Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) modd3r


modd3r
őstag

Már nagyon régóta várom, hogy ehhez hasonló cikkek, tesztek is szülessenek a Mobilaréna hasábjain!
Köszönet!

(#2) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

érthetetlen, hogy egy autón miért azon a 7"-os kijelző felbontásán spórolnak, szinte már filléres tétel.
A cikk egyébként jó, ahogy az autó is korrekt:)

(#3) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Én is kösz! Most már csak el kell kezdeni gyűjteni egy új autóra. Esetleg még olyan cikk is érdekelhetne, hogy a meglévő régebbi autóba, milyen fejlettebb multimédiás fejegységet lehet beszerelni.

Cannabis7 : szerintem azért, mert az úton közlekedők 50%-a így sem tud vezetni, ezzel a felbontással elég nagyok az ikonok és így a szerencsétlenje, nem fog engem és a családomat megölni, mert a 7"-os 4K kijelzőn kereste a spotify ikont!

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4) MorphBCS válasza F.B.I. (#3) üzenetére


MorphBCS
tag

Támogatom a javaslatot!

És igen, helyes a meglátás, bőven elég a kisebb felbontás, nemkülönben nem kell annyi hardver sem a kihajtásához.

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#5) Bocha válasza F.B.I. (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez egy jó ötlet, a kivitelezésen gondolkodnunk kell, de szerintem meg tudjuk csinálni! :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) Sys85 válasza F.B.I. (#3) üzenetére


Sys85
veterán

Ez így azért így kicsit fura!A felbontás növelése miért ne vonhatná maga után az ikonok méretének a növelését?Ez nem win7! :D
A telefonom kijelzője 1440x2560,mégse kicsik az ikonok!
Azért 7"-en fhd felbontás már elvárható lenne.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7) F.B.I. válasza Sys85 (#6) üzenetére


F.B.I.
veterán

Elég lesz a jóból. Nekem már egy új kocsi is elég lenne, az se érdekel ha soha nem kerül bele tablet, akkora már az okostelefonom is, egy 1K értékű tartóval is korrektül néz ki a kocsiban. Talán ennek csak annyi az előnye, hogy egy gyári beépítésért még nem törik fel a kocsit, azonban egy öntapadós tartó LENYOMATÁÉRT az ablakon, simán bevágják az üveget és feltúrják a kocsit Pesten.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8) dionaea válasza F.B.I. (#3) üzenetére


dionaea
őstag

Igen a régi autóba mit lehet, éri meg tenni. Ez jó ötlet lenne. Bár sajnos túl sok variáció nincs erre.

(#9) F.B.I. válasza Bocha (#5) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm előre is. Ilyen 2 dines 50-120K közötti termékekre, sokan vevők lennének még a régebbi de szép állapotú 500-1,5 millióig terjedő kategóriás tulajdonosok közül is.
Ezzel is segítve a biztonságos közlekedést (főleg, hogy fiatal jogsisok már 100 lóerő feletti kocsikkal rohangálnak) és a kényelmet. Bár sok embert nem értek, akik idrive bmw-el tolják, miért bonyolult BT-t bekapcsolni, aztán megy a rinyálás, hogy megbüntetett a hüle fakabá(mondjuk ez a kategória le s kakkantja).

dionaea
van bőven megoldás, tele a piac, sőt házibarkácsban még 10-os tabletet is be lehet szerelni de jobb lenne egy letesztelt bemutató.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10) runner 125


runner 125
nagyúr

Jó írás, de a telefonnal lőtt képek visznek az értékéből.
Miért nem használtok (itt is) dSLR-t? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11) Bocha válasza runner 125 (#10) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nagyon rosszak voltak a fényviszonyok, amikor még itthon voltunk és teszteltük az autót, aztán el kellett utaznunk az MWC-re és vittük a fényképezőgépeket, ergo Daywalker kollégának (ő vitte vissza a kocsit az Opelhez) nem volt sok lehetősége sajnos. :( A későbbi cikkeknél nem lesz ilyen gond.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#12) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Klassz! Cikk is, autó is! :K

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) TheMarci válasza F.B.I. (#9) üzenetére


TheMarci
addikt

Nemrég vettem 2din-es Pioneer Apple, Android auto kepes egyseget, sokat keresgeltem, de sajnos 150k alatt nem erdemes venni, azok nagyon gagyik, vagy par eves cuccok.

Do You Dream?

(#14) ben11 válasza F.B.I. (#3) üzenetére


ben11
őstag

Mintha nagy felbontáson nem lehetnének nagy ikonok.. Ne viccelj már.
Bár azt írja a cikk, hogy nem látszik a kis felbontás, de bátyám Antarájában a fullos bőr belső mellé egy olyan gány kijelzőtt raktak, hogy megöli az egész belső összképet, inkább hagyták volna.

