Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Bevallom őszintén, nem láttam még olyat ami valóban tetszene. Kíváncsi lennék mit nyújt ez, de amiket eddig láttam azoknak egyszerűen nem értem a létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

(#2) IgnisFatuus válasza mjani1172 (#1) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Kevés embernek van helye és ideje nagy mozizásokra vászonnal, besötétítéssel, ezért csökken a célközönség. A nagy TV egyszerűbb, világosban bármikor bekapcsolod.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#3) azbest


azbest
félisten

na, majd 5 év múlva, ha már mini beamer termékcsoportjukban is lesz ilyen negyed áron :), mit a fullhd mostanság [link] és a 720p régebben [link]

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"4 kilogrammos súly társul. Egy hátizsákba befér a külső táppal és a távirányítóval együtt, de azért azt nem mondanánk, hogy egy kifejezetten hordozásra szánt termékről van szó"

Sok gémer DTR nem jön ki ennyi súlyból.

"tunerekkel nem rendelkezik, tehát a digitális tévéadások vételére nem alkalmas"

Van aki a véges üzemórát Barátok köztre akarja pazarolni, nem rendes filmekre? :D

Amúgy meglepően olcsó, ahhoz képest hogy legalább 2-3x-osára számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#5) Hobbbyt válasza mjani1172 (#1) üzenetére


Hobbbyt
őstag

~700e-ből (projektor+vászon) van egy 130"-os 4K-s "falam". Ez LCD-ből, vagy OLED-ből a megfizethetetlen árkategória lenne ha egyáltalán van. Nem mellesleg teljesen más élmény a vetített kép mint egy kijelző. Vannak előnyei és hátrányai egyaránt, kinek mi.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6) Morph76 válasza Hobbbyt (#5) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ja van falad, csak eléggé nézhetetlen képpel, Ezek az olcsó kis kompakt kínai vacakok, csak tv nézésre jók. Sötét filmeket egyenesen értelmetlen elindítani rajtuk. Nem minden a méret.

(#7) azbest válasza Morph76 (#6) üzenetére


azbest
félisten

a dlp-sek elég jók ilyen téren. Maga a projektor technológia olyan, hogy fehér falakkal körülvéve, minél nagyobb a fényerő, annál nagyobb a környezetről visszaverődő fény és világosodik ki a vászon is - romlik a kontraszt.

Nálam erre az egy elfogadható megoldás, hogy sötétkék függöny van feltéve a falra a vászon mögött és két oldalt másfél méter távolságig. Ha a mennyezetre is tennék valamit, akkor még jobb lenne. Amúgy ettől eleve mozisabb a kinézete is. Enélkül teljesen bevilágította a szoba falait a visszaverődéssel - amitől a vászon is kontraszttalan lett. Ha meg valaki még profibbat akar, akkor vannak szürke vásznak, hogy tovább növelje a kontrasztot. Talán ez a cikkbéli már elég nagy fényerőt tud ahhoz.

Mondjuk a cikkbeli 4 kilós nem éppen kompakt. Ez a tipikus normál méretűek súlya inkább. A minibeamerek kompaktak. A régi 600g körül volt, a fullhd változat 1kg.

A jobb oldalinak ilyen a fara

a cikkbélinek sokkal nagyobb a puttonya

[ Szerkesztve ]

(#8) fecke78


fecke78
senior tag

Egyetértek bár csak full hd ben , epson eh-tw3200 van 100" vászonnal , de amióta lg 55" oled tv-t vettem , nagyon nem használom , nem ad már akkora élményt , sőt képminőségben jóval le van meradva, természetesen ... Ezért nem is erőltetem a cserét , van , ott van nem kér enni , de leharcolni nem fogom

(#9) Duree


Duree
veterán

Én ezt a projektort nem venném meg, nekem nem jön be, ráadásul igen csak drága. Van az LGnek ennél jobb valódi 4K lézer projektora 4000 ansi fényerővel alig drágábban.

duree54

(#10) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

"Egy hátizsákba befér..." :DD Elefantnál ez valami kényszer lehet. Gondolom most is az Aliexpresst túrja egy hordozható képkeretért vagy zseb-asztalilámpáért.

