Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Meg a boltok polcait is egyelőre! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) chopin42


chopin42
őstag

Twin-fan? Inkább Fa-pad.
Kérdés, mennyire lesz hangos, és mennyire lesz drága (a többihez képest). Ha mind a kettőre nem a válasz, jó lehet.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#3) Synthwave válasza Televan74 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mivel még nem jelent meg, ezért valószínű. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) BiP


BiP
nagyúr

"A baltával faragott hűtődizájnok után felüdítően hat" ... a baltával még kevesebb suhintással faragott :)

[ Szerkesztve ]

(#6) arn


arn
félisten

maga a design like, de 220w melle nem tul nagy a hutes. a 180 wattos 2070emen is nagyobb van.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Televan74 válasza Synthwave (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem baj, ha hivatalosan megjelenik akkor sem kapható 4-8 hétig! :P

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) djdaniel válasza #98320896 (#5) üzenetére


djdaniel
senior tag

Ne legyünk pesszimisták, lehet hatékony lesz a hűtés, max kell rá venni egy másikat... ;]
Viccen kívül, msi gtx 1050 ti lp-nél azt hittem megfog sülni a kártya, főleg egy hp prodesk sff házba, de 70C° feljebb nem ment a hőmérséklete, igaz csak 75 tdp-és kártya...

(#9) huskydog17 válasza Televan74 (#1) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

+1

Ez a hűtés 120 wattos kártyákhoz teljesen jó lenne, de 220-hoz kevés lesz, majd tesztekre kíváncsi leszek, hogy mennyire fognak visítani a ventik rajta.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#10) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Minimal design. Az OC szintén. Plusz 15 MHz. A 2000-es évek elején a Radeon 9700/9800 idején esetleg kuriózum volt ekkora órajel emelés, de bőven 1 GHz felett már kissé nevetséges.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#11) PROTRON


PROTRON
addikt

Azt azért ne feledjük hogy a legtöbb hűtés rendszernél nincs meg ez a rendes átszellőzés, lévén hogy az előző genes VGAk-nál maga a nyák jóval hosszabban alá nyúlik.
Ahogy ránézek a gigabyte gtx 1070 G1 gaming kártyámra ahhoz képest ennél maga a nyák nagyon rövid, így pedig a venti által küldött légáram rendesen el tudja vonni a hőt(tök jó ha 50 fokos levegőt szív be a cpu venti :D ), míg az enyémnél megakad a pcb-ben és jóval lassabban távozik oldalirányba, ráadásul az egyik oldalt ott az alaplap. Én is kíváncsi leszek a real world tesztekre.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#12) Skynet258


Skynet258
veterán

Indusztriális, letisztult kinézet, nem rossz ez. Főleg, hogy mindenki azt mondja, hogy unja a sok RGB gamer csicsát. Hát akkor itt van ez. :)

https://geekpulse.hu

(#13) GreatL


GreatL
őstag

Pont hogy ez van baltával faragva, annyira egyszerű design. A többi nem baltás hanem tervezett, formás.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#14) BerserkGuts válasza GreatL (#13) üzenetére


BerserkGuts
őstag

hát azzal nincsen baj inkább ilyet vennék mint írták nem kéne a túl sok csicsa de itt inkább a minőséggel lehet majd a baj mert eléggé elszálltak a fogyasztást illetően(már régóta) cserébe semmi extra 4k 60fps maradt persze lehet az rtx a baj oda kell a kakaó
de pár csilli villi marketingfogáson kívül semmit nem láttam BFV rossz tapasztalat
A bemutató videó hú de baró na akkor ez valami monumentális überjó megnéztem ismerős gépén pár pályán belecsepegtettek néhány részen húha de ezért vga-t venni több százezerért nem fogok :( :N

ezt már eljátszottuk 2010-ben a nagy dx11 hú de jó lesz a BFBC2-ben cseréljél mert jobb szebb gtx285-t cseréltem HD5850-re mert ez volt az első dx11-es kártya az nv lemaradt akkoriban nem volt tökély mert a pisiX nem működött rajt mafia2, mirror edge nem volt igazi így jött gtx460 de gyenge volt mint a harmat a tesszelációval mert ugye akkor az volt a marketing húzóipar szövege így csere gtx 480-ra
persze már történelem azóta kiforrta magát de ezekből le lehet vonni a konzekvenciát így az elején fölösleges beleugrani majd ha beindul rendesen

