Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nem tudom miért ez a nagy őrület az 5G miatt.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2) Teal'C válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Teal'C
addikt

5G az lehetett amit felszívtak mikor ezeket a hülyeségeket nyilatkozták ;]

Amúgy meg legyártottak egy Samsung A7-est. Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3) Obyboy válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Realtime lehet majd streamelni a homevideo-t. ;]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) Graphics válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát olvass picit utána, aztán eljő a megvilágosodás :)

[link]

Az, hogy kell-e avagy sem. Mint ahogy 4G-re sincs mindenkinek szüksége, így persze van akinek hasznos lesz, és van akinek nem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) pusszycat válasza Obyboy (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

8K-ban. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) enginev3.0 válasza pusszycat (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én nagyon kíváncsi vagyok hogy tényleg akkora kánaánt hoz e az 5G mint ahogy azt írják

Korlátlan terrabites mobilnetek, 5G-s fogpiszkalo stb... :)
Meglepődnék ha így lenne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) Teal'C válasza Graphics (#4) üzenetére


Teal'C
addikt

Itthon építi már valaki a hálózatot?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#8) #80439296 válasza Graphics (#4) üzenetére


#80439296
törölt tag

Jó gyorsan fog átmenni a faszbúkon a gyerekfing.
OK.

(#9) pusszycat válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom ilyen gyors nethez nem 5 GB adatot kínálnak majd. Már csak 5G telefonban gondolkodom mert 2-3 évre veszek telefont. Nagyon csodálkoznék ha jövőre nem lenne még 5G net. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) enginev3.0 válasza pusszycat (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem egyelőre túl szépnek tűnik

Viszont azt írták hogy rohadt energiaigényes is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Az a renderkép irgalmatlan ronda és ódivatú. Egyébiránt nem érint a dolog, mivel Huawei telefont nem vennék, amiről leginkább az EMUI tehet, de ez már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#12) #24536576 válasza Graphics (#4) üzenetére


#24536576
törölt tag

4G is szívja az aksit, az 5G termelni fogja a naftát?

(#13) Mr.Silkó válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Idehaza biztosan nem lesz kánaán. Eleve idő kell, mire kiépítésre kerül és a többség számára elérhetővé válik, de ami igazán számít, hogy a hazai mobilszolgáltatók nem az olcsó és logikus díjcsomag ár/kínálat megszabásukról ismertek. Magyarán vagy 5 percig fog tartani az adatkerete átlag Jóskának 5G-n, vagy combos havidíjakat fizethet a korlátlan netért, 0 Mbites garantált minimum mellett.

[ Szerkesztve ]

(#14) Teal'C válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


Teal'C
addikt

+1 Ez elég biztos sajnos.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#15) #86973952 válasza Teal'C (#7) üzenetére


#86973952
törölt tag

Érdemben jövőre, de amúgy az NMHH csak 2019 Q3 -ban kezdi meg frekvenciák értékesítését.

Persze az sem utolsó, hogy Magyarországon vagyunk. Hiába dobálóznak azzal, hogy "kiemelt 5G-ország lehet". A köré épülő technológia hiányozni fog vagy hiányos lesz. Sokáig kb. csak mobilszolgáltatói fronton fogjuk élvezni az előnyeit. Azt sem holnaptól.

[ Szerkesztve ]

(#16) INGJOKE válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem a 0-t sem fogják garantálni hozzá...:D

(#17) Mr.Silkó válasza INGJOKE (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akármi IS lehet. :))

(#18) enginev3.0 válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pont erre gondoltam

Csak nekem még vannak kétségeim a technológiával kapcsolatban is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) aerosmith25 válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


aerosmith25
újonc

Anno szerintem ugyanez a reakció volt a 4G-nél, meg a 3G-nél.
Márpedig 4G-t is váltania kell valaminek előbb vagy utóbb :)

(#20) pusszycat válasza aerosmith25 (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Már a 6G-t is tervezik 10+ év múlva esedékes a váltás. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) aerosmith25 válasza pusszycat (#20) üzenetére


aerosmith25
újonc

Meg elvileg - bár tudom jelen esetben egy mobilról van szó - ez főleg azoknak a technológiai terüleknek nagy előrelépés, ahol számít hogy mennyi a "latency" és nagy szélessáv kell (pl. pilóta nélküli járművek, távműtét stb) + elvileg a WiFi-s IEEE 802.11 szabványt is "leváltja" majd.