#3 Bevallom, nem hittem volna, hogy valakinek pont az efféle vackok kellenek a normális, fixre beállított 5-10 kg-osak helyett, de meggyőztél, néha akad ilyen figura. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) D.Va válasza fecke78 (#8) üzenetére


D.Va
senior tag

Nálam épp fordítva. EH-TW2900-am van, fél éve vettem egy 4K TV-t és valószínűleg eladom a TV-t, mert TV adást nem nézek, filmre meg gamingre ezerszer jobb a projektor a kb 3 méteres képátlóval.
4K TV-n a 4K gaming-hez úgysincs kb senkinek elég erős gépe, 4k tv adás sehol..., 4k filmeket meg tölt le a rák 50 gigás méretekben...
Igaz nekem van erre külön szoba ahol bármikor be tudok sötétíteni. Én egyébként is sötétben/félhomályban szeretek filmezni, kockulni.

(#12) D.Va válasza Morph76 (#6) üzenetére


D.Va
senior tag

Mért lenne szar képed? a 20 ezer ft-os projektorokról beszélsz?
Ha besötétítesz (a projektorozás ILYEN MŰFAJ) akkor gyönyörű képed és színeid vannak. És hiába nagy a kép, projektor esetén még a full hd is elég álleejtős tud lenni és nem pixeles.
Gondolom soha életedben nem láttál még rendesen beállított, megcsinált mozi szobát...

(#13) DjFlanker válasza D.Va (#11) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Megfeledkezel a Netflix vagy az Amazon Prime 4K kínálatáról, ami nem kevés. És igen, ha nincs más forrás, simán letöltöm a 70" 4K tévémhez a 30-60 GB-s filmeket, mert azért vettem.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#14) Morph76 válasza D.Va (#12) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ezekkel a gagyi olcsó, műanyagoptikás, pici dmd chipes gépekkel, sajnos szar a kép, akárhogy sötétítesz. Ez van. Egy IPS tv paramétereit sem hozza. Szörnyű gyengék...
Persze elhiszem, hogy valakinek ez is jó...

(#15) MeszesKPT válasza D.Va (#12) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Jó, ha van valakinek erre egy külön helyisége vagy legfeljebb ketten élnek egy háztartásban. Egyéb esetekben túl körülményes szerintem egy projektor használata.

(#16) Robitrix


Robitrix
senior tag

túl drága.... azonkívül az 1500 lumen nagyon karcsú.
Bár LED-eknél az jó érték, de az igazán jó projektorok, aminek tényleg elég a fénye azért a 3000-3500 lumenes projektorok. Bár ezek már ilyen szinten halogén lámpát használnak. Főleg ha nem lehet nagyon sötétet teremteni. 1500 lumen simán elégtelen lehet fényerőben...

(#17) ExileGHP


ExileGHP
újonc

Szerintem attol fugg, hogy kinek mi a celja vele. Alapvetoen a filmezes lenne, hiszen egy projektor nem arra van, hogy reggeltol estig menjen rajta a youtube. Led technologianal az a 180w nem sok, illetve a 30k ora elettartam is jo (nagyon komoly led lampake szokott lenni 80k ora kornyeken).
Nekem egy Canon wux 4000 volt a birtokomban nem is olyan regen. Ez egy relative regebbi darab, de az a 4000 lumenes higanygozlampa meg ma is odaver, nem gyengen! Igaz ez annak idejen milla felett volt kaphato. Ide meg azert kell fejlodni szerintem, de az biztos, hogy vannak mar nagyon komoly ledesek is, illetve a korszeruseg es az elonyok azt gondolom, hogy sulyosan a led mellett szolnak hosszutavon. :)

