Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adorjant


adorjant
senior tag

Hajrá!

(#2) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Vertex 2-es SSD-k most nagyon jól fogynak. 30/50K-ért (60/120GB) nem nagyon van jobb vétel.

Hajrá!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) zetecR


zetecR
addikt

Akkor már jó lenne a supportot is gatyába rázni...

(#4) D1Rect válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha 30-ért jönni fog Vertex 3 60GB akkor lesz. :))

(#3) zetecR: Mermér? Mijabaja a supportnak?

[ Szerkesztve ]

(#5) Morden24


Morden24
nagyúr

Na, ha szeretnék azt a 64 milliót mondjuk 64.000.250-re feltornászni, akkor csináljanak nekem egy legalább 320-as SSD-t max. 50K-ért :))

Sectumsempra - For Enemies

(#6) zetecR válasza D1Rect (#4) üzenetére


zetecR
addikt

Nem nagyon izgatja őket, hogy mindenki rosszul van az újkeletű fw frissítési módijuktól...

(#7) cszn válasza Morden24 (#5) üzenetére


cszn
őstag

Az még odébb van. :) De minek neked akkor SSD?

(#8) cszn válasza cszn (#7) üzenetére


cszn
őstag

Akkora az akkor helyett. Egy betű elég sokat számít. :DDD

(#9) alcsa válasza cszn (#7) üzenetére


alcsa
senior tag

Annak idején a hddékkel is ez volt a helyzet: minek ide 4 gigabájtál nagyobb hdd, s most már ott tartunk, hogy 3 tb-os hddéket árulnak.

(#10) cszn válasza alcsa (#9) üzenetére


cszn
őstag

Persze ez a jövő nem is kérdés, de a vinyók esetében nem volt alternatíva.
Az SSD-re bőven elég a rendszert és az ahhoz kapcsolódó programokat rakni, az adatoknak meg ott a nagy tárhelyű vinyó (vagy több vinyó).
Nem érdemes várni nagyokra. Jönnek majd, de addig kár kihagyni az SSD által nyújtott lehetőségeket.

(#11) alcsa válasza cszn (#10) üzenetére


alcsa
senior tag

Ez igaz, egyetértek, bőven elég a rendszernek egy 30+ gb-os ssd.
A nagyokra várni se érdemes, de ha már itt lesznek akkor a kisebbek olcsóbbak lesznek, így majd többen vesznek egy kis ssd-t, de amíg nagy különbség van a hdd és ssd között gb/ár tekintve, addig sokan meggondolják, hogy mit vegyenek.

(#12) Morden24 válasza cszn (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert csak notebookot használok, nem desktopot :K

Sectumsempra - For Enemies

(#13) alcsa válasza Morden24 (#12) üzenetére


alcsa
senior tag

Akkor mondjuk ott vannak a külső hdd-ék, de az is egy gond cipelni magaddal meg minden, és felesleges, ha nagy az ssd.

(#14) cszn válasza Morden24 (#12) üzenetére


cszn
őstag

Akkor megbocsájtok. :DDD

(#15) #72042496 válasza Morden24 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

"...akkor csináljanak nekem egy legalább 320-as SSD-t max. 50K-ért"

Meg nekem is. :D
Bár nekem egy 256-os is elég lenne. A kérdéseket megelőzendő: a játékaimat is azon tartanám.

[ Szerkesztve ]

(#16) Ghoosty válasza #72042496 (#15) üzenetére


Ghoosty
őstag

A mostani rendszer és játék méreteket figyelembe véve nekem is egy 256-os kéne, kb 30K HUF-ért.

Remélem gyorsabban megy le a jövőben is az SSD-k Ft/GB, mint a játékok és a rendszer növekedése és akkor pár év és meg is valósul.

OK: Elég sokszor hallom, hogy kerreg a vinyó, mikor új területre megyek, vagy teleportálok az MMO-kban, pedig rendszeresen van defragmentálva, meg van 4 GB memória is.

[ Szerkesztve ]

(#17) Srodney


Srodney
senior tag

nah szóval akkor meg is indult az ocz szekere rendesen...épphogy kiszáltak a mempiacról máris terjeszkednek az ssd piacán..

(#18) NLZ válasza zetecR (#6) üzenetére


NLZ
tag

Az a windózos? Nagyon tré? Nem olvastam még róla, csak a multkori botrányukról, hogy Vertex2-nél kezdtek átállni az alacsonyabb csikszélességű memória modulokra, ami így lassabb lett és gyengébb élettartamú.

(#19) audi100td válasza cszn (#10) üzenetére


audi100td
nagyúr

Talan laptop? Nekem is ez a gondom, a ThinkPad-emet hasznalom mindenre, nincs asztalim, SSD-böl minimum kellene 500GB, azt meg kompromisszumokkal be tudnam vallalni (750GB vinyo van benne es epp, hogy elferek rajta).

(#20) Alchemist válasza audi100td (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

...vagy valami bootolható mini pCI-e

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) audi100td válasza Alchemist (#20) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, jön majd valami a Super Talent-töl, csak kerdes milyen aron, gondolom annyi lesz mint egy 60GB-os 2,5". :(

(#22) Godefroy válasza #72042496 (#15) üzenetére


Godefroy
senior tag

Az SSD maximum a lopott játékokat gyorsítja, mivel a legális játékoknál a neten keresztüli folyamatos ellenőrzés a szűk keresztmetszet, nem a háttértár olvasási sebessége.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#23) Morden24 válasza Godefroy (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

a legális játékoknál a neten keresztüli folyamatos ellenőrzés a szűk keresztmetszet

Ekkora marhaságot...