(#15) deicide válasza Sys85 (#6) üzenetére


deicide
veterán

Én meg az Astrámba annak idején nem is kértem a 7"-os kijelzőt, maradt a pár soros monokróm kijelzőnél, mert inkább figyelek az útra, 200 felett már tényleg nem jó, ha a kijelzőt nézi az ember. Persze navihoz jó a nagyobb felbontás, az igaz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16) darvinya


darvinya
titán

Van egy érzésem, hogy ez még gyerekcípőben jár.

1. Miért kell külön előfizetés az autónak, ha úgy is csatlakoztatjuk okostelot.?
2. Átjárhatóság platformok között eltérő kezelésnek miértértelme.?
3. Frissítésre ott az okostelo, mikor csatlakoztatjuk.
4. Ha már okos, akkor miért nem használható kulcsnak okostelo.?
Stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17) helixP válasza Bocha (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

érintőkijelző alatt lévő gombkvintett baloldali, házikó ikonnal jelölt tagját megnyomva el kell jutni a főmenübe
Nem a "másikbal" oldalon van? :B

[ Szerkesztve ]

(#18) Clever0


Clever0
senior tag

"Az USB-csatlakozó 2,1 amperes áramerősséget tud leadni..." Az én Samu telefonom USB-s töltésnél 500 mA-re korlátozza a töltőáramot, ezért nem tudom kihasználni az USB aljzatot ilyen célra. Ti milyen eszközzel és kábellel próbáltátok?

(#19) ben5001 válasza F.B.I. (#9) üzenetére


ben5001
tag

Én is értetlenül állok az olyan jelenségek előtt, amikor sokmilliós / tizenmilliós / pártízmilliós (fiatal) autóban (egyedül) ülő vezető füléhez emelt telefonnal telefonál. (Pl. VW touareg, Audi Q7, Volvo XC90, BMW X5)
Az ilyeneknek - szívlapáttal történő nyomatékosítás után - megmutatnám, hogy
1. (és legfontosabb, tehát ezért két szívlapátos nyomatékosítás és kijár) bizonyosan van bluetooth az autóban, tehát tudná használni
2. gyakorlatilag az összes okostelefonon van "speakerphone" funkció, tehát a telefont az anyósülésre letéve lehet telefonálni gond nélkül.

Hiába, a pénz és az "általános intelligencia" nem jár kéz-a-kézben :N

Azt már csak nagyon halkan teszem hozzá, hogy kifejezetten élvezem azt, hogy az autómban van bluetooth telefonos kihangosító, és ezért kényelmesen tudok telefonálni. (Kormányon lévő telefon-gombok miatt el sem kell engedni a kormányt!) Nagyon nagy barom az, akinek ez nem megfelelő! (Kizártnak tartom, hogy mindegyiknek épp akkor romlott el a BT kihangosítója :)) )

[ Szerkesztve ]

(#20) ben5001 válasza ben5001 (#19) üzenetére


ben5001
tag

Ezt nem teljesen értem. Úgy tudom, hogy a 2.1 A a maximális leadható teljesítményt jelenti. Ha a csatlakoztatott eszköz csak 500 mA-t igényel, akkor annyit fog szolgáltatni az aljzat. (Azért, mert egy konnektorba be tudod dugni, és használni tudod a 2000W-os vasalót, nem jelenti azt, hogy egy 10W-ot fogyasztó eszköznek is "tolja" a 2000W-ot. Rosszul gondolom?)

Fenébe, nem magamnak akartam válaszolni... Mindig "benézem" a "topológiát". :(

[ Szerkesztve ]

(#21) Tutu7030 válasza Clever0 (#18) üzenetére


Tutu7030
veterán

Vannak ilyen elkefélt telefonok. Nekem volt egy sonyericsson telefonom, ami roppant válogatós volt az autós töltőkkel (de az alca idol 2s(vagy s2??) is zavarba hozható az autós töltővel. :D Ezeket a tepsi telefonokat 500mAh töltéssel még szinten sem lehet tartani, ha közben használja is az ember, szóval elég suttyóság a samutól ez az 500-as korlát.

A cikkben lévő videóhoz; Ide kellett volna útvonalat terveztetni.: Death valley nemzeti park "Hajts ki a Ferihegyi Liszt Ferenc repülőtérre, zárd le a kocsit, jó utat! :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#22) runner 125 válasza Bocha (#11) üzenetére


runner 125
nagyúr

Világos. :)

