Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

200 dollár körül érdekes lehet, de ebből is lesz 400, mire majd kapható lesz. az meg itthon már 170-185 ezer ft... És már a HDD-k is elfogytak :)

(#2) LGG555 válasza Krugszvele (#1) üzenetére


LGG555
aktív tag

Alakul ez, a végén 100k -ért adom el az R9-270 -es vésztartaléknak szánt kártyámat. :DDD

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#3) zzola válasza LGG555 (#2) üzenetére


zzola
félisten

Úgy kell annak, aki megveszi. :DDD

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én kicsit fordítva ülök a lovon úgy látszik.

Mert nem olyan kártyákat csinálnék, amit csak bányászok tudnak használni, hanem olyat, amit csak bányászok nem tudnak. Ha adnának ki ilyen kártyákat úgy, hogy közben a játékos piac telítve van, nem érdekelne. De ettől nem lesz több kártya, sőt egy ilyennel csak egyel kevesebb lesz.

(#5) fornettisuti válasza antikomcsi (#4) üzenetére


fornettisuti
veterán

Az durva bevétel kieséssel járna.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) nexplo


nexplo
őstag

Semmi gond nem lenne ezzel a kártyával ha "minden sarki boltban lenne polcon". Addig pedig marad az álom mindenkinek sajnos :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#7) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Rohadna rá az MSI-re is a profit. A bányászokkal együtt...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#8) nexplo válasza RetepNyaraB (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Úgy érzem egy kis rejtett feszültség bújt meg benned.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#9) gordonfreemN válasza RetepNyaraB (#7) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#10) nexplo válasza gordonfreemN (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Állítom a bányaláz éveket vesz ki emberek életéből :DDD Szó szerint is aki nem jut kártyához hogy tudjon játszani-gépet fejleszteni stb stb :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) akviktor


akviktor
csendes tag

nEm raKuNk rÁ kiMeNEtet És A bÁnYásZok MAjd eZt veSziK...
Inkább azért nincs rajta kimenet, hogy a használt piacon kevesebb landoljon ha vége a bányász láznak és ne essen akkorát a gyártók profitja.
Plusz így legitimálták, hogy az előző generációs kártyákat átnevezve eladhassák. :P
Pont, hogy a gamereknek is jobb lenne, ha nem lennének ilyen kártyák, mert használtan akkor olcsóbb lesz fél-egy év múlva egyet beszerezni.
Ezek a kimenet nélküli szarok viszont a szeméttelepen végzik, ha már nem lehet velük bányászni.

(#12) nexplo válasza akviktor (#11) üzenetére


nexplo
őstag

Ne félj hogy annyi lesz belőle hogy a bányaláz végén hegyekben állnának. Ez most a csontot dobunk a kutyának kategória... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) korcsi


korcsi
veterán

Jönnek már lassan az Asic-ek ethash-re, elég jó paraméterekkel, talán ez majd segít.

Bár mai napon az 5700 csinált 13$-t, ezzel azért nehéz versenyezni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14) nexplo válasza korcsi (#13) üzenetére


nexplo
őstag

1db kártya egy napi tiszta haszna? :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) anulu válasza nexplo (#8) üzenetére


anulu
félisten

nem is annyira rejtett...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) nexplo válasza anulu (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos sokan ugyanezt érezzük. Totál megértem. Szerintem most ezek a cikkek -tesztek csak ártanak. Kicsit olaj a tűzre érzésem van.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) akviktor válasza korcsi (#13) üzenetére


akviktor
csendes tag

Előbb lesz PoS az ETH, mint hogy ne érje meg a videokártya bányászat.

(#18) Televan74


Televan74
nagyúr

Hátha....,de nem!
,,A" terv : Nincs kártya!
,,B" terv: Konzolt se kapni!
Titkos ,,C" terv: Covid miatt nyaralás sincs! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) Joshi válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Joshi
titán

Én inkább azt nézném meg, hogy egy ilyen kártyát mennyivel olcsóbban lehet adni, ha nincsenek a játékos csatlakozók rajta. Na nem azért, mert ez nem egy mérhető költségcsökkentés lenne, mert egyértelműen az. De azt azért tudjuk, hogy a kiöregedett bányász kártyákat azért el lehet adni játékosoknak. Na ezt a kártyát biztosan nem. És akkor ez a bányászok körében sem lesz népszerű. Persze ez átlagban.

