Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tha_answer válasza hegedis (#50) üzenetére


tha_answer
őstag

hajjaj, azt is ismerem mikor v 15 eve egy honlapot adtak el pixelenkent 1 usdert. onnan is kijott 1 millio usd.

ehez kepest 1 pixelt egymillioert eladni. zseni.

(#52) tha_answer válasza hegedis (#50) üzenetére


tha_answer
őstag

hajjaj, szted aukcioshazakban nincs benne a maffia? dehogynem noname emberrol. kariko katalinon kivul a mai vilagban mnki noname az atlagemberek kozul, legyen barmilyen muuuuvesz.

[ Szerkesztve ]

(#53) hegedis válasza tha_answer (#49) üzenetére


hegedis
tag

A kripotók nélkül is megtudják oldani a pénzmosást.
Nem azt mondom, hogy nem használhatják pénzmosásra meg hasonló dolgokra, de amint látod [link] azért van lehetőség ilyen dolgokra, mert az adott pénzügyi szereplők (bankok, váltók...) nem tartják be a pénzmosási törvényeket. És erről nem a technológia tehet.

[ Szerkesztve ]

(#54) hegedis válasza tha_answer (#51) üzenetére


hegedis
tag

Ja, de megint a kontextust nem veszed figyelembe.

(#55) hegedis válasza tha_answer (#52) üzenetére


hegedis
tag

Arról a kriptótehet, hogy aukciósházban, bankokban ott vannak olyan emberek, akik megvehetőek?

(#56) tha_answer válasza hegedis (#53) üzenetére


tha_answer
őstag

tokeletes. az emberi tenyezo lesz mindig a gyenge.

(#57) tha_answer válasza hegedis (#55) üzenetére


tha_answer
őstag

tehat a crypto nem hoz el egy jobb vilagot? hjakerem, joreggelt.

tehat ott tartunk ujra h se jobb vilagot, se hasznossagot nem hoz a tomegeknek, csak spekulaciot.

[ Szerkesztve ]

(#58) hegedis válasza tha_answer (#56) üzenetére


hegedis
tag

Gondolj bele az internetet betiltanák azért, mert hogy felhasználják illegális dolgokba.
A pozitív tényezőket meg figyelmen kívül hagyják.

(#59) tha_answer válasza hegedis (#58) üzenetére


tha_answer
őstag

??? az internetnek van alaphasznossaga, a lete is hasznossag miatt jott letre. (atomtamadas eseten kommunikacio fennmaradjon)

[ Szerkesztve ]

(#60) hegedis válasza tha_answer (#59) üzenetére


hegedis
tag

Akkor ez lehet itt a probláma, hogy nem olvastál utána milyen hasznosággal járhatnak a kriptók.

https://twitter.com/stlouisfed/status/1383635157278625798

Ezt a tweetet a St. Louis Fed osztotta meg, arról, hogy milyen potenciális haszonnal járhatnak az egyes kriptók (smart contract platformok) és az azon épült alkalmazásai.
A tweetben megosztott egy tanulmányt [link]
Remélem érződik, hogy ez a tanulmány legitimitással rendelkezik, ami megint csak legitimitást ad a kriptóknak.

"Decentralized finance may lead to a paradigm shift in the financial industry and contribute to a more robust, open and transparent financial infrastructure."

[ Szerkesztve ]

(#61) tha_answer válasza hegedis (#60) üzenetére


tha_answer
őstag

hany eve vergodik az ethereum a smart contract platformal?

a biztosito azert nem fizet mert nem tud utalni vagy a bemeneti parametereken varial h minel kevesebbet kelljen?

smartcontract: segelyhivo a kocsiban aktivalodik automatikusan fizet a smartcontract. vban? lehet h fizet de minimalisat mert ugye erezzuk h mas az mikor epphogy elpukkan a legzsak meg amikor szaltozik a kocsi.

a bemeneti parameterek embertol fuggenek. mintahogy most is.

egy nagyon szuk retegnel lesz vmennyi haszna. de egyik sem alapul korlatos tokenre ..... capisci?

