Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pzstm


pzstm
titán

három Surface-ről már hallottma pletykákat, négyről még nem :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2) .mf


.mf
veterán

"Az NVIDIA dolgozik az új Surface RT tableten"

De minek?... :F ;]
Bukás lesz ez is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) #97716736 válasza .mf (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kíváncsi leszek ezzel mire jutnak :))

(#4) Kendek válasza .mf (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom nincs vele sok munkájuk, hiszen ők csak az elavult chipjüket szállítják hozzá.

<-ƘƘ->

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Az NVIDIA vezetője szerint a jelenlegi Surface RT-t a Microsoft Outlook hiánya buktatta meg

Ekkora bullshitet még az életemben nem halottam. Tényleg azt hiszi, hogy egy alkalmazás miatt bukott el egy platform...
Az MS-t sem értem, hogy miért nem qualcomm-al adják ki az összes surface-t

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) TK36


TK36
aktív tag

"A négy különböző Surface tabletet persze fel lehet úgy is fogni, hogy a Microsoft továbbra is próbálja megérteni, mire lenne szüksége a piacnak, így megpróbálnak annyi potenciális igényt lefedni, amennyit csak tudnak, bízva abban, hogy az egyik esetleg megtetszik az embereknek. Lényegében ez is egyfajta stratégia." - persze ehhez kell egy erős cég, aki így ezt a stratégiát be meri vállalni és elég tőkeerős.

De tényleg szükség volt/van/lesz a Surface RT notikra? Eddig mennyit bukott az MS vele?

(#7) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Service Pack 4.0 :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#8) #97716736 válasza BlackSoft (#7) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ahogy mondod :C

(#9) alevan


alevan
őstag

7 colba nem hiszem, hogy betuszkolsz egy Win8 Atomot vagy egy Temash-t, megfelelô üzemidôvel.

Ám bôven használható az RT, haver vett egyet elég olcsón, és valszeg nekem is lessz a kövi generációbol egy 7-es.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) Mr President


Mr President
senior tag

Volt szerencsém egy rövidke időre tapogatni, és nincs semmi baj vele. Az outlook-os kijelentéstől nagyobb bullshitet nem is mondhatott volna :)
Én ahogy olvasgattam a neten az üzemidőre és a kevés tárhelyre volt panasz. Szerintem van benne potenciál csak bekell még érjen ennek az egésznek. Jelenleg jobb választás lett volna ha nem az nvidiára építenek.
Egy pár év múlva nagyon életképes dolognak tartom. Én örülnék neki ha kiválthatná a laptopom egy tabletre.
Hazaérve csak rádugom a tv-re/monitorra, bt-n csatlakoztatom a billt v egeret és kész.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#11) Sanraith válasza Mr President (#10) üzenetére


Sanraith
aktív tag

"Hazaérve csak rádugom a tv-re/monitorra, bt-n csatlakoztatom a billt v egeret és kész."
Ugyanerre vágyom, csak telefonnal. :) Rádugni se kelljen, csak valami Qi szerű cuccra rakni, aztán küldje vezeték nélkül a jelet.

(#12) Armagedown


Armagedown
őstag

Amúgy miért foglal ennyi helyet a Windows Rt ha egyszer nem kompatibilis semmi x86-ra írt alkalmazással ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#13) Kendek válasza Armagedown (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerinted van összefüggés a kettő között? A Linux disztribúciók ARM-re fordított programjai is hasonló méretűek mint az x86-osak. Csak annyi a különbség, hogy a tárolókban minden egyes architektúrafüggő csomagot átfordítanak, így gyakorlatilag minden ugyanúgy és teljes értékűen használható. Ellenben a Microsoft csak a saját kódját tudja úgy fordítani ahogy akarja, másokéhoz pedig semmi köze sincsen.

<-ƘƘ->

(#14) leviske


leviske
veterán

És akkor az X86-os megoldást ki szállítja? Valahogy nem tűnik reálisnak, hogy 4 külön képernyőméret mellé bekérnének 4 külön gyártót, ezzel csak a saját support teamjüket szívatva... Bár tény, hogy ezzel variációkat mutathatnának az OEM-ek számára.

