Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Gamer piac? Inkább úgy értik bányász piac.

(#2) L4mie válasza AnonymusX (#1) üzenetére


L4mie
veterán

ja, de most már kezdenek a használt kártyák árai értelmes kategóriába esni. :K

Lassan elkezdem sajnálni a gyártókat a mesterségesen fenntartott hiánnyal és felpumpolt árakkal,.....ilyenkor kéne visszavenni a sok % os profitból és jobb, elérhetőbb áron adni a hardvert, de az meg ördögtől való lenne, inkább magukra rohasztják.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) #95462144


#95462144
törölt tag

Szarásig keresték magukat a kriptoláz alatt ahhoz képest, ha az az előtti időszakot nézzük, akkor nincs is visszaesés. Most normalizálódott az eladási ráta. Amekkora senkiháziak voltak a gamerekkel ezek a gyártók meg is érdemlik én is inkább konzolt vettem VGA helyett most már kenjék a hajukra vagy lehet menni bányászni nekik is, mert kártya lesz hozzá a raktárakban.

(#4) joey04


joey04
titán

ohh szegények

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) vicze


vicze
félisten

És eljutottunk oda, hogy minden IT Café firkantás fact checkelni kell, mert az szerző olyan szinten incompetents, hogy leíratlan... :(((

"Az NVIDIA ezzel beállt a sorba, hasonlóan gyenge eladásokra és csökkenő keresletre figyelmeztetett többek között az Intel, az AMD, a Qualcomm és a Sony is a napokban."
De az egész bejegyzés, konkrét hazugságokat tartalmaz.

"Xbox content and services revenue increased 10%"
Az AMD rekord bevétele, az adott cikk hozzászólásaiban ki lett tárgyalva.
Qualcomm: "Revenues $10,936 $8,060 +36%" - Rekord negyedév.

Ez a cikk is beállt az IT Cafe hazudozások sorába...

[ Szerkesztve ]

(#6) janos68 válasza vicze (#5) üzenetére


janos68
aktív tag

Nem semmi stílus.
A PC eladások csökkenésében semmi meglepőt nem látok,elvégre egyre kevesebb embert érdekel a mobiltelefonok korában.

(#7) vicze válasza janos68 (#6) üzenetére


vicze
félisten

A cikkben szereplő tényként beállított dolgokat cáfoltam számszerű tényekkel.
A stílus azért mert ez már nagyon rég óta zajlik és nagyon régóta nagyon sok konkrét hazugság kerül ki az oldalra.

Szerk: Ja igen hanyatló PC piac: "Windows OEM revenue increased 25%"

[ Szerkesztve ]

(#8) nexplo


nexplo
őstag

Amilyen olcsó lett az áram most tényleg senki nem fog kapkodni a felső kategóriás kártyákért. A közép-alsó kategória piaca pedig remélem nem fog megfagyni idén télen az Országban. Ilyen jelen-jövő mellett nem lassulás hanem az eladások 0 fele történő konvergálása várható. Csekély véleményem szerint :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#9) nemlehet válasza nexplo (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Itthon szerintem fel fog futni a bányászat, mert jobban megéri bányászással fűteni mint mondjuk egy olajradiátorral. Az ETH árfolyama elég stabilan mászik felfelé, tehát 72 forintos árammal is megéri.
Nekem több bányászó ismerősöm tervezi pár 3060Ti vagy 3080 Ti beszerzését télire, főleg, hogy a szivárgott anyagok alapján a 4000-es széria fogyasztász teljesítmény arányában nem lesz jobb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) kisharsany


kisharsany
tag

Hogy lehet az, hogy több százezer forintos alsó-középkategóriás videokártya árak mellett egyre kevesebben játszanak? Nem is értem.

(#11) doooo válasza #95462144 (#3) üzenetére


doooo
veterán

Pontosan. Nincs itt semmiféle visszaesés, meg lejtő, csak normalizálódás.

(#12) fornettisuti válasza vicze (#5) üzenetére


fornettisuti
veterán

Már rég nem számít mi és hogy megy ki, csak legyen meg a karakterszám és a kattintás a cikkeken.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) Feketelaszlo válasza vicze (#5) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

De te historikus eredményeket fact checkelsz, a cikk állítása meg jövőre vonatkozó várakozásokra vonatkozik. Az hogy egy cég rekord Q2-s hasznot realizált és YoY mínuszos Q3-ra számít nem zárja ki egymást - sőt, a COVID alatt megugrott kereslet fennmaradását igazából botorság is lenne elvárni.

(#14) vicze válasza Feketelaszlo (#13) üzenetére


vicze
félisten

Nvidia eredményei csak 27.-én lesznek kiadva az előrejelzés a jelenlegi negyedévre vonatkozik. (Náluk ez épp 2023 q2) A következő negyedévre semmit nem adtak ki.
AMD nem figyelmeztetett csökkenésre, növekedés mértékét mérsékelték.
MS nem adott ki semmilyen figyelmezetést, ott a link elolvashatod.
Qualcomm 7-9%-os növekedést jelzett előre a következő két negyedévre.

