Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Vissza a középkorba. Legyen minél bonyolultabb és nehezebb mivel pár hülye nem tud vigyázni az adataira :W

(#2) Syl


Syl
nagyúr

> ...internetes biztonsági kód szolgáltatás....
az OTP SmartBank mobilalkalmazásban

Bővebben? Mert kifolyik a szemem, akkor sem látok benne "internetes biztonsági kód"-ra utaló menüpontot. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) v-man


v-man
őstag

Így a paypallal mi lesz? Ott hozzá van rendelve az OTP virtuális kártya, minden párszáz ftos vásárlás is külön azonosítást ker? Ill a havonta automatikusan terhelő spotify pl hogy kap megerősítést?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#4) kovsol válasza Syl (#2) üzenetére


kovsol
titán

Bankkártyák menüpont, ott rányomsz a kártyádra, és megjelenik ez az opció.
Minden kártyára külön be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#5) Polllen válasza v-man (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszer megerősíted a vásárlást, utána tudják vonni.

K&H-nál ez már elég régen működik és egyik előfizetésemmel sem volt még gondom.

Paypal-t nem tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Degeczi válasza GeoJoe (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Budapest Bank szintjét aligha érik majd el: ott uis a tranzakcióhoz tartozó, SMS-ben megkapott egyszer használatos generált kódot is kicsillagozott felületen kell bepötyögni, hadd szívjon vele a user... :W

Amúgy a dolog érthető, nemrég asszem pont OTP-s számlákat nyúltak le úgy, h a hülye Telenoros ügyfélszolgálatos kiadott a bűnözőknek az ügyfél SIM kártyája helyetti cserepéldányt, így az SMS-ben kapott kód már elég is volt nekik, hiszen pár órára megkaparintották így a telefonszámot...

(#7) Thusor válasza Polllen (#5) üzenetére


Thusor
őstag

PayPal-al gondok vannak a K&H banknál. Semelyik fizetést (netflix, hbogo) nem tudja vonni, pont emiatt. PayPalon kívül, direkt kellett hozzáadnom a kártyámat, csak úgy tudja vonni az összeget havonta. Így a PayPal kb. egyenlő a nullával.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#8) Syl válasza kovsol (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

:R :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az OTP (meg persze a többi magyar bank is) sorra hozza az ügyfeleket szívató intézkedéseket, aztán meg értetlenkednek, hogy a Revolut miért szerzett pár hónap alatt több százezer magyar ügyfelet :K

Lassan a magyar bankok kártyáit csak arra érdemes használni, hogy oda kérje az ember a fizetését, aztán az egész összeget át kell tolni a Revolut számlára.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) Male válasza Syl (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Hétvégén csináltam meg, valójában TeleKód-ot kellett beállítani pluszban... egy fixen megadott 3 jegyű szám... biztonság 2020...

(#11) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Es vajon ezeknek az SMS-eknek a dijat is kiterhelik hovegen 20ft/db aron? :U

(#12) janeszgol válasza GeoJoe (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

En sem szeretnem ezt. En fizetem anyam szamlait, mert o nem akar erteni hozza. Most akkor majd telefonalhatok neki a kodert.
A kurva anyjukba!

(#13) janeszgol válasza gergobaby (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Neem. Majd megemelik a szamlavezetesi dijat, azt ugyse tudja a tobbseg.

(#14) Kasya válasza GeoJoe (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon nagy komplikációt jelent minden tranzakció esetén a telefont felvenni az asztalról és az ujjat rátenni...
Inkább pont hogy egyszerűsödik. Eddig jelszavakat kellett bepötyögni, SMS-t nézegetni és memorizálni.

