Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tomcat78 válasza Reggie0 (#98) üzenetére


tomcat78
őstag

Én nem azt mondtam, hogy a kb működő és használt rendszer tökéletes a hagyományos pénzeknél. Viszont viszonylag stabilnak tekinthető. Ugyanezt a coinokról nem mondhatjuk el. És itt nem feltétlen az árfolyamra gondolok, hanem a jogilag hézagos és államonként változó megközelítésre. Ami- részben- okozza a kiszámíthatatlanságát is. És ugye megközelítés kérdése, hogy ki, minek veszi vagy szeretné használni. Befektetés, magas kockázattal? Ámen, mindenki azt tesz a saját pénzével, amit akar. De fizetőeszközként aposztrofálni és tartósan ilyen körülmények között használni, gyakorlatilag életképtelen.
A túlkapásokra ebben a formában nagyobb teret biztosít, mint az amúgy használt hagyományos rendszer. Persze, kiskapuk vannak mindenhol. De a coinoknál a kiskapu mellett kerítés sincs.
Lehet arról elmélkedni, hogy mi túlszabályzott, vagy épp mi elégséges. De ahogy én látom ez ebben a szabályozatlan (illetve gyengén és szarul) formában nem időtálló megoldás, ha fizető eszközt szeretne az emlegetett közösség belőle. Így az a felháborodás, ami minden szabályozásról szóló cikknél megy számomra érthetetlen.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#102) Reggie0 válasza tomcat78 (#101) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezzel egyetertek. Szemelyes velemenyem szerint is alkalmatlan jelenleg fizetoeszkoznek, de el tudom kepzelni, hogy egyszer alkalmas lesz ra. Meg persze alkalmazasfuggo a dolog, bitcoin sosem lesz alkalmas jo es gyors tranzakciokra a jelenlegi parameterei mellett. Viszont az ethereum es tarsaiban latok meg raciot.

Abban is egyetertek, hogy a mostani fiatos rendszer nagy osszessegeben valamennyire jo, viszont az emberek valtozasra es a hivatalos rendszerekkel szembeni vedelemre vagynak. En pl. jartam ugy, hogy a NAV inkasszalta a cegem adojanak kb. 5-6 szorosat, majd 3/4 evbe kerult elismertetni veluk, hogy hibas szamitast vegeztek es kuldjek vissza a penzt. Eloszor visszaadni se akartak, majd levonjak a befizeteseket X even kereszul. Persze kamatot es karteritest se fizentek. Ekkor ereztem eloszor, hogy en nem akarok ilyen kitettseget. (Persze orszagot is valthatnek, de az se az igazi megoldas szemelyes okokbol, de Mo.-bol sem lesz jogallam kozkivanatra, itt ket tuz kozott van az ember. ) Viszont belatom, hogy annak is van hatranya, ha az allam nem szolhat bele, mert az a bunozest segiti. Valahol a parhuzamos rendszerek korul lehet a megoldas a velemenyem szerint, ahol en dontom el az aranyokat.
A banyaszattal szemben is kritikus vagyok, de oszinten szolva nehez jo alternativat talalni a PoW-ra. A stake ugy felejtos ahogy van, allami kozpontositott szinten felejto. Logikusan ezzel kb. mindent kizartunk, tehat az elobbiekbol kell valasztani.
Szerintem a BTC-t szabadjara kene engedni es megvarni, hogy hova all be magatol. Aki bukik rajta, azt elengendi es igy jart. Esetleg a valtoktol kene kerni hajlektalanszallo hozzajarulast es ennyi. Lassuk meg, hogy hova fejlodik a dolog.
Salvadort es par bator allamot hagyni, hogy hivatalos fizetokepes eszkozze tegyek, nem elore berinyalni, hanem inkabb megnezni milyen valtozasokat okoz, hatha a stabilitas fele hat. Valamikor ki kell probalni, az pedig, hogy nehany borfotelba fingo juppi milyen magabiztos kijelenteseket tesz nem jelent garanciat az eredmenyre. Puding probaja az eves.

