Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Viszont amíg a Volta megérkezik, az AMD letarolja a felsőházat a VEGA-val.

;]

#tarcsad

(#2) Raysen623 válasza Yutani (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Ahhoz sok mindennek előbb meg kellene valósulnia.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) jorgoszka válasza Yutani (#1) üzenetére


jorgoszka
tag

Igen, az AMD mást sem csinál mostanság, csak tarol. :C

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Az ígéret szép szó,
Ha nem tartják be.... AMD"

:U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) t72killer válasza Yutani (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az élet rendje. Csak akkor beszélhetünk versenyről, ha az első helyezés folyamatosan gazdát cserél, és ez most a 1080Ti révén a zöld csapatnál van. Min fél évre az AMD-nek kéne vinnie a prímet a következő körben.

#3: Ja:

#6: "Mondjuk fogyasztással." - vótmá (290x). Bár a 1080Ti-nek sincs szégyellnivalója, ha a villanyórapörgető-készség a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) #20844032 válasza jorgoszka (#3) üzenetére


#20844032
törölt tag

Igen. Az AMD hol itt-hol itt, de valahol folyamatosan tarol. Nincs tőlük nyugta senkinek. Most például az átcimkézésben taroltak le mindenkit. Ki tudja? Lehet, holnap a felsőházban fognak tarolni?!
Mondjuk fogyasztással. :DDD

(#7) Fücsök007 válasza t72killer (#5) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez nem feltétlenül igaz, az ár/érték arány nagyon sokat nyom a latba (kb. a vásárlók 95%-a ilyen!), és nem kell mindenáron a csúcsok-csúcsán is győzni egyik gyártónak sem, ha ezt leszámítva megfelelő termékkel rendelkezik a többi kategóriában. Elsősorban a hatékonyság és a jó lefelé való skálázhatóság tud sok bevételt termelni, nem a túlárazott übercsúcs Titan kategória.

(#8) #20844032 válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ez így van! Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos! A lefelé skálázhatóság a lényeg! Na, AMD-vel például kiválóan lehet lefelé skálázni! Felfelé nem, nade lefelé...! ;]

#5: igen, a vellanyóra is fontos! Igenis fontos!! Legyen az is AMD! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az ár/érték arány nagyon sokat nyom a latba" gondolom ár/teljesítményt akartál írni. A fiatalkorú K-EU-i vásárlóknál ja. De jellemzően ők egyik gyártótól se a csúcsterméket veszik, hanem a középkategória tetejét. Ezekkel a karikkal (pl rx 470, gtx 1060) esélyed nincs egy szép új 4k monitoron egy-egy modernebb címet megkergetni.

"nem a túlárazott übercsúcs Titan kategória." - nem is arról beszéltem, hanem a 1080Ti-ről:U De egyelőre ott tartunk, hogy a sima 1080-nak sincs AMD-s megfelelője:

#8: bocsánat, vízórát akartam mondani, mielőtt megérkezik egy kWh-költségszámító szaki: a fogyasztás persze, nem elsősorban a megevett Wattórák száma miatt gond, hanem a hűtés hangja/mérete/ára miatt. Volt bő 2 éve 290x-em, azt beindítva kb egy Harrier vadászgéppel is felvette a versenyt a kari.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) RXIQ


RXIQ
újonc

Szerintem már sejtenek valamit a Vega kapcsán. Valamit gyorsan ki kell találniuk, ha nem akarnak lemaradni.

(#11) Asbee válasza Yutani (#1) üzenetére


Asbee
veterán

Nyugi, mikor megjelenik ezt komolyan is fogjátok gondolni, valami jövőbemutató technológia blablával és Prey-el.

;]

(#12) #65675776 válasza t72killer (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyik grafikonon sem szerepel ár/teljesítmény arány.

(#13) ribizly válasza #20844032 (#6) üzenetére


ribizly
veterán

LoL :DDD
Kb. De nem ezekkel a dolgokkal van a probléma. Felőlem fogyaszthat sokat. Lehet átnevezgetni is.
Az viszont már sokkal nagyobb gond, hogy még csak meg sem tudják szorongatni az Nvidia-t.
Remélem a Vega odab@sz majd, de bizonyára az Nvidia sem üldögél majd mindaközben a babérjain, hiszen már év elején jöttek a hírek a GTX2080 meg a Volta kártyákról.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#14) scdlsc válasza RXIQ (#10) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Már kitalálták. A Volta az.

(#15) RXIQ válasza scdlsc (#14) üzenetére


RXIQ
újonc

Ezek szerint a Volta karcsú lesz.

