Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

am3, nem semmi. :N

hüllő

(#2) Z10N


Z10N
veterán

Persze, bezzeg az en 785GM-E65 lapomhoz amin ott diszeleg a 140W CPU Ready felirat b*sznak kiadni frissitest FX-hez, amikor a 760GM-E51 megkapta (ami gyakorlatilag ugyanaz a kodnevu lap, gyengebben felszerelve 7596). Irtam mar a supportnak is, ugyhogy k*nyalhatja az MSI. Raadasul az E51-nel a FET-eken semmilyen borda nincs, E65-nel pedig heatpipe-os borda diszeleg. De eleg lenne egy FX4000 tamogatas is. Ennyit a tamogatasrol :(

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3) Cooley18 válasza Z10N (#2) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nem a 760GM-E51, hanem a 760GM-E51 (FX) kapta meg a Vishera frissítést. A kettő nem ugyan az. Ezek közt csak a 890FXA-GD65 és 70 AM3-as lap, az összes többi új szériás, vagy frissített régi, új foglalattal.
Ha ilyenek miatt irkálsz az MSI-nek, csak jól kiröhögnek.

Engem inkább az érdekelne, hogy mikor lesz elérhető, mert a hírt már mindenhol leközölték, meg örül magának az MSI, hogy a világon elsőként jönnek ki a frissítéssel, holott sem az oldalukon, sem a Live Update-n keresztül nem elérhető még... Szerencsétlen 990XA-GD55-ömre már nagyon ráfér, mert fél éve jött ki az utolsó frissítés, és nem állítható az APM, illetve a max fesz 1.446V, ami nevetséges, és az UEFI is eléggé foghíjas még.

[ Szerkesztve ]

(#4) Szafter


Szafter
tag

Nagyon készülgetnek. :D

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#5) mdraco


mdraco
őstag

880GMS-E41-et látva megörültem, de most nézem az enyém 880GM-E41, S nélküli :D
Mindegy, az új procikra jobban illenek a modernebb lapok.

(#6) Chp


Chp
őstag

REMEK! Nem hogy ezek - bár ezek újak, de még az FM2-es MSI lapok sem elérhetőek!!! :C

(#7) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Vajon jól működik-e már ez a híres M-flash?

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#8) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Örülök.
Továbbá ez mind Szép és jó, de hol vannak azok a csodás FM2-es lapok!? Elméletileg október 1-től nagy mennyiségben proci és lap is elérhető. Erre fel pedig alig kapni mind a 2-t.
AMD sajna nincs a helyzet magaslatán? Vagy karácsonyra tartják a nagy készleteket?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#9) Chp válasza Peetee(tm) (#8) üzenetére


Chp
őstag

Továbbra is...nekem MSI KÉNE!!! :DDD De nincs. :((( ...és mindjárt november!

[ Szerkesztve ]

(#10) ESP válasza Z10N (#2) üzenetére


ESP
senior tag

Nagyon nem ugyan az a két lap. Amiről te beszélsz az egy majd 4éves mobo, ami pedig megkapta egy friss FX végződést is kapott modell.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#11) vinibali válasza PC-rev-RM (#7) üzenetére


vinibali
őstag

én flasheltem már vele és nem tapasztaltam anomáliákat. mire gondolsz?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) Tidus válasza Z10N (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Az alaplapodhoz ami négy éves, 2011 02.18.-án tettek közzé utoljára Biost. Nem tartom valószínünk, hogy mégegyszer leporolják.
Az MSI.-né jót mosolyogtak rajtad. Szerintem válaszra sem méltatnak.

(#13) Z10N válasza Tidus (#12) üzenetére


Z10N
veterán

#3: Tudom, hogy van egy FX suffix, ettol fuggetlenul korabban volt igeret ezugyben.
"Ha ilyenek miatt irkálsz az MSI-nek, csak jól kiröhögnek." Ezzel meg en "rohoglek ki", ugyanis tortent levelvaltas, ahol igereteket tettek. Majd egy ido utan visszairtak, hogy nem adjak ki a BIOS-t.

#10: A ket lap nagyon is ugyanaz. Nezz utana jobban. Csak eltero revizio szamu, ami persze feltetelez modositasokat, de ettol meg a kijelentesed nem helytallo.

