Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) athomi


athomi
veterán

A mostani modelleknél is megfigyelhető színtorzulás (pl. sárga->zöld) a betekintési szögek változtatásánál, mint a korábbi 2018-2019-es modelleken?

(#2) Yany


Yany
addikt

"Az LG B1 OLED 55 hüvelykes változata járt nálunk egy rövid időre, hogy megnézzük, milyen a képe, hogyan szól, és miben más, mint a közelmúltban kipróbált, papíron nagyobb tudású LG C1."

Őőőő, alaposan végigolvastam mindent, de egyetlen betűnyi információt sem találtam erre vonatkozóan. Elsiklottam felette?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) Luck Dragon

Végre egy Elefant teszt :R
Panel a 40-120- Hz maga a panel végzi passzívan vagy szoftveresen állítja ?

Másik ebben a modellben maga az SSB hűtést az ami nem tetszik , maga a passzív hűtő borda egyben az ellen tartó elem hogy a hátlappal ne érintkezzen, ellenben nincs hűtő rács élvezetés (itt jegyezném meg hogy nem tudom hogy mekkora a hő leadása az Alpháknak és a hozzátartozó rész egységeknek ) így egy zárt hatlappal hosszú távon kiváncsi leszek hogy meddig bírja . Plusz alul végig a hangszóró “doboz” sem segít a légáramlaton .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) biscuit válasza Yany (#2) üzenetére


biscuit
aktív tag

Feltételezhetően, a kedves szerző arra gondolt, hogy az itten leírtakat majd összehasonlítod az ottan leírtakkal! :) De egyébként nem, nem siklottál el! Semmiféle összehasonlítás nincs ebben a cikkben! :D

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#5) kalmani


kalmani
tag

"...homogén tartalmak esetén akár 15 százalékos is lehet a fényerő-eltérés az egyes képtartományok között..."
Saját tapasztalatom is ez. Ráadásként a fekete sem tökéletesen homogén .

(#6) Duree válasza kalmani (#5) üzenetére


Duree
veterán

Hát én ilyet nem tapasztaltam.

duree54

(#7) athomi válasza Duree (#6) üzenetére


athomi
veterán

Gondolom az 5%-os szürkére gondol. Mondjuk LCD-n kb. az a fekete. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) flexxx2 válasza biscuit (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Pedig jó lenne, lát-e valamit a tesztelő 1 régebbi modellhez hasonlítva. Nyilván a 2 TV-nek egymás mellett kellene lennie ehhez.

(#9) Petyás


Petyás
tag

"Már egy szimpla hangprojektor is lényegesen organikusabb, élettel telibb hangzást produkál"
Még jó, hogy egy szimpla hangprojektor is jobban produkál.

"A beépített hangrendszer jobb megszólalást produkál, mint amit a legtöbb mai tévé kínál, azonban szokás szerint nem éri el azt a szintet, amit az integrált hangprojektoros vagy a nézők felé fordított hangszórókkal ellátott tévék produkálnak"
Miért kell leszólni, ha jobb, mint a legtöbb mai tévé?

Szinte az összes tévé tesztben előjön, hogy nem szól elég jól.
De szerintem irreális elvárás, hogy jól szóljon.
1. Fizikai oka van: mert jelenleg hangdobozt használunk, a tévé meg csak egy vékony felület, nem doboz.
2. Piaci oka van: így külön plusz pénzért lehet hangrendszereket árulni hozzá.

(#10) biscuit válasza flexxx2 (#8) üzenetére


biscuit
aktív tag

Természetesen egyetértek az állításoddal és maximálisan támogatom! :)

#9Petyás:

Mondjuk ezt én sem értem. Igazán kellemes meglepetés volt amikor bekapcsoltam a tv-t és meghallottam, hogy nem úgy szól (szerintem teljesen vállalható), mintha egy tejesdobozból szólna valami, de ettől még rádugtam a z5500-re, hamá van! :)

[ Szerkesztve ]

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#11) Dester31 válasza athomi (#1) üzenetére


Dester31
tag

Nekem egy 65"-os B9-es tévém van, és nem találkoztam ezzel a jelenséggel.

Des

(#12) Jakesz


Jakesz
őstag

A tesztben az szerepel, hogy a mozgásmegjelenítés remek, ugyanakkor a korábbi évek B-szériájának ez volt a leggyengébb pontja. Akkor itt most fejlődött?

(#13) athomi válasza Dester31 (#11) üzenetére


athomi
veterán

Pedig a nagyobb paneleken hatványozottan észrevehető a jelenség. Én is csak tippelek, hogy a tükröződésgátló réteg okozza. Az LG ezt sose ismerte el, nekem is szó nélkül cserélték a panelt azzal, hogy biztos hibás darabot fogtam ki. Az eredmény ugyanaz volt panelcserét követően is. Volt aki 3-4 panelt is elfogyasztott emiatt eredmény nélkül. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) #72042496 válasza athomi (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem nem egyértelmű, a tinting néven ismert dologról írsz, vagy másról?