(#18) Robitrix válasza MeszesKPT (#15) üzenetére


Robitrix
senior tag

Én is agyaltam egy időben, hogy használok projektort, de letettem róla. Előszór kéne hozzá valami használható vászon. Ez még viszonylag olcsón megoldható kinéztem hozzá az egyik szoba falát ahová felszerelnék a falra egyet nem túl drágán. kell hozzá egy projektor.. na most ha nem akarom a szoba közepére állítani akkor kénytelen vagyok valami mennyezeti tartóra felszerelni. aztán kéne hozzá vezérelni vagy egy számítógép vagy valami media box(talán egy androidos TV okosító) arra rá tudom vezetni a TV müsort, internetet, és persze lehetne filmet nézni háttér tárolóról (pendrive, külső merevlemez stb.) Végül letettem róla, mert túl macerás az egész. marad a nagyobacska LCD TV. Ja meg persze valami használható hangfal is kéne hozzá.... szóval elég macerás egy normális otthoni vetítést kialakítani. Felesleges, ha tudok ágyból nézni egy megfelelő méretű LCD TV-t....

(#19) Auratech


Auratech
őstag

Szóval. Ennél a fényerőnél az 50" feletti képátló csak sötétített szobában él meg. A nagyobb képhez meg eco módban biztos nem elég, csak esete, tehát azért hallható rendesen. Ráadásul elég messziről vetít, tehát oda kell vinni mindent, ahova tettük. Mondjuk a plafonra. Akkor szerencsés, ha épp a szembenéző 3.5 méternél nem messzebbi falra tud vetíteni a megfelelő méretben.
A pixeleltolásos vetített 4K az nem olyan, mint egy ledes 4K tv nyugodt, jó fényerős, bekalibrált képe, amit már 75"-os méretben 300 körül el lehet érni.
Ez a mai tv árak mellett szerintem öngól. A nagy képméret csak dedikált mozihelységben kompromisszummentes ennél a projinál. A mobilitás az egyetlen érv mellette, csak nem ennyiért.
Az előnye még annyi, mint a legtöbb projektornak. Az ember nem meggondolás nélkül kapcsolja be, hogy valami menjen.. Ennyiből a projektor jó kultúrfelelős :)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#20) Neovenator


Neovenator
senior tag

Mint egy falat kenyér...sérülékeny hófehér, szörnyen alacsony fényerő, nyomorult szivárvány-orgia DLP, kamu-4K, irtózatos áron...de legalább nem kell cserélni benne az égőt...köszönjük, LG...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#21) azbest válasza Neovenator (#20) üzenetére


azbest
félisten

ha a gyerek rajta eszi a csokit, akkor valóban necces a színe.

Az "alacsony" fényerő is gáz szabad térben, napsütésben. Bár normál esetben ezeket sötétített szobában használják. Sőt, ott már valószínűleg csökkentett fényerő kellhet egy ilyennel, mert túl sok lenne. A 600-asnak mondott minibeameremet éjjel van hogy visszaveszem közepes fényerőre, mert teljesen sötétben már kicsit sok a legmagasabb a 2 méteres vásznon.

Szivárvány orgia? Hát talán egyszer meg kéne nézned egy mai dlp képét. A régebbieknél sem volt már anyira gáz, de az újabbaknál már olyan magas Hz-el váltogatja a ledeket, hogy nagyon erőlködi kell, hogy bármi színeltolódást láss. A pf50kg esetén nem sikerült előhoznom se gyors mozgással, se telefon kamerával nézve.