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#15) zzola


zzola
félisten

No és hol marad a karácsonyi ledsor? gagyi, nemis kell.
:DDD

(#16) snecy20


snecy20
veterán

Ez annyira gagyi, hogy nem csodálnám ha fake kártyának nézné valaki. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) R3laX


R3laX
addikt

Nem egy Founders. Minimal, letisztult = koronás volt a tervező :D. Egyébként nem rossz, de nem egy Asus Pro WS X570-ACE-be tenném, vagy egy ASUS ProArt Z490-CREATOR-ba.
Kiöregedett zárt nyers lemezes portakarós házba jó lesz az, csak nem 300k-ért :).

(#18) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Szerintem szép lett, a hatékonyságot meg majd meglátjuk ha valaki hozzáfér egyhez és leteszteli, amúgy is kb tavaszig tuti várni "kell" vga cserével, addig meg még sok típus jöhet , de nekem kifejezetten tetszik ez a letisztult dobozka :D

(#19) PROTRON válasza snecy20 (#16) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha esetleg a kezed ügyébe akadna és ezzel a lendülettel kukáznád nyugodtan keress meg, csak előtte azért tisztázzuk hogy mennyit engedsz a feléből. ;)

Nekem is bejön a letisztult dizájn és hogy rövidebb maga az egész ahogy az FE, csak értelmesebb power csatlakozókkal, továbbá nincsen teljesen körbe takarva így szerintem nem lesz gond a hőleadással, hiszen az FE-vel sem volt annyira nagy gond, kivéve a saját mosfetjeit.

Meg őszintén fanyalgó jányok, lehet hogy nálatok függőlegesen áll a VGA, de a legtöbb konfigban még mindig vízszintesen áll, tehát eleve alig látszik valami belőle, ha csak nem veszed meg azt a méregdrága dizájn tükröt alulra. :D

A kisebb méretű házakba, mini itx konfigokhoz passzolós, csak az átszellőzésre figyelni kell.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#20) Duree


Duree
veterán

Egyszerűségében van a nagyszerűsége.

duree54

(#21) NightGT


NightGT
senior tag

Nem úgy volt, hogy egy hőcső ~40W körül tud szállítani? Még ha a GDDR6 is felelős a fogyasztás jó részéért, akkor is harmatos...

Speed is the only truly modern sensation

(#22) Yany


Yany
addikt

Nekem szimpi nagyon. Igazából már évek óta várok egy végletekig indusztriális designt, ahol az utolsó csavarig minden a hatékonyságot és nem a küllemet üldözi. A founders 30x0 GeForce-ok ezért is jönnek be annyira, az más kérdés, hogy habár a design alapjai ezt célozták meg, a végeredmény már nem lett annyira lett hatékony.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) GodGamer5


GodGamer5
addikt

:C :DDD :DD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#24) Chaser válasza arn (#6) üzenetére


Chaser
titán

kalkuláld bele, hogy nyitott a második venti fölötti rész, ez jóval hatékonyabban likvidálja a hőt
3070-ből a fapados gw phoenix eddigiek alapján hőfok/hang terén hozza a strix/ftw3/gaming x szintet, 3 ventis, utolsó venti fölött teljesen perforált a backplate
ez két ventivel és kevesebb hőcsővel extra halk valószínűleg nem lesz, de kazán/helikopter sem, 160w-nál már igen jól muzsikálna
ez az új armor ( :

szerk:
a tömege viszon nagyon gyászos, 624g msi szerint, ez így jó esetben ventus zaj/hőfokot fog tudni, több hőcső kellett volna bele
ventiről semmi érdemit nem találtam, úgyhogy biztos beugró kerül bele
gw phoenix 1056g viszonyításképp

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) arn válasza Chaser (#24) üzenetére


arn
félisten

a 2070 armor konkretan akkora, mint a 1080ti gaming volt - nagyobb, mint a 1070ti gaming, amit valtottam. azert jegyeztem meg igy, mert alig fert bele a hazba, es nem is szamitottam ra, hogy a budgetkartyara ekkora hutot raknak :D altalaban nem is tobb, mint 6x fok.

jobb ez az atfujasos kialakitas, de azert +40w. ill az amd referencia oldalrafujasa meg jobbnak tunik a meretehez kepest.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) Chaser válasza arn (#25) üzenetére


