Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Melyik LG tv-k kapják meg a frissítést?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) #16820480 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez engem is érdekelne, bár gyanítom, hogy az enyém nem fogja...

(#3) DEXTERke válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


DEXTERke
tag

A 2018-ban megjelenok. ;]

(#4) total90 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


total90
veterán

Elvileg az osszes, amin webOS 3.x fut gyarilag. Ami idovel lett a 3.x verziokra frissitve, azok ne kapjak meg.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) a510


a510
aktív tag

És ebben már lehet DLNA-s forrás esetén hangsávot választani??

(#7) a510 válasza TA68 (#6) üzenetére


a510
aktív tag

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#8) Chrys_


Chrys_
addikt

Tetszik ez a távirányító megoldás. Viszont ilyen TV-hez már elég sok egyéb eszköz is csatlakozik (vagy csak az AVR és a többi ezen keresztül), ezért általában egy univerzális távirányító is használatban van. Ekkor viszont ez a kurzormozgató feature máris nem elérhető. Persze ez nem az LG sara, hanem pl. a Logitech fejleszti lassan az univerzális eszközeit :)

(#9) MaxxDamage válasza TA68 (#6) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Még jó, hogy most vettem és nem 2016 -os modellt, hanem 2017 -est és ez a 3.5-s van rajta. :K :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10) enginev3.0 válasza TA68 (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

puffff

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Kár, hogy a platform a legkevésbé sem izgatja a fejlesztőket és az LG-t sem izgatja ha valaki fejlesztene rá és igazából itt bukik el a dolog. A Plex vagy a Spotify is az LG-re mutogat, meg az LG is rájuk, hogy miért van ekkora balfaszkodás.

Nekem 2015-ös modellem van, de az is hajmeresztő, hogy a menüben lépkedés vagy a beállítások pöckölgetése mennyire lassú tud lenni ezen a vason. Élvezet úgy végiglépkedni a beállítások menün, hogy minden menüelemen áthaladva elgondolkodik 1-2 másodpercig.

(#12) enginev3.0 válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

+1
Ha saját tv-m lenne, biztos nem használnám rajta a funkciókat, inkább összekötni géppel, az ilyen lassúság nem megengedhető

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) TA68 válasza MaxxDamage (#9) üzenetére


TA68
senior tag

Szerintem is jobb már a 2017-es modellek közül választani. :K

(#11) Stauffenberg
Nekem a tavalyi UH7707-en egyáltalán nem lassú a webOS 3.0. A 2017-es modelleken az erősebb hardver miatt még gyorsabban fut a webOS.
"Kár, hogy a platform a legkevésbé sem izgatja a fejlesztőket és az LG-t sem izgatja ha valaki fejlesztene rá és igazából itt bukik el a dolog."
Pedig elismerten a legjobb TV platform.

[ Szerkesztve ]

(#14) Stauffenberg válasza TA68 (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A WebOS logikáját (és designját) amúgy imádom, lehet felőlem ez a legjobb platform papíron, ha közben meg egy csomó fejlesztő tojik az egészre (vagy éppen az LG tojik a külső fejlesztőkre). A Plex is kínkeserves szenvedés után jelent meg rengeteg csúszással, a Plex szerint az LG nem volt hajlandó letesztelni az appot, az LG szerint meg a Plexnél akadt el a dolog.

(Hozzáteszem ez nem ismeretlen dolog, telefonok esetén is állandóan megy az egymásra mutogatás az LG és a szolgáltatók között, hogy ki miatt késik a frissítés).

Elhiszem, hogy az újabb hardveren már simán fut, de látnád egy 2015-ös készüléken a rendszert. Nem hinném, hogy a menüben lépkedésnek ennyire nyögvenyelősen kellene mennie, szerényebb hardver ide vagy oda. Itt nem egy számításigényes dolog akasztja meg a TV-t, csak az, hogy a képbeállításokból átlépnél a hangbeállításokba...

(#15) tng válasza a510 (#7) üzenetére


tng
tag

Nekem 2.0 van és már ott is lehet.

