Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Én is, de annak még jobban, ha egyénileg lehetne állítani.

(#3) Ringman válasza Kasya (#2) üzenetére


Ringman
nagyúr

így lenne jó valóban.

[ Szerkesztve ]

(#4) Zotya84 válasza Kasya (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

+1

Én azt sem bánnám, ha banknál adhatnék meg szolgáltatókat, azokhoz (havi) értékhatárokat, hogy ne kelljen kétlépcsős azonosítást használnom minden online, kártyás (közüzemi) számlafizetésnél, ha már erőltetik az ilyen-olyan sms-hitelesítést. Ha már nem tudok Paypallal fizetni, ahol viszont összegtől függetlenül fogadja el a kártyás vásárlást a kártyakibocsátó.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) mad823 válasza Zotya84 (#4) üzenetére


mad823
őstag

Majd az év végétől legkésőbb (ha csak ki nem tolják ismét) tudsz (sőt, kell! - paypal is) majd mobilappon is jóváhagyni, az azért jóval egyszerűbb, mint SMS-sel tökölni. Sőt, elvileg vehetnél fel whitelist-re szolgáltatókat, ahol nem tartod szükségesnek az erős ügyfélhitelesítést, de nem tudom, hogy ezt az elméleti lehetőséget a gyakorlatban is biztosítani fogja-e bármelyik bank.

(#6) gabor7th


gabor7th
addikt

Azért nem mindenki örül ennek, mert ha ellopnák a kártyáját még gyorsabban kifoszthatják így.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) mad823 válasza gabor7th (#6) üzenetére


mad823
őstag

150€ összeg elérése vagy 5 PIN nélküli tranzakció után (amelyik előbb bekövetkezik) mindig PIN-t kér a kártya, szóval azért nem annyira para, plusz amúgy is bank fizeti a károdat, ha PIN nélkül használták a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#8) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Amúgy is muszáj lenne az infláció miatt emelni, de hogy ha már így alakult az élet legalább ezt a kellemetlen okot nem kell szóba hoznia az MNB-nek.

(#9) Zotya84 válasza mad823 (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát ezaz. Elméletben elmélet és gyakorlat ugyanaz, gyakorlatilag meg...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#10) dajkopali válasza Zotya84 (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

nem elméletben - az elmúlt másfél évben három ismerősöm is járt így: a bankok a kötelező papírozás után, pár hét elteltével megtérítették a kárt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Ezekiell válasza Kasya (#2) üzenetére


Ezekiell
veterán

És akkor ki védi meg a sok hülye "legyen százezer wazze, az a max?" usert saját magától? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#12) Zotya84 válasza dajkopali (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Szerintem ezt most félreolvastad, hogy mire válaszoltál. De legalább már ezt is tudjuk. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) Fecogame válasza Kasya (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) D1Rect válasza Ezekiell (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Önmaga, ha eltér a banki szabályozástól onnantól nem kaphat kártérítést.
Mindenki nyer.

(#15) Ezekiell válasza D1Rect (#14) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát a banki szabályozástól nem igazán térhet el, mert a max limitet a bank állítja be, a fölé nem tud menni. Az meg, hogy X összegig van kártérítés, de X fölött a maxig nincs, az nonszensz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#16) D1Rect válasza Ezekiell (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha a 15eFt-ot fentebb állítja nem jogosult a kártérítésre.
Mi az ami nem érthető ezen?

(#17) mad823 válasza Ezekiell (#15) üzenetére


mad823
őstag

A PIN nélküli tranzakciókra jár kártérítés, a PINesre nyilván nem, ahhoz ugye nem elég a bankkártyát ellopni. Így már érthető?

(#18) Pietrosz válasza mad823 (#7) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nálam ez valamiért nem működik, mármint az utóbbi. Hitelkártyára más lenne érvényes? Ha nem kellene havonta tele tankolni a kocsit, már rég elfelejtettem volna a pin kódomat.

(#19) joey04


joey04
titán

Helyes!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) D1Rect válasza Pietrosz (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha ráírod a kártyára, nem kell többé megjegyezni.
(¬‿¬)

(#21) mad823 válasza Pietrosz (#18) üzenetére


mad823
őstag

Kártyatársasági előírás, nem működhetne másképp.

(#22) Pietrosz válasza mad823 (#21) üzenetére


Pietrosz
addikt

Akkor rakerdezek a banknál. 15 ezer alatt sosem kér pint pedig minden nap használom :F

(#23) Ezekiell válasza D1Rect (#16) üzenetére


Ezekiell
veterán

Eleve a hipotézisből indultunk ki, hogy az lenne a jó ha lehetne állítani a PIN nélküli tranzakciók limitjét, akár 15k fölé is - és akkor ilyen különbségtételt nem lehet tenni jelenlegi szabályozás alapján.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#24) nyunyu


nyunyu
félisten

Milyen 15 ezres limit?

Erstés Visa Electron Business kártyám mindig kér PINt, ha ötezernél többet költök.