[ Szerkesztve ]

(#62) hegedis válasza tha_answer (#61) üzenetére


hegedis
tag

A DeFi nem csak erről szól. Elolvastad a tanulmányt? Legalább fusd át, hogy miről van egyáltalán szó benne.

[ Szerkesztve ]

(#63) tha_answer válasza hegedis (#62) üzenetére


tha_answer
őstag

nem is defirol beszeltem. hanem velt hasznossagrol.

a defi jol hangzik - a hivoknek. az ico is lecsengett.

(#64) hegedis válasza tha_answer (#63) üzenetére


hegedis
tag

Az ICO pusztán pénzbevonás volt projektek részéről, mint a részvény kibocsátás. Viszont azok a projektek, amik akkor pénzt vontak be, most jutottak arra szintre, hogy a tervezett alkalmazást az ethereumra kitegyék.

Amúgy te milyen hátérrel rendelkezel? Pénzügyes vagy, informatikus, közgazdász, vagy milyen információk alapján hoztad meg az álláspontodat?
Mik azok a pontok, amik a fentebbi cikkben nem értesz egyet?

(#65) tha_answer válasza hegedis (#64) üzenetére


tha_answer
őstag

egyik sem olyan valos problemara nyujt megoldast ami ma nincs megoldva valahogy.

de ez mindegy. az alapon nem valtoztat. a tomegek es a befektetesi alapok is spekulacios celra veszik, nem azert h nezzek vagy autozzanak vele mint keves muvtori meg autobuzi.

a templomos lovagok is decentralizalt modon (ertsd egy vilagi hatalom egy orszag sem parancsolt nekik) mukodtek, szoval nincs uj a nap alatt.

(#66) hegedis válasza tha_answer (#65) üzenetére


hegedis
tag

Hallottál a GME, AMC részvények kereskedésének felfüggesztéséről, mert a clearing house nem tudta időben és hatékonyan a kereskedő platformok kereskedéseit véglegesíteni?
Egy ilyen clearing house kb. 2 nap amire a kereskedett részvények véglegesítésre kerülnek.

Na erre pont megoldást tud adni a smart contract platformra épített alkalmazás. A 2 napos végelgesítési időt azonnalira tudja módosítani. Emellett sokkal átláhatóbb a működése, a kereskedéssek is átláthatóbbakká válnak, és nem lenne úgy lehetőség a naked shortra, mint most.
És ez csak egy alkalmazási terület.

[ Szerkesztve ]

(#67) tha_answer válasza hegedis (#66) üzenetére


tha_answer
őstag

ez skalazodasi problema. eroforraskerdese elsosorban.

(#68) Reggie0 válasza tha_answer (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

En mar linkeltem a reprezentativ felmerest a szokasokrol, szoval igazabol arra varunk, hogy te huzzal elo valami ervet, ahelyett hogy valami bulvarujsagbol idezgesd valami bugris velemenyet, mert az nem erv.

[ Szerkesztve ]

(#69) tha_answer válasza Reggie0 (#68) üzenetére


tha_answer
őstag

"Sok befektető most úgy tekint a bitcoinra, mint digitális értéktárolóra, amely az aranyhoz, a lakáshoz vagy a jó borhoz hasonlítható. A történelem során azonban minden valódi értéktároló vagy jövedelmet, vagy hasznosságot biztosított,
a bitcoin pedig jelenleg nem biztosít jövedelmet és csak nagyon szerény hasznosságot."

milyen folyamatos jovedelmet biztosit a btc birtoklasa? mi a hasznossaga amitol akkor is venni fogjak ha tfh az ara csak lefele megy v stagnal?