(#22) fornettisuti válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


fornettisuti
veterán

"Magyarán vagy 5 percig fog tartani az adatkerete átlag Jóskának 5G-n"

Ezt hogy/mire érted?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#23) pusszycat válasza fornettisuti (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pl. bele akarsz nézni egy filmbe,az meg letöltődik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) judas13 válasza Teal'C (#7) üzenetére


judas13
addikt

Telekom - tudtommal - Európában az elsők között már tavaly létrehozott valós, de még nem szabványosított 5G-s kapcsolatot 3,7 gigahertzes tartományban Bp-en. Kb 2 év míg a teljes szabványosítás összeáll, így még a tendert sem írhatták ki a "semmire":)
Nemsoká....

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) fornettisuti válasza pusszycat (#23) üzenetére


fornettisuti
veterán

Arra van a trailer.
Jóhogy már nem elkezdi letölteni az Internetet böngésző nyitáskor.

Egyéb, életszerűbb dolog?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) #24536576 válasza pusszycat (#23) üzenetére


#24536576
törölt tag

Korlátos nettel ki kezd el filmet tölteni? 🤭

(#27) borand


borand
aktív tag

Jó ronda ez a cad render.

(#28) Graphics válasza fornettisuti (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Befrissíti az appokat pl... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) knox83


knox83
senior tag

Ugye nem lesz ívelt a pro..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#30) isakamay


isakamay
tag

5G helyett arra kéne rágyúrni, hogy ezt a ronda noccsot száműzzék örökre minden telefonból.

(#31) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Egyre több gyártó jelenti be a hajlítható kijelzős telefonját. Remélem nem csak ilyenek lesznek a jövőben...:U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#32) <Lacy85> válasza pusszycat (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sajnos nem az elérhető sebesség függvénye az adatkeret. A 150Mbit kb. már mindenhol megvan, bőven terjeszkedik már a 4G+ is 300Mbit max. sebességgel, a telók már évek óta tudják a Gbit-et, aztán mégis pár GB-ot adnak a csomagok mellé.
Szóval nem igazán lesz itthon kánaán. Ezért nem vágom, miért várják páran az 5G-t, mint a messiást. Még a 4G-t sem lehet kihasználni rendesen.

(#33) kakuk.tamas válasza Teal'C (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Itt Zalaegerszegen elvileg lesz teszthálózat a tesztpálya miatt. De ha lesz is a közeljövőben, az se lesz public.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) fornettisuti válasza Graphics (#28) üzenetére


fornettisuti
veterán

Remélem poénnak szántad, mert komolynak durva. 🤨

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35) Doki42 válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


Doki42
őstag

Sajnos igaz.... 😡😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#36) kali válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


kali
legenda

A Telekomnak jó ideje van már több városban is 450 Mbps 4G+ hálózata, Gödöllőn már közel 2 éve és azóta más városokban is.

Ezt a minél gyorsabb az elérhető mobilinternetes sebesség, annál gyorsabban, percek alatt elfogy az adatkeret dolgot sosem értettem, mert az csak jó, ha valaki gyorsabban, illetve hamarabb megkapja a kívánt adatmennyiséget, de attól még nem fog annyira megváltozni a felhasználói szokása, hogy rövid időn belül nagyságrendekkel többet forgalmazzon.
A 4G-nél is ment a korábban ilyen tekintetben a problémázás, feleslegesen.
Jó lenne persze, ha olcsón, nagyobb adatkeretet adnának a szolgáltatók, de a tudatos felhasználók gyorsabb sebességen sem használnak feleslegesen nagyobb adatmennyiséget, így nincs direkt összefüggésben a kettő.

Az sosem baj, ha a készülékek hardvere többet tud, mint a szolgáltatások tekintetében az aktuális legjobb, fájjon annak a feje, akinek a telefonja a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#37) Stabi83 válasza kali (#36) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez még rendben is van de ahogy már párszor felmerült az 5G komponens plusz költséget jelent. Nem tudom hogy vagy vele de én nem akarok olyanért fizetni "most " amit csak évek múlva tudnék használni ( akkora meg úgy is lecserélésre kerül a készülék ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#38) <Lacy85> válasza kali (#36) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az a 4G+ is csak elméleti maximum. Győrben is van már régóta. Aztán valahogy még a 150Mbit-et sem éri el rajta a sebesség, nem a 300-at, vagy a 450-et. :D
Múltkor kíváncsiságból megmértem.
Nem problémázok én az 5G-n, jöjjön csak, meg fejlődjön a technika, csak sokan úgy tekintenek rá, mint valami megváltóra. Közben meg még a 4G tudásának a hatoda sincs kihasználva, mert az ország 90%-án 150Mbit környékén sem jár a sebesség, pedig 1Gbps körüli sebességre is képes lenne a technológia.
A mostani 4G-s telefonok meg főleg.