(#16) OgreImre


OgreImre
senior tag

"mivel az AMD a Vega 10 és Vega 11 GPU-t idén adja ki, míg a jövőre érkező, Vega 20 kódnevű fejlesztés HBM2 szabványú memóriát használ."
Ez csak az én olvasatomban jelenti azt hogy csak a Vega 20 lesz HBM2-vel, az idei Vega 10/11 az nem? Vagy lemaradtam valamiről?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#17) #06658560 válasza RXIQ (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lemaradni? Inkább az AMD-nek kéne felzárkózni.

(#18) Fücsök007 válasza t72killer (#9) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nincs elírva, a vga "értéke" elsősorban természetesen a teljesítménye, majd a hűthetőség és fogyasztás követi . Igen, még nincs a GTX 1080-nak ellenfele, DE erre lesz válasz a VEGA. A régebbi AMD-s kártyák nincsenek a Poláris architektúrával pariban, de ilyen alapon bárki felhozhatná pl. Intel Netburst szériáját is állandóan mint sz@r termék, ma ez nem releváns. Az AMD nem tud olyan ütemben újítani mint ahogy szeretné, de Ryzen fronton még túl is teljesítette mint amit a legtöbben kinéztek belőlük két éve, szóval le tudnak tenni jó terméket is az asztalra. ;)

(#19) #06658560 válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hatékonyságot, jó lefelé skálázhatóságot látjuk. Mutatja az NV, hogy is kell csinálni. A pénzügyi eredmények is magukért beszélnek.

#18: Ugyanez volt a Duma a Fury előtt, majd tavaly is.

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer válasza #65675776 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel azzal kezdtem a mondandót, hogy az ár/teljesítmény végletekig hajszolása azért a felsőkategóriában nem jellemző, nem vadásztam le külföldi tesztekből $/FPS értékeket. Ha valakinek kell a teljesítmény, nem fog feleannyit tudó karit venni negyedannyiért...

#18: így viszont méginkább be vannak betonozva a zöldek: még napjainkban is jobb driver-támogatás, jobb multi-monitor-támogatás (AMD-nél pl minden ok nélkül duplájára ugrik a fogyasztás, ha rádugsz egy második képernyőt a karira). 3D vision, ha vkit érint. Az AMD egy extrát tud igazán: OpenCL-ben ő a király, ezért voltak kazánnyi hőtermelésük ellenére a legjobb bányászkarik.

"de Ryzen fronton még túl is teljesítette mint amit a legtöbben kinéztek belőlük két éve" - sztem meg mélyen alulmúlta az elvárásokat, egymagos teljesítményben továbbra sincs sehol. Ha kevés magot de azokat intenzíven igénybevevő dolgokat futtatsz (ld Blizzard játékok), akkor egy i3-7350K körbehugyozza. Persze, a videofeldolgozás más téma, ott a 8 mag az 8 mag. De arról volt szó, hogy 1-2 magon se kell majd kompromisszumokat kötni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Milka 78 válasza RXIQ (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak ez lehet a háttérben...megyek le is törlöm a jósgömböm :DDD

(#22) #65675776 válasza t72killer (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felső kategória az eladások egy nagyon kicsi szelete csak.

(#23) zolee5016 válasza Milka 78 (#21) üzenetére


zolee5016
őstag

Ja
Ha meg mégsem válik be a Vega akkor
AbuMajd kiDumálja Hogy BizonyMérvanez 2.jára is

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#24) .LnB válasza zolee5016 (#23) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD Ne bántsd Abu-t!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25) zolee5016 válasza .LnB (#24) üzenetére


zolee5016
őstag

csak a szóvicc miatt jutott eszembe...amúgy tisztelem a munkásságát,az idejét és a tudását...csak ez most így jött ki.... :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#26) t72killer válasza #65675776 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így van. Sőt, ha tovább megyünk: a dedikált VGA-kártyák en bloc kicsi részét teszik ki a grafikus vezérlőeladásoknak, 20%, ha jól rémlik. Viszont ezekben a szegmensekben (alsó-közép dVGA, integrált) nincs sok értelme a GDDR5-nél gyorsabb vram-okról tárgyalni, ezért is indult a beszélgetés a felsőkategóriával.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) arn válasza #65675776 (#22) üzenetére


arn
félisten

Az lehet, de megis azokat a kartyakat keresik, amelyiknek a gyartoja a toppon van. Fontos a kirakatkartyak szerepe.

