Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drdagi


drdagi
csendes tag

Elég gyengusz a hardver az árakhoz mérve

(#2) Ryoo


Ryoo
senior tag

Ezek az árak pofátlanul magasak. :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3) szami777


szami777
addikt

A nokia 6 ennyiért simán játszik nálam, lehet az lesz a céges telefonom.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#4) zolomon17


zolomon17
senior tag

Az egyetlen valóban érdekes dolog az érintetlen Android.

Minden más szempontból ezeken az árakon mellé lőttek :-(

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#5) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Viccesek lettek ezek az árak, csak sajnos mégsem nevetek.

(#6) kcsa


kcsa
veterán

érdekes, szerintem annyira nem drága, mint amennyire drágák szoktak lenni a nokiák. Meglátjuk.

(#7) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Normális áron pedig jók lettek volna... :(

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#8) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Nagy bukta lesz, ha csak a szolgáltatók be nem nyelik a telefonok árait és ingyen adják előfizu mellé....

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#9) Hadrian


Hadrian
tag

Nokia 5 Arrow launcherrel és minden MIcrosoft programmal feltöltve. :D

(#10) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy a Nokia 3310 brutálisan drága 18 ezerért.
Bár fogják venni.

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rosszak. Ha villantanak pl kamerában, kijelző minőségben (ugye ez az, ami a specből nem olvasható ki), akkor megérheti az árukat.

AngeloDivina, ingyen? Ezt komolyan gondolod? Melyik telefon van ingyen a szolgáltatóknál?

[ Szerkesztve ]

(#12) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Elkezdtem olvasni a cikket, na mondom a végére a Nokia 6 valami brutális fenevad lesz (eddig nem olvastam róluk speckókat). Erre snapi 430 a csúcs... Kösz, de kösz nem. :D
Elég gyér a kínálat. Ezen az áron meg főleg.

(#13) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Egyszerűen nem értem ezt a termékpalettát. Leraktak 3 belépő kategóriás telót, amik alig mutatnak érdemi különbséget.

Ennek így kéne kinéznie:

Nokia 3:

Snarpdragon 435
2GB Ram
16GB tárhely
max. 5,2-es kijelző, 720p felbontás
35-40000Ft

Nokia 5:

Snarpdragon 626
3GB Ram
16\32GB tárhely
5,3-5,6-os kijelző, 1080p felbontás
50-60000Ft

Nokia 6:

Snarpdragon 821
3\4GB Ram
32\64GB tárhely
5,5-5,9-es kijelző, FHD\QHD felbontás
80-10000Ft

Nokia 8
Snarpdragon 835
4\6GB Ram
64\128GB tárhely
5,5-6-os kijelző, QHD felbontás
130-150000Ft

Na, ez lenne egy logikus és értelmes termékpaletta. Nokia 6 és Nokia 8 között így hatalmas űr fog tátongani hardveresen és árban is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az új Nokia "csak" a névről szól... sajnos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#15) Cingáriusz válasza Polarstar (#14) üzenetére


Cingáriusz
őstag

A 8-as már méltó lesz a névhez, csak nem értem, hogy Snarpdragon 430 és 835 között miért van\lesz ekkora űr.

(#16) papi77 válasza Cingáriusz (#13) üzenetére


papi77
addikt

Valami hasonló termékpaletta kellene :U

Az első: NOKIA 1611

(#17) laskr99


laskr99
addikt

A 3310 ára még oke.. DE a Nokia 3 kicsit túlárazott..

(#18) szami777


szami777
addikt

Megy a sírás az ár miatt, nézzétek meg azt a videot, amikor pl a nokia 6-ot szétszedték, és nézzetek meg másik 90 ezres telefont, a nokia körökkel veri, nem is lepődök meg a picit magasabb árazáson, cserébe kapsz egy tényleg okosan összerakott mobilt. Nem minden a soc, meg a ram...

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#19) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Kevés lesz ide a Nokia név! Már rég a helyébe lépett a sok kínai "márka".
(az idézőjelet idézőjelben értettem)

(#20) vigyori78 válasza janeszgol (#11) üzenetére


vigyori78
őstag

Van egy pár ingyen, asszonynak pl.: A5 2016 = 0.-Ft volt a teljes összeg.

[ Szerkesztve ]

(#21) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Túlárazott tucat kínai cuccok, csak jobb minőségben. Kérdés, hogy kinek lesz ez vonzó?

szami777: Ha nem megy tönkre a Meizu vagy Xiaomi sem, akkor nem mindegy az esetek 99%-ában, hogy miként vannak összerakva?

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) vilmose33


vilmose33
őstag

Az új 3310-est szívesen megnyomkodom majd ,videon nem tetszett. Foxconn dobhatna némelyikre Ios-t ,az lenne az igazi meglepetés ;] .