(#39) kali válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


kali
legenda

Megfelelő telefon is kell hozzá, ami jól összefűzi a három hálózatot és hardveresen is elbír a sebességgel.
Ja, meg szolgáltató függvénye is, valamelyiknél hiába a 4G+, annyit sem tud, mint a másiknál a sima 4G.
A Mate 10 Pro és a Telekom mobilos topikban találsz 380 Mbps sebességű Telekomos méréseket is, az már elég ütős azért.
Én a Keleti pályaudvarnál forgalmas délutánokon mértem Telekom hálózaton 310 Mbps-ot (tettem be róla mérést az említett topikokba), az is elég korrekt ott és úgy.

Ne csak a sebesség növekedését lássátok amúgy az 5G-ben, más előnyei is lesznek.
Arról nem is beszélve, hogy a 3G és a 4G között nincs átjárhatóság, de a 4G és az 5G között lesz.

Stabi83: Nincs már olyan messze az az 5G, mint sokan gondolják, de addig nem muszáj venni 5G-s telefont, ha valaki nem tart rá igényt.
Így nézve, az emberek jelentős többsége feleslegesen vesz meg sok telefont, mert a tudásuk egy része nem használható még ki, de ezt nem érdemes így nézni, szerintem legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#40) <Lacy85> válasza kali (#39) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Van egy olyan sejtésem, hogy itt nem az S8+ volt a szűk keresztmetszet. Főleg, hogy ez is tudja a gigabitet.
Az jó, ha Pesten ekkora a sebesség. Csak sajnos az ország 80%-a nem ott él.

(#41) kali válasza <Lacy85> (#40) üzenetére


kali
legenda

A 380 Mbps pont nem Budapesten mérődött és nem is a legnagyobb városok valamelyikében, hanem Zalaegerszegi Telekomos hálózaton, de lehetne még más városokat is említeni, ahol folyamatosan fejlesztik a hálózatot és elég jó a sebesség.
A Vodafone nem annyira jó sebességben, de legalább stabil, a Telenor viszont legyilkoltatta a hálózatát, köszönhetően főként az olcsó korlátlan mobilinternetes csomagjának (Hello Data), amire azóta nem is lehet már előfizetni, mert lezárta, aztán idővel ki is vezeti, utána biztos jobb lesz a helyzet.
Nem tudom, hogy 5G melyiknél lesz először, de a Telekom már nyomta élesben, valós körülmények között is tavaly nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#42) judas13 válasza kali (#41) üzenetére


judas13
addikt

Hello Databan vagyunk itt mi is, ha kivezeti - jött máshonnan is info - természetesen azonnal tépunk a társaságtól elfelé. addig is mindennap nyereség...nekünk :) még ha tényleg egy fostalicska is lett így a rendszer akkor is.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#43) <Lacy85> válasza kali (#41) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Telenoros vagyok, de 150-nél többet még nem mértem soha 4G+-on sem.

[ Szerkesztve ]

(#44) HarleyCustom válasza fornettisuti (#34) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez a mondás fordítva van helyesen.De mindegy...:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#45) HarleyCustom válasza <Lacy85> (#40) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Az jó, ha Pesten ekkora a sebesség. Csak sajnos az ország 80%-a nem ott él...”

Nemá’:Y Téll’eg?;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#46) Ricardo válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Az 5G nem csupán a gyors mobilinternetről szól. Egy kis olvasni való.

(#47) INGJOKE válasza HarleyCustom (#45) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még szerencse, hogy nem mindenki ott él... Vidékről meg már a majmok felköltöztek... :D :DD :DDD

(#48) Graphics válasza fornettisuti (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Életszerű szituációt kérdeztél. Ha valaki nem kapcsolja ki, akkor be fogja frissíteni, nem? :)

Ha ez nem életszerű, akkor viszont jöhet, hogy mi az ?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) MikeWazowski válasza Ricardo (#46) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönet, rövid, velős írás. :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#50) Juhaszatti válasza Graphics (#48) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az alapbeállításként ki van kapcsolva általában, nem? A bekapcsolása opció én úgy emlékszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.