[ Szerkesztve ]

(#103) tha_answer válasza Reggie0 (#102) üzenetére


tha_answer
őstag

valid.

de.
mihelyst komoly eroat facsar ki a politika kezebol, vege lesz. a hatalom logikaja mar csak ilyen.

(#104) Reggie0 válasza tha_answer (#103) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de azert az informatika es a politika csataja mas kategoria, mint pl. az "illegalis nyomdak" es a politika csataja. Mondjuk kinaban nem, de ahol nincs akkora merteku beavatkozas a hetkoznapi eletbe es kommunikacioba, ott nehezebb ennek gatat vetni.

[ Szerkesztve ]

(#105) tha_answer válasza Reggie0 (#104) üzenetére


tha_answer
őstag

a tengereszgyalogosok siman elintezik ha ugyvan

[ Szerkesztve ]

(#106) Reggie0 válasza tha_answer (#105) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah, mint az orosz hackereket :) Azert ezek max a filmekben mennek igy.

(#107) szazbolha válasza @tco@ (#21) üzenetére


szazbolha
addikt

Meg tudod mondani kikhez tartoznak ezek a címek?

XCH: xch1vhfnguq36yya0kzc0a0wr9yyj5cm2cefsukcu45jef3x3zpjpa7qc888nm
BTC: 17w2HvVdHnkACZnATMqZov5LJkx2EFUFdz
ETH: 0x0dd101c83341e0c43cc95514ca731092b14dea8b
DOGE: DRqJFr9ityNoL7v6oSnsZq2mh3VJBZm8pY

(#108) szazbolha válasza Reggie0 (#33) üzenetére


szazbolha
addikt

"Mintha azt mondanad, hogy csak azert nyitnak az emberek bankszamlat, mert kartyaval akarnak fizetni. Baromsag az egesz."

Ezzel szemben azért, mert rákényszerítik őket. Az állam, részben banki nyomásra.

(#109) @tco@ válasza szazbolha (#107) üzenetére


@tco@
aktív tag

Miért, te meg tudod mondani egy számlaszám tulajának nevét? Nem azt mondtam hogy ránézésre, csak publikus infókból meg lehet mondani, hanem hogy szükség esetén a hatóságok vissza tudják követni.

(#110) szazbolha válasza tha_answer (#51) üzenetére


szazbolha
addikt

"ehez kepest 1 pixelt egymillioert eladni. zseni."

Vagy plagizálás. Bő 20 éve már fotóművész megtette. Nyilván a kép, amin csak 1 pont volt, nem az esztétikai értéke, hanem a fotós megítélése és egyéb hatások miatt járt kiállításról kiállításra és értékelődött fel.

Ez ugyanaz csak pepitában.

(#111) szazbolha válasza @tco@ (#109) üzenetére


szazbolha
addikt

Hogy tudják megmondani a hatóságok?
A bankszámlák beazonosítására, nevesítésére lehet a bankokat kötelezni. A kriptovilágban is lehet a szereplőket erre kötelezni? ha igen, akkor milyen jogszabály alapján?