Amugy elkepeszto az utobbi evekben a videokartyak fejlodese, a korabbi stagnalas utan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) t72killer válasza arn (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet sokan választanak így, de pl nálam semmi köze nem volt a 1080-as szörnyek teljesítményének ahhoz, hogy a főleg HTPC-üzemre (+némi SC2+Dio3) vett gépecskémbe 1050Ti-t vettem rx460 helyett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) tailor74 válasza zolee5016 (#23) üzenetére


tailor74
őstag

:DDD
Na, ezen besírtam..
Ma délelőtt cáfolta meg ugyanezen felvetésem (miszerint a felső kategóriákba is gddr6 lesz) abu a radeon találgatósban, mondván azt csak a középkategória fogja megkapni, nagyágyúkhoz hbm kell.

Erre itt ez a cikk, idézem" felsőházba érkező"... :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#30) #06658560 válasza #65675776 (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont ott nagyobb a profithányad. Ami egy cég szempontjából elég fontos.

(#31) Milka 78 válasza zolee5016 (#23) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:DDD

tailor : Na akkor most kérdezd meg újra és közbe linkeld a hírt :K

daa-raa . Az már szent igaz,hogy kis szelete,ellenben az 1070-re sincs válaszuk és az azért már tekintélyes eladási mutatókkal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#32) t72killer válasza tailor74 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nocsak, az nvidia is hbm-ezni akar:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) tailor74 válasza t72killer (#32) üzenetére


tailor74
őstag

Egy időben arról szoltak itt a "hírek", hogy a volta hbm2-vel fog jönni. :K

Milka: én már elengedtem ezt a témát...VISZLÁT!-ot mondtam :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#34) Feruendios


Feruendios
aktív tag

A Hbm volt az elmult évek egyik legnagyobb durannása a VGA piacon, kár, hogy az AMD a Fury-ban vérgyenge GPU mellé pakolta.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#35) #06658560 válasza t72killer (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak akar. A GP100 HBM3-t kapott. Tavaly nyáron.

(#36) #65675776 válasza #06658560 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

HBM2 lesz az inkább. A 3 még csak gyártáselőkészítési fázisban se nagyon van.

(#37) t72killer válasza #65675776 (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#35:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) athomi válasza RXIQ (#10) üzenetére


athomi
veterán

Akkor biztos csak én gondoltam azt, hogy a VEGA jókora késésben van. Csak fura, hogy az Nv meg versenyezget itt magával mostanában. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) nkmedve válasza t72killer (#20) üzenetére


nkmedve
őstag

"sztem meg mélyen alulmúlta az elvárásokat, egymagos teljesítményben továbbra sincs sehol."

Azért nem kéne így túlozni, még valaki elhiszi.
Tesztje válogatja, hogy hogy teljesít a Ryzen, de átlagban is csak 6-7% lemaradás van a Ryzen és Kaby között C2C ami távol áll a "nincs sehol" szinttől. Az van, hogy ahol egyszálas teljesítményben nem elég egy Ryzen (ami nagyon ritka), ott még egy agyonhúzott Kaby is döcögős lesz (ahol pedig játszik a több szál ott a Ryzen elhúz).

Az, hogy egy végletekig Intel-re optimalizált, technikailag 10 évvel elmaradott SC 2 mit mutat az kb. irreleváns egy átlag usernek (nekem is, pedig az egyik kedvenc játékom). Ha csak Blizzard játékokat nézünk akkor vehetne mindenki Pentiumot, még az i3-i5 is fölösleges lenne.

(#40) kovaszoskeny válasza Yutani (#1) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

a Tarol az új átcimkéz ;] abu meg az új tarol tehát .......

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#41) #06658560 válasza #65675776 (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Természetesen HBM2-t akartam írni, telóról sajna már nem tudtam javítani.

(#42) #06658560 válasza nkmedve (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az egyszálas és a C2C teljesítmény nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#43) t72killer válasza nkmedve (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"átlagban is csak 6-7% lemaradás van a Ryzen és Kaby között C2C" - sokra mész vele, ha a Kaby megkergetve elszalad 5GHz-ig, a Ryzent meg kalapáccsal verve se nyomod 4.2 fölé. Tudom, persze, a tuning véletlen se számít...

Engem az érdekel, amit tolok a gépen, nem a szupermodern techdemók. Hogy mennyire vagyok átlaguser nem tudom, de tippre többen tolnak tartósan Blizz játékokat a PH-lakók, mint bármilyen egyéb nem VGA-limiten futó játékot. Amúgy igen, a húzható Pentium anniversary is jó kevésmagos alkalmazások alá.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Cassi válasza #06658560 (#35) üzenetére


Cassi
senior tag

A Tesla V100 (Volta) is a várakozás szerint idén jön ki, HBM2-vel és NVLink 2.0-val. Csak a gamer kártyák kapnak GDDR6-ot.

