Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vaakuum


vaakuum
addikt

Túl nagy elvárás, hogy a 21-ik században már ergo kiosztással kellene a billzeteket készíteni? Ha az alsó szegmensben nem is mindet, azért a többségét.
Vagy csinálhatnának egy ergo keypadot inkább ezzel a tchnikával. Esetleg jobb és ballkezest, mindkettőn cirka 50 gombbal, meg a hüvelykujjaknál 1-1 minijoy vagy d-pad. Bármikor lecserélném a billzetemet két olyanra.
De most vegyek valamit, aminek ugyan az a kényelmetlen elrendezése, mint a 2001-ben vásárolt membrános, mai napig használt billentyűzetemé :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2) #56573440 válasza vaakuum (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert annyira elterjedt és akkora rá a kereslet, mint a dvorak kiosztású billentyűzetekre. Pl én vakon gépelek, de egyáltalán nem izgatja a fantáziámat, sőt. Az ms féle ergo szériával megbarátkoztam, de újra nem tanulok gépelni az fix...

Dpad nélkül ott az ErgoDox EZ.

(#3) vaakuum válasza #56573440 (#2) üzenetére


vaakuum
addikt

Lehet vakon gépelsz, de biztos, hogy nem a te kezedre van optimalizálva, hanem a gépírónőkre még a mecha írógépek korából, hogy ne akadjanak össze a betűverő karok.
Szóval nem kell hozzá nagyon sokat agyalni, hogy körvonalazódjon: lehetne belőle jobb, komfortosabb megoldás is. Szerintem!
Azt nem értem igazából, hogy azzal, hogy egy kicsit komfortosabbra igazgatnák a nyáklapon a gombokat, az miért kell tartalmazzon 20-szoros felárat? Ez az én gagyibillentyűzetem és a te javasolt ergodoxod árkülönbsége.
Tudom, az emberek nagy részének nem tűnik fel a különbség, de ...
Ehh, hagyom!

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#4) Vanir


Vanir
veterán

Ezeknek a hibridnek csúfolt retkeknek semmi keresnivalójuk a piacon, 50 EUR-ért meg főleg nem, amikor ennyiért lehet valódi mechákat is kapni.

(#5) #56573440 válasza vaakuum (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az lehet, de tudod hogy a qwertz sem a leghatékonyabb kiosztás, sőt, technikailag a legkevésbé az. Mégis a billentyűzetek 99.99999%-a jön ezzel gyárilag. Hogy utólagosan újramappeled az megint más kérdés, de gondolom te se teszed azt meg. Ennyit jelent a megszokás. Az, hogy mennyire lenne komfortos, nos azt megint nem tudom megbecsülni se, mivel nem volt még a kezem alatt, de engem rohadtul idegesítene, ha nem találnám meg egyből amit kell. Egyébként az ms ergo szériáját használom, és itt kényelmi problémáim még nem voltak, pedig sokat kopácsolok.

Az említett modell meg azért annyi, mert kis szériás, mert egyedi, mert ha ez kell nem kapod meg mástól. Az első fecskék soha nem voltak olcsók, főleg ha nem egy ms vagy logi kezdi el kifosni ipari mértékben magából. Az irány megvan, ha meghülyülnek érte az emberek egészen biztos hogy a nagyok is lépni fognak. Ha nem, nos akkor régegigény, és annak a kielégítése soha nem volt olcsó.

(#6) GoldhandRent válasza #56573440 (#5) üzenetére


GoldhandRent
őstag

&vákuum

Linux Tech tips oldalán szokott csufolodni ezekkel a roppant kényelmes, ergonomikus billentyuzetekkel.
Én személy szerint rá se birok nézni ilyesmire.. inkább gorcsoljon a csuklóm (ami még nem is volt talán? Csak normálisan kell használni)

Cikkhez: ahogy előttem is írtak, ennek semmi keresnivalója a piacon ennyiért. 45-ert minőségi darabokat lehet rendelni Kínából megbízható mechanikus kapcsolokkal.

-

(#7) #56573440 válasza GoldhandRent (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az a helyzet, hogy bizonyos szinten azért van bizonyos dolgoknak létjogosultsága. Pl mint írtam az ms sculpt nekem bevállt, pont annyira van elválasztva és széthúzva oldalra, hogy egyenes legyen a csuklóm, bár eddig se fájt, de azért 50 se vagyok még. Ennek látom értelmét, használat közben valóban ad extrát. De ennek is akkor van haszna, ha nem napi 20 karaktert ütsz le, nem az fps a fő elfoglaltságod, és tudod is használni, ha nem vakon gépelsz pl ezen, akkor a csuklód eleve nem a támaszon van hanem fölötte lebeg, adtál a szarnak egy pofont vele.

