Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MASSlag


MASSlag
tag

Ha a lapra integrálják a GPU-t, a 256-bit es memória busz nem drágítja meg nagyon az egész alaplapot?

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#2) Pug válasza MASSlag (#1) üzenetére


Pug
veterán

És szerinted mennyit spórolnak az MXM nyák teljes elhagyásával, plusz azzal, hogy ha a GPU kuka, akkor teljes board csere? ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#3) Raysen623 válasza MASSlag (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem ez szokás szerint senkit nem érdekel igazán...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ez csak a gaming laptopokban lesz vagy azonban a gépekben is, amibe most 1050-et pakolnak? Pl. Asus Zenbook vagy Dell XPS.

(#5) Pocok256


Pocok256
veterán

Szóval fejlesztésként eladják a régi Ati által bevezetett LE jelzést. ... amelyik kártya gyári selejt és képtelen megadott értéken menni abból lesz a szuper MAX-Q design :C

Marketing lvl 1000 :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#6) Amacs


Amacs
aktív tag

Mert ezek lapra integrált megoldások lesznek? Elég felületesen olvastam, de nem emlékszek ilyesmire.

(#7) MASSlag válasza Amacs (#6) üzenetére


MASSlag
tag

Az előző hírben volt (amire az első sorban hivatkoznak), hogy integrált megoldások lesznek, és az Nvidia besegít az alaplap tervezésbe.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#8) Peter13 válasza Pocok256 (#5) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem ez nagyon nem erről szól. A selejtes daraboknál sokszor a szivárgási áram is nagy volt, emiatt nemritkkán a csonkított arhitektúra többet fogyasztott (értelemszerűen kisebb teljesítmény leadása mellett) mint a teljes.

Itt viszont arról van szó, hogy teljes, hiánytalan lapkákat építenek be kicsit csökkentett órajelekkel, de nagyon csökkentett fogyasztással (ami szerintem notebook vonalon abszolút jó ötlet, egy GTX 1060m 60-70 wattal eléggé "nyamm" lenne nálam :K ).

Ahogy én látom, ennek semmi köze a selejt elszórásához (sőt...), inkább azt jelenti hogy amit eddig nem nagyon lehetett (alulfeszelni a laptop GPU-kat, amit pl én is nagyon szerettem volna, de hiába), azt most hivatalosan is támogatják, sőt ajánlják (ebből a szempontból tehát tényleg marketing lvl +1 :) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#9) Pocok256 válasza Peter13 (#8) üzenetére


Pocok256
veterán

MAgyarul azt csinálják hogy nem létrehoznak egy új kategoriát hogy 1055 1060 és 1050 közé hanem elnvezik SUPER Q featurenek. Ennyi erővel fogom a gépembe lévő 1060 az aztán msi afterburnerrel lentebb ráncigálom az órajelet. De ahelyett hoyg azt mondanák hogy a thermal design miatt nem tudunk 1060 at betenni ezért alapbol throttling órajeles maxon adjuk el neked a 1060 ra cimkézett de tényelgesen 1050 es erejű kártyát... hatalmas fejelsztés :DD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#10) Amacs válasza MASSlag (#7) üzenetére


Amacs
aktív tag

Köszi, ez kimaradt nekem.

(#11) Menthirist válasza Peter13 (#8) üzenetére


Menthirist
veterán

"kicsit csökkentett órajelekkel'
Hát a 1080-amnál 550-600 MHz-el alacsonyabb :)

Sima alulfeszelést és órajelcsökkentést új technológiaként beállítani marketing lvl nvidia.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#12) Peter13 válasza Pocok256 (#9) üzenetére


Peter13
senior tag

Ebben teljesen igazad van ami az asztali rendszereket illeti, de laptopon sajnos pont nem megy a "lejjebb ráncigálom" megközelítés. Illetve bizonyos keretek között lehet a frekit (nekem +/-135 Mhz a GTX 960M-nél, az 1200 Mhz-es kiindulási alaphoz képest), de a feszültség sajna' oda van heggesztve :( , szóval végeredményben felesleges lejjebb húzni (mert nem fogyaszt kevesebbet, ergo nem lesz halkabb)

Szóval ez amolyan "kis lépés az NVIDIA-nak, de nagy lépés a felhasználónak" típusú esemény, de ettől még összességében örvendetes :) . Attől viszont ne tarts, hogy egy 2-300Mhz-el visszafogott 1060-as a 1050/Ti szintjére pottyan, sokkal nagyobb ott a luk (1280 vs 768/640 shader, 48 ropi vs 32/16, 192 bit vs 128 bit busz), szóval én kb 10%-ra saccolom a lassulást (de majd meglátjuk...)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) Peter13 válasza Menthirist (#11) üzenetére


Peter13
senior tag

A marketing lvl-ben egyetértünk :) , de az órajelek nem biztos hogy akkorát zuhannak, legalábbis az alapján amit itt találtam (boost 1708 -> 1480, ez azért nem olyan durva). Persze ha az alapot nézzük, akkor az tényleg sok(k) ;]

A fesz csökkentés meg (akármilyen kis lépés is, de akkor is) "new feature". Igazából úgyis az a lényeg, hogy mindez mibe kerül majd (ha (közel) semmibe, akkor hurrá, ha plusz 100 dollár/implementáció, akkor :((( ).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#14) Pocok256 válasza Peter13 (#12) üzenetére


Pocok256
veterán

Maradok a modded vbiosnal az hozza ugyanezt a korszakalkozó újítást xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#15) Peter13 válasza Pocok256 (#14) üzenetére


Peter13
senior tag

Jó neked ha tudsz ilyet laposra (ha esetleg van forrásod Clevo N170RD-re, nagyon megköszönöm :R, én hiába túrtam a netet utána)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#16) Pocok256 válasza Peter13 (#15) üzenetére


Pocok256
veterán

Techinfernon éri meg keresgélni. Sajnos egyelőre enyémhez sincs, de eddig nem volt olyan Alienware gép amihez ne lett volna. Szóval lassú víz partot mos. Szerintem gépedhez is van, gamer noti topikba bekérdeznék a helyedbe.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17) -Faceless- válasza Dr. X (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az xps talán elképzelhető, de a zenbook árát kitolná a versenyből. Mindenesetre inkább "gamer" laptopok fognak ezzel jönni, mert a házat is jelentősen át kell hozzá tervezni, ha 1050-nél jobban akarnak teljesíteni.

(#18) Kabala


Kabala
csendes tag

Sajnos nem vagyok korán kelő típus, így lemaradtam az amd showról. Abu lesz összefoglaló a fontosabb eseményekről?

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az ultrabookok és a gamer notik ára eddig is csillagászati volt. Egy gamer ultrabook hibrid ára meg arra is "rádupláz" majd. Annyira jövedelmező a prémium szegmens, hogy szinte már csak abban gondolkodnak a gyártók? Nem csak az nvidiánál, de az AMD-nél és szinte már csak a prémium szegmensbe hoznak újdonságokat. Alulra, meg középkategóriába meg csak az átnevezések jönnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) jacint78 válasza Pocok256 (#9) üzenetére


jacint78
addikt

Legalább értenéd meg a megoldás lényegét, mielőtt ilyen baromságokat hordasz össze! Mivel optimális tartományban dolgozik a GPU, lényegesen csökken a fogyasztása és még így is bőven erősebb marad a kissebb GPU-nál, még akkor is, ha a kissebbet olyan órajelre állítják amit bír és amilyen körülmények között még többet is fogyasztana!

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.