(#45) Yutani válasza t72killer (#43) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hogy mennyire vagyok átlaguser nem tudom, de tippre többen tolnak tartósan Blizz játékokat a PH-lakók, mint bármilyen egyéb nem VGA-limiten futó játékot.

Szerinted, mert te Blizzard játékokkal játszol és ott 1 magon a csillió GHz számít. Szerintem meg többen tolnak modern FPS játékot, ahol VGA limit van. Mert én meg olyanokkal játszom :P

Egyébként érdemes lenne egy Stalker játékot megnézni Ryzenen, mert azok olyan 1 szálú, proci limites játékok, hogy a Blizzard vackai messziről köszönnek nekik csókolomot. :))

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#46) t72killer válasza Yutani (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kellene csinálni egy statisztikát a G.POD-on "ki mit tol" címmel, mintha időnként lenne is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) nkmedve válasza t72killer (#43) üzenetére


nkmedve
őstag

Az az 5 GHz nem elérhető átlag userek számára (delid+víz kell hozzá), maradjunk inkább 4.5 GHz-nél összes magra. Hogyha te csak Blizzard játékokkal játszol valami nagyon durva multis meccseket akkor érthető, nem neked való a Ryzen, de ettől még semmiképp nem igaz a "sehol sincs" kijelentés. Átlag Blizz játékosokat is bőven kiszolgálja a Ryzen, nem mindenki multizik versenyszerűen.

"Engem az érdekel, amit tolok a gépen, nem a szupermodern techdemók."
Ez mindkét irányban működik. Engem is hidegen hagynak az olyan benchmarkok amik a lehető legéletszerűtlenebb módokon probálnak tisztán CPU limites helyzeteket generálni. Persze, érdekesség képpen lehet SC2-t tesztelni 2000 képernyőn harcoló egységgel, csak ez teljesen irreleváns a felhasználók 99%-ának, vagy egy termék általános teljesítményét tekintve.

"Amúgy igen, a húzható Pentium anniversary is jó kevésmagos alkalmazások alá."
Persze, de gondolom egyet érthetünk abban, hogy ettől még nem lesznek a drágább Intel-ek értelmetlenek egy átlag felhasználónak, ahogy a Ryzen sem lesz rossz azért mert 1-2 esetben megveri egy i3 vagy Pentium. :)

(#42) Kopi31415 Ez igy van, de az órajelbeli különbség sem az az egetrengető a Ryzen és a Kaby között. Régen a első szériás Phenom és Bulldozer prociknál nagyon alacsony volt az órajel, és ez rá is nyomta a bélyeget a teljesítményre, de jelenleg ez nem áll fenn ilyen drasztikusan. Persze, van némi elmaradás, már csak azért is mert más a gyártástech. de teljesen vállalható figyelembe véve a brutális sokmagos teljesítményt és az árat.
Én még mindíg azt mondom, hogy ahova a Ryzen kevés egy szálon, ott egy Kaby-val sem leszel sokkal előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#48) Milka 78 válasza nkmedve (#47) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az az 5 GHz nem elérhető átlag userek számára (delid+víz kell hozzá), maradjunk inkább 4.5 GHz-nél összes magra.
Léggel megvan az 5-ghz a jobbaknak az átlag meg megy 4.8-at,mind ez delid nélkül.amiről te beszélsz az a Skylake.

[ Szerkesztve ]

(#49) t72killer válasza nkmedve (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Delid nélkül, játékvízzel 4.6-ot fut nálam a 4770k, kb se intel, se AMD alternatívát nem látok, amire érdemes lenne cserélnem. Amúgy egy egészséges 6os multiban is izzad már a proci, nem kellenek hozzá spéci tesztpályák. Amúgy tippre egy jobban meghúzott i3-7350k verhetné az i7-et, kérdés a cache-nek mennyi a szerepe:F?

A videós munkák miatt 1800x-en gondolkoztam egész addig, amíg ki nem derült, hogy a 16magos Ryzen már újfajta alaplapot fog kérni - ill amíg nem láttam róla SC2 tesztet.

A magok szaporodásával sztem mindenki egyre inkább nézze meg ténylegesen mire kell neki prociidő. Ha az okostelóból/fényképezőgépből kipotyogó 4k videók, raw fotók feldolgozására, akkor sok Ryzen mag, ha valami régebbi, bénán/egyáltalán nem párhuzamosított cuccra, akkor kevesebb intel mag.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Várjuk sok szeretettel :D :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.