(#20) Televan74 válasza Joshi (#19) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem az átlag pár riges törpe bányász farmok terméke, akik addig ütik a vasat még megéri. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) Joshi válasza Televan74 (#20) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem. És azután, hogy már nem kellenek ezek a kártyák, mi lesz velük? Kidobják?

ui.: csak azért kérdezem, mert jelenleg annyira rá vagyunk kattanva a környezet tudatos gyártás és egyéb lófüttynek, hogy ez számomra így értelmezhetetlen. Ilyenkor hol vannak a zöldek?

[ Szerkesztve ]

(#22) RetepNyaraB válasza nexplo (#8) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig nagy levegőt vettem előtte, mondtam AAAUUUMMMMMMMM és benyomtam a páleszt. Aztán tessék :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23) nexplo válasza Joshi (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Hidd el nem fognak tömegében állni ilyenek sehol. Ebből is hiány van. Ez csak mézesmadzag kb..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#24) fatpingvin válasza akviktor (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennyi.

mondjuk én örülök neki mert ez tényleg buznyákért lesz elérhető használtan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) nexplo válasza RetepNyaraB (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Ide több páleszre lesz szükséged :D Sajnos ez a vga válság sokáig fog tartani ezért hosszú időn keresztül kell a gyógyító nedűt magadhoz venned. Én is ezt teszem, egész bejött. Ez akkor is jó ha asszony épp az idegeimen táncol. Kis mértékben gyógyszer, nagy mennyiségben orvosság! ÁMEN :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) rii válasza Joshi (#21) üzenetére


rii
nagyúr

az egész zöldesség csak színjáték

7 milliárd embert nem lehet már környezettudatosságra átnevelni ...

meg aztán ott van a "profit"
az "fontosabb" mint a bolygónk, légkörünk, életterünk

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) ShiTmano válasza Televan74 (#18) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ennél van rosszabb. "D" Terv: Nincs pénzem, így nem érdekel, sem a kártya, sem a konzol, sem a nyaralás. Ugye így már nem is olyan rossz az ABC terv?!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#28) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én már 2017-ben is ezt mondtam a panaszkodónak: vegye meg a vga-t háromszoros áron, aztán amíg nem játszik, bányásszon vele.. Rémisztően hamar visszajönne a plusz, amit ráköltött, utánna bánná, ha játékra használná :)

(#29) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Játékosokat senki nem akarja letámadni ?

(#30) Ivy.4.Ever válasza Tomassy00 (#29) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Egyik gyártó sem fog jótékonykodni, és kiszolgálni egy olyan piacot, ami egy másikkal szemben gyengébb vásárló erővel bír.
Tilcsák már be :O

(#31) nuke7 válasza Joshi (#21) üzenetére


nuke7
veterán

hogy érted, hogy mire használhatók majd..? Az nvidia szerver gyorsító kártyáit amin nincs videókimenet hol használják szerinted..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) Asycid


Asycid
tag

Azért ez a 26MH/s 120W-on elég karcsú, ha azt veszem, hogy egy 4-5 éves Sapphire RX580-nal 33,7MH/s-t lehet stabilan tolni 90W-on.
Persze ez utóbbit és sok másik kártyát szinte nem is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#33) rasotamas válasza Asycid (#32) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is azt néztem, hogy mik ezek ah ergya hashrate-ek főleg ekkora fogyasztás mellett? Mi van ebben? 1060-as?meg miért jár ilyen magas órajelen?
Egy 3070 120Wattból a 60MH/s 1230MHz-en

https://tinyurl.com/rasoapro

(#34) Ermac válasza ShiTmano (#27) üzenetére


Ermac
tag

Én meg nem is akarok illetve nem akartam fejleszteni se elég az a 970 es van belőle tartalék, nyaralni se akarok menni, inkább akvarisztikába öntöm a vagyont :D