Semmilyen számok vagy tény nem támasztja alá az állitásokat, feltételezéseket. Egyszerűen nem igazak.

(#15) Reggie0 válasza kisharsany (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem sok olyan szituaciorol tudok, hogy valaki azert hagyna abba a jatekot, mert nem kap csilivili uj kartyat.

(#16) kisharsany válasza Reggie0 (#15) üzenetére


kisharsany
tag

Akkor itt vagyok én.
HD5800-as kártyám van, mert nem fogok 140 ezret kifizetni pl. egy 1660-as több éves kártyáért és nem fogok használtan sem venni bányászkártyát. És nem az anyagi része vágna földhöz, hanem egyszerűen elvi kérdés, hogy ennyi pénzt nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cassi válasza vicze (#5) üzenetére


Cassi
senior tag

"Xbox content and services revenue increased 10%"

Az még a tavaly karácsonyi negyedév. Azóta történt egysmás a világban, arról van most szó.

Túl nagy tragédia nincs egyelőre, de a háború (egyelőre csak egy) + magas infláció érthetően befékezi a jellemzően nem igazgatósági tag játékosok kiadásait.

(#18) Reggie0 válasza kisharsany (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

De attol meg jatszol, nem?

(#19) kisharsany válasza Reggie0 (#18) üzenetére


kisharsany
tag

Persze. Néha a végtelenségig kiismert CiV5-el, Rome: Total Warral, Sim City 4-el és efféle rendkívül friss játékokkal. Gondolom ki lehet következtetni, ezzel mennyivel tudok hozzájárulni a játékipar fennmaradásához...

(#20) Dilikutya válasza kisharsany (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a játékeladások nem erről árulkodnak. Szerencsére csak az új belépőknek kell megvenni a drága 1660-at, akinek ezek a kártyák megvannak, nem muszáj váltani. Én egy RX570 4GB-al nyomtam a Far Cry 6-ot, 1920*1080, 45-60 fps, high, lefelé nem ugrál (kivéve amikor permanensen beesik fix 10 környékére, de újraindítva jó, szóval bugos a kicsike).
Szóval még csak azt se mondanám, hogy csúnyán, botrányos kompromisszumokkal kell játszani, mert ahogy nézem, a high fölötti beállítások olyan látványosan nem tesznek már a grafikához.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) nexplo válasza nemlehet (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Én még nem ezt tapasztalom, hozzáteszem, nem vagyok benne a témában. Ez esetben kíváncsi leszek az árakra... mert most a piac még mást mutat :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) vicze válasza Cassi (#17) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést, igazad van, az összekeverem. :R
Többi stimmel.

(#23) k-adi válasza #95462144 (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

így van, 0. percig lesznek sajnálva, meg amúgyis nincs is visszaesés csak normalizálódott... de persze rögtön megy a sírás... érdekes, amikor gennyesre keresték magukat akkor nagy volt a kuss :U :U

(#24) Dilikutya válasza k-adi (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

A normalizálódás még azért nem tökéletes, amíg 80-100 ezerért 1050Ti-t kapsz, meg RX6400-at, esetleg RX6500-öt. És akkor az van, hogy az egyik egy öreg kártya, a két újdonságból meg az egyik párban lehet a régi RX570-emmel, a másik meg mondjuk egy olyan 20-25%-kal gyorsabb nála. Konkrétan jobb régebbi kártyákat nem éri meg lecserélni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) nexplo válasza Dilikutya (#24) üzenetére


nexplo
őstag

Egy GTX 1080 TI is simán tisztességgel helyt áll a mai napig pedig nem egy ifjonc :) Brutál hogy mennyire meg van zavarodva a piac két éve lassan. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) k-adi válasza Dilikutya (#24) üzenetére


k-adi
nagyúr

régi árakra már talán sose fog visszacsökkenni de a mérséklődés már látható, reméljük minél jobban majd

(#27) Dilikutya válasza k-adi (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván régi ár nem lesz, már csak a remek forint miatt se itthon, de azért még akkor is túlzás, hogy még drágán 2 generációval ezelőtti kártyák is a piacon vannak, a megjelenéskori áruk másfélszereséért, és ez már a normalizált ár.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) podtibi


podtibi
senior tag

A pc gaming piac esetleg, de a mobiltelefonokra ezt kevésbé mondanám. A mobiltelefonokkal inkább az a baj hogy abból sem muszáj már ujjat venni, mármint friss ujjat.

Ezt inkább rád bízom.

(#29) nexplo válasza podtibi (#28) üzenetére


nexplo
őstag

A belengetett rezsiárak mellett a gamer szektorban (nem az elit hanem a hobbista szektorban) simán van visszaesés. Eddig a magas árak, most a magas fogyasztás ösztönöz egyszerűbb gép-kártya vásárlásra. A pénztárca vékonyodásáról nem is beszélve. Lassan tényleg luxus lesz a gaming...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.