(#15) mad823 válasza athomi (#7) üzenetére


mad823
őstag

Pont az OLEDnek van gondja a near black megjelenítéssel, mivel kell egy alap gerjesztés szegény LEDnek. LCD-n biztosan nem fekete az, max. szürke. :D

(#16) X2N


X2N
senior tag

Kedves Prohardver, mi értelme van oledet 120 cd/m² fényerősség, 6500 K színhőmérséklet, 2,2 gamma-ra állítani? Ez nem egy monitor hanem TV könyörgöm. Filmes DCI-P3 színtérnél 48cd/m² fényerősséget, 6300K színhőmérsékletet, 2,6 gamma-t használnak sötét szobára...az hogy srgb színtérben mit tud irreleváns szerintem egy ilyen tv-nél. Jobban is kitérhetett volna a teszt a mozgás megjelenítésre mert ez elég sarkalatos pontja az oledeknek, gondolok itt az interpolációra, és a black frame insertion-ra.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#17) wallace 234


wallace 234
őstag

Látom azért az oled fényt, szépen tekerik fel! 69 es oled fényre. Annak idején a B7 25 ös oled fénnyel bőven elég volt. Bár mondjuk az utóbbi időben, szépen le vitték a fényerőt, így érthető módon feljebb kell húzni, hogy jó legyen. Vagy csak én látom kicsit furának ezt a magas oled fényt?

(#18) Ance


Ance
őstag

Talán majd a kb. 11-ik LG OLED tesztből már ki lehet hagyni az LCD-kre utaló fátyolosság hiányát. Tudom a copy-paste nagy úr, meg általánosságban jellemző, de ez nem is fog megjelenni, így elhagyható. :DDD

(#19) alaves válasza wallace 234 (#17) üzenetére


alaves
addikt

Nem egyértelmű és egyöntetű a kalibrálás a teszteknél. Rtings pl. B7-nél 17 OLED fénnyel (100 nit) kalibrált (én is 25-ön használtam). B8-nál 19 OLED fénnyel (100 nit), viszont 2019-es szériától kezdve már nem is írja, hogy hány nitre (csak azt, hogy OLED fény a környezeti fénytől függően). Flatpanelshd az OLED805-nél 120 nitre 54 OLED fénnyel kalibrált, CX-et 180 nitre 65 OLED fénnyel, az A90J-t pedig 252 nitre csutka(!) OLED fénnyel. A kalibrátorok talán értik miért van ez így, de én sem nagyon értem.
Tudtommal az SDR referencia fényereje a 100 nit. HDR-nél is elvileg pl. a fehér papírnak, a 18%-os szürkének, bőrtónusnak, stb. meghatározott nit értékei vannak (100 nit alattiak).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#20) athomi válasza #72042496 (#14) üzenetére


athomi
veterán

Külföldi fórumokon is azt találtam, hogy a tükröződésgátló bevonat lehet a ludas. Ezt nem tapasztalom így más színeknél.

[ Szerkesztve ]

(#21) mad823 válasza alaves (#19) üzenetére


mad823
őstag

A fehér papír "fényereje" csupán az azt megvilágító fény erejétől függ. Én éppenséggel keveslem a százassal kezdődő fényerőre történő kalibrációk fényerejét a normál nappali fény mellett történő tévézéshez.

(#22) wallace 234 válasza alaves (#19) üzenetére


wallace 234
őstag

Szerintem azért emelik az oled fényt, mert gyárilag az lg lentebb veszi. Így ahhoz, hogy ugyan azt szintet elérje több oled fény kell. Rtingsen ha össze hasonlítod, a Cx vs C1 el már ott is látni, mennyit vettek el a fényerőből. Bár még az sdr 100 nit felett vannak, de már egyre közelebb vannak hozzá. Szerintem meg a fényerő kell, hogy a részleteket, kellően meg tudja mutatni! Meg ugye kinek milyen fényerőn, tetszik a tv. De majd az Evo panelnál úgy is meg fogják, magyarázni miért jobb a magasabb fényerő :R :R addig jó az alacsony is.

(#23) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

"a régi iskola híveként úgy gondoljuk, hogy nagyjából el tudjuk dönteni hogy mire vagyunk kíváncsiak"
Végre valaki :)) :R :K

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#24) Hoplitész válasza Petyás (#9) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Nincs semmiféle elvárás. Hogy nem szól jól az ugyanúgy tény és le kell írni, mint azt hogy 55 hüvelykes.