(#70) Reggie0 válasza tha_answer (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Ismetlem, az az idezet egy baromsag, ugy onmagaban is, ha kiveszed belole a bitcoint akkor is. (Komolyan, a bor mint ertektarolo? :)) ) Sokkal jobb lenne, ha mondjuk a sajat gondolataidat fejtened ki, minthogy valamilyen hulyeket masolnad. Ne hagy, hogy ennyire megvezessenek.

Peldaul az, hogy jo kamatokat kapsz ra vagy lehet fizetni vele. Mondom olvasd el amit linkeltem, abbol indirekt modon kirajzolodik egy minimalis kep arrol, hogy meg mi mindenre jo.

[ Szerkesztve ]

(#71) tha_answer válasza Reggie0 (#70) üzenetére


tha_answer
őstag

official kamatot. aha,persze.

az hogy kamatnak nevezunk spekulalasi eredmeny megosztasat az nagyon nem kamat.

apropo, bor. ha vban nyitott lennel nem irnal le ilyeneket, mikor szinte barmilyen hajotorott italert sulyos penzeket fizetnek.

https://www.origo.hu/tafelspicc/20190530-400-eves-borokat-arvereznek-el-christies-aukcioshaz.html

(#72) Reggie0 válasza tha_answer (#71) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, lasd inlock.io. Siman kihelyezheted a coinodat kamatert. Ahogy a forint se kamatozik a zsebedben, azt is bankba kell vinni hozza vagy valamilyen penzintezethez.

Tehat azert vesznek az emberek bort, mert hatha elviszi par kaloz akik elsullyednek vele es akkor voala, dol a penz. :))Ez am a befektetesi mesterterv. Bar en olyat is hallottam, hogy elsullyedt hajorol mondjuk a megtalalt fesut adtak el, tehat ezek szerint a fesu is jo befektetes lehet, nem?

[ Szerkesztve ]

(#73) tha_answer válasza Reggie0 (#72) üzenetére


tha_answer
őstag

aha hogyne. legroszabb esetben az allam fizet kamatot, esha nem allamcsod. szoval kvazi garantalt kamat.

a kamukamatra mi agarancia?

aaaaa, eleg sok ritkaevjaratu whiskyt is arvereznek...

a bor azert jo pelda mert ertekelte a 300 evvel ezelotti ember is meg ertekeli a 300 ev mulva is.

legrosszabb ezetben whiskyt megiszod,fertotlenitesz vele.
cryptoval mit csinalsz?

de nemertem,a crypto egyik lenyege nem az h a bankokra nincs szukseg?

[ Szerkesztve ]

(#74) Reggie0 válasza tha_answer (#73) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi a garancia arra, hogy ha kolcsonadsz valakinek egy furogepet 1000 forintert, akkor a tranzakcio vegen lesz egy furogeped, meg ezer forintod? Na ugyan az. Remelem nem kell az 1+1-ig elmenni veled. (amugy =2).

Kb. minden 300 eves elsullyedt vackot ertekelnek, ott nem az a lenyeg, hogy bor. Ezert is nem jo pelda arra, hogy jo befektetes a bor, azt meg nem tudod megoldani, hogy mindenki bora elsullyedjen, hogy megerje a befektetes.

40%-os alkohollal fertotleniteni? Ezt ugye valami hollywoodi filmbol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#75) tha_answer válasza Reggie0 (#74) üzenetére


tha_answer
őstag

aaaa, a furogep kozben kopik... mig kozben az allam inflacio feletti kamatot garantal.

de mi ez a kamatmania,nem az az egyik lenyeg h crypto bank nelkulisege elony?

[ Szerkesztve ]

(#76) Reggie0 válasza tha_answer (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem biztos, lasd svajc, ott negativ a kamat. Ahhoz, hogy kamatot kapjal nem kell allam.

Furogep helyett irhattam volna 100ezer forintot is, tok mindegy. A lenyeg, hogy ehhez ket szemely szerzodese kell, semmi mas.