(#15) Kendek válasza leviske (#14) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az AMD száll nyeregbe a Temash APU-val. Vagy jobban örülnél egy Atombombának? :DDD

<-ƘƘ->

(#16) alevan válasza leviske (#14) üzenetére


alevan
őstag

És összehasonlítási alapot adnának a felhasználóknak a jelenlegi tablet SoC-ok teljesítményét illetően. Ha valóban 4 tablet lessz kiadva, remélem a Prohardver párossával teszteli őket :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó lenne ez, csak alacsonyabb árkategóriában.
Szvsz a 8 és a 11,6 hüvelykes gépnek van értelme, a másik kettő kétszékközött...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#18) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon szép a Surface még mindig :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) danikollar


danikollar
őstag

A ASUS már nem lát fantáziát benne. Az nVidia sem fogja ezt megmenteni.

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem bánnám, ha jönne egy AMD alapú W8-as surface is...

Bár öszintén szólva kíváncsi vagyok arra, hogy a Microsoftnál valakinek eszébe jutott-e már, hogy van egy tabletpiac, ahol vannak különbözö modellek különböző árakkal és AZ LENNE A KONKURENCIA, akikkel versenyezniük kellene technikai és pénzügyi szempontból is. Eddig, mintha csak hasraütésre árazták volna be a cuccaikat, remélve, hogy az emberek nem tudnak összehasonlítani két árcédulát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) erdoke válasza AxBattler (#17) üzenetére


erdoke
titán

A 8" 16:9-es képaránnyal kicsi. Filmezős játék tabletet az olcsó kínai androidos cuccok között kell keresni.

A legjobb aláírás a héten

(#22) vinibali


vinibali
őstag

"Az NVIDIA vezetője szerint a jelenlegi Surface RT-t a Microsoft Outlook hiánya buktatta meg"
ennyi. az egész csak ezért volt döglött :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#23) turai_ válasza vinibali (#22) üzenetére


turai_
tag

Hat nem is azert, mert semmi ertelme nincs megvenni az RT-t...
Talan a Pro-t de inkabb akkor mar veszek egy kozel gamer szobai merleget az aran vagy egy utos asztalit.

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#24) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az outlook hiánya buktatta meg made my day :C :C

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) sz.balazs.95 válasza GeryFlash (#24) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

up! :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#26) alevan


alevan
őstag

Peddig téved. A három árnyalatú narancssárga csempe hiánya miatt nem volt sikeres a Surface RT.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27) Balrog


Balrog
tag

"Microsoft továbbra is próbálja megérteni, mire lenne szüksége a piacnak, így megpróbálnak annyi potenciális igényt lefedni, amennyit csak tudnak, bízva abban, hogy az egyik esetleg megtetszik az embereknek."

Az Microsoft még mindig csak tapogatózik a sötétben és keresi a zseblámpát, miközben a Google és az Apple már évek óta felkapcsolta a villanyt...

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#28) Pug válasza GeryFlash (#24) üzenetére


Pug
veterán

Ugye milyen jó, hogy az IT szektorban is vannak még humoristák. ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29) Centre válasza Mr President (#10) üzenetére


Centre
aktív tag

meg az árra meg a futtatható alkalmazásokra. Az office még mindig limitált, minden másra ott a master az android.