(#16) tng válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


tng
tag

Érdekes amit írsz, nekem egy 49lf632 (2015)van, tehát abszolút középkategória, és semmi nem akad. Néha a beállítások megnyitására kell várni 1-2 mp-t de azon belül semmire. Frissíted rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#17) Pompi válasza tng (#16) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kinek mi mennyire zavaró, nem lehet, hogy ez van a háttérben?

Nekem van otthon egy 42LF652V és egy 32LF632V és ezek is rendesen belassultak ahhoz képest amilyen akkor volt amikor kivettem a dobozból 2015 decemberében. Folyamatosan frissítve vannak - pont ez a probléma :P

A "nagyobbik" még nem annyira zavaró, de a kisebbiknél simán megvan amit Stauffenberg is ír, laggos a menü rendesen.

Feel Good Inc.

(#18) TA68 válasza Stauffenberg (#14) üzenetére


TA68
senior tag

"A Plex is kínkeserves szenvedés után jelent meg rengeteg csúszással, a Plex szerint az LG nem volt hajlandó letesztelni az appot, az LG szerint meg a Plexnél akadt el a dolog."
Lehet, hogy csak nagyobb biztonságot követel meg a fejlesztőktől az LG.

"Elhiszem, hogy az újabb hardveren már simán fut, de látnád egy 2015-ös készüléken a rendszert."
Ismerem, állítottam már be ismerősöknek egy párat. :)
A 2015-ös LF és 2016-os LH szériás FHD tévéken valóban lassú a webOS a kétmagos proci miatt. Az UHD tévéknél a négymagos procival már nincs ilyen gond. A webOS-nek valóban kell az erős hardver.

[ Szerkesztve ]

(#19) Stauffenberg válasza tng (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem feltétlenül szaggat, csak lassú.

Érződik, hogy komolyan elgondolkozik a gép azon, hogy át kéne lépni a következő menüelemre. Beállítások menüben végigmenni kínszenvedés.

Az appokat listázó alsó sáv mondjuk teljesen rendben van. Ezért is fura, mert az agyon van animálva, még preview képeket is bead, de azok pörögnek ahogy kell, de ha a beállítások menüben kotorászok ott brutál lassú tud lenni.

De ott van a gyári Smart Share app, amivel a NAS-on vagy PC-n tárolt tartalmakat lehet elérni, ott a videók között tallózni szintén szenvedős tud lenni. Nem a könyvtárak hálózati elérése lassú, hanem egyszerűen görgetnék lefelé és a már betöltött elemeknél amikor egyikről a másikra kéne léptetni, egyszerűen van olyan, hogy eltelik 1-2 másodperc is.

Eleinte simán volt olyan, hogy azt hittem nem veszi a távirányító az utasítást, megnyomtam többször is valamelyik iránygombot, mire hirtelen megint felpörög és akkor már 3-4 elemmel odébb léptet.

Sajnos nem egyedi eset, ez tényleg ilyen. Súlyos optimalizációs gond van vele és szerintem csak akarat kérdése lenne megírni rendesen (mint mondtam, még csak logika sincs a belassulásban, az "app drawer" vagy minek hívják például szépen pörög). De gondolom kapjam be és vegyek új 2017-es TV-t.

Hát a frászt, előbb kapcsolom be az Xboxot némi okosfunkcióért... :)

(#18) TA68: "A webOS-nek valóban kell az erős hardver."

Ahhoz, hogy ne egymillió év legyen végigmenni a beállításokon? Ne csináljunk már viccet ebből, kérem! :) A 8 éves buta TV-m miért tudott azonnal reagálni arra, hogy a képbeállításokban a kontrasztról átugrok a gammára? Ez simán képes 2-3 másodpercre kifeküdni tőle, mint ami lefagy. Lenyomom még egyszer a gombot és mikor észhez tér már kettőt ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#20) macskea válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


macskea
őstag

Nekünk a szintén WebOS 2.0-lal startolt 43lf632v van, egyrészről nagyon pozitív, hogy rendszeresen vannak frissítések, holott a vásárláskor azt hittem, sosem lesznek, másrészről az általad is jelzett hibák tényleg ott vannak, és valahogy nem akarnak kikopni. Egyébként van egy olyan sanda gyanúm, hogy az app drawer gördülékenysége épp hogy az agyonanimáltságnak köszönhető. Amíg nézed a kis átvehető animációt, a háttérben van idő kiszámítani a bármit.