[ Szerkesztve ]

(#77) tha_answer válasza Reggie0 (#76) üzenetére


tha_answer
őstag

nem az elojel a lenyeg hanem a garancia h ugy lesz.

ajjaj. akkor megint az van h emberi tenyezokon mulik es nem matematikai biztositekokon?

ahelyett h kapalozol nem lenne egyszerubb beismerni hogy konnyu penzt gyorsan az emberi kapzsisag hajtja alapvetoen?

[ Szerkesztve ]

(#78) Reggie0 válasza tha_answer (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Jahat, az csak egy torveny, nincsen ra garancia. Lasd ciprusi einstand.

Senki sem mondta, hogy a kolcsonzes matematikai biztositekon alapul. Arrol irtam, hogy a cryptocoinokkal mas piacokat lehet elerni, ahol elonyosebb kondiciok vannak(ertelemszeruen nagyobb a riziko).

Szepen nyomod a szalmabab ervelest. Sosem mondtam, hogy ne lenne igy. En azt mondtam, hogy a cryptocoin birtoklast messze nem csak az arfolyamnyereszkedes hajtja, hiszen ezt allitottad: #16
"kb. mnki azert vesz h kesobb minel jobb aran eladja. nem azert h pizzat rendeljen rajta."
Nem lenne egyszerubb, ha a csusztatasok helyett inkabb beismerned, hogy hulyeseget irtal? Hiaba csurod csavarod a szavakat, nyilvanvaloan bebuktad.

[ Szerkesztve ]

(#79) tha_answer válasza Reggie0 (#78) üzenetére


tha_answer
őstag

ott a kb. azaz nem mnki, azaz van aki nem. mi nem vilagos rajta? tehat ha nem lehet mar nyereszkedni rajta toredek ember fog iranta erdeklodni.

a ciprusi einstand csak a 100ezer eur feletti reszre vonatkozott, ha joltevedek.

az a franya whiskey:
https://telex.hu/eszkombajn/2021/06/17/adidas-harom-csik-vedjegy-megvasarlas-karhu-ket-uveg-whiskey-1600-euro

[ Szerkesztve ]

(#80) Reggie0 válasza tha_answer (#79) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat szerinted a <60% az kb. mindenki? Erdekes fogalmaid vannak, csak nem politikus vagy? Egyre nevetsegesebben probalod kimagyarazni a lehetetlent.

[ Szerkesztve ]

(#81) tha_answer válasza Reggie0 (#80) üzenetére


tha_answer
őstag

ahh. a bitcoin vasarlok 40 szazaleka nem spekulacio celjabol vasarol. meselj meg.

[ Szerkesztve ]

(#82) Reggie0 válasza tha_answer (#81) üzenetére


Reggie0
félisten

Milyen felmerest/kutatast vegeztel a temakorben? Szerintem csak hasra utsz...

(#83) tomcat78 válasza @tco@ (#22) üzenetére


tomcat78
őstag

Tévedés: Nem fikáztam! Laikus? Ő... Ok. Legyen igazad. De akkor szerinted hány laikus vág bele az említett kitétel mellett pusztán szerencse lovagként, úgy, hogy még nálam is hülyébb a témához. Segítek: Sok!
És pont ezek a hü.... okosok vannak elfoglalva a "szabájozásroszdzsdzsu" témával, mert szerintük a nagy, csúnya, gonosz hatalom már ezt is el akarja venni tőlük. És mindezt úgy, hogy amellett kardoskodnak, hogy ez a jövő? Így? Kinek? Mitől lesz ez piacképes, elfogadott és konzekvens valuta?
Tudod, amikor pl olyasmit olvastam fórumon, hogy nem lehet túl sikeres az, aki pl adózik a váltás után, akkor inkább nem kommentálnám az egyed szellemi képességeit. És a baj ezzel van. Azért csípi a hatalmi beavatkozás sokak szemét a témában, mert simán csak elveszthetik a kis mellékesüket. De ahhoz már hülye az illető, hogy a vízióihoz meg érveihez (jövő, stb) elengedhetetlen a szabályozás is.
Próbáljuk meg különválasztani az emlegetett ökoszisztémát és a ki-mire használja témakört.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#84) tha_answer válasza Reggie0 (#82) üzenetére


tha_answer
őstag

a btc eloszlasa mutatja... ha nem spekulalasra vennek akkor nem halmoznak ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#85) hegedis


hegedis
tag

Szerintem 3-5 év múlva nézzük meg mi lesz ebből.