#12: Az alaplapomhoz, "ami meg nincs 4 eve" forgalomban, latom megnezted az adatlapjat, de egy szimpla kivonast nem tudtal megtenni. Koszonom a tajekoztatast en is tudok olvasni.
"Az MSI.-né jót mosolyogtak rajtad. Szerintem válaszra sem méltatnak." Nah itt lottel nagyon melle, ezzel a kijelentessel meg csak en nevetlek ki, hamar ilyen szemelyeskedore vettuk a dolgot. Neked is azt mondom, mint az elos kolleganak. Levelvaltas megtortent, igeret elhangzott. Innentol kezdve az elmeleted bukta. Koszonom a konstruktiv hozzaszolast (szanalmas, hogy meg mielott korulneznel, itelkezel).

Felreertes ne essek, kedvelem az MSI-t, tobb lapom is van jelenleg hasznalatban. Engem csak az zavar amire igeretet tesznek, majd sztornozzak. Mert mint kiderult az FX4000 szeriat le tudja kezelni, csak gondolom marketing okok miatt nem adtak ki. Tajekoztatasul kozlom ez nem a Vishera kapcsan tortent, hanem a Bulldozer debutalaskor. Meg az FX varians lapok elott.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) Cooley18 válasza Z10N (#13) üzenetére


Cooley18
aktív tag

760GM-E51
760GM-E51 FX
Én nem csak feltételezem a módosításokat, hanem egyértelműen látom is, hogy az egyik AM3-as, a másik AM3+-os. Egy időben volt róla szó, hogy több AM3-as alaplap is megkapja a frissítést, ehelyett megkapta a 2 csúcs lap, és kijöttek egy FX verziókkal, és kész, onnantól kezdve az AM3-as lapok már nem kaptak több támogatást. Egy időben én is morogtam miatta, mert egy 870A-G54-em volt, és ahhoz is ígértek frissítést. Biztos megvolt rá az okuk, hogy így oldották meg a dolgot, ami gyanítom, hogy nem volt más, mint az AMD kötelezte őket, vagy valami extra támogatást kaptak így, vagy épp nem vontak meg valamiféle támogatást, és szimplán többet kaszáltak így a dolgon, de ez teljesen érthető a mai világban.
Csak te felháborodva írtad, hogy "Ennyit a tamogatasrol :( ", pedig a hiba nem a támogatásban van...

(#15) vinibali válasza Z10N (#13) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem Tidus nem személyeskedni akart, csak a saját tapasztalatait említette meg. ettől függetlenül írtak neked és utána mosolyogtak, ez sem kizárt :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) Z10N válasza Cooley18 (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor nezd meg jobban, mindket lap kodneve 7596, a revizio szamuk is megyegyezik. Ne csak nevre hasonlitsd ossze hanem nagyitsd ki a kepuket es ugy. Persze az FX-nel a PCB via huzalozas es a foglalat masszivabb. DE a mezei AM3 is kepes lenne tamogatni az FX4000 szeriat. Amugy meg az MSI az elso kozott volt aki tamogatta a Core Unlock-ot, illetve az FX tamogatast AM3 lapban. Ebbol az latszik nem nagyon foglalkoznak az AMD iranyelvekkel. A tamogatast pedig ugy ertem, hogy jo a tamogatasuk, hiszen van idei BIOS is (3 even ativelve) es az FX BIOS-ban is elsok voltak. Pont akkor irtam rajuk, hogy lesz-e tamogatas es igertek. Ezert haborodtam fel. Nem felreerteni. Ha most vennek ilyen lapot nyilvan nem lenne gondom, mivel valasztanek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) blaca83


blaca83
őstag

Nekem egy 990FXA-GD80-as lapom van és eddig nagyon meg vagyok elégedve...

Jelenleg nem terveztem "bulldozerre" :P váltani, mert tökéletesen kiszolgál az X6 1100 T, de örülök neki, hogy akkor legalább nem kell mostanában alaplapcserén gondolkodnom. :DD

Jó lenne ha lapcsere nélkül azt is megérhetném, hogy végre egy tényleg erős Bulldoser jöjjön ki az AMD műhelyéből. ((talán majd a 3. Generáció)) :DDD :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#18) Z10N válasza vinibali (#15) üzenetére


Z10N
veterán

Meglehet, de nem ugy adta elo. Ha gondolja majd elokeresem levelvaltast, ha megtalalom. Viszont ha mar megtortent vele ilyen akkor nem kirohogni kell a masikat, hanem inkabb epito jellegu tanaccsal ellatni, de nem ezt tette.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem úgy volt, hogy jön új chipset is? Az elmaradt?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Cooley18


Cooley18
aktív tag

990XA-GD55-re már megjött. :)

(#21) Oliverda válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Az csak találgatás volt. Nem nagyon van szükség új chipsetre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) rootry


rootry
tag

Nah erre nagyon kíváncsi leszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.