Az app kínálatra meg annyit, hogy semmilyen fejlődést nem mutat, sőt. Volt pár dolog, amire a vásárlás pillanatban voltak ígéretek, és azóta csend. A Videa meg hamarosan megszünteti a WebOS támogatását. Eddig is egy határ sz@r volt az az app, lassú, de elképzelhetetlen módon, de olyan tartalmak visszakeresésére, ami annyira magyar, hogy a Youtubeon nagy valószínűséggel nincs fenn, jó volt. Nagyon fáj, hogy egy pár éves okostévé mellé venni kell majd egy TV mégokosabbítót, mert lassan a használhatatlanságig avul. Félek pedig, hogy egy száz dolláros kínai doboz nem fogja azt az ergonómiai szintet hozni, mint maga a tv, illetve nem lesz hozzá olyan jó telefonos app, hogy a távirányítóról lassan azt se tudom hol van.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#21) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

LG 47 lb 650v-t mikor megjelent akkor vettem meg.. Nem érdekel tudom-e majd frissíteni,vagy nem.. Működik,és kész. Nem akarom,hogy a kávém is lefőzze. Egy TV.. se több/se kevesebb.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#22) TA68 válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


TA68
senior tag

Nem ismerem a hátterét, hogy mi eszi meg a processzor teljesítményét, csak a tényeket írtam le. :)
"Az appokat listázó alsó sáv mondjuk teljesen rendben van. Ezért is fura, mert az agyon van animálva, még preview képeket is bead, de azok pörögnek ahogy kell, de ha a beállítások menüben kotorászok ott brutál lassú tud lenni."
Ez azért lehet, mert a grafikai dolgok inkább a GPU-t terhelik.

(#23) ttt


ttt
senior tag

Két LG TV-m meg egy smart erősítőm is van, "régebbiek", de a DLNA-n kívül egyszerűen passzolom az összes futurét, mert fos lassú vagy éppen nálunk nem elérhető.
A beépített böngészője kritikán aluli és az is, hogy nem frissíthető. Valami ezer éves mozilla az egyiken, amit már semmi sem támogat. Azt nem tudom, hogy nektek hogy jön le frissítés, mert nekem semmi nem frissül több, mint egy éve.
És nem a hálózati sebesség a baj, az meg van hozzá Gigabites svicseken csücsülnek, de ha direkt kapnak hálót, na akkor se nem jobb a helyzet.
Én azt látom a LG-n, hogy tojnak a vásárlókra, mármint azután, ha megvetted. A _külön_ megvásárolható légegereik is csak behatárolt TV-kre jók, silabizáld te ki, hogy melyiket keresd.

Amúgy, mint TV/erősítő meg vagyok velük elégedve, de a smart csak parasztvakítás, ahol arra se veszik a fáradtságot, hogy 2-3 éves készülék tulajoknak egy picit is megsimizzék a fejét. Nem nagy baj, de az azóta vásárolt eszközeim Samsungok... :C

[ Szerkesztve ]