(#86) @tco@ válasza tomcat78 (#83) üzenetére


@tco@
aktív tag

Hát hogy mennyire vagy képben azt nem tudhatom, a hozzászólásod alapján tudom megítélni, de javíts ki ha tévedek, nem gond :) Én mindig az értelmes vitákra törekszem, nem kötekedni járok ide.
Szerintem is szükség van szabályozásra, mert most tényleg vadnyugat van...az adózás viszont, hát...Ha bukik rajta valaki, nem írhatja le adóból, ami rendben is van, hisz vállalta a kockázatot. De a nyereségből történő adózás egy, az államtól teljesen független rendszer kapcsán elég nehezen értelmezhető. Azt most hagyjuk hogy a sápok országában élünk, de ha egy állam valóban támogatná a befektetéseket és/vagy fogékony a technológiai innovációkra, akkor bizonyos könnyítéseket ad, amivel esetleg a day tradereket is kiszűri. Lásd Németo., ahol azt hiszem egy év tartás után már nem kell adózni.

(#87) tha_answer válasza hegedis (#85) üzenetére


tha_answer
őstag

akik idoben kiszallnak jol jarnak a tobbiek rafaragnak.

(#88) doooo válasza @tco@ (#21) üzenetére


doooo
veterán

Nekem semmit sem kell kifejtenem, nektek kell. Ti állítotok olyasmit, ami egyszerűen hazugság. Ami pl. teljesen értelmezhetetlen a kriptovaluták felhasználási területeit bevonva az egyenletbe. Azért használja minden újkeletű bűnöző őket, mert azonnal visszakövethetőek? Tényleg? Hogy lehet kardoskodni ennyire valami mellett, amiről a legalapvetőbb dolgokat sem tudjátok (vagy ha tudjátok is, nem akarjátok elfogadni a tényeket)? Tiszta szekta. "Adott módszerek alkalmazásával"... lmao
Remélem majd alkalmaznak hozzátok hasonló detektíveket a bűnüldöző szervek, mert ezek szerint mindvégig rossz módszerekkel próbálták felderíteni a tranzakciók végein álló entitásokat.
Megelőzve a "Bitcoin minden tranzakciója publikus" kezdetű bizonygatásokat: és? Ez szerinted elég valamihez? Nagyon szép, meg megnyugtató - lehet, egyesek számára - ami papíron szerepel róla, de érdekes módon a valóságban mégsem minden ilyen rózsaszín a témában. Sőt, semmi sem. Persze ez nem ad okot aggályra felétek... ez így rendben van. Ez a "gonosz háttérhatalom kijátszása". Ez az "egyszerű emberek megsegítése". Ja most látom... másokat nevezel félig-meddig laikusoknak, miközben te épp a Redditen próbálsz olvasgatni a témában, hogy" nagyjából tudjad mi a helyzet"... Szép dolog a tudásvágy, csak nem mindegy, hogy hogyan, milyen körülmények között "materializálódik" belőle valami (ha egyáltalán). Az a kérdés is felmerül, hogy miért zárkózol el akkor bizonyos információktól? Ez ilyen "részleges tudásvágy", amely csak addig tart, amíg az újonnan hallott dolgok megegyeznek a korábbi előítéleteiddel?