(#25) #72688384


#72688384
törölt tag

24 komment és még nem sir egyetlen nem-oled tulajdonos sem a beégés miatt? mivé lettél prohardver forum...

(#26) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Van egy 6 éves LG 55" tv-m és lejátszik szinte mindent a beépített lejátszó, android box-al pedig emby, plex és társai. A kérdésem az AC3 kodek. Mert a konyhába vettem egy új 43" olcsó LG-t és nem játssza le az AC3 hangot se a beépített média lejátszó sem az emby a TV-re telepítve. Azt már meg sem említem hogy mennyire gáz hogy kihagynak egy filléres kodeket, és még csak opcionálisan se veheted meg az LG storeban...

Szóval a kérdésem ha az 5-6 éves nagy tévét le szeretném cserélni LG oldere, akkor van olyan ami lejátssza az AC3 hangsávokat is?

(#27) #72688384 válasza FeRRaR1 (#26) üzenetére


#72688384
törölt tag

pontosan melyik relizt nem sikerült lejátszani? linkeld be és kipróbálom. de nekem még sosem volt problémám egyik codek lejátszásával sem (55b7)

(#28) #72042496 válasza FeRRaR1 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az AC3-mal együtt az összes Dolby kodeket támogatják az LG tévék, az OLED-ek biztosan. DTS támogatás viszont tavaly óta egyáltalán nincs bennük.

[ Szerkesztve ]

(#29) FeRRaR1 válasza #72042496 (#28) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Igazad van, a DTS-re gondoltam. Valamiért AC3 rémlett de kipróbáltam és a DTS-t nem viszi. A régi igen, az új nem. Érdekelne hogy az OLED-eknél is ekkora sóherek voltak?

jasso

Köszönöm, DTS hangsáv lesz az amit nem visz. Van kép, és megy a Magyar hang mert az AC3 általában, de ha átváltok angolra akkor elnémul ha DTS. Ezt megnéznéd nekem? Akármi lehet, sorozat, film, bármi csak DTS legyen legalább az egyik hangsáv.

[ Szerkesztve ]

(#30) #72042496 válasza FeRRaR1 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos igen, LG OLED-ek közül a 9-es (tavalyelőtti) sorozat kapott utoljára DTS támogatást. Tavaly óta már egyik LG-ben sincs, se OLED-ben, se LCD-ben. Nem tudom megnézni, de a beépített lejátszóban és/vagy az Emby kliensben nem lehet kivenni a DTS hangok mellől a pipát, hogy a szerver átkódolja a hangsávot?

A Sony és Philips tévékben van még DTS.

Jasso B7-esén még szólni fog a DTS, és nálam is szólna a C8-on.

[ Szerkesztve ]

(#31) #72688384 válasza FeRRaR1 (#29) üzenetére


#72688384
törölt tag

megnézem csak másold be pontosan h mi a reliznek a neve. (nem kell a link nehogy a házmester elkezdjen itt puffogni a nagy kalózkodásra)

(#32) FeRRaR1 válasza #72688384 (#31) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm, ne fáradj, Balika írta fent hogy a tiedben még volt DTS, a mostaniakban már nincs.

Balika911

Emby és Plex átkódolás van, de 90% felett pörgeti a felső kategóriás NAS-t is... Illetve az eredmény sem valami fényes, lassabban is reagál mindenre...

Azt nem tudom még hogy a pass trough DTS is tiltott e HDMI-n. Van itthon egy elfekvőben lévő Mi Box S-em valahol, valyon azzal szólna e a TV-n a DTS hangsáv ha Androidon fut az Emby pl.

(#33) #72042496 válasza FeRRaR1 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Azt nem tudom még hogy a pass trough DTS is tiltott e HDMI-n."

Sajnos igen. Én jórészt emiatt kezdtem Sony tévében gondolkodni, csak azok meg játékos funkcióban nem tudják, amit szeretnék.

A Mi Boxhoz nem tudok hozzászólni, nem ismerem. Este talán ránézek, hogy nálam mit csinál a Plex szerver ha tiltom a kliensben a DTS-t. (Syno 718+, és lifetime pass-szal használom a hardveres traszkódoláshoz.)

[ Szerkesztve ]

(#34) #72688384


#72688384
törölt tag

egyébként mi ez a hülyeség h nincs dts az új modellekben?

(#35) #72042496 válasza #72688384 (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy dönthettek, hogy nem fizetnek licenszet, így megszólaltatni se tudják a DTS-t ezek a tévék, és a DTS passthrough is megszűnt. Lehet más tévét venni (még), erősítőn keresztül lejátszani az adott anyagot, vagy kikerülni/transzkódolni a DTS sávokat.