Chaser
titán

ismerem, de már van 3070 gaming és ventus, armor maradt ki ( :
de ez így ventus "letisztultabb" verzióban
semmi baj nem lenne ezzel, több hőcsővel és értelmes ventikkel, maga a design nekem tetszik
2070 armor 1177g msi szerint, adott hűtési design mellett az már nem rossz ahhoz a fogyasztáshoz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) pandras83 válasza Chaser (#26) üzenetére


pandras83
senior tag

ez a twin fan név olyan, mint egy személyautót 4 kerékkel reklámozni

Cyberfuck Patchrunner

(#28) Yany válasza pandras83 (#27) üzenetére


Yany
addikt

Jazzy? :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29) tntmax válasza Televan74 (#1) üzenetére


tntmax
aktív tag

A szomszéd zsugája mindig zöldebb. :K

(#30) Synthwave válasza Televan74 (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak nehogy hónap legyen belőle.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Synthwave válasza GreatL (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Formásan csapkodták azt a baltát.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Yeffy válasza Televan74 (#1) üzenetére


Yeffy
veterán

bahhh, hasonlot akartam irni! ;] :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33) wattafaka


wattafaka
senior tag

Ez vajon mennyiért lesz majd nem kapható? ;]

(#34) Televan74 válasza wattafaka (#33) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kb. mint a legdrágább 3060Ti. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35) wattafaka válasza Televan74 (#34) üzenetére


wattafaka
senior tag

Most néztem a teszteket 3060Ti-ről. Nem vagyok elájulva.
10%-os teljesítményelmaradás 3070-től, ami még önmagában oké, de hogy mindemellett melegebb, hangosabb, fogyasztása meg ugyanannyi..
Csak hogy konkrétabb legyek a két MSI Gaming X Trio változatokat néztem. :(

(#36) arn válasza wattafaka (#35) üzenetére


arn
félisten

A referenciat nezd... az msinek 20%al szarabb a hatekonysaga.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) wattafaka válasza arn (#36) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mármint MSI RTX 3060Ti és MSI RTX 3070 között van ez a differencia. Értem én, hogy a referenciához képest nem annyira hatékony, de most házon belül beszélek két kártyáról. Azt mivel magyarázod?
Levettünk az órajelből, cserébe melegebb és hangosabb lett :O Hogyan? Ha ventiprofilt nézzük akkor is max melegebb, de csendesebb, vagy hangosabb, de hűvösebbnek kellene lennie.

(#38) arn válasza wattafaka (#37) üzenetére


arn
félisten

Azt, hogy az msi olyan ertekeket allit be, amilyet akar. A 3060ti most az egyik leghatekonyabb kartya a piacon, de a 3070 is alig rosszabb.

az asusnak is 10%al jobb a hatekonysaga

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Chaser válasza wattafaka (#37) üzenetére


Chaser
titán

mindezt akkor, ha pontosan ugyanaz a hűtés an rajtuk, ezt viszont nem tudjuk - msi oldalán még fenn sincsenek a 3060 modellek, így nem lehet tömeget nézni, abból elég egyértelmű ha azonos a tömeg, amit nem hiszek -

szerk:
és felkerült, majd' 1,5k a gaming x, mint a 3070
akkor adott tesztnél eltoltak valamit, és/vagy nem jó a gpu pasztázása - nem egy gaming tulajnál láttam már ilyet, de más gyártónál is -
gondolom nem ezt az msi modellt akartad gaming x-szel hasonlítani?
az alma-körte eredményt ad

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) wattafaka válasza Chaser (#39) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ezt ezzel.

Lehet akkor a hűtésen is spóroltak. Mondom egyáltalán nem vészes adatok, sőt.. Csak furcsáltam :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Chaser válasza wattafaka (#40) üzenetére


Chaser
titán

itt valamit elmértek/elírtak, tömeg alapján szögre ugyanaz a hűtő van mindkét kártyán, ugyanazok a ventik is, az msi által megadott tdp pedig mindkét kártyán ugyanaz
vagy csak nem jól sikerült újra pasztázniuk a kártyát szétszedés után ( :
ugyanolyan ventikkel a 29dB/1227 rpm és 28dB/1510rpm is egy picikét üti egymást

szerk:
msi gyári adatok
3060 ti gaming x 1452g
3070 gaming x 1441g
nyilván hibahatáron belüli eltérés
kártyák méretei:
323 x 140 x 56 mm
ez bizony teljesen ugyanaz, más a gpu - esetleg vrm lehet más, de mivel közel azonos fogyasztás így nem hiszem -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) wattafaka válasza Chaser (#41) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nincs két ugyanolyan kártya sem. Lehet ez a tesztalany pont ilyen csökevényesre sikerült :DD
Mindenesetre ez tűnik egyelőre a legszimpatikusabbnak az Ampere-ből. Mármint a 3060Ti.