Szerintem ez az a szint, aminek még van értelme _nálam_ én csak leírtam, hogy miért kerül minden ilyen masszívan rétegigényt cucc 20x annyiba mint a millió példányban gyártott többi. ;)

(#8) Hg3X


Hg3X
tag

Nyolc megszokottnak mondható fényjátékon túl új elem a termék specialitása: a környezeti hangokat veszi figyelembe a fényhatás kialakításakor.

Ez egyébként egészen érdekesnek hangzik

Viszont valaki elmondhatná nekem, hogy ezek a félmechanikus cuccok egyébként mennyire jók... Tényleg van bennük valami egy mechanikus kapcsolóból, vagy csak duma az egész?

Mellesleg design-re nekem tetszik, bár összességében véve semmi egyedi nincs a megjelenésében szerintem.

[ Szerkesztve ]

Jeff who??

(#9) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ez nagyon hiányzott a piacról...

Az ecseriről ;]

https://geekpulse.hu

(#10) Daelion válasza Hg3X (#8) üzenetére


Daelion
őstag

Ugyan nem vagyok egy Bill szakértő 'sose érdekelt annyira'.
~1 hónapja vettem egy hibridet mert direkt ilyet akartam+erre volt keret.
Eddig csak sima membrános billjeim voltak és ahoz képest azért érezni,hogy más a gombok lenyomása.

Kicsit talán hangos ahoz képest amihez szokva voltam de még baráti a haverom kék kapcsolós mechájához képest,na azzal a világból ki lehet engem kergetni. :DDD

Ilyen megoldás van abba ami nekem van:

[ Szerkesztve ]

(#11) Hg3X válasza Daelion (#10) üzenetére


Hg3X
tag

Köszi a választ! Tehát akkor azért érezhető, hogy nem egy membrános cuccról van szó... Ezt jó tudni :D

Jeff who??

(#12) GoldhandRent válasza #56573440 (#7) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Az még hagyományosnak mondható... De amik Linus videoiban vannak, azok kifejezetten a "kényelem" érdekében lettek kifejlesztve. Mondani se kell, hogy kb 97%-uk rohelyes. A megjelenést, a használhatóságát és az árát figyelembe véve.

-

(#13) Hg3X válasza GoldhandRent (#12) üzenetére


Hg3X
tag

Azokat a videókat tényleg csak azért érdemes megnézni, hogy utána az ember foghassa a fejét, hogy már megint mi a sz@rt sikerült kitalálnia valami okos embernek. Mert persze volt ott olyan, aminél még elfogadható, hogy oké hasznos, de a legtöbb szerintem tényleg, ahogy írtad, röhejes.

Jeff who??

(#14) nyunyu válasza vaakuum (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Túl nagy elvárás, hogy a 21-ik században már ergo kiosztással kellene a billzeteket készíteni?

20. századi Ergo mecha

És még a numpadját sem adják hozzá.

(20 éve abbahagyták a gyártását.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) tecsu válasza GoldhandRent (#12) üzenetére


tecsu
addikt

Mi az, hogy megjelenés? :U
Nem mondod komolyan, hogy azért nem vennél magadnak kényelmes billentyűzetet, mert "ketté van vágva" és a szemed nem azt szokta meg?!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) #56573440 válasza tecsu (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért vannak határok szerintem is ;] Azért egy Kinesis Advantage 2 csak akkor kerülhetne az asztalomra, ha napi milliárdos nagyságrendű leütésem lenne. Pedig abban van minden amit akarsz, oszlopokba húzott billentyűk, homorú elhelyezés, etc. Amit ő írt az meg közelebb van szerintem az ilyen Safetype jellegű gyártók által kihozott mutánsokhoz.

Bár céges szinten azoknak is van értelme, kutya nem ül le a géped elé ha meglátja hogy min kell gépelni :D

(#17) hemaka válasza Skynet258 (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kb jah... :D

(#18) SunMount3r válasza nyunyu (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

EUR 849, numpad nélkül.

Hát azért mindennek van határa... :(( :D

(#19) GoldhandRent válasza tecsu (#15) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Amikor tükörben kell megnézed, hogy milyen gombot hol találsz, az azért kicsit érdekes konstrukció. Az is, mikor joysticket tekergetsz a betukert. Ez a kettő pl megjelenésre már bowli, összeszerelésre, anyaghasznalatra, és hagyományos értelemben vett kinézetre is.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.