(#112) tomcat78 válasza Reggie0 (#102) üzenetére


tomcat78
őstag

Hivatalos fizető eszköz kb akkor lehet bármelyik coinból, amikor nagyjából stagnál az árfolyama.
Csak egy példa: a jelenlegi formájában teszem azt egy árajánlatot megírni is képtelenség vele. Mire az ugye átfut, esetlegesen megrendelik, majd teljesülnek a számlázáshoz szükséges feltételek minimum hónapokban mérhető, még nálam is, holott nem vagyok nagy cég. Ennyi időre még csak találgatni sem lehet, hogy hová megy az adott coin árfolyama. És erre ugye céget építeni, esetleg embereknek megélhetést adni nem lehet.
Párhuzamos rendszerek.... Bizonyos fokig most is az. Arról nem beszélve, hogy a coinok értékét is hagyományos pénzben fejezi ki mindenki. Én inkább azt gondolom, hogy fizetőeszköz kb integrálva a jelenlegi rendszerbe lehetne. Az meg ugye szabályozva van.
Nekem is volt szerencsém küzdeni az említett hivatallal, így megértem a problémád. Viszont azért azt tegyük hozzá, hogy az adók, mint olyanok szükségesek fenntartani az ország háttér infrastruktúráját (csak példának: tűzoltóság, mentősök, stb.... Akik ugyebár terméket nem állítanak elő, nem szolgáltatnak, hanem az a hivatásuk, hogy segítsenek). Ok, nem feltétlen mi vagyunk a jó példa erre.... :U De azért szerintem könnyen belátható, hogy az emlegetett emberek is fizetésért teszik a dolgukat, amit ugye az államnak kell finanszírozni. Ezért kapok én agyfaszt, mikor valaki nyíltan az adók megkerülésére használja a crypto piacot. Aztán lehet, hogy egyszer ücsörög a valag pénzén, miközben a feje fölött a fedél ég. Azt hiszem ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy tulajdonképpen az adóinkkal ezeknek az embereknek a fenntartását is mi finanszírozzuk. Ok, lehet azzal takarózni, hogy más is ellopja-akár nagyba-, de ez ne legyen már felhatalmazás, hogy erre játszanak rengetegen.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#113) Reggie0 válasza szazbolha (#111) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, vannak erre modszere. Elorefele es visszafele kovetik a tranzakciokat, mig valami ismert cimbe nem botlanak, ami lehet barmilyen szolgaltato(valto, fizetesi szolgaltato, stb.) es azoktol kerik ki az adatokat. Onnantol meg a szokasos modon megy a nyomozgatas.

#112 tomcat78 : Akkor is lehet hivatalos fizetoeszkoz, ha nem stagnal az arfolyama. Ez csak annyit jelent, hogy el kell fogadni, de nem jelenti azt, hogy nem lehet rogton atvaltani. Siman behuzzak a bitpay-t, mint fizetesi szolgaltatot, megkapjak euroban vagy akarmiben a penzt es nincs vele dolguk, az arnak meg kiirjak mas valutaban es pillanatnyi erteken adjak el.

[ Szerkesztve ]

(#114) szazbolha válasza Reggie0 (#113) üzenetére


szazbolha
addikt

Tehát nincs törvényileg szabályozott rendje a tranzakciók személyhez kötésének és annak lekérdezésének. Vagyis nem visszakövethető. Főleg nem addig amíg nem váltódik valós pénzzé és a használója el akarja fedni valós személyét.
Én azt gondolom a kripto coinok mozgása technikailag követhető, de sokkal kevésbé transzperens a személyhez kötése mint egy bankszámlának.

És nehéz megérteni, hogy ezt miért tagadják a vitázó felek egyik oldalán.

Ha akarod most is le tudom írni, hogy tudsz bányászatból szerzett coint 100%-osan anonim módon forintra váltani.

(#115) Reggie0 válasza szazbolha (#114) üzenetére


Reggie0
félisten

A legzesnek sincsen torvenyileg szabalyozott rendje, megis kapok levegot.

USA-koknak eleg jol megy a visszakovetes, szoval nem egy akkora problema ez. Persze vannak fejlettebb privacy-t biztosito coinok is, mint peldaul a zcash,monero,dash.

[ Szerkesztve ]

(#116) tomcat78 válasza Reggie0 (#113) üzenetére


tomcat78
őstag

Rendben, de ez pl az említett árajánlatos problémát szerinted megoldja?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#117) szazbolha válasza Reggie0 (#115) üzenetére


szazbolha
addikt

"A legzesnek sincsen torvenyileg szabalyozott rendje, megis kapok levegot."