Egyébként az utólagos 2 DIN-es, vagy éppen konkrét típusspecifikus fejegységekre tényleg ráállhatnátok.
Használok mindkét típusból, előbbi egy Kenwood DNX7200, míg utóbbi egy minden bizonnyal kínai, de a gyári környezetbe 100%-ig belesimuló, mindent tudó (Win CE, tolatókamera, GPS, minden videóformátum lejátszása, SD, USB bemenet, stb..) multi fej., a gyárinál sokkal komolyabb hangzással.
Egy hátránya van, az a szintúgy gyengébb felbontású, 800 x 480-as, 7 inches kijelző, de ezen kívül tökéletesen szolgál már 1,5 éve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Elfogadnám :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) batai15


batai15
félisten

Remélem ez a mirror link hamar elterjed. Nem kell ezekbe okos navis főegység , csak tudd telefonnal párosítani, meg arról vezérelni , sokkal több lehetőség van igy

(#25) Clever0 válasza Tutu7030 (#21) üzenetére


Clever0
senior tag

Hálózati töltő+gyári kábellel vagy autós szivargyújtós töltő egybe kábellel nyomja a 1800 mA-t, de ugyanazzal a gyári kábellel PC bármelyik USB aljzatából vagy az autóban lévőről már csak 460 mA-t kér. Olvasottak szerint a telefon csak akkor kapcsol "Hálózati töltés" üzemmódba, ha az adat csatlakozókon is delejt érzékel.
Sikerült letöltenem netről az apk-t. APKMirror
Majd kipróbálom a nem Opel autómban, mert az is ott van a támogatott listán. Android Auto

(#26) Bocha válasza helixP (#17) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#27) Bardoczy


Bardoczy
csendes tag

"hogy a felhasználók egy okostelefon segítségével jobb navigációs rendszert kaphatnak, mint amiket az autókba építve találhatnak"

Ugye az megvan srácok, hogy egy gyári prémium navi egy pöttyet komplexebb cucc, mint Jauzsika okostelója? Eléggé integrált rendszerek azok... Most természetesn nem a Daciába itthoni kereskedő által beépített, normál navis fejegységre gondolok. Bár azok nem is kerülnek több száz ezer forintba.

(#28) helixP válasza Bocha (#26) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor valamit csúnyán félre néztem / olvastam ennek a képnek az alapján.

(#29) Bog válasza helixP (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez az Insigniából van (alá van írva). A videóban jól látszik az Astra működése és gombelhelyezése.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) osztraksajt válasza Bardoczy (#27) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ezt meg tudom erősíteni.

A gyári navik tudnak olyan huncutságokat mint a sebességadatok és kormányelfordulás alapján tudja hol vagy. Kimondottan előnyös tud lenni pl Bécsnél az alagútrendszerben ahol már csak kapkodod a fejed hogy a három elágazásnál melyiknél merre kellett volna menni. Az átlagsebességgel számoló navi besaccolja, de amint változik a sebességed már simán elveszti a fonalat és felettébb idegesítő mikor nemhogy inkább csendbe lenne hanem még rossz irányba is próbál terelni mert azt hiszi még vagy már máshol vagy. Ez extrém példa, de mivel megesett már velem így tudom értékelni a különbséget.

(#31) Bardoczy válasza osztraksajt (#30) üzenetére


Bardoczy
csendes tag

Így van. De van még ezer példa. A fenti autóban lévő rendszer sem a navigálást segíti, csak a bohóckodást az okosmobillal.

(#32) Mr. Q


Mr. Q
tag

Pedig jó lett volna a a negatív példákat is leírni, milyenek voltak azok a típusok ahol ezek a dolgok nem, vagy nem így működtek. Az is teszt, csak negatív.

Mr. Q

(#33) Analog303 válasza F.B.I. (#3) üzenetére


Analog303
tag

+1 adom,az ilyen kijelzők legyenek egyszerűek és ne "bogarászásra" késztessék az embert...nagyon veszélyes tud lenni...

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#34) helixP válasza Bog (#29) üzenetére


helixP
nagyúr

Na, hát akkor ezt olvastam félre / nem olvastam el. Köszi!

(#35) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Nem mondom hogy hülyeség, de a mobilnak van kijelzője. Miért jobb a mobilt berakni a könyöktámasz alá, és az autó kijelzőjét bámulni, ami ráadásul a középkonzolon van: azaz le kell nézzek hogy lássam mondjuk a térképet.

Azt megnéztétek hogy bluetoothon keresztül van-e pl aptX támogatás? Zenehallgatáskor nem mindegy hogy egy sokol rádió minőségével szólal meg az amúgy vállalható hifi, vagy kicsit jobban :)

(#36) cigam


cigam
félisten

Elég gyenge cikk lett, a szerző a végén már vért izzad(motor, fogyasztás) csak hogy valamivel megtöltse a cikket.
Az autó fotója 1x még oké, de miért kell több alkalommal "művészkedni"(ami nem is sikerült)?! Miért nem a kijelzőről készültek a fotók? Pl. hogy a keresztnév vagy vezetéknév van elöl. Hogy a többi funkció hogyan néz ki.(Pl. az autórádió). Magának a hangrendszernek a felszereltségéről, hangminőségéről is írhatott volna 1-2 bekezdést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37) JanR válasza deicide (#15) üzenetére


JanR
addikt

3 henger, 1000 cm3, nem nezem ki belole a 200-at :D Ertem en, hogy legkisebb motor, de azert na :U A 3000v6-s dieselem eszik 7-8 litert..