Az ára viszont tényleg túlzás, ilyen szinten vannak jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#22) bteebi


bteebi
veterán

Mivel natív 4K felbontású, ezért (sajnos) nem is számít drágának, egy 55-65"-os OLED TV ára, cserébe jóval nagyobb, de jóval rosszabb képet ad. A vetített kép persze egészen más élmény, ez adja az igazi mozis hangulatot. Kíváncsi lennék a képére, mert simán lehet, hogy kellene.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Alchemist válasza bteebi (#22) üzenetére


Alchemist
addikt

A kb. 140" méretű vetített kép az ágyból nézve azért eléggé lenyűgöző.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Auratech válasza Alchemist (#23) üzenetére


Auratech
őstag

Ahhoz jól fel kell polcolni a buksid..fekve.
Srácainknak beadtam a projit a szobájukba, hogy a zombis sorozatmaratont ne a nappaliban kelljen folytatniuk. Épp elfért a szabad falfelületen a kép, de fekve nem volt jó sokáig nézniük.
A 140"-hoz 421 centis vetítési távolság kell, az azt jelenti, hogy 5 m faltáv kell legalább. Vele szemben meg kb. 4 m átmérő.. ott bútor nem sok fér el alul, hacsak nem bő 3 m felett a plafon..
Rakat 4K- proji van bőven fél milla alatt, bő fényerővel. Próbálgattam.
Mondjuk a ViewSonic PX7474. Az vetít akár dupla méretű natív 4K-t is..350 ért. Bekalibrálva meg szép is, csendes is.
Egy fHD Optoma hd28e proji vendégeskedett nálunk eddig. Mozizgattunk, de nem nap mint nap. A 75" tv átlag lakásba elég és hatalmas előny, hogy a direkt napfényen kívül a fény nem zavarja.
A tényleg hatalmas kép lehetőségét kivéve a projik létjogosultsága elég kérdőjeles 85"-ig. Kétméteres képért még nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#25) azbest válasza Auratech (#24) üzenetére


azbest
félisten

amúgy nem tudom, hogy vajon miből jönnek a nagy árkülönbségek. Lehet az itteni lg felára az rgbw négyledes megoldás miatt van a fehér led előtt forgó tárcsa helyett? Meg esetleg az okosrendszer is vastagon fog.

[ Szerkesztve ]

(#26) Auratech válasza azbest (#25) üzenetére


Auratech
őstag

Biztos van indok, biztos van paraméter, ahol előnye van, csak nem látszik túlságosan, mi.
A natív 4K projik alsó ársávjában, a drágább fHD projik versenytársaként lenne létjogosultsága. A hordozhatóságot DLP-s eszközöknek nem javaslnám és a meredek, erősen trapézkompenzált vetítési pozíciót se. A kettő együtt könnyedén megöli a DMD chipet a gari letelte utáni percben.. :)
Ez a proji színkerék mentes, tehát szivárványhatás mentes. Az átlag projektoroknál jobb színvisszaadású. Szóval van indok az árra.
Ez a proji speciálisan egy besötétíthető, dedikált kisebb házimozihoz lehet jó, fixen telepítve..

Auratech Field Recording

(#27) Hobbbyt válasza Morph76 (#6) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nagyon durván el vagy tévedve. Egy szóval se mondtam, hogy olcsó kínai kis kompakt picoval kell nyomni. 500-600 ezerből már tisztes belépő 4K projektort lehet venni, ami bőségesen kiszolgálja az átlag ember magasabb igényeit. ~30 ember látta már az én összeállításom, ebből 5 ember már lecserélte a TV-t projektorra, 20 embernek lehetősége nincs rá, 5 embernek pedig jó a 40 colos tv is 4 méterről. Persze az én álmom is egy Sony VPL-VW5000, de az egy 20x nagyobb kategória. Nagyon talajt vesztettél ha van arcod azt mondani ezekre, hogy nézhetetlen. (szerintem nem is láttál még..)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#28) Morph76 válasza Hobbbyt (#27) üzenetére


Morph76
aktív tag

Fuuu.

Nos láttam ilyeneket. Sajnos. Nem igazán ehhez szokott a szemem. Ha valaki egy IPS képét szereti az ezeket is fogja. Én be sem kapcsolnám, mert prognosztizálható, milyen "fény" jön ki belőle. 5-600 -ból nincs "native" 4K projektor, de ez most nem lényeges. Óriási a marketingje ezeknek a műanyag vackoknak és az emberek a prospektusban leírtakat simán elhiszik.