(#30) pzstm válasza Centre (#29) üzenetére


pzstm
titán

Az office még mindig limitált

Ezt megmagyarázod nekem, mert tényleg nem értem :F :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31) Akula


Akula
őstag

hiába marketingkamuznak, az ár pozicionálása mutatja meg, hogy mennyire kapos a termék.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#32) leviske válasza Balrog (#27) üzenetére


leviske
veterán

Igen. Ez tökéletesen látszik a Chrome OS sikerén és az iOS7 "útvesztést" sugárzó megjelenésén. Igen! A Google és az Apple pontosan tudja mi kell a piacnak, csak a buta Microsoft nem. :DDD

A két említett céget még a hype tenger tartja a magasban, Ballmerék meg épp sikerrel pofozták le magukat több platformon is. Igazából örülnék, ha -teszem azt- a Valve kezébe venné sikerrel a dolgokat és a EA-t, Activision-Blizzardot, Ubisoftot, Bethesda-t, CDPRojektet meggyőzve tényleg pakolna egy versenyképes platformot a piacra, de egyelőre nagyon úgy tűnik számomra, hogy a Linux megmarad Newell-ék hobbijának.

(#33) STony


STony
csendes tag

Én simán megvenném a Surface RT-t. Mondjuk olyan 50eFt-t adnék érte. Otthoni régi PC helyett nem lenne rossz, még el is lehet vinni nyaralásra, melóba, stb. Netezni, levelezni. Most nézem még GPS sincs benne?!?
Nem tudom miért kerül vagy 3-4x annyiba. Egyszerűen brutálisan túl van áraza.

Az iPadet megveszik azok, akik a sikeres üzletember látszatát szeretnék kelteni, valamint az apuci kedvencei, akik életükben még egy forintért nem dolgoztak meg, de ők nem vesznek semmi mást, mert csak az a trendi, plusz még egy páran, fejlesztők és akiknek lazán belefér a keretbe.
Az androidot azok, akiknek limitáltak az erre szánt keretei, vagy csak azt már végre tudják kezelni, mert a telefonjukon megtanulták, vagy spontán "hívők".

Az M$ az előbbi piacra - vagy még feljebb - próbált betörni, pedig inkább utóbbihoz kellett volna közelebb lőni egy új rendszerrel, ami nincs bejáratva, amire még nincsenek kiforrott megoldások, hiányos a szoftverkínálat, stb.
Az a pár száz millió dollár bukta csak ráébreszti őket, hol a helyük...

Vagy úgy vannak vele, hogy a Windowsból is kb. minden második volt használható/eladható, hátha itt is bejön...

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#34) Sir Ny válasza TK36 (#6) üzenetére


Sir Ny
senior tag

,,De tényleg szükség volt/van/lesz a Surface RT notikra? Eddig mennyit bukott az MS vele?"

Ezután az nv fog vele bukni, tiszta sor :D

-

(#35) AxBattler válasza STony (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Hurcolászós, tartalomfogyasztós, kicsitdolgozgatós géphez képest az árral nagyon elszálltak. Bár igaz, hogy az ember kap hozzá egy szoftvercsomagot, de ez csak a market-beli lemaradását kéne, hogy ellensúlyozza. Ráadásul az üzemideje sem kiemelkedő...

Valaki említette itt az AMD-s platformot. Igen, az lenne a tuti, egy többmagos Brazos, vagy Kabini a ARM-es, nvidia-s, qualcomm-os cuccok helyett, mint a régi Acer W500-ban, csak erről a vonalról úgy tűnik, mindegyik gyártó elfeledkezet... jó a parasztnak az Atom is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#36) Воланд válasza pzstm (#30) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) pzstm válasza Воланд (#36) üzenetére


pzstm
titán

viszont az androidos openoffice meg mittudomén milyen office megoldásokat azért így is simán keresztbenyeli

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38) debrejo válasza STony (#33) üzenetére


debrejo
senior tag

Állításaid legnagyobb hibája hogy Magyarországból indulsz ki...Túlárazott, tény, de 50ropi érte nevetséges ár.

(#39) erdoke válasza pzstm (#37) üzenetére


erdoke
titán

Mondjuk az automatikus SkyDrive sync hiánya instant fail egy MS mobil eszköznél 2013-ban...

A legjobb aláírás a héten

(#40) pzstm válasza erdoke (#39) üzenetére


pzstm
titán

ezt az office-ra érted vagy mire? Tabletre? telefonra?