We are Many You are but One

(#35) nexplo válasza Asycid (#32) üzenetére


nexplo
őstag

Az RX 580-al nem lehet mindent bányászni nem? Amennyiben jól tudom ezért nem keresi azt mindenki. Másik kérdés gondolom vissza lehet venni az órajelet a bányász karikban nem? Akkor talán a melegedés+fogyasztás is jobb lehet. Az mindenesetre valóban furcsa hogy nem teljesen bányára vannak optimalizálva az adatai alapján ezek a kártyák. Így ott vagyunk ahol eddig, kb senki sem fogja venni :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na a lefoglalt kártyákat a Manli helyett az MSI dobja piacra? ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) nexplo válasza Graphics (#36) üzenetére


nexplo
őstag

A megmaradt alkatrészekből összeollózott maradék kártyákra gondolsz? :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) Graphics válasza nexplo (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem :) Mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) nexplo válasza Graphics (#38) üzenetére


nexplo
őstag

Amekkora kereslet van most a GPU-ra mindent megpróbálnak a gyártók eladni ami még megmaradt nekik. Építenek köré "valamit" és adják el ezerrel. RX 580-at lehet venni még raktárról pl. Pedig nem mai darab. Most mindent is kitalicskáznak a piacra a profit miatt. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Szakbarbár válasza ShiTmano (#27) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

E terv: Esetleg a játék helyett felszabadult időt tölthetné az ember a családjával is.
Ilyenkor azért örülök, hogy nekem a játékos korszakom véget ért jópár éve. Már nem érdekel mennyibe kerül a VGA, jobban izgat, hogy a gyerek már megint kinőtte a cipőt és újat kell venni :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#41) Graphics válasza nexplo (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a lefoglalt 300db Manli kártyára gondolok, ugyanerre a GPU-ra építve.

@Szakbarbár: A minőségi idő nagyon fontos, a játék, meg a drága VGA valakinek okoz örömöt, de az biztos, hogy nem a családnak :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) nexplo válasza Szakbarbár (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Bizony, változnak a dolgok, rám is ez vár hamarosan... :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) hokuszpk válasza rasotamas (#33) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tévedésből erretették a bányászvédelmet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44) hokuszpk válasza nexplo (#35) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 90W -n kergetett RX580 már eléggé vissza van skálázva. Az ugy gyárilag 150 vagy 180W -t kajal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45) M@cika válasza Szakbarbár (#40) üzenetére


M@cika
őstag

Látod, ezért kell a VGA-val bányászni. Amíg te a gyerekkel játszol, a kártya kibányássza az új cipőre valót. :-)
nexplo #35: Nem is kell 580-al mindent bányászni, elég az ethert.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#46) Szakbarbár válasza nexplo (#42) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Gratulálok! :C
Egy új VGA árából már egész sok babaholmit lehet vásárolni :DDD
Autós ülés, babakocsi, kiságy, cumisüveg sterilizáló, stb.

#41Graphics
Utólag visszagondolva már bánom, hogy túl sok időt töltöttem a gép előtt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#47) nubreed


nubreed
veterán

Nekem az a bajom ezekkel a csak a bányászatra szánt kártyákkal, hogy ezek jelenléte és elérhetősége még nem garantálja automatikusan azt, hogy a gamer piacra szánt kártyák újra elérhetőek lesznek normális áron. A gesztus értékelendő a gyártók részéről de ez egy szélmalomharc.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#48) nexplo válasza Szakbarbár (#46) üzenetére


nexplo
őstag

Köszönöm. Igen kedvesem épp számolgatta hogy eladom a gépem és kap belőle egy autót meg a babacuccok is kijönnek meg ki tudja mi minden :DDD hát pici könny futott szemembe de fel kell nőni ez van :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#49) User64476


User64476
őstag

Lehet ezt a kártyát Parseccel használni? Olyan mintha be teamviewereznék csak alacsony a késleltetés. Akkor lenne egy "render boxom" amire közvetlenül nincs monitor dugva, de elérem bármilyen eszközömről a háztartásban. Tudom, vérprofi meg versenyszerű játékra alkalmatlan lenne de kocajátékosnak nem felel meg?

(#50) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Szakbarbár, nexplo: azért, mert nektek új dolog a gyerekvállalás, nevelés és az (most) nem fér össze a játékkal, nem jelenti, hogy ettől "nőne fel" egy ember vagy hogy bánni kellene, hogy korábban játszott. Valójában lezárjátok a lelki regenerálódás, kikapcsolódás egy csatornáját a lehet, hogy túltolt szülői szerep érdekében, illetve most ezt adjátok elő neofita, új apa büszkeséggel és kognitív disszonancia redukcióként. Beszéljünk majd, ha jön a közösségbe járás kezdete, az iskola, a kamaszkor, esetleg kiderül, hogy a gyerek személyisége elüt a tiétektől, vagy majd a válás után. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.