[ Szerkesztve ]

(#36) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

Valaki meg tudná mondani a készülék méretét?

Újabban ezt MINDEN terméknél eltitkolják. :W
Se pdf, se infó oldal...

(#37) so_ha válasza Amerigo49 (#36) üzenetére


so_ha
senior tag

A cikket olvastad? ... az elején az infó:

(#38) #72688384 válasza Amerigo49 (#36) üzenetére


#72688384
törölt tag

140 centi az átló + kb 5-10 cm az állvány

(#39) FeRRaR1 válasza #72042496 (#35) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Erősen elfogok gondolkozni egy Pana oleden, amiből az olcsóbb sincs lebutítva / félre kalibrálva illetve van DTS és felmegy a Mi Box, vagy ha gyárilag Androidos marad az.

Ez egy rossz vicc kategória, hogy 100 mb/s a lan csatlakozó, kihagyják a DTS kodeket, még a félmillió feletti modellekből is. :F

(#40) Cassi válasza FeRRaR1 (#39) üzenetére


Cassi
senior tag

Nincs DTS a Panákban sem :D

(#41) alaves válasza FeRRaR1 (#26) üzenetére


alaves
addikt

Philips OLED-et vegyél az támogatja a DTS-t (még a saphiOS is), AC3-at, meg úgy szinte mindent. :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#42) #72042496 válasza FeRRaR1 (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy írták, Panában sincs. Ha OLED-et szeretnél DTS-sel, akkor a Philips és Sony a választék.

Meg igazából akkor is, ha LCD-t szeretnél DTS-sel. :) Bár a másodvonalbeli és/vagy itthon nem elérhető gyártóknál még lehet DTS.

[ Szerkesztve ]

(#43) dkess válasza #72042496 (#28) üzenetére


dkess
őstag

Azért amennyire jól tudom ez sem tud semmilyen HD hangsávot kikódolni vagy belső app -ból HDMI -re tenni. AC3 (erre mondták a Dolby 5.1 -et) meg E-AC3 -at (ezt akár Atmos -al) aztán slussz.

Dolby TrueHD -t külső médialejátszó eszközről tud passthrough -ban átengedni magán, de ennyi.

Igen, szép is lenne, ha nem tudná az AC3 -at sem hiszen akkor nemcsak a streaming -eknek (pl. Netflix) nem lenne hangja, hanem a TV adások egy részének sem ...

Szerk.: Plex/Emby átkódol DTS -ből illetve HD hangsávokból (TrueHD Atmos/DTS:X -ből is) AC3 -ra, de értelemszerűen a végeredmény "nem ugyanaz" ... Már egy alsó-közepes NAS -on is HW transcode nélkül sem zabálja meg azért a vasat - itt azért nem video átkódolásról van szó ...

[ Szerkesztve ]

(#44) AxBattler válasza #72042496 (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy néztem, tavalyi Sharp LCD-kben is ott van még a DTS + az AC3-at is viszik, a 65"-os VA modell 2.1-es hanggal elvihető 220k HUF körül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#45) Novver válasza so_ha (#37) üzenetére


Novver
senior tag

Én vártam volna míg rájön magától :U

Life is a game... The game is my life!

(#46) #72042496 válasza AxBattler (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, azt írtam is, hogy a másodvonalbeli gyártóknál még lehet, ezekkel én nem foglalkozom.

(#47) RM1


RM1
aktív tag

Valójában van bármilyen lényegi előnye ennek a TV-nek az abszolút belépő szintű LG OLED TV-hez képest? Csak mert az árkülönbség jelentős. Mostanában gondolkoztam el rajta, hogy kipróbálnék egy OLED tv-t, de néhány tesztet átnézve nem nagyon látok olyan dolgot, ami miatt megérné az alapmodellnél drágábbat venni.

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza RM1 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az A1-ben 60 Hz-en megy a panel, csak három darab HDMI (2.0) van rajta, és tudtommal nincs VRR támogatás. Simán lehet még, csak ezekre emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hoplitész válasza #72042496 (#42) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Vagy inkább egy normális erősítőt. Ha valakinek hobbija a tévézés, szerintem igazán vehetne hozzá rendes hangrendszert is, a hang is legalább olyan fontos része az élménynek, mint a vizualitás.

(#50) alaves válasza RM1 (#47) üzenetére


alaves
addikt

Az LG A1 gyakorlatilag értelmét vesztette a Philips OLED705 megjelenésével (100-120Hz, HDMI 2.0, mozgásjavítás CX szintű, de inkább Sony-hoz mérhető, android, DTS-t is és szinte mindent támogat). (A 65OLED705 az Alza-ban volt már 420 eFt is!)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.