[ Szerkesztve ]

(#89) tha_answer válasza doooo (#88) üzenetére


tha_answer
őstag

:C szekta :DD

(#90) @tco@ válasza doooo (#88) üzenetére


@tco@
aktív tag

Neked van fogalmad arról, hogy milyen arányban használnak kriptovalutákat ilelgáslis ügyletek lebonyolítására? Elenyésző, ez a sikroad-os füvet rendelős időkből itt maradt berögzülés, pont az ilyen baromságokból látni, hogy senki nem néz utána mélyebben, hogy épp hogy épp mi a helyzet. Mi a baj a Reddittel? Ott nem lehetnek jó források? Lassan feldobhatnál valami forrást vagy valamit, mert már megint nekem kell győzködnöm másokat, hogy 2013 bizony mögöttünk van.

"Adott módszerek alkalmazásával"... lmao
Feltételeztem hogy össze tudod rakni a hátteredtől függően (IT pl), de segíthetünk, ha nagyon nem megy a keresés a neten.

[ Szerkesztve ]

(#91) @tco@ válasza tha_answer (#89) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ezzel nem lehet vitatkozni, lealáztál, ügyi vagy, ma se alszok stb :O
Google-vel ismerkedj te is, rád fér ahogy nézem.

(#92) tha_answer válasza @tco@ (#90) üzenetére


tha_answer
őstag

nem ez a lenyeg. perszehogy nem bunozok hasznaljak tulnyomoreszt. de itt olyan meg minden ilyen topikban olyan messiasvaras van, ertelmetlen full az egesz a spekulacios hasznon kivul, plusz kozben meg szet van cseszve a gamerek meg tudosok elete, h gyorsan semmi munkaval.

megsugom ha eddig nem voltal gyorsan milliomos, nem leszel az most mar.

az akkor leszel mikor 100x-1000xre no hetek honapok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#93) Z10N


Z10N
veterán

"kriptopénzeket sokszor használják illegális tevékenységekre (például pénzmosásra)"
"Megjegyezték, hogy ezeket sokan pajzsként használják a bűnözéshez, mint az adókerüléshez, pénzmosáshoz, terrorizmus finanszírozásához és gyermekrabláshoz."

Ki gondolta volna. Hozzatennem meg a zsarolo virusokat is. Es mindenki tamogatja ezt, aki "bitcsakanyt" fog...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#94) tomcat78 válasza @tco@ (#86) üzenetére


tomcat78
őstag

Hűha.... A baj ott kezdődik, mikor valaki pl adó megkerülésre akarja használni. Egy álam, bank, bármi miért kéne bárminemű biztosítékot adjon a cryptokra, ha eleve nagyon sokan arra használják, hogy az említett rendszereket megkerüljék? Ez így ugye nem túl életszerű.
Igen, németekről nekem is ezek az infok vannak.
Nekem kicsit a bort iszik vizet prédikál esete ugrik be sok hsz kapcsán a témába. Rizikónak, befektetésnek lehet jó. De ugye vállalja mindenki a kockázatot. Namármost nekem van ismerősöm, aki jelzálogot vett fel a családiházára, hogy bányászni tudjon.... És ez a konkrét ismerősöm is, csak a hirtelen pénzt keresi. Nem tudom milyen sikerrel, figyelembe véve a havi törlesztést. Így azt gondolnám, hogy a már emlegetett szabályozás mindenképp szükséges lenne, mert az ilyeneket nem valószínű, hogy mással meg lehet védeni önmaguktól. És persze tőle is meghalgattam, hogy ez a jövő fizetőeszköze....Volt aki, több milliós munkát cryptoval akart kifizetni. Én meg mint bevételt, oldjam meg az adó részét. No comment....
Ahhoz, hogy valami működőképes legyen, az alapjaitól stabilnak kell lenni. És ugye ilyen tekintetben az élet minden területén vannak szabályok, amik ugye pont ezt a részt hivatottak kezelni.
Az egész jelenséget, mint olyat az azt használók hozzáállása teszi szarrá. Legyen szó kicsikről, nagyokról, tök mindegy. És mindezt hangzatos lőzungok mögé bujtatva próbálják meg legitimizálni. Tisztelet a kivételnek. De azért lássuk be: olyan nem sok van.... És ugye a nagyok is csak addig engednek lopni, amíg az nekik is megéri.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#95) Reggie0 válasza tomcat78 (#94) üzenetére


Reggie0
félisten

De minek ide szabalyozas es megvedeni? Vegre van az eletnek egy terulete, ahol nincsen minden sarok lekerekitve. Azert van ennyi hulye a vilagon, mert nem hagyjak igazan pofaraesni oket.