Tök mindegy, hogy OTP, K&H vagy Erste terminál volt az adott boltban/áruházban az elmúlt hónapokban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) mad823 válasza nyunyu (#24) üzenetére


mad823
őstag

Lehet, hogy csak lakossági kártyákra vonatkozik? Most nem tudom fejből, de ha unatkozom, utánanézek.

(#26) andor80 válasza gabor7th (#6) üzenetére


andor80
senior tag

10 emberből egy ezred ember..NE túlozz kb mindenkinek tök jó ez.Plussz nem nagyon tud kifosztani senki ha meglopnak a bank visszarakja az ellopott pénzt.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#27) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Amilyen infláció van még kevés is a 15e limit
:(((

Múltkor bemegyek a boltba vásároltam ezt azt (semmi nagy dolog) mondom ez jó sokba lesz 15-18e simán meg van (de kb üres volt kosár)
aha 27e :Y
Minimum alap élelmiszer 5-8e Ft 1szatyornyi nincs.
És most már rendszeresen nézni kell hogy ne lépjük túl a 10es egyszerű bevásárlást
Mások meg agyig rakják a kosara...el se tudom képzelni mennyibe kerül...30-50e-reket hagynak ott, (és szerintem az 1 hétnyi kaja max)

Emlékszem mikor buliba vettem a csoki süti kóla 2-3 full megrakott tesco szatyor
5e max 6e Ft volt még 4-7 éve
most ez nem jönne ki 13 alatt

(#28) ArGab válasza mad823 (#7) üzenetére


ArGab
őstag

Ez tök jó lenne ha így működne, de én a minap már harmadszorra futottam bele a keret emelése óta, hogy fedezethiány miatt el lett utasítva a tranzakció ahelyett hogy a PIN-t kérte volna. Korábban nem volt ilyen gondom, bár akkor rendszeresen voltak az 5000-es limit feletti tranzakciók is amikor kérte a PIN-t, most meg szinte minden a 15000-es limit alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tetsuo válasza Pietrosz (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nekem sem kér PIN-t 15 ezer alatt, akármennyit vásárolok zsinórban. Vagy naponta értendő az 5 vásárlás?

(#31) ArGab válasza Tetsuo (#29) üzenetére


ArGab
őstag

Csúszó ablak lenne, az utolsó PIN-es tranzakciótól számolva.

(#32) Giovan!


Giovan!
addikt

Mióta Apple Pay-t használok, egyszer sem kérte a kódot a terminál, de azért örülök a változtatásnak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) redgreg válasza ArGab (#28) üzenetére


redgreg
tag

Nekem meg 2x érintésre pin hibával ugyanígy. Végül bedugósan átment. Az elsőnél meg mivel visa, lehúzta a boltos. Sztem a hülye chip kártya bevezetése óta nem fizettem így Mon :) De picit azért para volt, és eléggé zavar. Miért nem lehet úgy megcsinálni a rendszert, hogy ilyenkor kiírja, h csak bedugva...

(#34) Zotya84 válasza redgreg (#33) üzenetére


Zotya84
őstag

Bank/terminálfüggő: van amelyik kiírja, hogy 'Használja chipesen', ha nem akar menni RFID-vel, de még mágnescsíkkal is volt már rá példa.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#35) ArGab válasza redgreg (#33) üzenetére


ArGab
őstag

Ilyenkor nem is megy érintéssel mert elérte a PIN nélküli limitet, bedugva/lehúzva kell megismételni. Az ok elvileg hibásan konfigurált terminál, amit nem állítottak be rendesen a PIN kérésre.

(#36) togvau


togvau
senior tag

ilyen infláció mellett (ami nem is létezik, és hurrá növexik a gazdaság 🤣) kell is

hitler, sztálin, micro usb

(#37) koxx válasza nyunyu (#24) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem cibes visa van, felhívtam őket, hogy miért nem működik a 15k-s limit majd kiderült, hogy kártyát kell cseréltetnem mert a meglévővel nem engedi :/ na mindegy küldtek ingyen egy másikat amivel már megy rendesen.

(#38) nyunyu válasza koxx (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy éves sincs a kártyám, tavaly kaptam először érintőset a vállalkozói számlámhoz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) koxx válasza nyunyu (#38) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyi volt a lényeg, hogy ha a kártyám lejárata 2022.10.hó előtti akkor nem jó, ha utána akkor jó. Ki érti ezt ¯\_(ツ)_/¯

(#40) Zotya84 válasza koxx (#39) üzenetére


Zotya84
őstag

Már javában voltak érintős kártyák, de az egyik kártyámat nem olyanra cserélték. Majd az első évfordulóra küldtek egy olyat. Pont ugyanígy nem értettem, hogy miért nem lehetett volna elsőre. (Mondjuk nem gond mert azt a kártyát jóformán soha nem használom, mert olyan számlához tartozik. Ellenben volt már, hogy jó volt, hogy mégis van.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.