Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Major Lion válasza Hintalow (#100) üzenetére


Major Lion
senior tag

Elhiszem, de en is csak annyit mondtam hogy nalunk se volt szuper gyors a rendszer es hat ez igaz is ;)
Daniaban mar 8 eve tudtal barkinek telefonszamra penz kuldeni az orszagban.
Es akkor el is erkeztunk oda miert jo a Revolut, mert ugyan mar tudsz azonnal kuldeni barkinek itthon is de tudnod kell szamlaszamot es hat dija is van…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#102) Sanya válasza Hintalow (#97) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nemérted. A topiknak arról kellene szólnia, hogy minden más mennyivel sokkal jobb, mint a fos magyar bankszektor.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#103) Major Lion válasza Sanya (#102) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hat igen, az a tobb mint fel millio felhasznalo biztos veletlen kerult a Revoluthoz :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#104) Ivy.4.Ever válasza Sanya (#102) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Hasonlítsd össze bármelyik hazai bank devizaszámla kondícióit a revolutéval. De nem is kell azzal összevetni. Elég lenne a csak a nyugati bankok tarifáit megnézni, és látjuk mekkora egy lehúzós bagázs az összes. És nem a tranzakciós díjról beszélek. Hiába szárnyaltak bevételeikben az utóbbi évtizedben, ide semmi sem elég. Digitalizációban is rémes a körkép. Az AFR csak szépítésnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#105) Reggie0 válasza Sanya (#102) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem arrol kellene. Csak az embereknek vannak tapasztalataik...

(#106) Sanya válasza Major Lion (#103) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.: A félmillió user nem a magyar bankja helyett választotta a revolutot, nincs arról szó, hogy ők teljesen elhagyták, az amúgy rendkívül drágán dolgozó magyar bankokat.
2.: A revolut tényleg sokmindent tud, rengeteg mindenben jobb, mint bármely magyar bank összes kedvezménye együtt, de:
- Sajnos veszteséges, és a bukás így garantált. Még nem volt egy cég sem a világtörténelemben, amely sokáig tudna veszteséget görgetni maga előtt.
3.: nekem is van revolutom, és sokmindenben tényleg jó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#107) Reggie0 válasza Sanya (#106) üzenetére


Reggie0
félisten

"Még nem volt egy cég sem a világtörténelemben, amely sokáig tudna veszteséget görgetni maga előtt. "

MÁV ;]

(#108) Boond


Boond
addikt

" Annyi, hogy nincs felügyeleti joga a Revolut fölött? Vagy az, hogy káresemény esetén félti a magyar betéteseket a litván betétbiztosítási alap mérete miatt?

Utóbbinak nincs sok alapja. Az Európai Unió betétbiztosítási rendszere elég világos: gyakorlatilag mindegy, hogy a cég székhelyén illetékes betétbiztosítási alapban mennyi forrás van. Ha csődbe megy egy bank vagy egy Revoluthoz hasonló pénzügyi szolgáltató, mindegyik tagállam betétbiztosítási alapja köteles helytállni attól függetlenül, mennyi forrás van az alapban. Ha a kifizetendő összeg meghaladja az alap vagyonát, akkor több, azonnali forrásbevonási lehetősége is van: jegybanki hitellel vagy épp kötvénykibocsátással napokon belül elő lehet teremteni a pénzt. "

Érdekes...

"Európában két típusú betétbiztosítási rendszer van: az ex ante és az ex post. Az előbbi, amilyen a hazai vagy a litván is, lényege, hogy már előre gyűjtenek forrásokat az alapba, hogy kártalanítás esetén azonnal tudjanak fizetni. Az ex post rendszerben viszont – amilyen mondjuk az osztrák vagy a holland – az alap üres és csak a káresemény esetén kezdenek el forrásokat gyűjteni. Tehát az említett két országnál maradva: az osztrák Raiffeisen és holland ABN AMRO Bank helyi

ügyfelei sem félnek, mert országuk betétbiztosítási alapja jelenleg üres, ha baj van, az alapok bőven tudnak pénzt szerezni.'"

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#109) Boond


Boond
addikt

Alapvetően tehát nem az alap mérete a "probléma" [link]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#110) Major Lion válasza Sanya (#106) üzenetére


Major Lion
senior tag

Es? A szam akkor is jelent valamit, nyilvan azert hasznaljak az emberek mert valamiben jo/jobb es a felmillio felhasznalo akkor is sok ha a fizujuk nem oda erkezik, csak atpasszoljak minden honapban es onnan koltekeznek ;)

Define ‘sokaig’
Gyakorlatilag minden ma mar nagy tech ceg evekig veszteseges volt vagy meg mindig az. Mivel nem reg kapta meg a banki engedelyeket csak most kezdodhet el az a folyamat hogy az emberek mar a fizut is oda kerik, hogy hitelt adhat stb.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#111) Sanya válasza Reggie0 (#107) üzenetére


Sanya
nagyúr

Győztél :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#112) Sanya válasza Major Lion (#110) üzenetére


Sanya
nagyúr

Valószínűleg van olyan ember, aki oda kéri a fizetését, de még mindig ők a nagyon kisebb többség.
A bankomnál havi 3-400 forintért bankolok, max, ingyenes az utalásom, mint ahogy a revoluton is. Most miért használjak revolutot kártyás vásárlásaimhoz, ha itt is-ott is ugyanannyiba kerül.
Ha külföldön vagy ebay-en vásárolok, akkor a revolut jobban vált valutát, akkor azt használom. Mindig azt kell használni, ami jobb és kész.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#113) Major Lion válasza Sanya (#112) üzenetére