A jövő most van

(#23) gerii válasza Csapoati (#21) üzenetére


gerii
addikt

De. Ezért sem érdekesek már ezek a telefonok. Egy Xiaomiban bízom, ebben nem.

(#24) janeszgol válasza Cingáriusz (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

A nokiák itthon hivatalosan fognak megjelenni (Samsung, LG, Sony, Navon, stb) vagy nem hivatalosan (Xiaomi, Meizu)?

[ Szerkesztve ]

(#25) vigyori78 válasza janeszgol (#24) üzenetére


vigyori78
őstag

A nokiák itthon hivatalosan fognak megjelenni (Samsung, LG, Sony, Navon, stb) : A cikk elolvasása megvolt ? Első mondat :
Hivatalosan is megérkeztek az új Nokia telefonok hazánkba, amelyek június első felében már kaphatók lesznek. Nem csak elektronikai áruházakban, hanem mind a három szolgáltatónál is, a Nokia tehát nem finomkodik, hanem berúgja a kaput, de azért a sikerhez nem lesz elég egy név.

vagy nem hivatalosan (Xiaomi, Meizu)? : Xiaomi :U

[ Szerkesztve ]

(#26) Swim Swim


Swim Swim
kezdő

Borzalmas Ár/Érték arány. Gondolom nosztalgiára építenek.

(#27) Fabianus válasza Cingáriusz (#15) üzenetére


Fabianus
tag

Amire te gondolsz a 8-as alatt, azt most 9-esnek pletykálják, és közte lesz még a 7-es és a 8-as. Legalább is a Nokiapoweruser szerint. Úgy viszont már arányosabb a paletta.

(#28) grafikus17


grafikus17
senior tag

Ezekért az árakért utáltam a 2000-esévek közepén is a NOKIA-t. Már akkor is túlárazottak voltak. Pld a SonyEricsson-okhoz képest. Pofátlan összegeket kértek el a 6600, vagy 7650 ért. Szerencsére ma már van Xiaomi és a többi társai, akik számomra megfizethető alternatívát nyújtanak, olcsóbban jobbat. Engem a múlt kísért, ugyan úgy drágák , és most még gyengébbek is a fent említett konkurenciánál.
Álljon be a sorba a Samsung mellé a polcon, fizesse meg aki akarja a nagy "NOKIA" nevet :(
Engem nem győzött meg
( Anno még örültem is, hogy megszűnt ez a lehúzó nagyképű egyeduralkodó márka. Bocsánat akit megsértettem volna )

Xiaomi Redmi note 7

(#29) RaveForce válasza szami777 (#18) üzenetére


RaveForce
veterán

Az atlag user keresztbe leszarja hogy van osszerakva belul egy telefon. Neki pont a ram es a soc kell meg az optimalizalas. Az hogy mennyire jofejek a szervizesekhez pont nem egy nagyon mervado dolog.. max elore vetiti hogy szervizigenyes lesz es elore felkeszultek erre.. ;]

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#30) Luck Dragon

Hát ez kiábrándító árazás. Nem így kellett volna kis hazánkban nyitni. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) Sub-ZeRo válasza aprokaroka87 (#10) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amikor a sógorom megvette a régi 3310-eket, akkor darabja 45.000 Ft volt. EZ, ahhoz képest nem sok.
Neten van fent még 6310i is 120-ért. És az még TELEFON. Nekem is van egy, de ne merüljünk el ennyire.
Szóval szerintem nem drága 18-ért. Majdnem ennyiért vették volna be a 640 xl-em használtan... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32) Máté94


Máté94
addikt

Elgondolkodtam, hogy lecserélném szívesen a 6-ra a mostani MI5-öt... :B A módosítatlan Android Pixel Launcher-rel örökös álmom. :))

(#33) Mr.Silkó válasza Cingáriusz (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Maximálisan egyetértek. :K

Egyébként hiába túlárazottak az új Nokia-HMD telefonok, venni fogják őket itthon, főleg a szolgáltatóknál, előfizetés mellé. Az idősebb korosztálynál még mindig jól hangzik a Nokia név, tudják is ők, ki gyártja ezeketaz új készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#34) Ricardo


Ricardo
félisten

Én nagyon kíváncsi vagyok a tesztekre.Az eddig látottak (bend test, szétszedős videó) elég meggyőzőek.
Engem érdekel mit írnak majd róla. mit tud a kamera, milyen a kijelző, és egyéb minőségbeli dolgok, amik a puszta szám adatokból nem derülnek ki.