Azt gondolom ez kitérő válasz arra a kijelentésemre, hogy a kripto coinok használata nem transzperens (nincs személyhez kötve), ha azt nem akarja transzparenssé tenni a használója.

(#118) tha_answer válasza szazbolha (#117) üzenetére


tha_answer
őstag

elobb utobb olyat tesz amit nevere kell venni. onnantol totalis transzparens.

[ Szerkesztve ]

(#119) szazbolha válasza tha_answer (#118) üzenetére


szazbolha
addikt

tévedsz

(#120) Reggie0 válasza tomcat78 (#116) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, arajanlat kimegy fiatban es odairva h pillanatnyi arfolyamon btc-ben is fizetheto. Azt jonapot, nem kell ezt varialni.

(#121) Reggie0 válasza szazbolha (#117) üzenetére


Reggie0
félisten

Torvenyileg szabalyozott rendje van helyette a nyomozasnak, ami soran kideritik. Szerinted hogy szereztek vissza az usakok a colonialtol kizsarolt coinokat? Bevasaltak a valtoknal.

(#122) szazbolha válasza Reggie0 (#121) üzenetére


szazbolha
addikt

"Bevasaltak a valtoknal."

Tehát ahogy írtam: a kripto coin használója anoninim marad ha úgy akarja.
Minimális erőfeszítés kell hozzá.

(#123) tomcat78 válasza Reggie0 (#120) üzenetére


tomcat78
őstag

Én nem erre gondolok. Hanem arra, ha valaki mondjuk BTC-ben kéri az árajánlatot. Hiszen, ha legitim valutaként tekintünk rá, akkor ugye egy megrendelő akár azt is igényelhetné. Ami meg ebben a formában elég vállalhatatlan.
Amúgy fizettségnek is akkor fogadnám el maximum még napi árfolyamon is, ha áthárítom az azonnali váltás adóját a vevőre.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#124) Reggie0 válasza tomcat78 (#123) üzenetére


Reggie0
félisten

Igenyelheti, de nem kotelezo abban adni, vagy lehet tetszoleges feltetelekhez kotve. Az, hogy valaki ajanlatot ker meg semmilyen kotelezettseget nem jelent. Ajanlatteteli kotelezettseg sincs.

[ Szerkesztve ]

(#125) hegedis válasza szazbolha (#111) üzenetére


hegedis
tag

KYC és AML szabályok alapján. Ami akkor jön be, ha ki akarod venni a pénzt fiatba.

(#126) hegedis válasza szazbolha (#122) üzenetére


hegedis
tag

Ja, de mit érsz el az onchain tokenekkel, ha nem tudod elkölteni. Ahhoz, hogy milliókat eltudj költeni, egy exchangen keresztül kell kivenni számlára. Onnantól az exchange-nek a KYC és AML szabályok alapján megkell bizonyosodni a a személy azonosságáról és a pénz forrásáról. Ez az egyik szint, amin átkell jutni. A másik meg az, hogy ha kivetted, akkor az államnak felfog tűnni, hogy a semmiből több milliód lett.

(#127) szazbolha válasza hegedis (#125) üzenetére


szazbolha
addikt

Ahhoz hogy a coinból forint legyen nem kell ki venni a pénzt "fiatba"

Zárjuk rövidre, mert ti csak a számítógép mellöl gondolkoztok a virtuális világban.
Aki nem akarja, hogy személyazonossága össze legyen kötve bármilyen coinnal, az megtalálja a módját, hogy a coint eladja olyannak aki hajlandó érte KP-ban fizetni.
Ennek semmilyen nyoma ne marad.

(#128) hegedis válasza szazbolha (#127) üzenetére


hegedis
tag

Persze, kiskapuk lehetnek. De nem tartom reálisnak, hogy mondjuk valaki személyesen millió dollárokat kivegyen ilyen módon. Itt már nem néhány ezer dolláról van szó. A kriptó piac elérte az $1T.

