) kilua válasza #82819712 (#225) üzenetére


kilua
senior tag

Az Ukk nevű ősember leszármazottjai elvennék a szabadalmi jogot a Ferraritól hogy használhassa a kerék szabadalmi jogait politikai nyomásra.

Kb ilyen a helyzet.

(#227) Sanya válasza Colomb (#224) üzenetére


Sanya
nagyúr

És Kína soha semmi rosszat nem csinált... vagy ha igen az a takaród, hogy az mindegy mert bezzeg a hanyatló gonosz nyugat sem jobb... nem kell sajtószabadság, nem kell semmi átláthatóság...

Dél-Korea megtámadása, VIetnám megtámadása, Tibet bekebelezése, cenzúra, emberek tömeges megfigyelése, emberek utáni kémkedés, technológiák lopása, országon belül nem létezik szabadalom, DÉl-Kínai tenger önkényes kisajátítása, Taiwan kizárása az ENSZből, valamint aki elismeri, azzal megszakítanak minden kapcsolatot, hirtelen halálraítélt két kanadai állampolgárt, mikor a Huawei vezető lányát letartóztatták Kanadában, stb.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#228) Gyuri27 válasza Sanya (#227) üzenetére


Gyuri27
félisten

Háde ezek akkor is olyanok voltak amikor az extra profitért (meg a 0 környezetvédelem miatt) minden gyártást kihordtak oda.
Tudom én, hogy kellett az új yacht, sport verda, magánrepcsi. De akkor most a tisztelt tőke ne ugasson már.
Mert a vásárló ugyanazt a pénz fizeti a kinai lomért. Mint anno a dojcslanba gyártott minőségi termékért.
Pl stihl láncfűrészek. A 10-20 éves gépek még kis törődéssel elmennek annyit.
Az új müanyag szarok meg imával fele annyit se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#229) Wasquez


Wasquez
senior tag

Valaki fordítsa már le, hogy mit is jelent, hogy a memória liszenszét bukta a cég!?
Az író-olvasó egység gyártását nem végezhetik, vagy mit jelent ez pontosan?
És mit jelent ez a szankcionálás a gyártó telefonjait megvásárlóknak? Mit nem fognak tudni csinálni a készülékekkel?

PC

(#230) wwenigma válasza Wasquez (#229) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A már piacon levő készülékekből nem szedik ki flex-szel, ujakat nem adhatnak ki vele.
A vásárlókat nem érinti semmiben, nem fog kopogtatni a kommandó flex-szel.
Ugyanugy barmit csinalhatsz a keszulekkel mint eddig.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#231) Hieronymus válasza wwenigma (#230) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez sem teljesen igaz.
Hosszabb távon nem fognak kapni a készülékek biztonsági és Android oldali funkció/verzió frissítést.

Ez nem egyformán érinti a felhasználókat. Elméletileg a Play frissítések is elmaradnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#232) wwenigma válasza Hieronymus (#231) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És hogy jön ez az SD kartyahoz? Egyebkent a biztonsagi frissiteseket megkapjak, főverzio frissites kerdeses mert abban az esetben nem kapnának gapps-ot.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#233) Reggie0 válasza Sanya (#227) üzenetére


Reggie0
félisten

Ebbol az elso sor ami megallja a helyet, a tobbi pedig teljesen normalis egy orszag eleteben. Mondjuk a letartoztatasos ugyben csodaltam is, hogy nem leptek fel kemenyebben.

(#234) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Bocs, ha volt már. :D[link]

(#235) Tetsuo válasza Colomb (#224) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Itt te vagy az, aki összemosod a dolgokat. Ibizai videóba csak jobboldali politikus bukhat bele vagy az a liberális, akit amúgy is lapátratettek volna.

Nálam az, hogy demokrácia soha, sehol nem létezett - kapaszkodj meg! - az azt jeneti, hogy demokrácia soha, sehol nem létezett.

Hol írtam, hogy Kína egy szent ország? :-O Sehol. Triviális a szalmabáb-érvelésed. Az Egyesült Államoknak, vagy bármely nyugati országnak nincs erkölcsi alapja egy másik országot elítélni - ennyi. Többek között (ez azt jeneti: nem csak ez az oka) lerabolták már az egész világot és még ma sem kímélik, pláne úgy, hogy egy kitalált ideális világot: a demokráciát hazudják. Ez kb. mindennek a teteje.
Milyen diktatúráról beszélsz? A kínairól? Ébresztő! A világ nagyrészén hasonló megfigyelőrendszert építenek ki és egy idő után nem lesz több lehetőséged ("jogod" ), mint egy kínainak, sőt.

Jogorvoslat, lopás stb... Kína követeljen licenszdíjat a lőporért, a papírért, az esernyőért stb? A nácik technikáját a háború után miért csak a két világhatalom használhatta ingyen? Hova vezet ez? Az Egyesült Államok rabolt területre épült, a British Museum tele van rablott és lopott holmikkal...

[ Szerkesztve ]

(#236) Colomb válasza Tetsuo (#235) üzenetére


Colomb
csendes tag

Azert komoly gondok vannak itt....

"Az Egyesült Államoknak, vagy bármely nyugati országnak nincs erkölcsi alapja egy másik országot elítélni - ennyi."

Ez a fórum itt arról szól, hogy ország "A" nem használhatja ország "B" technológiáját ilyen olyan okból pont.
Egyikük sem szent, de ugye azért ország "B" jogát nem vitatjuk el, hogy megválogathassa kivel akar üzletelni és kivel nem...

"Jogorvoslat, lopás stb... Kína követeljen licenszdíjat a lőporért, a papírért, az esernyőért stb?"

Természetesen igen de a technológiai transzfer az elmúlt években valahogy sosem úgy nézett ki, hogy az a gonosz hanyatló nyugat (amihez amúgy mindenki méregeti magát, ami a viszonyítási alap, az életkörülmények, az egészségügy, a fizetések.... sorolhatnam vonatkozásában ).
Na az, azok az álldemokráciák ott a hanyatló nyugaton szomjazzák a diktatúra technológiáját.

Milyen fura de valahogy mintha az elmúlt pár 100 évben az emberek szivesebben tálaltak volna ki dolgokat abban a "hamis hanyatló rendszerben".

A képlet egyszerű: eddig elloptad a dolgaimat, "lemásoltad a házi feladatomat amiért én szenvedtem délután" meg minden megpróbálsz leutánozni amit csak tudsz.
Oké cserébe megcsinálsz nekem egyszerű feladatokat olcsón, amikkel nekem nem kell bajlódni és keresek vele pénzt ...
De mostmár nem jó nekem ez a deal ezért bocsi de részemről kilépek a buliból... ennyi.

(#237) Reggie0 válasza Colomb (#236) üzenetére


Reggie0
félisten

De hasznalhatja, csak nem hozhatja vissza "A" piacara a termeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.