(#24) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Látszik, hogy szarnak bele, app bolt kínálata kifér 1 oldalra.
Hagynák open-source, úgy tele lenne fosva appokkal. Csak akkor mivel adják el a következő évben a tv-ket... :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#25) wolruf


wolruf
őstag

5 éves TV-m van, a képe csodálatos (számomra, több más modellel összehasonlítva). Amikor vettem, akkor smart, meg hűha. Youtube megszűnt (gyerekek sok dolgot néztek rajta, mi zenét hallgattunk ,,segítségével''), DLNA-n nincs normális feliratkezelés és hangsáv-váltás (az semmilyen sincs). Egy 5 éves, akkori felsőbb kategórián megszüntetni a SMART funkciók nagyját szerintem sunyiság. Dehát ez van. Ez a platform is el fog halni, erre sem lesz support hamarosan (ahogy korábban írták is, a 2016-os modellek sem támogatottak már).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Azért jó lett volna megmutatni pár weboldal betöltési idejét és hogy mennyire tud pontosan renderelni.
A telefonos összeköttetés más mobillal is ugyanilyen flottul működik?
A gamefly milyen felbontást, és milyen képfrissítést bír?
Milyen kontrollerekkel kompatibilis?

Ezekre jó lett volna választ kapni a videóból...

(#27) khalid98


khalid98
tag

Nem tudom miért, de nekem egyre szimpatikusabbak az LG megoldásai... design meg funkciók terén (főleg az előbbi :)) )

Elérhetők vagyunk: Google, Facebook, Email: info@elises.hu, mobiltelefon alkatrészek, tartozékok

(#28) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

[OFF

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#29) Nemir Ombe válasza ttt (#23) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"egyszerűen passzolom az összes futurét"

Mert nem gondolsz a jövőre .... ;] :D

Hmm ....

(#30) ttt válasza Nemir Ombe (#29) üzenetére


ttt
senior tag

Jaja. Vagy csak simán váltok, ilyen ez a sóbiznic :DDD :C

(#31) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Gusztustalan, hogy ez a sok szmárt stb. fícsör max pár éves tévéket támogat utána dobd ki a kukába hozzáállás. Szerencsére ócsón jön kínából az amologic lejátszó.

(#32) Nemir Ombe válasza ttt (#30) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom nem ment át .... :D ;)

Hmm ....

(#33) ttt válasza Nemir Ombe (#32) üzenetére


ttt
senior tag

Dehogy nem, csak éppen próbálom kínos vigyorral elütni a viccet. Ahelyett, hogy anyáznám őket, mert már rájuk költöttem fél millát és csak a negyedét kaptam a pénzemért, mint amit ígértek.

(#34) ttt válasza Cs1csó (#31) üzenetére


ttt
senior tag

Anno pont azért próbálkoztam ilyen eszközzel, mert már untam a sok távirányítót. Nem jött be, így jártam. :D

(#35) Cs1csó válasza ttt (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megértem, de nem lehet 3-5 évente új tévét venni, bele kell tanulni ezekben a dolgokba is.

[ Szerkesztve ]

(#36) Bass válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


Bass
addikt

Nekem lh43 590v-m van és marha lassú sajnos ebben egyet kell hogy értsek. Elég vacak egy rendszer és ezt a hw gyengeségére fogni szánalom,optimalizálni kellene. Alapvetöen az LG jó dolgokat talál ki de sokszor megbukik(G4,LG hifi stb)az elbaltázott kivitelezésen.Az LG nálam lehúzta a rolót.Többet soha

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#37) ttt válasza Cs1csó (#35) üzenetére


ttt
senior tag

Abban teljesen egyetértünk - és szerintem a többiek is ezt mondják -, hogy egy 1-3-5 éves tv-t illene frissíteni. És ne csak a zászlóshajót tolják (azt is fél - egy évig).

De milyen dolgokba kellene beletanulnom? Azt nem vágom.

(#38) SkylineGTR76 válasza macskea (#20) üzenetére


SkylineGTR76
tag

És még: bekapcsoláskor 3 mp múlva már van kép, de csatorna váltáshoz még várni kell vagy 5-7 mp-et :F

(#39) HyP3b0y válasza Kiss Tamás (#26) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ez a telefonos összeköttetés marhaság. Gyakorlatilag screenshare (ami nem mai dolog) csak meg van a lehetőség, hogy a telefon helyett a tv-n keresztül indítsd el az appot.
Gamefly nem tv specifikus, olvasgass: [link]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#40) lócitrom


lócitrom
őstag

hát az valóban ótvar, ha a webOS 3.0-ás tévék sem kapják meg ezt... ráadásul elég nagy hibákat is luxus foltozni. kb. dobjam ki a tévét, ha jót akarok.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#41) Cyrin


Cyrin
addikt

én most vettem 32Lh6047-et 3.0-val, bár eredetileg nem okos tv-t akartam az LH630-at de azon egy darab hangcsatlakozó nincs (sem optikai hangkimenet sem analóg füles).