(#35) fateless


fateless
veterán

Ha ezeket az árakat nem a kínai - pl Xiaomi - telefonokhoz hasonlítjuk, hanem Samsung LG új megjelenő készülékeihez, akkor nem elszálltak. Márpedig a gyártó velük szeretne versenyezni, nem a kínai készülékkel.
Én kíváncsi vagyok, milyen lesz, mert a hardver alapján nem akarom megítélni a telefont - tudom, hogy nem azon műlik a használhatóság. Sőt, a vevőkör pont nem azt fogja elsődlegesen nézni. Ha azt írják a Nokia 5 mellé, hogy nyolc magos processzor, 2GB RAM, 5,2" HD kijelző, akkor Átlag Oszkár (aki nem 20 éves kölyök) fejben mellérakja a Samsung A5 2017-et, elgondolkodik, hogy megér-e neki a 3GB RAM és FullHD 30k-val többet, megnézi bekapcsolva a Nokiát, és esélyes, hogy inkább ez utóbbit választja pl a Telenor Blue M csomagjához 45k-ért, mint a Samsungot 75k-ért.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36) 2007ath válasza janeszgol (#11) üzenetére


2007ath
aktív tag

"Ha villantanak pl kamerában ..., akkor megérheti az árukat."

Az alábbi teszt szerint nem túl acélos a kamerája. A note 4 is veri képminőségben, az S8-ról nem is beszélve.

[link]

Szerk.: Természetesen a Nokia 6-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#37) mackoman


mackoman
tag

Akkor már inkább huawei nova Smart

(#38) SLAndrás


SLAndrás
csendes tag

Sziasztok!Régen imádtam az E51 Nokiám.Minőség volt.A Kínai telókhoz mérce itt gondolom lesz B20,és szervízháttér.El is gondolkodtam ,hogy veszek majd,mert nekem jó brand volt.De ezen a felhozatalon csalódtam,ez a Nokia név sárba tiprása!!!Kár érte!!!

(#39) arnyekxxx válasza Sub-ZeRo (#31) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amikor a sógorom megvette a régi 3310-eket, akkor darabja 45.000 Ft volt. EZ, ahhoz képest nem sok.

De ahhoz képest, hogy MA mennyibe kerül egy telefon, sok.

(#40) Rodi 4.80 válasza SLAndrás (#38) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

+1 Nokia e51 király volt!

(#41) btudos válasza 2007ath (#36) üzenetére


btudos
veterán

Ki várja el a 80-90 k-s telefontól, hogy a 230 k-s S8 ellen menjen csatába kamera terén? :F

Egyébként az átlag vásárlót pont nem érdekli, hogy most épp milyen processzor van a telefonján. Friss OS, Nokia van ráírva, kézbevenni is jó (bár ezt még nem volt alkalmam személyesen tapasztalni, de az 5-ről és a 6-ról is azt mondja mindenki, hogy nagyon rendben van), nem hinném, hogy bukás lenne.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#42) Ricardo


Ricardo
félisten

S8? Az A5 2017 inkább tűnik hasonló kategóriának, mint a Nokia 6. Mennyi az ára?

(#43) janeszgol válasza vigyori78 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

1, nézd meg, mire írtam.
2, Szerinted ha melléírják az EU tagot, attól hivatalos?

[ Szerkesztve ]

(#44) Rodi 4.80 válasza btudos (#41) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Egy telefonnak nem szabadna 10-20 ezer forintnál többe kerülni.
De ezek az eszközök már nem telefonok, csupán adatlopó csillivilli szarságok, amiken beszélgetni is lehet...

(#45) #80439296 válasza Rodi 4.80 (#44) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nem azért, de te nálam is őskövületebb vagy... :U

(#46) Meridius11 válasza btudos (#41) üzenetére


Meridius11
aktív tag

"Ki várja el a 80-90 k-s telefontól, hogy a 230 k-s S8 ellen menjen csatába kamera terén?"

Egy Nexus 5X után pl én

(#47) 2007ath válasza btudos (#41) üzenetére


2007ath
aktív tag

Az S8-at csak azért említettem, mert a linken annak tesztje is szerepelt, egyben utalva arra ("az S8-ról nem is beszélve"), hogy az már nem ez a kategória.

Az összevetésem a note 4-re vonatkozott elsősorban, ami viszont 20-30 eFt-tal még olcsóbb is a Nokia 6-nál.

(#48) Ricardo válasza Meridius11 (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Nexus 5x egy fehér holló. A 6P már jóval drágábbak, az utódok meg már a felső kategória árazását kapták.

(#49) hallerlaller


hallerlaller
addikt

androiddal jobban fogyna

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#50) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Akarva akaratlanul is a Redmi 4A jut az eszembe a Nokia 3-ról és 5-ről. A hardver az utóbbinál még egyezik is, mégis van 35 ezer forint különbség. A kérdés az, hogy megéri-e az itthoni szervizhálózat, a tényleg top anyaghasználat és összeszerelés + a tiszta és elvileg gyorsan frissülő Android. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, ha egy 10-15 ezerrel olcsóbb lenne az 5 és a 6 akkor, lehet fel sem merült volna ez bennem.

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.