[link]
Tehát a gyártó specifikációja helyes, miszerint 1:150000 kontrasztja van egy ilyen projinak. :W
Valódi 4k-s, amikor rezegtet egy kb 2.5k felbontású chipet... :C
Arról már ne is beszéljünk, milyen volna 140"-t vele megvetíteni.
Nézhetőnek nézhető, csak kérdés milyen kínok között. Nem, ilyenkor, nem az OLED feketéje hiányzik, vagy legalábbis nem csak az. Élesség, rajzosság, fényerő némi kontraszt...
Bohóckodni lehet vele, de filmet nem ülnék le nézni elé.

[ Szerkesztve ]

(#29) Auratech válasza Morph76 (#28) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem a hangtechnikából lopva a hasonlatot mindegy, hogy egybites, vagy sokbites a DAC, ha a vége egy tisztességes analóg jel. Drága készüléket is láttunk már beállítás nélkül elit hotel elit konferenciateremében.. A termékpaletta teteje se garancia az élményre, csak rugalmasabbak a lehetőségek a minőség megfogalmazására. Az első projim egy Acer V700 volt a maga "fantasztikus" képességeivel. Most kéttucat mindenféle (Epson, Optoma, Benq, Maxell..) van a szárnyaim alatt. Beállítva, adottságaikat figyelembe véve kell őket üzemeltetni.
Nekem ott kezdődne a korrektség a gyártóknál, ha képesek lennének egy elcseszett ötdolláros Nih akkut beletenni a ventilátor mellé, ami áramszünetkor, kimaradáskor pár percig pörögve hűtené a lámpát, meg a ballasztot, hogy ne olvadjon le, de még egy zseninek se jutott a fejlesztés hevében erre gondolni.. :(

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#30) henrik1 válasza Morph76 (#28) üzenetére


henrik1
tag

nekem például az összes tévém fából és vasból van, mélyen megvetem azokat, akik műanyagot vásárolnak.

(#31) mugencivic


mugencivic
tag

Nekem ennek a Full HD-s kistesója van (LG PF50KS), 85"-os képet vetítek vele, természetesen csakis teljes sötétítés mellett, hálószobában, közepes fényerőn (mert úgy elég halk).
Igen, van több hibája is, illetve ennyiért bőven lehet kapni komolyabb, nagyobb fényerejű lámpás projektorokat, cserébe ebben meg van WebOS és a LED miatt kb. úgy lehet használni mint egy TV-t, akkor kapcsolja ki-be az ember amikor akarja, utólag vettem hozzá Magic Remotet is (szvsz kötelező hozzá).
Mint írtam is, hibái vannak ezeknek bőven (bár feltételezem a HU70 azért sokkal jobb), főleg a műanyag optika ami hagy kívánnivalót maga után, de 2.5m-ről nézve ki lehet vele békülni. A fényerő is lehetne több, de még ez is élvezhető, ezért vetítek "csak" ekkorát. Első sorban Netflixet nézek rajta, YouTube-ot, HBO Go-t, néha Xbox One - csak élvezem a filléres "nagy képet".

