Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Várjuk-várjuk (én biztosan :) )..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) BSOD


BSOD
senior tag

troll on:
ask toolbar-t is 'gyorsícccsa? ;]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#3) DraXoN válasza BSOD (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jaj.. az fáj nekem is... miért kell egy ilyen egy java telepítőbe.. :(
..nem rémlik már a SUNos időkben is volt benne toolbar? vagy azt már az Oracle csatolja mellé?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) iMaverick


iMaverick
addikt

Egy pillanatra azt hittem, lemaradtam valamiről... Java 9, a cikkben Java 8...

A honlapjukon meg Version 7 Update 67...

Tényleg, a Java 8-ról mintha lett volna szó pár hónapja, hogy lassan elérhető lesz (hétköznapi használatra is), nem?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#5) mallee válasza iMaverick (#4) üzenetére


mallee
tag

Már rég elérhető, nem tudom miért azt a verziót kínálja fel..

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

(#6) #65675776 válasza DraXoN (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kötelező feltelepíteni...

(#7) vinibali


vinibali
őstag

a programok fordítása minden indítási alkalommal megtörténik?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) iMaverick válasza mallee (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Most hogy így beszélünk róla... A java.com-ról:

Why is Java 8 not available on java.com?

Java 8 is the latest release for Java that contains new features, enhancements and bug fixes to improve efficiency to develop and run Java programs.

The new release of Java is first made available to developers to give adequate time for testing and certification before being made available on the java.com website for end users to download. If you are interested in trying Java 8 it can be downloaded from Oracle.com.

Java 8 is expected to be the default Java runtime on java.com before the end of 2014, and the process of migrating users from Java 7 to Java 8 through the auto update feature to take place during the first half of 2015.

Csak nézem, hogy a Downloads-os oldalon sem adja fel... Így már érthető(bb).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#9) DraXoN válasza #65675776 (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tudom, hogy nem kötelező, de a pipa alapból be van kapcsolva, és ha az ember nem figyel egy-egy frissítés között, akkor már rakja is fel a friss javaval az ask toolbart és állít át minden keresőt és kezdőlapot az ask oldalára..
Vagy esetleg netán laikus frissíti a java-t, mert azt is meg kell tenni biztonsági okokból.. böngészők fokozottan tudnak emiatt letiltani banki alkalmazásokat, ha nem friss javaval megy az ember..

Azaz a bajom főképp, hogy nem csak friss telepítéskor rakná fel, hanem egy-egy frissítés között is :( ..

De ez a téma nem ide tartozik.
A Java 9ben levő HSA integrációnak meg örüljünk, talán addigra az ask toolbar terjesztési modellje is megváltozik pozitív értelemben (utálom mikor valamit így összecsomagolnak valami mással).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) Zotya84 válasza DraXoN (#9) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt már itten, nem tudom kitől, de fejlesztőtől kérdeztem, hogy miért opt-out, és nem opt-in az ilyen szemét. A válasz: Mert na opt-in jóformán lóf@szt sem fizet. Így meg a figyelmetlen, meg a szarok-bele-felhasználók szívnak vele, ők meg kapják érte a zsét.

Azt meg, hogy friss telepítésnél is adja, nem tudom, mert ott már nagyon rég nem láttam, csak frissítésnél - igaz jó rég óta Java 8-cal telepítek... És annak a frissítésekor is tenné fel. :(

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) ddekany válasza #65675776 (#6) üzenetére


ddekany
veterán

Na, most ha ekkora szarrágó köcsögök Oracle-énél (egy korábbi kérdésre válaszolva, náluk láttam ez az ask toolbar suttyóskodást először), bírd ki ha valaki beléjük rúg érte. Nagyon megérdemlik ezért, főleg mert nem épp egy szegény cég, csak akkora szarrágók, hogy még a saját hírnevükre is tesznek pár fillérért. És ha valaha voltál vmi rendszergazda szerűség, akkor tudod, hogy állandóan piszkálni kell felhasználókat, hogy tegyék fel a frissítést... és akkor Gizike pl. 90%, hogy beszívja. Meg ha nem is jön be ez pl. nálam, akkor is anyukájuknál próbálkozzanak. Ja, és mindez úgy engedik meg maguknak, hogy desktopon simán a legnagyobb biztonsági rés a böngésző bővítményük. Én kb. ennél az incidensnél mondtam azt, hogy most akkor végleg betelt a pohár a desktop Java-nál, ahol lehet desktopról irtani kell. Ezt a mellé tedd, hogy elsősorban Java fejlesztő vagyok, csak épp szerver oldalon, ahova való.

[ Szerkesztve ]

(#12) VaniliásRönk válasza ddekany (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"Én kb. ennél az incidensnél mondtam azt, hogy most akkor végleg betelt a pohár a desktop Java-nál, ahol lehet desktopról irtani kell."

Nálam ez az a pont volt, amikor másodszor szívta be a Security Sphere egyik iterációját olyan gép, amit én tartok karban, vagyis naprakész Win7 és vírusirtó mellett. Azóta csak akkor tűröm meg, ha valamihez feltétlenül kell. Sajnos van ilyen bőven.

Szerk.: #13 UnSkilleD-nek is meg neked is. Mondjak jobbat? :D Annyira szarrágók, hogy változtattak a Sun üzletpolitikáján és teljes árat számláznak ki az egyetemeknek a termékeikért, még a M$ sem ennyire ostoba és zsugori egyszerre... :C

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) UnSkilleD válasza Zotya84 (#10) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

na nehogy már az oracle-nek annyira kelljen a szaros ask.com aprópénze, még a végén csődbe mennek, ne röhögtessenek már, szarrágás az egész

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#14) Zotya84 válasza UnSkilleD (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt nem mondtam, hogy nem szarrágás... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) Dr. Akula válasza DraXoN (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már szinte mindenhez van, Flasht, Acrobatot se tudsz letölteni már anélkül. Ki kell szedni a pipát, ennyiben azért legalább kulturált hogy nem erőszakosan települ, csak majdnem.

(#16) VaniliásRönk válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem érv, a felhasználók 90+%-a erre nem képes (ill. ha valami software csinálja meg a frissítést, pl. Avast, akkor lehetőség sincs beavatkozásra), pontosan ezért van alapértelmezésben bejelölve. Fair akkor lenne, ha a telepítés igényelne beavatkozást.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Dr. Akula válasza VaniliásRönk (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem mondtam hogy jó, csak azt hogy nem ebben van egyedül, nem most kell meglepődni. Én se szeretem. De van amelyik agresszív, megkérdezés nélkül felrakja neked, te meg csak pislogsz hogy ez meg honnan jött. Ennyiben ez kulturáltabb, még ha így is erőszakosan tolakodó.

(#18) Kékes525


Kékes525
félisten

Mint teljesen laikus ehhez a témához kérdezem: A biztonság rendben van? Mindig hallani a Java biztonsági réseiről...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#19) VaniliásRönk válasza Kékes525 (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ahogy már írták, A Java plugin egy biztonsági rés úgy ahogy van. Szóval hacsak nem elengedhetetlen, le kell tiltani a böngészőben.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) Kékes525 válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez már régóta így van nálam. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.