(#129) hegedis válasza tha_answer (#87) üzenetére


hegedis
tag

Nem arra gondoltam, hogy várjunk 3-5 évet, hogy ki milyen profitban száll ki. Hanem, hogy ez a szféra megmarad-e, valóban lesz-e hasznossága az emberekre nézve...

(#130) szazbolha válasza hegedis (#128) üzenetére


szazbolha
addikt

"Persze, kiskapuk lehetnek"
Kiskapuk vannak, aki anonim akar maradni az az is marad.

Nincs ezzel semmi gond, csak érthetetlen hogy sokan tagadják és transzparensek mondják.
Ez az egyik hátránya/előnye a kriptónak. A másik az árfolyam változások mértéke és gyakorisága.
Ezzel szemben nincs olyan jó tulajdonsága amit az egyszerű ember megértene, vagy hasznosítani tudna napi életében.

(#131) Reggie0 válasza szazbolha (#127) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, csak ez nem mukodik, mert aztan majd annal fognak kopogtatni a rendorok es lehet magyarazkodni, hogy kitol is vette. Aki anonim akar maradni, az KP-val nem kereskedik. A lenyeg a coinkeveresben van, hogy megszakadjon a coin utja, de azt meg nem lehet gyorsan es barmilyen nagy vagy kicsi mennyisegben megvalositani es nagyon esznel kell lenni, hogy a kapott batcheket hogyan mozgatja, nehogy mintat rajzoljon ki, mert akkor nem volt ertelme a keveresnek.

[ Szerkesztve ]

(#132) szazbolha válasza Reggie0 (#131) üzenetére


szazbolha
addikt

És az kit érdekel? Én anonim maradtam.

(#133) Reggie0 válasza szazbolha (#132) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan, mert nem izgatsz senkit. Ugy konnyu :)

(#134) hegedis válasza szazbolha (#130) üzenetére


hegedis
tag

Azt fontos észben tartani, hogy ez a terület folyamatos fejlődés és felfedezés alatt van. A jelenlegi kezdőállapotában megítélni, hogy haszontalan vagy se korai lenne.

Ajánlom figyelmedben a következő tweetet az amerikai st. Louis-i Fed-től, ami ugye amerikai pénzügyi hivatal, akik így nyilatkoztak a defi-ről [link] :

"Decentralized finance may lead to a paradigm shift in the financial industry and contribute to a more robust, open and transparent financial infrastructure."

A defi meg a blockchain és a kripto egyik fejlesztés alatt álló területe.
Ha meg jobban érdekel, hogy mire gondoltak, akkor a tweetben linkelnek egy svájci egyetemről jövő tanulmányt, ami kifejti az álláspontot.

Szerintem ezt látva, nem állja meg a helyét, az a kijelentés, hogy nincs jó tulajdonsága, ami az egyszerű emberre hatással lehet.

[ Szerkesztve ]

(#135) szazbolha válasza Reggie0 (#133) üzenetére


szazbolha
addikt

Vagyis lehetséges, csak szándék kérdése.

(#136) szazbolha válasza hegedis (#134) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs, én a jelenlegi helyzetről beszéltem, nem a jővőbeniről.
Amúgy nem azt írtam, hogy nincs jó tulajdonsága, hanem azt hogy nincs
"olyan jó tulajdonsága amit az egyszerű ember megértene, vagy hasznosítani tudna napi életében."

De ha van ilyen akkor szívesen meghallgatom. Az általad citált twitteres bejegyzés szerintem nem sorolható ide.

(#137) hegedis válasza szazbolha (#136) üzenetére


hegedis
tag

Azt figyelmen kívúl hagyod, hogy az egész terület a kezdeti fázisban van. Ez olyan, mintha azt kérdezted volna az internet indulásakor, hogy ennek mi a haszna az egyszerű embernek.
Kicsit ilyen feelingje van:

"Az általad citált twitteres bejegyzés szerintem nem sorolható ide."
Elolvastad az ott linkelt tanulmányt? Mik azok a dolgok, amiket potenciálisan hasznosnak említ és te nem értesz vele egyet? Miért?