Néztem az 3,5-ös idei utódját asszem UJ610 a neve, na azon is lespórolták az analóg füles csatlakozót, a hangrendszer teljesítményét meg felezték. És még ráadásul jóval drágább is.

Szóval inkább az előd, és tapasztalatból látom a másik régebbi tv-men (Sony), hogy az okosfunkciók eltűnnek fokozatosan, ezekből is el fognak, de a csatlakozó meg a hangteljesítmény nem!

Okosítani bármikor lehet később bármivel. A Sony-t is laptoppal használom, és így megvan minden.
(Ott is a fénycsöves háttérvilágítás nem dereng a sarkokban, egyenletes, akkor jött ki a LED amikor vettem, jóval drágábban, szar minőséggel, ezért is inkább a régebbi technológiás kifutót választottam tudatosan)

(#42) body007 válasza SkylineGTR76 (#38) üzenetére


body007
addikt

Meg ha nyomkodod kiírja, h az okos funkció nem elérhető várjál paraszt...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#43) TA68 válasza Bass (#36) üzenetére


TA68
senior tag

Senki nem állította, hogy nem az LG sara a FHD tévéken való lassúsága a webOS-nek. Hogy ez most az optimalizálatlanság végett van így, vagy esetleg szándékosan az UHD tévék felé terelés miatt, azt nem tudni, de sajnos tény, hogy normális sebességgel csak négymagos procikon fut.

(#44) Cyrin válasza Cyrin (#41) üzenetére


Cyrin
addikt

bocs elírás: LH630 helyett LH530-at akartam írni.

(#45) cstom


cstom
aktív tag

Rengeteget gondolkoztam mielőtt megvettem a TV-met, hogy okos, vagy buta legyen. Inkább kihagytam az okos részt (spóroltam több mint 30 ezret) és vettem hozzá egy Chromecast 2-őt. (Reptéren duty free-ben akkor anno, átszámolva kb 15eFt volt.) Itt viszont nincs lagg, szaggatás. Mai napig örülök, hogy így döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#46) Cyrin válasza cstom (#45) üzenetére


Cyrin
addikt

Én is ezt akartam, de a fránya audio csatlakozók hiánya betette a kaput.

(#47) parkr válasza body007 (#42) üzenetére


parkr
őstag

lehet azért mert akkor tölti be a rendszert?

gondolom jobb lenne ha úgy töltene mint egy telefon vagy pc, és akkor nem nézhetnétek semmit.. csak a töltőképernyőt.

(#48) #94529552 válasza Bass (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a kategória ennyit tud. De nem is a gyors rendszere miatt szokták ezt választani, hanem a méret/ár miatt. De hát ez van, mert te ezt választottad. Saját döntés volt, előzetes próbával, ugye. Akkor hasonló elvek mentén ezután semmilyen mobil, tv, és egyéb műszaki cikked nem lesz, mert ilyen módszerrel minden márkát ki fogsz zárni, és egymás után húzhatod a rolókat majd.

(#49) Kriza válasza ttt (#23) üzenetére


Kriza
őstag

A Samsung ugyanúgy tojik a fejedre! Fater Samsung tévéje most felejtette el a Youtube-ot. Írtam nekik emailt, és azt írták, hogy a régebbi modelleknél megszűnt a támogatás. De legalább válaszoltak.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#50) TA68 válasza TA68 (#43) üzenetére


TA68
senior tag

Még annyit tennék hozzá, hogy ennek ellenére alsóbb kategóriában még mindig a legjobb ár-érték arányú tévék közé tartozik az LG. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.