Azt kifejezetten marhaságnak tartom, hogy még egy IPS -es TV paramétereit se hozza. Nekem egy Sony 65XG8577 van a nappaliban (előtte LG 55B7 OLED volt), korábban sokféle más tv-m és projektorom is volt, így bőven van összehasonlítási alapom. Szerintem egy ilyen LED-es DLP (igen, még a 180e Ft-os MiniBeam is) már egész élvezhető tud lenni és sok mindenben túlmutat a jelenlegi IPS-es TV-ken, míg kényelemben (a sötétítést leszámítva) is hozza kb. ugyanazt.
A betekintési szögek pl. értelemszerűen tökéletesek, a fekete is teljesen homogén és szerintem mélyebb is, mint a TV-m feketéje (ami egy ilyen IPS-hez képest persze nem nagy fegyvertény), még jobb hogy nincs az a rettenetes IPS glow sem, illetve számomra a DLP színei is élvezhetőbbek, valahogy "élőbbek", mint az IPS-é (valahova az IPS és az OLED közé tenném). És akkor még ott van a lényeg - a méret... Az 55-ös OLED után is hosszas agyalás után megalkudtam a 65-ös LCD-vel (fele áron, mint a 65-ös OLED lett volna), mégsem bántam meg, a méret kompenzálta az OLED csodáját. A 85"-os DLP után meg a 65"-ös IPS-t nincs nagy kedvem nézni, ez a helyzet.
Ebből kiindulva, ez a HU70 nem lehet rossz, semmiképp nem szaroznám le látatlanban, a külföldi tesztelők eléggé dicsérik, bár 500e-ért az ember elvárásai is magasabbak (ezért sem vettem még meg, várom a MiniBeam verzióját, olcsóbban). Igen, nem natív 4K, de a többi se, sokkal többért se... 3m-ről szvsz nem érdekes. (Engem pl. most valahogy az sem zavar hogy sima full HD-t nézek a 4K-s tv után, akkor is jobb élmény.)

[ Szerkesztve ]

(#32) mugencivic válasza Auratech (#26) üzenetére


mugencivic
tag

Szivárványoznak ezek is sajnos (gondolom mert a LED-ek villognak PWM-el), de korántsem annyira észrevehetően, mint egy hasonló árú lámpás/szinkerekes DLP projektor. Számomra van(volt) is némi szemfárasztó hatása ennek a villogásnak, de pár nap után hozzászoktam szerencsére.

(#33) gurus válasza Robitrix (#16) üzenetére


gurus
aktív tag

Azért ez valós 1500 Ansi lumen! Lg ilyen téren nem kamuzik.De sok cég Marketing lumen értéket add meg.átlag ember örül 3000-4000 lumenes projektora van miközben jó ha 1000 Ansi lumenes :W

[ Szerkesztve ]

(#34) Neovenator válasza azbest (#21) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ha bármikor is használni, elvinni szeretnéd, ujjlenyomat-feszivállal jár, karcolódik és az égvilágon mindenféle kosz meglátszik rajta...tartok filmklubot heti rendszerességgel, minden egyes alkalommal elő kell venni és beállítani a technikát, hidd el, hogy nagyon nem praktikus.

Nem csak sötétített szobában lehet és kell használni egy projektort, sok esetben ez megoldhatatlan. Nem hermetikusan sötétített helységben az 1500 lumen rettenetesen kevés, de még teljes sötétségben is. Arról már nem is beszélve, hogy amennyiben jó feketéket szeretnél, mert a film mondjuk megkívánja, vagy mert esetleg vagy ennyire igényes, akkor szürke vásznat használsz fehér helyett, erre az 1500 lumen szintén mélységesen sovány.

Igen, szivárvány orgia...tény, hogy javult valamelyest a helyzet az elmúlt években (ilyen árkategóriájú, LED alapúakat valóban nem sokat teszteltem, de minek fizessek egy vagyont valamiért, amit egy másik technológia sokkal kevesebbért is tud már több évtizede), de jónak továbbra se mondanám...különösen fekete-fehér filmeknél, ahol hatványozottan előjön és ezért szörnyen zavaró a my little pony jelenség...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#35) azbest válasza Auratech (#26) üzenetére


azbest
félisten

Had korrigáljalak. A kerék elhagyása nem azt jelenti, hogy akkor biztosan nem lesz szivárványozás. A dlp chip nem színes, egyszerre egy színt tud mutatni. Ezért felváltva jeleníti meg a színösszetevőket. Erre egyik megoldás az, hogy egy színkereket forgatnak fehér fényforrással (ami lehet led vagy hagyományis lámpa is). A másik megoldás az, hogy színenként egy-egy ledet használnak és azok világítanak felváltva.

