Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

Ahogy csokken a meret (na meg az ar) ugy lesz ezekre tobb kereslet.
Szerintem monitornal a QD-OLED-nek tobb ertelme van, az Alienware-nek mar van egy 34" monitorja es eleg jok az ertekelesek.
Sokkal nagyobb lenne a piac ha mar lennenek 27-32" modellek.

(#2) prolad


prolad
őstag

Elképzelhető, a képminőség megvan, a fényerő és a tartósság fejlődik, az árak csökkenek.
Már csak az kellene, hogy ne legyenek olyan fényesek a panelek (mintha a Samsung gondolt volna erre is) és jöjjenek egyedi méretben/képarányokkal is (pl egy 49 vagy nagyobb 32:9-es monitor), akkor vennék egyet.
Meg nyilván ha megjelenik a 32/27 hüvelykes méretben, ráugranak a tömegek.

(#3) Chrys_ válasza Busterftw (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

+1, szerintem is a QD-OLED lehet a befutó monitor téren, Samsung jól fog járni vele. Eszembe nem jutna LG paneles OLED monitort venni.

(#4) Ijk


Ijk
nagyúr

Engem jobban aggasztana a beégés mint egy IPS kontrasztja, ami ha nem gamer az illető vagy nem monitoron filmezik szinte alig mutat gyakorlati hátrányt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5) Busterftw válasza Ijk (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezert gondolom jobb megoldasnak itt a QD-OLED-et, feher feny helyett kekkel kezdenek, nem kell annyira hajtani a panelt.
Az Alienware monitorra pl Dell 3 ev garanciat vallal beegesre is.

(#6) tibaimp válasza Busterftw (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Melyik ez az Alienware monitor?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) HDAdriano


HDAdriano
tag

Nagyobb összeggel mertem volna erre fogadni, hogy nőni fog a kereslet ezekre.
Szerintem nem vagyok egyedül akit az őrületbe kerget az összes LCD nyűg, pláne ha megnézzük mennyibe kerül egy korrekt IPS, vagy gyors VA.

Csak azt sajnálom, hogy miért nem bírnak egy átlagos igényű monitort összedobni Samsungéknál ( 16:9 WQHD, ne adj isten nem hajlított..)

tibaimp:
Alienware QD-OLED

[ Szerkesztve ]

(#8) LGG555 válasza HDAdriano (#7) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ameddig veszik a hatalmas OLED televíziókat nem fognak kisebb monitorokat gyártani mert mindenki azt várja hogy olcsóbb legyen és a monitoroknál ott van a beégés kockázata még a garancia lejárta előtt ami a gyártót sújtaná, így volt ez az LCD megjelenésekor is csak nem tartott ilyen sokáig es ott nem volt meg a beégés kockázata.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#9) HDAdriano válasza LGG555 (#8) üzenetére


HDAdriano
tag

Szerintem megtehetik a gyártok, hogy prémium áron már most is adhatnák a monitor méretet Samsung Display meg is oldotta.
Ha mondjuk mint említettem előbbi specifikációkkal lenne OLED monitor vennék is egyet nem érdekelve az ár mert egy mostani jó IPS panel is egy kisebb vagyonba kerül, de most jelenleg 42" LG és 34" Alienware között lehet választani és egyik se tökéletes, mert valahol kompromisszumot kell kötni.
A mostani OLED-ek már egész megbízhatóknak tűnnek WRGB is rengeteget fejlődött, illetve QD-OLED nagyon ígéretesnek néz ki ebből a szempontból plusz szoftveresen sokat lehet még segíteni, hogy a végfelhasználónak nagyon sokáig fel se tűnjön, én ettől már nem tartok annyira mint 3-4 éve.

(#10) godside


godside
tag

A kereslet akkor fog majd noni ha nem 1500-2000 euroert fogjak adni hanem mondjuk ugy 7-800 kornyeken majd ha terjed jobban ez alatt...

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#11) tibaimp válasza HDAdriano (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Láttam qd-oled-et olcsó asus laptopban, szerintem a hype-ja sokkal nagyobbra van fújva mint amit tud. Síma irodai munkára / fehér alapon-fekete szöveg /-en elbukik! Egyszer ott, hogy csak szemből nézve marad meg a kalibrált fehér színe, középről kicsit oldalra/fel mozgatva a fejed változik a színhőmérséklet, jellemzően melegebb lesz a tónus. Másodszor a betűk körül erős színes körvonal van, ami miatt fixen életlennek hat a szöveg.
Ezekkel a képességekkel szerintem "monitornak" amin dolgozni is kell, kevéssé lesz alkalmas, ha egyáltalán.

(#13) HDAdriano válasza #16939776 (#12) üzenetére


HDAdriano
tag

Ha adott körülmények között jobb az IPS vagy VA akkor minek lecserélni?
Pláne ha világos helyen végzi az ember a munkát egy hatalmas öngól a QD-OLED véleményem szerint. A fehér alapon fekete szöveg meg konkrétan kivégzi az OLED fényerejét.

Nem tökéletes a QD-OLED, de multimédia tartalom fogyasztásra vagy játékra ég és föld egy OLED az LCD-hez képest.
A betűk színessége az sajnos RGB subpixel elrendezés miatt ilyen, háromszögben van elhelyezve ami elég szokatlan.

Megkérdezhetem melyik laptop volt az, mert sajnos nem találom (én azt hittem eddig amit az Asus használ az JOLED panel, de javíts ki ha rosszul tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#14) Busterftw válasza #16939776 (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Melyik olcso Asus laptop volt az, amiben QD-OLED volt?
Probaltam rakeresni, de csak QD-OLED monitorokrol van szo es tevekrol, legtobbjuk csak megjelenesre var.

(#15) siposz


siposz
aktív tag

Persze hogy nőni fog, még 3-5 évig kitart a mostani monitorom, aztán már én is csak OLEDet fogok venni következőnek. :)
A QD oledes Samu monitortól csak úgy csorog az ember nyála. Még egy kicsit (sokat) várni kell, hogy tejedjen és olcsósodjon.

@Duracellm... Még csak egy darab QD oled monitor van a piacon. Most jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#16) joey04


joey04
titán

Nagy teljesítmény volt ezt megjósolni ..

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) ricsip válasza joey04 (#16) üzenetére


ricsip
addikt

Főleg h. az utolsó kínai ticsung-csokifaszoncsüng gagyigyártó is oledet árul. Még jó h. nő az oled eladás, ha lassan mást már nem is nagyon lehet megvenni. :U

-

(#18) Tengri válasza tibaimp (#6) üzenetére


Tengri
senior tag

Vásárlás előtt én ezt a videót megnézném
HDTVTest:
5 Reasons Why You SHOULDN'T Buy The Alienware QD-OLED Monitor

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#19) Low Noise


Low Noise
senior tag

Jaj ezek a Britt kutatók ...

(#20) arn


arn
félisten

Csak a font olvashatosagi problemat megoldhatnak… amugy mar vettem volna egyet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.