Sectumsempra - For Enemies

(#24) kleinguru válasza D1Rect (#4) üzenetére


kleinguru
addikt

Mert olyan fosok, hogy azt hiszik, mindenki adattárolásra veszi az ssdéjüket ( értsd: nem rendszernek), így csak frimware-t frissíteni úgy tudsz ha nem rajta van a rendszer:W

Nah már most 10ből 11 embernek azon van a rendszer:W

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25) Воланд válasza Godefroy (#22) üzenetére


Воланд
titán

Aláírás eladó.
Be is teszem engedelmeddel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) cszn válasza audi100td (#19) üzenetére


cszn
őstag

A notebook nem sok adat tárolására van kitalálva. Egyelőre az SSD se (sajnos).
Nem túl általános az se, hogy csak notebook van a ház körül. Vagy akinél mégis annál általában van valami médialejátszója/külső vinyó és arra pakolja a nagy tárhelyet elfoglaló dolgokat. De esetleg optikai helyére beszerelhető plusz vinyóval még megoldható.

(#24) kleinguru Ezért érdemes olyan SSD-t venni aminél nincsenek gyakori FW frissítések -> megbízható.

(#27) kovy79 válasza Godefroy (#22) üzenetére


kovy79
őstag

Jesszusúristenanyámborogass...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#28) audi100td válasza cszn (#26) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor en kivetel vagyok. :)

Volt külsö adathordozom, nem az igazi, persze nem mindent a notin tarolok, de gyakran vonatozom budapest-becs között es jol jön ha berakhatok barmilyen zenet vagy filmet a gyüjtemenyemböl. USB-s vinyo meg + kacat amit hordozni kell, meg utalom ha kabelek lognak ki a gepböl utazas közben, söt otthon is csak a hangfal meg a tap van ra dugva, egy vezetekes eger mar az egyamra menne, szerencsere van BT-egerem. X200s-ben nincs optika, igy a helyere nem lehet masodik vinyot rakni, mini PCIe SSD jöhetne szoba, de meg nem lehet kapni, csak olyat ami SATA-s, azt meg nem kezeli a laptop.

(#29) cszn válasza audi100td (#28) üzenetére


cszn
őstag

Gondoltam, hogy nem könnyű a helyzet. :) Notebookkal sok kompromisszumot kell kötni, de talán pár év múlva már jobb lesz a helyzet.

(#30) Godefroy válasza Morden24 (#23) üzenetére


Godefroy
senior tag

kovy79, woland_y2k

Próbáltad vagy csak trendi vagy??

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#31) audi100td válasza cszn (#29) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, most meg elvagyok HDD-vel is, olyan nagy teljesitmenyre nincs szüksegem, SSD-nek nekem leginkabb a hangja hianyzik, marmint hogy nincs :) , a vinyo az agyamra megy, enelkül teljesen csönd lenne, a venti csak neha kapcsol be, akkor is halkan. De hat ez van, mindent nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) scope2007


scope2007
addikt

memóriában nincs is túl sok jó tapasztalatom ocz-ben...
ssd-ben eddig jól bevált a vertex2.. igaz kicsit macerás volt az fw update :D :DDD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33) Ghoosty válasza Godefroy (#30) üzenetére


Ghoosty
őstag

Konkrétan én nem próbáltam SSD-t, mert drágállom. De egy MMO általában több, mint 10 GB és könnyen kerülhetsz távoli helyre teleportálással, vagy gyors repüléssel, így nem tárolhatsz mindent a memóriában. Valahogy mindig akkor kezd drasztikusan esni az FPS amikor hallom a vinyót kerregni, így hajlamos vagyok azt hinni, hogy igenis a vinyó olvasási sebessége a szűk keresztmetszet. SC2-ben is észreveszem, hogy csak akkor akad, mikor valamin dolgozik a vinyó ez általában a betöltés után pár másodperccel van így. Eredeti mind a 2 játékom.

(#34) #72042496 válasza Godefroy (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Haveromnál SSD-ről gyorsabban betöltenek a játékok, mint nálam, pedig a processzora egy kicsit gyengébb az enyémnél. (E8500 vs. E8600)
Netre nem mászkálnak a játékaim (a multi nem érdekel), tehát engem nem érint ez a dolog. De azért érdekelne, melyik játékoknál van ez így, mert csak néztem ki a fejemből, amikor az előbbi kommented olvastam. (A Ubisoft DRM jutott róla eszembe, de azt csak néhány cím használja.)

[ Szerkesztve ]

(#35) szki


szki
őstag

Erről a hírről a Seagate CEO nyilatkozata jut eszembe, hogy maradnak a HDD gyártásnál, és nem fognak bele az SSD-be. Jól ráfáztak! Míg az OCZ duplázta a bevételeit, addig a SG tukmálhatja a HDD-it, de kimarad a zsíros üzletből.

(#36) audi100td válasza szki (#35) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Seagate is gyart SSD-t, föleg a vallalati piacra, hir is volt rola a napokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.