Major Lion
senior tag

Persze, de talan majd ez a szam is elkezd valtozni lassan..
Nem tudom melyik banknal vagy, de gondolom az ingyenesseg az valami fizu erkezeshez van kotve vagy hasonlo, nem? A jelenlegi bankomnal ami nem magyar, ez sincs egyebkent, es kartyadijjal se huznak le ket evente.
Nekem nem csak az ingyenes utalas szamit, hanem pl a budgeting resze, a group bills, a vaults. Ezt nem kaptam meg se CIB-nel, se MKB( ami egyebkent botranyosan szar bank), Erste mar majdnem…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#114) Ed_007 válasza Boond (#41) üzenetére


Ed_007
aktív tag

A litván bankfelügyeletről nincs információm, nem tudom, milyen minőségben dolgoznak; az MNB-ről azért hozzáférhető magyarul is számos hiteles információ.

Az európai bankfelügyelet ellenőrzése... mondj néhány olyan HAZAI bankot, amelyet ők ellenőriztek - én egy ilyen auditról sem hallottam; az MNB ellenőrzéseiről pedig szinte minden hónapban van hír.

Tudtommal a Wise már bank, és vonatkozik rá a betétbiztosítás is.

A véleményed elfogulatlanságát azét árnyalja az aláírásod: "7000 ft-ot ajánlok fel, Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et, az ajánlat korlázotott ideig él. Még van pár szabad hely.)"

:DD

(#115) Ed_007 válasza Boond (#108) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Ez ennél azért bonyolultabb, mást ne mondjak, csak Magyarországon is két irány van: a kisebb pénzintézetek betétesei esetében az Országos Betétbiztosítás Alap áll helyt, a nagyobbak esetében a Szanálási Alap.

A hozzászólásokban eddig csak a betétbiztosítás meg az OBA volt emlegetve (száz feletti hozzászólásnál), ami arra utal, hogy a többség még a hazai szabályozást sem ismeri mélységében, nem, hogy a más országok gyakorlatait (a Te hozzászólásod kezdi kapisgálni a mélységeket egyedül).

A korlátozott tudás miatt szerintem az a biztonságos, ha az ismert kockázatú terepen maradunk. A Revolut szerintem ismeretlen kockázatokat jelent - és az MNB sem tudja ezekre a kockázatokra ÁTFOGÓAN felhívni a figyelmet, hiszen nem auditálhatja őket ugyanolyan részletesen, mint a hazai pénzintézeteket.

Ettől a Revolutnak még lehetnek előnyei a hazai bankokkal szemben, de a hozzászólásokból azt látom, hogy itt is a nemtudással egyenesen arányos a kijelentések magabiztossága.

Nekem mindegy (mindenkinek jogában áll... mint tudjuk), de aztán ne magyar pénzből akarják magukat kárpótoltatni azok, akiknek a Revolut esetlegesen bármilyen veszteséget okoz, hanem menjenek Litvániába, vagy a Revolut tulajdonosaihoz - apropó, aki a pénzét a Revolutban tartja, tudja egyáltalán, kiknek a tulajdona a Revolut?

[ Szerkesztve ]

(#116) Major Lion válasza Ed_007 (#115) üzenetére


Major Lion
senior tag

Az a hsz egy cikkbol van :)

En azt se tudom amugy mi a tulajdonosi hattere a CIB-nek, ERSTE-nek, stb, csak a Csanyit ismerem, o azt mondta soha nem huzna le senkit :D

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#117) Tapsi válasza Sanya (#112) üzenetére


Tapsi
addikt

Nekem az elmúlt hónapokban volt, hogy 50 ezer forintra rúgott a bankköltségem havonta. Persze nagy összegeket mozgattam céges számlán, de ez akkor is arcpirító. Ez Wise-on 170 forint lett volna összesen.

(#118) Sanya válasza Tapsi (#117) üzenetére


Sanya
nagyúr

Oda elgondolkodtató a váltás. De ha a Vise elkezd akadékoskodni, meg igazolásokat kérni, meg 3 napra zárol, akkor az is rossz. Tökéletes nincs, és bankot az igényeinknek válasszunk. Merjünk bankot váltani, ha úgy van. Jelenleg a 6. banknál vagyok 13 év alatt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#119) Ivy.4.Ever válasza Ed_007 (#115) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Miért az OTP, Sberbank, Gránit és a Bank holding kiknek a tulajdonában van? :)

(#120) Sanya válasza Tapsi (#117) üzenetére


Sanya
nagyúr

De akkor van Wise Bussiness, és válts arra. Gondolom már meglépted, nem?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#121) Tapsi válasza Sanya (#120) üzenetére


Tapsi
addikt

Persze, gyakorlatilag már minden céges pénzforgalmam ott van. Sajnos magyar céges számla is kell a törvényi előírások miatt.

(#122) Degeczi válasza Tapsi (#11) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A betétbiztosítás egy dolog, szerintem jóval nagyobb probléma, h áprilistól már nem lesz a Revoluthoz magyar számlaszám, a nemzetközi utalás költségét pedig nyilván nem fogják a partnereid fölvállalni.

(#123) Tapsi válasza Degeczi (#122) üzenetére


Tapsi
addikt

Igen, olvastam. Marad a Wise a privátra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.