(#15) yennayo válasza Degeczi (#6) üzenetére


yennayo
junior tag

Budapest Bank applikációja amúgy :C vicc kategória kb, megáltl a fejlődés bp bankéknál :DD érdemes összehasonlitani egy k&h -val, durva, ég föld. :N :U

(#16) Klusi86 válasza Thusor (#7) üzenetére


Klusi86
tag

Szintén K&H, Paypal kombó. Semmi problémám nincs, szépen vonja az előfizetéseket (Spotify, Google play, Google One)

(#17) parkr válasza yennayo (#15) üzenetére


parkr
őstag

én sok év otp app használat után anyám telóját majdnem falhoz vágtam, amikor próbáltam pár dolgot beállítani neki. finoman szólva van hová fejlődnie ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

emiatt kevesebbet fogok online vásárolni :(

/s

(#19) scarabeus86 válasza janeszgol (#12) üzenetére


scarabeus86
tag

Csoportos beszedési megbízás nem lenne egyszerűbb? Nálam évek óta összes számla azon van, nincs probléma.

(#20) Donki Hóte válasza scarabeus86 (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vagy regisztrálni egy Simple fiókot, onnan is megoldható sok havi rendszeres fizetési kötelezettség utalása.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#21) thomasa válasza scarabeus86 (#19) üzenetére


thomasa
senior tag

Amikor egy éves elszámolón kapsz egy +200 ezres vízdíjat, akkor nem kell a pénzed után futni, ha tévesen emelték le. Kivéve ha le kell "okéznod" a beszedés összegét, akkor az korrekt. A kiegyenlítés időpontját is te tudod megszabni, nem a kiállításkor vonják. Kivéve ha ez is megadható, hogy a fiz. hat legyen a vonás időpontja.

[ Szerkesztve ]

(#22) genlog válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


genlog
junior tag

Minden európai bankot érint a szabályozás. A Revolut nem bank, így kevésbé szigorú szabályozás alá esik.

(#23) whYz válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


whYz
addikt

A revolut mar ezer eve hasznalja a ket lepcsos azonositast online vasarlasoknal, szoval ez kapufa. :DDD

Illetve kerheted kozvetlen revolut/transfervise szamlara a fizetesed, sokan csinaljak igy, koztuk en is.

genlog: revolut ugyanugy bank, csak epp a magyar szabalyozas nem vonatkozik ra, mivel angliaban van a szekhelye.

[ Szerkesztve ]

(#24) scarabeus86 válasza thomasa (#21) üzenetére


scarabeus86
tag

Nekem pont hogy visszatérítés, vagy 0-s számla jön az éves elszámolás után, a gázt meg diktálom. Mindig a fiz. határidő napján vonják le, de ha korábban vonnák az se lenne probléma, hiszen úgyis ki kell fizetni.

(#25) blash válasza Thusor (#7) üzenetére


blash
tag

"PayPallal gondok vannak a K&H banknál. Semelyik fizetést (netflix, hbogo) nem tudja vonni, pont emiatt. PayPalon kívül, direkt kellett hozzáadnom a kártyámat, csak úgy tudja vonni az összeget havonta. Így a PayPal kb. egyenlő a nullával."

utalsz at par ezret a bankszamladrol a paypalszamladra, hogy eleg legyen par honapra ezeknek az elofizeteseknek a havonkenti levonasara.

(#26) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Off: OTP és K&H appja jó, többi igazi, idegesítő hulladék.

On: Az SMS-t megértem, bár jó lenne, ha ingyenes lenne. A telekód viszont igazi baromság. Akinek volt sütnivalója, SMS nélkül sem húzták le. Akinek nincs, azt a telekód sem menti meg.
Inkább felvilágosítás kellene, gőzerővel, már az iskolákban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Donki Hóte válasza thomasa (#21) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálam minden csoportos beszedési megbízáshoz van rendelve maximális összeg. Vízdíjnál ez 25 eFt (negyedéves vízdíj 10 - 15 eFt szokott lenni), szóval ha jönne egy 200 eFt-os elszámoló számla, akkor nem történne semmi.

#22 genlog:

Akkor ez valószínűleg értékhatárhoz, vagy rendszerességhez van kötve, a pázezer Ft-os NKM gázszámla kifizetésénél sosem kellett a kétlépcsős azonosítás a Revolut kártyával történő fizetésnél.