Szóval tud szivárványozni rgb ledes is. Viszont az újabb modelnél sokkal nagyobb frekvenciát használhatnak, a képfrissítés többszörösét. Így olyan gyorsan történik, hogy nem látszik már.

(#36) Auratech válasza mugencivic (#32) üzenetére


Auratech
őstag

A tesztelők szerint nincs szivárványhatás. Elhiszem nekik. A pixeleltolás és a led pwm a dmd chip működésével szinkronizálható, gondolom. Ha igen, más színanomália se ordíthat a képről.. Lehet, egy A-B teszt során azért a "mértékkel használható" minősítést megkapná.
Szolgáltatásaival nem eldobandó kategória.., akkor se, ha én nem adnék ki rá ennyit.

Auratech Field Recording

(#37) azbest válasza Auratech (#36) üzenetére


azbest
félisten

konkrétan a pf50kg beüzemelésekor megnéztem újra az adatlapját, hogy nem-e valami lcd-s fajta. Ami fura lenne a kompaktsága miatt. Megnéztem, mert sem a szem előtt kéz mozgatás nem vetett szivárványt, se a telefon kameráján át nézve. mondjuk azt nem próbáltam még ki, hogy működő ventilátor lapátján látni e szivárványt. Csináltam erről videót az 5 éves géppel. Meg majd csinálok az újabbal is, amin egyáltalán nem vettem észre ilyen hatást.

Valószínűleg olyan rövid időre villantják fel a szín ledeket, hogy az alatt nem történik mozgás gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

(#38) gabika1972


gabika1972
tag

Lehetne kérni a modikat, hogy sűrűbben gyomlálják ki azokat a hozzászólásokat amik igénytelenség látszatát sugalják azokkal szemben aki nem akarnak ill tudnak prémiumkategóriás cuccokat venni?

[ Szerkesztve ]

(#39) azbest válasza Auratech (#36) üzenetére


azbest
félisten

Na, ahogyan ígértem itt egy összegasonlítás egy 5 éves és egy 2 éves technika között. Bár nem tudom garantálni, hogy pont minden azonos legyen, de azt hiszem a látvány tényleg azt jelzi, hogy az újabb sokkal gyorsabban cserélgeti a színeket. És a gyakorlatban is jobb.
Meg arra is rájöttem, hogy a telefonom akkor lát csak szivárványosodást, ha videó módra váltok.

Lehet ez a hu70 azóta még jobb. De már a pf50kg képén sem sikerül szabad szemmel sehogy sem szivárványt előhoznom ezzel a fekete-fehér videóval sem [link]

[ Szerkesztve ]

(#40) Morph76 válasza mugencivic (#31) üzenetére


Morph76
aktív tag

Üdv!
Mértél kontrasztot? ANSI-t(mi mértünk nem egyet)
Nem ? IPS és OLED között ? Hmmmm... Van ám tapasztalat. Hidd el olyan 1000-1200 körüli a kontraszt. Én elhiszem, hogy Neked jó.
Henrik1: :C (az optikában ha tehetik kerülik a műanyagot, erre értettem)

Mugencivic: +1 az aksi miatt.

(#41) Neovenator válasza azbest (#39) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ez örvendetes...végre valahára. De ahogy írtam feljebb is, nem látom be, miért kéne lelkesednem csupán azért, mert megoldották a szivárvány-orgiát, mikor az első LCD-s Epson proji 31 évvel ezelőtt, 1989 januárjában jelent meg...most tapsolnom kéne, hogy sikerült egy rendkívül bosszantó jelenség megszüntetésére három évtizedet várni DLP-nél? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#42) Ijk