[ Szerkesztve ]

(#138) szazbolha válasza hegedis (#137) üzenetére


szazbolha
addikt

Miért kéne figyelembe venni, amikor a MOST-ról beszélünk, nem pedig a jövőről?

A jövőről olyan emberekkel érdemes beszélgetni, akik pozitíven állnak a témához, és inkább a bizalmuk, reményük, mintsem tények mentén állítanak fel lehetséges verziókat.
Én nem szeretnék a jövőről beszélni kripto ügyben, mert szerintem még 1 év távlatában is akkora a bizonytalansági tényező hogy találgatásnál többre nem telne tőlem.

(#139) doooo válasza hegedis (#137) üzenetére


doooo
veterán

Aki 2000-ben ilyen cikket írt, az sem volt százas...
Persze, Daily Mail... de akkor is.

Ezzel együtt, összehasonlíthatatlan a két dolog.

(#140) hegedis válasza szazbolha (#138) üzenetére


hegedis
tag

Mert az egész terület fejlesztés és felfedezés alatt van? Szerinted tudták az internet elejen az emberek, hogy mikre lehet majd használni (internet bank, internetes vásárlás, tv rádió átköltozhet rá, új vállalkozások épülhetnek fel...)¿
A linkelt tanulmányban levannak írva, hogy már most mikre lehet használni (Defi). Mik azok a tulajdonságai, amik pozitívumot hozhatnak a pénzügyi rendszerre.

De itt van ez pl a máról szól
[link]

[ Szerkesztve ]

(#141) hegedis válasza doooo (#139) üzenetére


hegedis
tag

Nem a kettő dolgot hasonlítottam vele, hanem az emberek felfogását.

(#142) szazbolha válasza hegedis (#140) üzenetére


szazbolha
addikt

Még egyszer: A jelen állapotról beszéltünk.
A jövőbeni állapot nem tervezhető.
Olyan mint az önvezető autó.... hinni sokan hisznek benne, de sorra telnek az évek és dőlnek meg a határidők, lágyulnak ki a célok.

(#143) hegedis válasza szazbolha (#142) üzenetére


hegedis
tag

Azt tudtad, hogy a részvénypiac és minden befektetés q jövőt árazza?

Hogyne lenne tervezhető a jövőbeni állapot? Akkor nem lennének befektetések.

Az önvezető autózásban elég nagy előrelépések vannak. Ezeket figyelmen kívül kell hagyni és leírni az egész jövőjét, mert még most nem tökéletes?

[ Szerkesztve ]

(#144) szazbolha válasza hegedis (#143) üzenetére


szazbolha
addikt

De ez itt nem részvénypiac, hanem egy fórum, ahol a kripto jelenlegi nem pedig jövőbeni állapotáról beszéltünk.

(#145) hegedis válasza szazbolha (#144) üzenetére


hegedis
tag

Az olasz hatóságokat is nagyon aggasztja a kriptópiac

Azt mondod akkor, hagyjuk figyelmen kívül a lehetőségeit és jövőjét, csak egyoldalúan arról ítéljük meg, ami most?

Akkor gondolom a szempontod alapján az ITER [link] is egy hülyeség, mert több tíz évre vannak attol, hogy az emberek számára felhasználható energiát állítsanak elő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#146) szazbolha válasza hegedis (#145) üzenetére


szazbolha
addikt

Én azt gondolom, csak a vita kedvéért nem szeretnék vitázni.
Amit akartam leírtam a témában.

(#147) hegedis válasza szazbolha (#146) üzenetére


hegedis
tag

Én is leírtam, hogy melyik érveddel miért nem értek egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.