Ami a röhej a dologban, hogy az NKM azon kevés cég közé tartozik, akik nem az OTP bankkártyás fizetési felületét használják, hanem a CIB bankét. Mivel a CIB-től van a bankkártyám, gondoltam, hogy milyen jó lesz azzal fizetni, ahhoz biztosan nem kell az SMS-ben küldött kód. Hát bizony kellett :( Aztán egyszer véletlenül a Revolut kártyámmal fizettem, akkor érdekes módon nem kérték a megerősítést (nyáron párszáz Ft volt a gázszámla). Onnantól mindig a Revolut kártyával fizettem az NKM-nél és sosem kellett a kétlépcsős azonosítással bajlódni :R

A fizetést nálunk nem lehet a Revolut kártyára kérni, a mi cégünk szerint az külföldi számla, oda nem utalnak fizetést :(

Van valami módszer, amivel meg lehet győzni a cégeket, hogy oda utaljanak :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) kovsol válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


kovsol
titán

Nekem eddig is be volt állítva, hogy SMS-ben kódot küldött online vásárláskor.
Most annyi változik, hogy kötelező lesz, nem csak opcionális. Paypal vásárlásra nem küldött eddig se az OTP sms -t, szerintem ezután se fog.

May the Force be with you!

(#29) genlog válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


genlog
junior tag

Ja, de ezt nem az OTP találta ki, hanem mint a cikk írja, január 1-től kötelező lesz az EU-ban. Az igaz, hogy a Revolut angol, meg van valami banki liszensze, de a fintech-cégek eleve megkerülik a szigorú banki szabályozást, amiatt tudtak feltörni.
Számla- és egyéb rendszeres befizetéskenél csak egyszer van a többlépcsős azonosítás, a többi úgyis automatikus fizetés.

Pl. a valutaátváltás az angol, dán stb bankoknál is drága.
Magyarországon csak annyi az extra, hogy van külön tranzakciós díj, a bankok erreföl minden másra is díjat rónak bizonyos határig. Ha privát-banki ügyintézés alá esel, általában ezek az apróságok bele vannak építve a vagyonkezelés vagy a tanácsadás árába.

(#30) Degeczi válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehát ha egyszer valóban külföldi számla?

(#31) whYz válasza genlog (#29) üzenetére


whYz
addikt

Milyen szigoru szabalyozast is kerul meg a Revolut?

(#32) cog777


cog777
senior tag

"egy sms-ben kapott kóddal hagyják jóvá a fizetést"
Ebben az a szep hogy nem kis szamban, a kulfoldon levok, csak reszben kapjak meg a kodot. :W
Jo lenne ha az OTP tesztelne hogy legalabb az EU-ban mukodik ez...

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#33) Jim Tonic válasza kovsol (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nekem is. De mellé most telekód is kell...
Tehát nem annyi változik, hogy kötelező az SMS, hanem még telekód is kell.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) genlog válasza whYz (#31) üzenetére


genlog
junior tag

Amit pl. a Lloydsnak, HSBC-nek, Barclaysnek, Santandernek stb. be kell tartania, ami miatt ezek szolgáltatásai drágábbak az Egyesült Királyságban, mint a Revoluté, különben ez utóbbit megennék reggelire.

(#35) whYz válasza genlog (#34) üzenetére


whYz
addikt

Van szamlam a Lloyds-nal es semmivel nem dragabb mint Revolut (sot, Lloyds kartyammal ingyen tudok barmennyi penzt kivenni). Ugyanazokat a szabalyokat kell betartaniuk az angol bankoknak (koztuk a Revolutnak is), nincs kivetel.

De ha nem igy van, akkor mondhatnal valami konkret peldat, mert azt eddig nem hallottam.

(#36) genlog válasza whYz (#35) üzenetére


genlog
junior tag

Valutaváltás?

(#37) whYz válasza genlog (#36) üzenetére


whYz
addikt

Valutalvaltasnal milyen szabalyok nem vonatkoznak a Revolutra amik vonatkoznak a Lloydsra?

(#38) Zotya84 válasza Thusor (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

PayPallal gondok a K&H-nál? 12 napja még nem volt semmi, a szokásos módon vásároltam vele Ebayről. Azóta változott valami?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#39) Zotya84 válasza Degeczi (#30) üzenetére


Zotya84
őstag

Elég régi a hír, de nem külföldi már egy ideje. Csak a gyűjtőszámla jelleg miatt nagyon oda kell figyelni a közleményre...