(#43) Chaser válasza wattafaka (#42) üzenetére


Chaser
titán

ez jó ( :
de gaming x ventik mindig jók voltak, és most ez már a legújabb 4-es gen belőlük, olyan nincs, hogy azonos ventikkel:
29dB/1227 rpm vs 28dB/1510rpm
28dB/1227 vs 29dB/1510 már sokkal reálisabb lenne
tpu 5xxx cpu-nál is mért sok mindent, nem feltétlen éri meg rájuk 100%-ban alapozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) wattafaka válasza Chaser (#43) üzenetére


wattafaka
senior tag

Így van, a jelenlegi kártyám is Msi Gaming (GTX 980). 5+ éves már bőven, és a max hőmérséklet, amit mértem rajta 67 fok volt, miközben alig hallani. Szóval az Msi hűtése engem meggyőzött az évek alatt.

(#45) BerserkGuts válasza wattafaka (#44) üzenetére


BerserkGuts
őstag

itt van egy másik teszt :DD szerintem jobb mivel több embertől is hallottam hogy kamuoldal semmi háttere nincsen ellenben itt legalább van egy igényes videó is hogy jé ott van a kártya ha csak nem papírdobozból készítették és zöld hátteres grafikával rajzolták oda :D
[link] video
[link] tesztoldal

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#46) BiP válasza Televan74 (#34) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja. Kb. árban és teljesítményben összeér majd az OCs 3060Ti és a sima 3070.
Persze majd ha lehet ezek közül bármit is kapni.

(bár ahogy nézem, hardveraprón ami egy kicsit is értelmesebb áron van, 300e alatti 3070-es, azok hamar elmennek, de tegnap még lehetett csípni 250-ért Gainwardot. És megjelent a 3060Ti is 215-ért.)

(#47) BerserkGuts válasza BiP (#46) üzenetére


BerserkGuts
őstag

elvileg 400$ a 3060ti legjobbak 500$-al 150.000ft körül ami meg már 3070 kezdőjének az ára ilyen szemét pofátlan nyerészkedés ami megy a semmiért nehogy már pénzt adjak

még ha nv-nek kéne adni mert megdolgozott érte rendbe is volna ott a gyár mögötte valamit letett az asztalra de a senkiházi rablóknak ugyanannyit 150.00ft-ot adni na azt én nem fogom támogatni az már biztos :((

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#48) Synthwave válasza BerserkGuts (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A dollár árak mindig nettóban értendők. A 150 000-et megszorzod 1,27-tel, máris 190 500-nál jársz és még se vám, se semmi nincs rajta, csak az ÁFA.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) Chaser válasza Synthwave (#48) üzenetére


Chaser
titán

erről nem akartok írni egy kis cikket? minden topikban napi 10x valaki jól kiszámolja a valamit
ez is hogy előző gpu-ból a top vga következő gpu beugró vga-jának sokszor eléri az árát, nem tudom mióta újdonság, kb mindig így volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) BerserkGuts válasza Synthwave (#48) üzenetére


BerserkGuts
őstag

aha csak hogy az nv semmit nem emelt ugyan annyit keresnek rajta csak lehúzzák őket is mint ahogy a vásárlókat megy a kalmárkodás ez semmi több nem kéne kivédeni őket
mivel 120.000-130.000ft-ért lehetett venni 2060s-et na azóta ne találjuk már ki hogy -100.000 ft-ot esett a forint értéke és ugye akkor az adó ugyan úgy rajta volt bruttó árról beszélünk