(#96) tha_answer válasza Reggie0 (#95) üzenetére


tha_answer
őstag

Azert van ennyi hulye a vilagon, mert nem hagyjak igazan pofaraesni oket.

ez jo :C :DD

(#97) tomcat78 válasza Reggie0 (#95) üzenetére


tomcat78
őstag

Szabályok nélkül mégis hogyan lehet ez a jövő? Ha már egyszer ez (is) van a zászlóra tűzve.
A második részével egyet értek :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#98) Reggie0 válasza tomcat78 (#97) üzenetére


Reggie0
félisten

Szabalyok most is vannak, csak nem az allam hozza. Igazabol siman lehet tulzott szabalyozottsag nelkul elni, akiknek pedig ezekre szukseguk van, azok megkapjak kulso szolgaltatotol. Peldaul ha te nagy erteku cuccot akarsz venni es nem biztok meg egymasban, akkor vannak tranzakcios szolgaltatok, akiken keresztul megvalositjatok a tranzakciot, ha kell visszatartjak a coint es a vitas eseteket elbiraljak.
Azert azt is latni kell, hogy a fiatoknal a jelenlegi szabalyozottsagot is nagyon sok ember megszivja, valamint sok csalashoz felhasznaljak. Persze neked jo, hogy pl. az ellopot penzed visszaadja a bank, viszont arrol mar nem szol a fama, hogy ezt nem a bank allja, hanem a szolgaltato ahol elkoltottek a penzt. Vagy az USA bankbol torteno tavoli autovasarlasokrol nem is beszelve. (Az allami/hatosagi tulkapasokrol nem is beszelve.)

[ Szerkesztve ]

(#99) @tco@ válasza tha_answer (#92) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én biztos nem leszek milliomos ebből, mert nem vagyok benne. Valóban mögöttünk van már az a korszak, mikor lazán dobhatott egy 100x-et rövid idő alatt.
Egyébként rengeteg shitcoin project indul, ha épp belenyúl az ember, pár havi fizuból gyakorlatilag egy életre elég pénzt csiholhat némi szerencsével hetek alatt. De ezzel játsszon az akinek türelme, és érzése szerint kellő szerencséje van...ezek alapból elítélendő projektek IMHO, jelentős része eleve rug pull scam, és összességében káros a crypto ökoszisztémára nézve.

(#100) @tco@ válasza tomcat78 (#94) üzenetére


@tco@
aktív tag

Mélyen egyet tudok érteni veled...az amúgy hogy valaki hitelből bányászik/vesz coin-t, mindig hatalmas hiba volt, és az is marad. Lehet hogy bejön, de ha nem, akkor mennek az utcára. FOMO ugye.
Jelenleg a cryptoban fizetés (pl. munkáért cserébe, kivéve stable coin-ok) szerintem sem értelmezhető, de a blockchain technológia mint olyan, tutira velünk fog maradni. A jelenlegi volatilitás ahogy írtad is, valóban nem kedvez a gazdaságban való bármilyen szerep betöltésének.

Az egész jelenséget, mint olyat az azt használók hozzáállása teszi szarrá.
+1, különösen annak fényében, hogy sokan tényleg nulla háttértudással vásárolnak, mert csak azt látják, hogy pár hét alatt X százalékot nőtt. Az hogy pl épp mennyi a market cap és mi lehet a vége, ezen userek töredéke szokta csak felmérni, lásd Doge, Shiba vásárlói.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.