Ijk
nagyúr

El tudnám képzelni második projektornak tv-re, jatekra mert minden körülmény adott hozzá, a lámpás házimozi gépet meg csak filmre kapcsolom be.
Bökkenő csak az hogy 2x annyi az ára mint a házimozis gepeme volt használtan.
42-50" tv-k árával kellene versenyeznie, akkor inkább az ember vesz egy 75"-os tvt, ami igaz nem 100" csak éppen minden képi parametere fenyevekkel jobb. Ez a gép tud kb 1:500 natív kontrasztot, filmezesre alkalmatlan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) Taki46 válasza Ijk (#42) üzenetére


Taki46
tag

Egyetértek.
Esetleg tv-t kivaltani. Sorikra, játékra.
Persze harmad ennyiért :D
Az árát messze nem éri meg.

(#44) makkmarce válasza Neovenator (#41) üzenetére


makkmarce
őstag

a 3lcd epsonnak meg más a baja, valamit valamiért. HD27e-nél én csak akkor látom a szivárványt, ha sötét a jelenet, benne egy világosabb objektummal, miközben mozgatom a fejem gyorsan, szóval nem egy zavaró dolog.

okoskodom, tehát vagyok

(#45) makkmarce


makkmarce
őstag

irreális áron iszonyat gyenge fényerő :( ez max arra jó, ha a család megy nyaralni a faházba, és ott nincs TV-je, akkor esténként van mit nézni. Mégse rakhatnak egy 150 centis tv-t a csomagtartóba :)

okoskodom, tehát vagyok

(#46) makkmarce válasza Morph76 (#40) üzenetére


makkmarce
őstag

mihelyst jön normál áron 120"-os tv, váltok arra, addig nekem is marad a projector. Már nem tudok sajnos visszafele menni, mikor a 75-ös is kicsinek tünik a fotelból.

okoskodom, tehát vagyok

(#47) #72042496 válasza makkmarce (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ekkorában még az is lehet, hogy a mikro LED előbb lesz alternatíva.
(Nekem "szerencsém" van, mert 85-90" fér el szépen a nappaliban. Egy nagyobb széttolná a hangfalakat, ami hangban és dizájnban is hátrány lenne. Ha nem költözöm el és minden jól megy, akkor öt év múlva egy ekkora OLED simán lóghat majd a falon.)

[ Szerkesztve ]

(#48) Neovenator válasza makkmarce (#44) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nekem rettenetesen zavaró. :)
Mire gondolsz? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#49) makkmarce válasza Neovenator (#48) üzenetére


makkmarce
őstag

a 3lcd elég érzékeny a porra, és ott a 3 szín tud egymáshoz képest elmászni. általában kontraszt gyengébb, mint a dlp-nél, cserébe sokkal élénkebbek a színek. Sokáig szemeztem is vele, csak kipróbálni sehol se tudtam, és épp egy dlp volt leárazva, ezért azt vettem. Engem csak az zavar, hogy a színkerék zajosabb, mint a hűtőventi, ami az elején elég idegesítő, de már megszoktam.

okoskodom, tehát vagyok

(#50) WildSeven


WildSeven
tag

Kezdenek teret veszteni a projektorok? Szóljatok majd ha 500k környékén kapok 120" 4k TV-t, na akkor átnyergelek, addig ameddig ilyen 65-75" körül van a max és az is már erősen a milliós kategória addig két külön dimenzió a projektor meg a tv. :N :R

2 éve jöttem át, Optoma HD39Darbee és egy screenline amleto 120" fix keretes vászon és egy samsung q90r soundbar, hát mit mondjak, soha többet nem kell TV.

[ Szerkesztve ]

EVGA 3080 Ti FTW3 Ultra / R5 5600X / Arctic Liquid Freezer II 240 / Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 3600Mhz / Gigabyte B550M AORUS PRO-P / 870 EVO 2TB + 1 TB / MP510 1TB / ADATA SX8200 2TB / Alienware 34" 21:9 / Corsair K70 / Logitech G Pro Wireless / iPhone 12 Pro / Apple Watch Series 6 44mm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.