Romlott a forint igen és de nem 100.000ft-al hanem csak 30.000ft-al a többi csak pofátlan nyerészkedés a semmire és ez undorító hogy a semmi munkára darabonként ráteszek 70.000ft hasznot csak azért mert ugyis megveszik mint amikor eljátszották ezt 1060 rx460 idejében mindjárt felmentek még az 1060 3GB-os verziók is 100.000 fölé az rx-ek meg aranyáron mert persze piacgazdaság van kínálat kereslet :C

+főleg hogy akik tőlük veszik nagykereskedői kedvezménnyel teszik mivel nem egy darabokat vesznek

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#51) Synthwave válasza BerserkGuts (#50) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem védek semmit, csak az 500 dolláros MSRP árnak (ami MINDIG nettó, mert az USA-ban államonként változik a forgalmi adó, amit mindig utólag adnak a számlához) az égvilágon semmi köze a 150 000 forinthoz, még akkor se, ha nincsenek nepperek és brutális nyerészkedés. Ezt kéne megérteni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#52) BiP válasza Synthwave (#51) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Az forintban is 200e, innen indulunk, nem 150e.
Customok meg élből drágábbak. Nem azt mondom, hogy a 300e normális, de a 150e is irreális elvárás lenne.

(#53) BerserkGuts válasza Synthwave (#51) üzenetére


BerserkGuts
őstag

A 400dodó az mostani dollár árfolyamon kerül 117,540 Magyar forint-ba ;) Én a 3060ti-ről beszéltem bár rossz topik oké legyen igazad
A 3060ti 224.000ft körül van annak az ára de 300.000ft-ért is adják

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#54) BiP válasza BerserkGuts (#53) üzenetére


BiP
nagyúr

Az is túlárazott. De itthon akkor sem kapod meg nettó 400dolcsiért, ha nincs hiány. Normál áron is ~160e lenne, nem 117.

[ Szerkesztve ]

(#55) BerserkGuts válasza BiP (#54) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:C na végre leesett valakinek és igen hol tartunk 300.000ft vagy 228.000ft-ért nesze vedd meg +70.000ft nyerészkedés kalmárkodás az megy amiről beszéltem és ez undorító
+amúgyse lehet kapni mert repül a bányászoknak vagy összeesküvés elmélet felvásárolták hogy visszatartsák az árakat :DDD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#56) PROTRON válasza BerserkGuts (#55) üzenetére


PROTRON
addikt

Pedig a 228-ban is benne van minden félnek a tisztességes haszna.
Hisz 10% a szállító cégnek költség+profitra, a 27%áfán felül még 15% vám hogy legyen miből lopnia a politikusoknak, és 10% a nagyker meg 10% a kisker haszon...
Egyszer hozzám került az egyik nagyker kiskereknek szánt árlistája és rögtön kibújt a szög a zsákból, miszerint noha minden fél visszaigényli állambácsitól a 27% áfát, a boltba betévedő mezei vásárlóval a teljes összegek utáni áfát 2X fizettetik meg.
Egyszer amikor átlép a határon a nagyker rászámolja majd visszaigényli, ezután a kisker nem csak a törvény szerint a saját profitjára számolja rá az áfát, hanem "egyszerűségből" a teljes összegre. Tehát a nagyker által profiton felül áfával megnövelt összegre rárakódó kisker haszonnal együtt a totálra jön még1X a 27%...na így lesz belőle 300k...
és akkor még egyes kiskerek síni akarnak a szürke import miatt, de a legdurvább amikor az egyébként szürke importos kiskeres sír a többi szürke importos miatt, mert hogy neki muszáj a rendes boltokhoz hasonlóan árazni...közben meg nincs is saját raktára, mindent külföldi kereskedőtől rendel be...

najó rage off

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57) Synthwave válasza BerserkGuts (#55) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kellett leesnie, mert teljesen nyilvánvaló volt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#58) BerserkGuts válasza PROTRON (#56) üzenetére


BerserkGuts
őstag

na hagyjuk már a tisztességet ilyen sz.. van simán megéri max kapsz 1év pár hónapot felfüggesztve meg 5milló büntit cserébe keresel 280millót :C mire lebuksz addig milliárdokkal leszel gazdagabb

Az ítélet szerint az I. rendű vádlott a kft.-je nevében benyújtott valótlan tartalmú áfabevallásokban fiktív számlák áfatartalmának jogosulatlan levonásba helyezésével több mint 280 millió forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#59) NortyxPepe


NortyxPepe
újonc

Szép

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.