Default 8.1-től SkyDrive lesz a mentési hely doksiknak, bár én már egy jó ideje oda mentek :U

vagy lehet kicsit félrebeszélünk egymás mellett :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#41) erdoke válasza pzstm (#40) üzenetére


erdoke
titán

Ott van a linken, hogy az x86 Office 2013-hoz képest miben tud kevesebbet az RT-s, és a (jó hosszú, de néhány kivételtől eltekintve nem kritikus elemeket tartalmazó) listában elöl szerepel, hogy "no automatic synchronization to SkyDrive". Erről beszéltem.

A legjobb aláírás a héten

(#42) pzstm válasza erdoke (#41) üzenetére


pzstm
titán

ez azért volt tudtommal mert nem volt SkyDrive kliens RT-re, 8.1-el viszont most már ez pipa ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#43) erdoke válasza pzstm (#42) üzenetére


erdoke
titán

Én úgy látom, hogy pont a klienst javasolja workaround gyanánt, viszont az automatikus sync nem működik. Végleges 8.1 update még nincs kint Jóska Pistáknak, ha jól tudom...
Hangot és képet tényleg nem lehet OneNote-on belül felvenni a jegyzetbe? Akkor jó eséllyel OCR-t se tud. :F Valaki halálra dícsérte mültkor valamelyik RT-s topikban, hogy az aztán az ultimate jegyzet app, mert tud egyenletet kézzel írni. Mafaxért kellene írni, ha ott a hang+kép(+videó) +OCR(+Voice2Text)?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#44) pzstm válasza erdoke (#43) üzenetére


pzstm
titán

kliens nincs RT-re, azt ne javasolgassa. Én is csak Preview alapján nyilatkoztam, mivel még Ballmer kezében sincs RTM, nincs meg a gold build ;)

emlékeim szerint hangot és képet is lehet felvenni OneNote-ba, de nem nagyon használom...de este Surface-n ha gondolod megnézhetem, most azon 8.1 Preview-t használok :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45) erdoke válasza pzstm (#44) üzenetére


erdoke
titán

Szintén az előző linken írják, hogy hang és videó az Insert funkcióval oldható meg (sux), képről és OCR-ről nem esik szó.

A legjobb aláírás a héten

(#46) pzstm válasza erdoke (#45) üzenetére


pzstm
titán

megnézem majd, nem tartom elképzelhetetlnenek, de azt sem tudom, hogy az x86-os OneNote tud-e ilyet... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#47) STony válasza debrejo (#38) üzenetére


STony
csendes tag

Ja, valóban egy kicsit túloztam, mert hát belerakták a sok anyagot, nagy aksit, nagy kijelzőt, nagyobb memóriákat, meg szép csilli-villi lett, szóval persze hogy nem reális. Viszont én funkcionalitás szempontjából mondtam az árat, amennyit megérne.
ASUS FonePad 16GB 70-75eFt, előfizetés mellé 50 alatt, és van benne gsm modul és gps is, ami azért nem kicsit szélesíti a használati lehetőségeket...
És az egy év gari is vicc. (Asus: 2év) Meghal 1 év 1 hónap után vegyek újat? Mert ha egyszer kifizettem érte a túlárazott összeget, akkor legközelebb is ki fogom?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#48) erdoke válasza STony (#47) üzenetére


erdoke
titán

10" tabletbe nem kell GPS. Amihez helymeghatározás szükséges, ott a ~40 m pontosság, amit WiFi-n tud, bőven elég. Már 2,5 éve van iPadem, ebből az első év 3G-s (GPS-es) volt, soha nem használtam ki az "extra tudást".
Az se hülyeség, ha kézbe veszel két terméket, mielőtt csak az árak és a specifikációs alapján összehasonlítod őket. A FonePad konkrétan gagyi hatású, és erre jön még rá szoftveresen az Android...

A legjobb aláírás a héten

(#49) Centre válasza pzstm (#30) üzenetére


Centre
aktív tag

Makrók, data modellek, add-inek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.