[ Szerkesztve ]

(#38) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Lemaradtam, vagy mikor egyesült a MA! a Toltalcarral? Oké, hogy fedélzeti számítógép teszt, de mi köze a vezetési komfortnak, vagy a platós IFA előzésnek a mobil oprendszerekkel való kommunikációhoz?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#39) ben5001 válasza Gabesz84 (#35) üzenetére


ben5001
tag

Nem gondolom, hogy abban a környezetben, amiben jellemzően 128-as mp3-as zenék vannak a telefonokon, mp3 lejátszókon, azon kellene "rugózni", hogy tud-e CD minőségben "átvinni" a BT.
Ha valaki olyan minőségre vágyik, akkor használjon pen-drive-ot, vagy CD lemezt.
Sosem értettem, hogy egy autóban, ami jellemzően külső (és saját) zajokkal jócskán "terhelt", miért tartják egyesek elengedhetetlennek az SACD minőséget? :))

(#40) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nagyon érdekes vonal ez, jó, hogy foglalkoztok vele.

(#41) Jim Tonic válasza tolvaj! (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Totalcaron nem írnak az infotainmentről? Dehogynem. Annyi történt, hogy teszteltek egy infotainment rendszert, és hozzátették a véleményüket (mint laikus) az autóról. Fogalmam sincs, mi benne a kivetnivaló.

[ Módosította: Pompi ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) cigam válasza ben5001 (#39) üzenetére


cigam
félisten

Egyrészt még így is meghallani a difit a 128k-s mp3 hoz képest, másrészt meg mindég konvertálja át 128k-s mp3-ba azokat a zenéket amiket magával akar vinni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43) Jim Tonic válasza cigam (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért kellene átkonvertálni?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) Ceftriaxone


Ceftriaxone
aktív tag

Amúgy tudja valaki, milyen kernelre épül az egész rendszer? Ez valami embedded Linux, vagy QNX, vagy esetleg Windows CE?

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#45) tolvaj! válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem olvasok TC-t. Ezek szerint az sem tetszene.... Nem "agyatlan kötekedés", egyszerűen csak a suszter maradjon a kaptafánál. Ugyanakkor infotainment oldalról a cikk pofás lett. Ezt nem is vitattam! :)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#46) tisvol válasza osztraksajt (#30) üzenetére


tisvol
aktív tag

Ha vezetek és navigációt is használok, akkor nem "észnélkül" a navigációs kijelzőt nézem, és annak utasításait követem. Nézem a táblákat, a forgalmi szituációt a kerreszteződéseket. Fapados, mobilos navigációval soha nem volt még gondom Bécsben, és semmiylen más alagútban. Ráadásul egy "célszerszám" sokkal jobban személyre szabható, hozzá tudom igazítani a vezetési szokásaimhoz. Könnyebb naprakészen tartani mind a térképeket mind a szoftvert. A gyári rendszer mellett egyértelműen a kényelem szól.

Üdv:T.

(#47) vzsryl válasza JanR (#37) üzenetére


vzsryl
nagyúr

OPC-je van.
Az diesel, nem benzin. Felesleges egy lapon említeni a fogyasztást.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#48) Bog válasza tolvaj! (#45) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ha már beleülünk és használjuk egy hétig, akkor egy bekezdésben talán nem bűn foglalkozni azzal, hogy miképp éreztük magunkat benne.
Az összes többi rész a vezető környezetéről, a fedélzeti rendszerről, a csatlakoztatási lehetőségekről és az ergonómiáról szól.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) cigam válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


cigam
félisten

Mert a beépített rendszerek tudása általában wav/mp3-ra vannak limitálva. Az egzotikusabb(SACD) formátumokat nem eszik. Márpedig ben5001 azt kapirgálta, hogy a telefonos kapcsolatnak nem kell olyan jó minőséget átvinni. Szerinte azoknak ott a CD, vagy a pendrive.

Nekem is ki van vezetve egy kis jack kábel, hogy a telefonomat rádughassam az aux bementetre. Már csak azért is, mert nincs bt a rádiómban :B
Persze lehet én értettem félre, vagy fogalmaztam rosszul.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50) ben5001 válasza cigam (#42) üzenetére


ben5001
tag

Félreértetted, amit írtam. Pont arra utaltam, hogy jellemzően(!!) az emberek az autóba 128-as mp3 formában "viszik" a zenéket a telefonokon és az mp3 lejátszókon, nem pedig wav vagy veszteségmentesen tömörített formában. Tehát valószínűleg felesleges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.