#37 whYz: Ugyan nem követem teljes mértékben a dolgot, mert bár jónak tartom, nem érdekel egyelőre a Revolut, meg társai, de szerintem ők egyáltalán nem foglalkoznak valutával. Csak devizával. Innentől nincs is náluk valutaváltás, csak devizakonverzió.
De, fenntartom a tévedés jogát.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#40) andor80


andor80
senior tag

Szánni való szánalmas band. röhejes nyomorúltak.
ÉS nem a képlépcsős azonosítás miatt mert sazt még lenyelem de bakker...
Apró betűs ücska semseket kell olvasgatnom meg abból az ezer darab számot másolgatnom...
BAkker újlenyomatolvasós a telefonom az miért nem jó ????

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#41) whYz válasza Zotya84 (#39) üzenetére


whYz
addikt

Igy van, devizavaltasra gondoltunk. :)

andor80: Olvasd el a cikket! Pont arrol szol, hogy nem lesz szukseged ezer darab szam masolgatasara, hanem csak egy ujjlenyomat eleg lesz es kesz.

(#42) andor80 válasza whYz (#41) üzenetére


andor80
senior tag

Igen elolvastam app kell hozzá.....Ugyanott vagyok.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43) whYz válasza andor80 (#42) üzenetére


whYz
addikt

Nem eleg az app, mert telefon is kell hozza, sot meg egy ujj is jol jon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) arty


arty
veterán

zseniális! (nem vagyok otépés, de tippre a többiek is hasonlóan színvonalas szolgáltatással jönnek majd...)

elmü számla kifizetése pl az app-ban jelszó mögé került (MIÉRT?!), majd ezután mégegyszer kell hitelesíteni a kártyás fizetést külön, bankspecifikusan? amikor az app kidob, akkor pedig van/lesz egy harmadik hitelesítés is: a be/visszalépéskor... tényleg beköszönt a kényelem kora :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#45) Degeczi válasza Zotya84 (#39) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát a "4 hónappal ezelőtt"-öt nem mondanám "elég régi"-nek, ezért is siklottam át rajta. Még az év eleji téma rémlett, amikor a kártyás feltöltésüknek tett keresztbe az Erste és tán még másik bank is.

(#46) genlog válasza arty (#44) üzenetére


genlog
junior tag

Miért nem állítod automatára? (Csopbesz.)

(#47) arty válasza genlog (#46) üzenetére


arty
veterán

1.) kontroll. elrontott számlát nem szeretnék befizetni.
2.) hitelkártya visszatérítés a vásárlásért :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) genlog válasza arty (#47) üzenetére


genlog
junior tag

(Nem kötekedek, elfogadom, amit írtál.)
A hitelkártyát nem értem.
Elrontott számláról még nem hallottam (a réméről már igen), egyébként a csoportos beszedésnél be lehet állítani adott szolgáltatóhoz havi limitet.

(#49) arty válasza genlog (#48) üzenetére


arty
veterán

(3)család számláit én kezelem, van baj :(

Hitelkártya vásárlásokból(!) bank visszaad 1%-ot. Tehát százezer rezsi -> 1000ft nyereség nekem.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) Male válasza genlog (#48) üzenetére


Male
nagyúr

Pl nekem a H-tarifás óra felrakása után egymás után két évben elrontotta a leolvasó emberük... a téli fogyit beírta nyárinak, aztán volt meglepetés az elszámoló számla összegén... a másodiknál már azt kértem "kártérítésnek" (mert az már nekik is gáz volt azért :) ), hogy a leolvasóiknak tartsanak egy oktatást a H-tarifás óra leolvasásáról :)
Oké, beállítod a limitet, így visszadobja a bank... az EON meg kikapcsolja az áramot, mert nem fizettél (tudtommal már nem szórakoznak, határidő + 8 nap, aztán azt veszed észre, hogy nincs áram). Persze lehet nézegetni a bankszámlát rendszeresen, hogy jó-e minden, de ennyi erővel be is fizethetem kártyával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.